mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 13.07.2024 : 08:15:51

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 58   Dol
Natisni
Avtor Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani  (Prebrano 107679 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #255 : petek, 17.03.2006 : 15:13:11 »

Ja saj bi bila revolucija res potrebna, da se ta nori svet spravi malo v red!
Logiran
Marc
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 121


« Odgovor #256 : petek, 17.03.2006 : 16:22:25 »

Pa sam ne mi rečt, bogi kuža, ki so ga ubili. Ne ga srat, no. Vsaka čast policajem, da so vsaj enkrat nekaj konkretnega naredil. Ponavadi se samo izgovarjajo, na pomanjkanje pristojnosti. Zato pa je tok kriminala. Samo škoda, da tko slabo streljajo. Vse štiri bi blo treba šus u glavo, direkt, tastaro pa u zapor na maximalno obsodit, na 3 leta, pa ene 20 milijonov kazni. Pa za naprej potrojit kazni in nove zakone in pravilnike napisat in jih seveda tudi na veliki zvon obesit. Potem se bo pa mogoče kaj več kot samo 600 lastnikov vsako leto odločilo sebe in pesjana v šolo odpeljat. Ne pa, da si kar vsak kreten omisli enga rotvaajlerja, da bo z njim frajerja po ulici špilu. Samo strogo!!!
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #257 : petek, 17.03.2006 : 17:02:15 »

Citat
Samo škoda, da tko slabo streljajo. Vse štiri bi blo treba šus u glavo, direkt, tastaro pa u zapor na maximalno obsodit, na 3 leta, pa ene 20 milijonov kazni.


Jah, saj verjetno bi vse tri pobili, če se ne bi lastnica psov nastavljala policajem in kričala naj ne streljajo. Verjetno je bilo tudi njej hudo gledat kako so ji ubili psa, vendar si je sama kriva, ker jih ni socializirala. Že dolgo časa je vedela, da so njeni psi popadljivi, zato bi jim lahko vsaj nagobčnike kupila.
Logiran
TSA
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 328


« Odgovor #258 : petek, 17.03.2006 : 17:30:59 »

Pa sam ne mi rečt, bogi kuža, ki so ga ubili. Ne ga srat, no. Vsaka čast policajem, da so vsaj enkrat nekaj konkretnega naredil. Ponavadi se samo izgovarjajo, na pomanjkanje pristojnosti. Zato pa je tok kriminala. Samo škoda, da tko slabo streljajo. Vse štiri bi blo treba šus u glavo, direkt, tastaro pa u zapor na maximalno obsodit, na 3 leta, pa ene 20 milijonov kazni. Pa za naprej potrojit kazni in nove zakone in pravilnike napisat in jih seveda tudi na veliki zvon obesit. Potem se bo pa mogoče kaj več kot samo 600 lastnikov vsako leto odločilo sebe in pesjana v šolo odpeljat. Ne pa, da si kar vsak kreten omisli enga rotvaajlerja, da bo z njim frajerja po ulici špilu. Samo strogo!!!

Popolnoma se strinjam s tabo!
Logiran
papi
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #259 : petek, 17.03.2006 : 18:57:17 »

J***š demokracijo, naj živi komunizem ... socializem... ni važno, samo en učinkovit pravni red, ki bo s pedofili, psihopati, dilerji, posiljevalci, švercerji ljudi, mučitelji in vsemi izmečki pospravil, da ne bo nihče več jamral, da ni pravne podlage za ukrepanje v kakršnemkoli primeru, pasjem ali človeškem...

...Vse štiri bi blo treba šus u glavo, direkt, tastaro pa u zapor na maximalno obsodit, na 3 leta, pa ene 20 milijonov kazni. Pa za naprej potrojit kazni in nove zakone in pravilnike napisat in jih seveda tudi na veliki zvon obesit. Potem se bo pa mogoče kaj več kot samo 600 lastnikov vsako leto odločilo sebe in pesjana v šolo odpeljat. Ne pa, da si kar vsak kreten omisli enga rotvaajlerja, da bo z njim frajerja po ulici špilu. Samo strogo!!!

Ave, tako se govori! Me veseli da vendarle nisem čisto osamljen v tej državi. Mislim da je čas, da se izrazi ljudska iniciativa.  Wink

Pa da nadaljujem kjer sem včeraj ostal, "moj" zlati prinašalec je bil pač naveden kot primer. Vsem tukaj aktivnim je na daleč jasno, da psa oblikuje vodnik. Ampak trenutno se resnično ne morem spomnit nobenega primera, ko bi zlati prinašalec (koliko jih je že v sloveniji, kakšnih 5000krat več kot bulmastifov ??) spravil naključno mimoidočega na intenzivno nego... Dajte mi prosim pomagat da se bom spomnil kakšnega.  Huh Hočem reči da se ugrizi čivave, zlatega in neke bull-zadeve med seboj ne morejo primerjat. Če me (hm, kaj pa npr. otroka?!) popade prvi jo bom zbrcal, brez skrbi, če me popade zadnji pa ne bi šel ravno stavit... Iz tega razloga sledi, da so neke vrste bolj nevarne kot druge (in tisti ki tega ne razumete, oprostite, ampak resnično upam da primerjave ne boste imeli možnosti doživeli na lastni (otrokovi?!) koži). In če "delamo red" od zgoraj navzdol, potem mora biti za nevarne pasme OMEJITEV (kdo pa je sploh omenjal prepoved??), se pravi učinkovit nadzor.

Vsak pes, katerega vodnik ni sposoben VEDNO in VSESKOZI imeti v oblasti (ga ustrezno zavarovati), je nevaren in bi zato TEMU osebku moral biti PREPOVEDAN. Če temu ni tako pa se pač začnimo vsi sprehajat z granatami v žepih... (...jst pa žviz na Antarktiko  Roll Eyes )
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #260 : petek, 17.03.2006 : 19:37:07 »

1. gre za pasme, ne za vrste. A zdaj bomo vrste prepovedali? Ja fajn, sam izberte si tapravo latinsko ime.
2. ni nevarnih pasem, mas pa nevarne pse.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #261 : petek, 17.03.2006 : 20:07:34 »

Jaz sem bila tudi misli da obstajajo nevarne pasme pa sem zamenjala mišljenje. Obstajajo edino pasme, ki brez vzgoje so bolj nagnjene k agresivnosti. Nevaren je pa komot lahko tudi mešanec. Mogoče bi se tistega mogli še bolj "bati"  ker ne vemo kaj je vse zmiksano v njegovih genih Wink
Logiran
love-c
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #262 : petek, 17.03.2006 : 20:44:22 »

Ko takole pametujemo vsak po svoje, pa bi bilo mogoče dobro vedeti, da obstoji SVETOVNA DEKLARACIJA O PRAVICAH ŽIVALI.  Vsaka žival ima pravico do spoštovanja. Človek, tudi sam živalska vrsta, si ne more lastiti pravico do ubijanja drugih živali. Njegova dolžnost je, da vse svoje znanje uporablja tudi za varstvo živali. Vsaka žival i9ma pravico do človekove skrbi, zdravljenja in varstva, tako svetovna deklaracija v drugem členu. V tretjem pa tako: Nobena žival ne sme biti izpostavljena trpinčenju ali izkoriščanju. Če je že usmrtitev kakšne živali nujna, jo je treba izvesti hipoma, brez bolečin in mučenja.   Spet smo pri vrlih varuhih reda in discipline, ki niso mogli drugači zavarovati življenja  človeka, kot da so uporabili orožje, ker niso imeli pri sebi primernejših sredstev in niso zato usposobljeni. Ker so že zaradi tega morali in mogli iz nujnosti usmrtiti podivjane pse pa to niso storili, kot narekuje deklaracije. Enega psa so usmrtili. Druga dva pa mučili, saj ju niso usmrtili, temveč s strelnim orožjem povzročili mučenju. To pa je kršitev deklaracije in  z drugimi pravnimi podlagami lahko povzroči pri pristojnih težave varuhom. Pse  bi morgli in morali usmrtiti in ne mučiti... ja ja tudi tako se zapleta
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #263 : petek, 17.03.2006 : 20:50:05 »

Andi, kaj pa če je drugi pes privezan?

Tak primer sem imela jaz: spuscen pes je napadel in poškodoval mojega. Kriv je bil vodnik drugega psa, ker sem jaz upostevala zakone, oni pa ne.

Saj, ce sta pa oba spuscena, pa tvojega eden napade, jih dobis po denarnici tudi ti.

Lp N.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #264 : petek, 17.03.2006 : 20:57:13 »

Pa sam ne mi re贬 bogi ku?a, ki so ga ubili. Ne ga srat, no. Vsaka 衳t policajem, da so vsaj enkrat nekaj konkretnega naredil. Ponavadi se samo izgovarjajo, na pomanjkanje pristojnosti. Zato pa je tok kriminala. Samo ?koda, da tko slabo streljajo. Vse ?tiri bi blo treba ?us u glavo, direkt, tastaro pa u zapor na maximalno obsodit, na 3 leta, pa ene 20 milijonov kazni. Pa za naprej potrojit kazni in nove zakone in pravilnike napisat in jih seveda tudi na veliki zvon obesit. Potem se bo pa mogo襠kaj ve蠫ot samo 600 lastnikov vsako leto odlo詬o sebe in pesjana v ?olo odpeljat. Ne pa, da si kar vsak kreten omisli enga rotvaajlerja, da bo z njim frajerja po ulici ?pilu. Samo strogo!!!

Oprosti, se ne strinjam. Psi niso nič krivi, če jih stara ni vzgojila. Sankcije pa najbrž bodo, ker je šlo tukaj za človeka. Upam, da jo bo ta gospod fajn stožil, ker baje ima prek 100 šivov, njegovo življenje je bilo celo noč na nitki, sedaj je končno izven življenjske nevarnosti. Na ta dogodek ga bodo vse življenje spominjale brazgotine po celem telesu.  Angry
Logiran
papi
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #265 : petek, 17.03.2006 : 20:57:50 »

ps: upam da se nikdar ne boš sam znašel v koži žrtve

Ne gre drugače kot da se popravim; Upam, da SE BOŠ kdaj sam znašel v vlogi žrtve.

(ne da bi komu to privoščil ampak če že mora kdo bit pa bodi ti naslednji)


Antarktika, here I come...  Cheesy Cheesy
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #266 : petek, 17.03.2006 : 21:10:49 »

No, pa smo tam. Je kdo gledal "plemeniti komentar" na Prva tV?

Naš Plemeniti poslanec je že pozval k prepovedi vseh psov pasme bull in kot primer navedel Amerko, Francijo, Anglijo...

Lahko bi se malo pozanimal, kje je katera pasma prepovedana.

Komu pa kost v glavi raste, pa bi se dalo razpravljati. Wink
Logiran
MP3CE
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #267 : petek, 17.03.2006 : 21:26:35 »

No, pa smo tam. Je kdo gledal "plemeniti komentar" na Prva tV?

Naš Plemeniti poslanec je že pozval k prepovedi vseh psov pasme bull in kot primer navedel Amerko, Francijo, Anglijo...

Lahko bi se malo pozanimal, kje je katera pasma prepovedana.

Komu pa kost v glavi raste, pa bi se dalo razpravljati. Wink
Mene zanima, kdo je bolj nevaren... naši kužki, ali ta zblojeni pijanec, ki se ima za politika in po cestah nori pijan, hkrati pa še druge poziva h temu...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #268 : petek, 17.03.2006 : 21:29:10 »

Ko takole pametujemo vsak po svoje, pa bi bilo mogoče dobro vedeti, da obstoji SVETOVNA DEKLARACIJA O PRAVICAH ŽIVALI.  Vsaka žival ima pravico do spoštovanja. Človek, tudi sam živalska vrsta, si ne more lastiti pravico do ubijanja drugih živali. Njegova dolžnost je, da vse svoje znanje uporablja tudi za varstvo živali. Vsaka žival i9ma pravico do človekove skrbi, zdravljenja in varstva, tako svetovna deklaracija v drugem členu. V tretjem pa tako: Nobena žival ne sme biti izpostavljena trpinčenju ali izkoriščanju. Če je že usmrtitev kakšne živali nujna, jo je treba izvesti hipoma, brez bolečin in mučenja.   Spet smo pri vrlih varuhih reda in discipline, ki niso mogli drugači zavarovati življenja  človeka, kot da so uporabili orožje, ker niso imeli pri sebi primernejših sredstev in niso zato usposobljeni. Ker so že zaradi tega morali in mogli iz nujnosti usmrtiti podivjane pse pa to niso storili, kot narekuje deklaracije. Enega psa so usmrtili. Druga dva pa mučili, saj ju niso usmrtili, temveč s strelnim orožjem povzročili mučenju. To pa je kršitev deklaracije in  z drugimi pravnimi podlagami lahko povzroči pri pristojnih težave varuhom. Pse  bi morgli in morali usmrtiti in ne mučiti... ja ja tudi tako se zapleta

Ta deklaracija je cisto falila point...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
papi
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #269 : petek, 17.03.2006 : 21:33:08 »

Eh, sem bil nesramen, oprostite. Napisano bi si želel zgolj zato, da bi lovec (predpostavljamo da bi mu uspelo še kdaj na dveh nogah zapustiti klinični center) tudi po samem dogodku na kratko povedal kaj si misli o dotičnem policaju, ki je - zato da ponesreči ne bi zadel še samega poškodovanega - ubogo žival namesto v čelo ciljal v pi*** (ter mu tako bržkone rešil življenje).

V intervenciji je bila uporabljana "skrajna sila", se pravi odvrniti ogroženost življenja LJUDI, brez flancanja.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 58   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Napad bullmastifov v Ljubljani
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines