mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 13.07.2024 : 08:40:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107680 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MP3CE
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #270 : petek, 17.03.2006 : 21:37:23 »

Pa sam ne mi rečt, bogi kuža, ki so ga ubili. Ne ga srat, no. Vsaka čast policajem, da so vsaj enkrat nekaj konkretnega naredil. Ponavadi se samo izgovarjajo, na pomanjkanje pristojnosti. Zato pa je tok kriminala. Samo škoda, da tko slabo streljajo. Vse štiri bi blo treba šus u glavo, direkt, tastaro pa u zapor na maximalno obsodit, na 3 leta, pa ene 20 milijonov kazni. Pa za naprej potrojit kazni in nove zakone in pravilnike napisat in jih seveda tudi na veliki zvon obesit. Potem se bo pa mogoče kaj več kot samo 600 lastnikov vsako leto odločilo sebe in pesjana v šolo odpeljat. Ne pa, da si kar vsak kreten omisli enga rotvaajlerja, da bo z njim frajerja po ulici špilu. Samo strogo!!!
Jest pa pravim, bogi psi... pa ne zarad policajev, ti niso mel kej narest, če so hotl rešit človeka... Bogi pa so bili psi, ker jih lastnica ni pravilno vzgojila...
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #271 : petek, 17.03.2006 : 22:37:36 »

Hej papi love-c sem in ne lovec OK. Človek, ki je tudi žival na zemlji si je obzurpiral s svojo inteligenco oblast na  živalmi in si pisal zakone. Zakoni narave in sicer živalstva so zelo, vendar resnično zelo drugačni. To ti je jasno. Policista  republike Slovenije nimata od RS, EU ali OZD nikakeršnih pooblastil, da mučita živali, s tem da namesto opravita hitro nebolečo usmrtitev, povzročita bolečine in mučenje z ranami. Mimo grede, streli iz strelnega orožja se oddajajo v predel srca in ne glave živali, kot nekaj omenjaš... skratka iz tega primera je razvidno da gre za mučenje živala nedvomno..
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #272 : petek, 17.03.2006 : 22:47:46 »

love-c : Me zanima kako bi reagiral/a, če bi tebe ali koga od tvojih domačih ali tvojo žival napadel pes. Stavim, da ga nebi tako zagovarjal/a, če pa bi ga, je pa nekaj resno narobe s tabo.
Ljudje ponavadi znamo dobro govorit dokler nas osebno ne prizadene.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #273 : petek, 17.03.2006 : 22:49:52 »

Človek, ki je tudi žival na zemlji si je obzurpiral s svojo inteligenco oblast na  živalmi in si pisal zakone. Zakoni narave in sicer živalstva so zelo, vendar resnično zelo drugačni. Mimo grede, streli iz strelnega orožja se oddajajo v predel srca in ne glave živali, kot nekaj omenjaš... skratka iz tega primera je razvidno da gre za mučenje živala nedvomno..

!  ravno danes sem se pogovarjala z  nekom ki je delal na tem primeru.
kako veš , da je policist meril psa v glavo in ne v predel srca.?

Glede živali.  pes je bil ena izmed prvih živali katero si je človek podredil.  S tem je prevzel tudi odgovornost za njeno obnašanje.
V primeru lastniški pes in človek.. se žal ve  kdo komu  hišico postavlja.
V primeru  volk človek bi govorila drugače...
Človeška oseba   z zdravo pametjo, se mora zavedati tudi   tega ,da  ima v posesti žival iz roda zveri..
In človek  ki ni sposoben imeti pod kontrolo zveri se mora zavedati, da  je  s  svojim lastništvom nad psom enak  nekomu ki hodi naokrog z nabito  pištolo.
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #274 : petek, 17.03.2006 : 22:55:47 »

love-c
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #275 : petek, 17.03.2006 : 23:00:56 »

Sredin napad štirih bulmastifov na 34-letnega Tržičana je sprožil burne odzive in obudil spomine na lanski napad dveh rotvajlerjev na 17-letno Celjanko. Ker samo ljubljanski policisti letno zabeležijo od 260 do 340 napadov psov, se v poslanski skupini SNS sprašujejo, zakaj vlada ne ukrepa. Prvak SNS Zmago Jelinčič je prepričan, da je za sredin napad kriva neustrezna zakonodaja. Pisno je zato pozval vlado, naj takoj pripravi ustrezno spremembo zakonodaje o prepovedi vzreje in lastništva borilnih in nevarnih psov. Zakonodaja mora temeljiti na točni definiciji nevarnih in borilnih psov, kot tudi na podlagi pripadnosti določenim pasmam, je zapisal v poslansko pobudo
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #276 : petek, 17.03.2006 : 23:20:25 »

he he Tamarca seveda smo ljudje različni med seboj in  lahko različno gledamo na stvari. Zgolj si izmenjujemo misli. Večkrat sem že občutil pasje klešče, poznam bolečine, brez skrbi, sem se zlizal in sem previdnejši, ko si ogledam kakšno podgrizavost. Ko  izpred seba ali izza sebe opazim skupino psov, odprem radarsko postajo, če se le da se jih izognem in ne izzivam, saj veste so nepredvidljivi. Mogoče jim ne bo po godu moj dah in evo jih pei meni. Sicer pa kaj nisem bil jasen vse tri napadalce bi bilo potrebno usmrtiti na kraju in ne mučiti z obstrelitvijo v tem je poanta in v tem je kršena mednarodna deklaracija zaščite živali, katera je z nasledstvenim sporazumom pri nas ratificirana.. gremo pančkat, lepo se imejte..
Logiran
Klaus
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.036


« Odgovor #277 : petek, 17.03.2006 : 23:41:23 »

Preden zavijem cokolado mi zaupaj kako bi jih ti usmrtil oz  pokoncal po mednarodni deklaraciji brez mucenja v konkretni situaciji?
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #278 : sobota, 18.03.2006 : 01:20:48 »

love-c, dej nehi s temi lovskimi, sej nismo neumni no
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #279 : sobota, 18.03.2006 : 10:07:59 »

Citat
Če je že usmrtitev kakšne živali nujna, jo je treba izvesti hipoma, brez bolečin in mučenja.


Na žrtev napada si kaj pomislil...kakšne bolečine je trpela žrtev in jih bo celo življene (fizične in psihične)!?
Citat
Druga dva pa mučili, saj ju niso usmrtili, temveč s strelnim orožjem povzročili mučenju. To pa je kršitev deklaracije in  z drugimi pravnimi podlagami lahko povzroči pri pristojnih težave varuhom. Pse  bi morgli in morali usmrtiti in ne mučiti... ja ja tudi tako se zapleta

Upam, da je tista dva psa, ki soju obstrelili bolelo vsaj toliko kot je bolelo napadenega človeka.  Tongue
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #280 : sobota, 18.03.2006 : 10:08:27 »

Med brskanjem po netu sem naletelel na rezultate razstav 2006, kjer je v katalogu za bulmastife za oba mladiča kot lastnik navedena druga oseba in ne dotična gospa, ki pa je vzreditelj. Torej imamo v ta dogodek vpletena dva človeka, ki sta pravno formalno odgovorna. Napadli so štirje psi, lastnik dveh je eden, lastnik mladičev pa drugi. Torej morata oba odgovarjati. Ali je policija sploh preverjala kdo je v resnici lastnik psov?

Ali se prijave psov sploh preverjajo, kdo pse prijavlja na razstave? Ker npr. na mojih dveh slovenskih rodovnikih psic, ki sta vpisani v SLR ni vpisanega lastnika (predvidevam pa da je to zabeleženo v rodovniški knjigi), medtem ko na export rodovniku tretje psice je lastništvo razvidno.
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #281 : sobota, 18.03.2006 : 10:24:32 »

Santos: za pse slovenske vzreje vzreditelj javi podatke o lastništvu na KZS ( formular dobiš od referenta, ki je tetoviral ), v rodovnik se vpiše lastništvo.
Če je bil na določeni razstavi lastnik določenega psa ta in ta, je pač danes lastnik nekdo drugi, ker se je lastništvo zamenjalo.
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #282 : sobota, 18.03.2006 : 10:36:16 »

Ma, razstava je potekala že letos, ker sem našel pod rezultati 2006, lastnik in vzreditelj dotičnih psov pa imata isti naslov. Verjetno si ne menjavata lastništva vsak mesec.
Logiran
BlueMaco
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #283 : sobota, 18.03.2006 : 10:52:14 »

Vzreditelji naj bi posiljali formularje s podatki o novih lastnikih na KZS, vendar tega vsi ne pocnejo in tako na KZS ne morejo voditi kompletne evidence o lastnistvih.
Sploh pa, ko ljudje prijavljajo na razstavo, v veliko primerih ne posljejo fotokopije rodovnika (ali samo stran o podatkih o psu in prednikih).
Torej, so prijavljeni, kot so napisali in podpisali na prijavnici.
Nekateri lastnistva in solastnistva spreminjajo tekom razstavne sezone. Za to ima vsak ocitno svoje razloge.
Moje mnenje je, da bi lastnistva in tudi solastnitva morala biti registrirana.
Jaz imam na primer vse moje pse tudi uradno registrirane na moje ime, prav tako imam registrirano solastnistvo. Solastnika pa se morata med seboj sporazumeti o tem, kdo nosi odgovornost za psa.
Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #284 : sobota, 18.03.2006 : 11:02:14 »

Pa smo spet tam:
vendarle vedno naletimo na to, da so neka pravila postavljena, ampak se jih ljudje ne držijo...
Vse je v glavah...
Logiran
Strani: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines