mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 19:26:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302923 krat)
0 članov in 18 gostov pregleduje to temo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1260 : torek, 04.01.2005 : 13:04:32 »

Ja, kje ste "izkušeni buldožerji".  Z Ester potrebujeva pomoč.
Človek ne ve, kaj je trma, dokler nima doma buldoga. Grin
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1261 : torek, 04.01.2005 : 14:11:33 »

Kaj pa če bi svoje uničevalčke zaprli v boks, medtem ko vaju ni doma? Ali pa nekam, kjer ni toliko stvari, ki jih doseže, npr. v samo en prostor, kuhinjo ali kaj podobnega. Ni dobro (vsaj po mojem mnenju), da ima pes na voljo celo stanovanje... Buba ima na voljo samo kuhinjo in predsobo, tam pa že poskrbimo, da ni ničesar, česa bi se lahko lotila  Wink Pa kadar je sama in svoje igračke in kost za glodat. Verjetno jima je dolgčas, če počneta "bedarije"  Undecided
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1262 : torek, 04.01.2005 : 14:23:58 »

..Bella je v kletki ko ni nobenega.Jo poskušava zdaj navajat, da jo za kratek čas ko nas ni spustiva, v bistrvu ji pustiva odprta vrata od kletke.Je pa zadnič kar dobila po riti z zavitkom papirnate brisače, ker je požrla 15 cm traku dekne, ki je v kletki.Pa nismo strogi z njo, ampak to je bila meja čez rob in jih je dobila, tako, da se je polulala.Pa ne mislim zdaj da smo jo v steno metali ali kaj takega. ;)Ni navajena, da bi jo kdo udaril z nečem, vedno kadar nekaj uspiči, jo potisnema k tlom ali jo malo bolj primem za odvečno kožo na vratu.Sam jo to itak nič ne boli... je pa drugače pridna in ubogljiva.Pa kdaj je razstava Huh ura, čas,...bomo tudi mi prišli Grin Grin
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1263 : torek, 04.01.2005 : 14:26:17 »

Jaz sem mislila, da bom izpadla kot mučiteljica, če bi psa v boks zaprla! Nekaj časa smo ga zapirali v spalnico pa se mi je smilil, ker ni imel celega stanovanja na razpolago... Ima pa tudi naš igrače, ko je sam doma, ampak mu takrat pač niso zanimive!
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1264 : torek, 04.01.2005 : 14:30:41 »

Ja saj naš ima toliko igrač, da že ne vemo kaj z njimi. To ni njegovo normalno početje, samo zadnji teden je pa noro.
Če naredi kaj narobe, ga malo po riti, pa baje se ne sme z roko, saj se potem roke boji.
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1265 : torek, 04.01.2005 : 14:31:07 »

Pa če bi mu pustila še kost za glodat, bi si celo v gobec zbasal in se davil. Tako je bilo zadnjič, k sreči sem bila zraven!
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1266 : torek, 04.01.2005 : 14:47:39 »

Pa ne mi klobasat, da ne moreta enega prostora tako izpraznit, da nima kaj glodat Angry, no skoraj kaj Roll Eyes, Jaz sem imela pudlico, ko smo vse spraznili v kuhinji in stole dali na mizo pol je pa luknjo v steno kopala Grin....no pa z leti se je unesla, vajina se bosta tudi, važno da uničevanj en epreidev navado. In to se najbolje prepeči tako , da ni ničesar za uničit na vidiku in dosegu.
V glavnem-odstranita VSE kar nočeta, da je požrto, sten vogale itd se da našpricat s smrdečimi nepekočimi spreji-se dobijo v ta namen- pustita vse , kar lahko VARNO glodajo(dovolj trdno in veliko)- prav pridejo zadeve, ki daš notr hrano in priboljške, pa kongi, tiste žoge za rint ipd. Če pustiš psa v kletki, vzemi ven tepihe ipd, naj bo na kartonu al pa linoleju -če ga pusti pri miru. Ni druge kot to. Vsaka druga filozofija samo škodi psu in inventarju , da o vajinih živcih ne govorimo, graja PO dejanju je zguba časa .
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1267 : torek, 04.01.2005 : 15:18:09 »

...nam še ničesar ni zgrizla ali naredila kakšno škodo na pohištvu.Zadnjič je bilo prvič, pa še tisto v kletki, pa je kar nekaj žic na tleh, pa vufer, pa ...je kar dosti stvari, vendar ona ima svoje igrače in točno ve, da lahko samo to, pa če tudi ni nobenega takrat v sobi, itak je pa vedno leti za nekom, ni rada sama Grin Grin
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1268 : torek, 04.01.2005 : 15:47:24 »

Aja Ghode-vse moje slike so tu:

http://foto.volja.net/view-album.php?lang=slo&album_id=7776

http://www.moj-album.com/album/49658/

http://www.mojpes.net/galerija/index.php?cat=13599

Še enkrat-specialka?
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1269 : torek, 04.01.2005 : 15:53:34 »

Naš Paco je sedaj, kadar je sam, zaprt v kletki, ki smo jo nabavili, ko je bil bolan. Ker je kletka dovolj velika, mislim da mu ni hudega. Sicer pa je prej včasih glodal steno, razdejal pa je tudi eno svojo posteljo Huh. Verjetno od dolgega časa. Sedaj pa mu v kletko damo igrače in je mir. Sicer je zelo malo sam, pa se mi vseeno zdi tako bolj sigurno.
Logiran
lenivec
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1270 : torek, 04.01.2005 : 16:13:16 »

mah ne delat problemov če je pes sam v kletki.
če ma dosti prostora da se lahko brez problemov pretegne in obrne mu nebo hudega. ko je sam tako al tako vedno spi Smiley
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1271 : torek, 04.01.2005 : 23:43:53 »

Citat
Maja., specialka za buldoge je v soboto ob 17.00. Organizira klub za velike pasme in molose.

lp
Logiran
ninka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24



« Odgovor #1272 : sreda, 05.01.2005 : 00:01:14 »

Še moja izkušnja

Moj buldog je od petega meseca dalje uničeval vse kar je le lahko, ko je bil sam doma Cry. Najprej sem mu prostor omejila na eno sobo, kjer sem odstranila vse, no, razen kuhinje, podbojev vrat in sten seveda. To je potem pridno glodal Shocked.
Kalvarija se je nadaljevala dokler nisem zavrgla svojih predsodkov do kletke Smiley.
Problem pa je bil v tem, da se je oli kletke na začetku zelo ustrašil Shocked, ker je bil prisoten med sestavljanjem in je zelo rožljala.
NASVET: peljite psa na sprehod in naj vam tačas nekdo postavi kletko tja, kamor bo tudi kasneje njeno mesto.
Ta olijev strah je bil tako veeelik, da še v sobo, kjer je bila kletka ni hotel stopiti.
Če se tudi vaš buldog boji kletke tako kot se je je bal moj oli, globoko vdihnite in si vzemite čas, ker bo trajalo.
Pri nas je trajalo 2 meseca, da je prvič zadremal v odprti kletki. Danes je to njegova "kuča", kjer se počuti najbolj varnega - za silvestrovo je bila njegovo zatočišče! Wink
Jaz sem ga na kletko navadila s hrano in igranjem pred in v kletki. Vaje poslušnosti sva tudi delala in preden sva šla na izlet z avtom (oli obožuje vožnjo v avtu) se je na ukaz moral v kletko usest, potem pa takoj nagrada - vožnja... Grin
Uf, sem se razpisala  :
  
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1273 : sreda, 05.01.2005 : 08:57:55 »

Mi našega nismo imeli časa počasi navajat na kletko, ker je moral pod nujno mirovat Sad. Šli smo po kletko in ga zaprli vanjo Huh. Malo je čudno gledal, potem se je pa ulegel in obmiroval. Sedaj se je je že čisto navadil in ni več problemov, če ga zapreš vanjo Smiley. Edino če smo doma in ga zapremo, potem se mu malo utrga. Zato se bojim, da bo hudo, če bo spet moral mirovat Huh Huh.
Logiran
ninka1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24



« Odgovor #1274 : sreda, 05.01.2005 : 10:36:15 »

Luka!
Če se je navadil biti v kletki, ko je sam doma, se bo vsekakor navadil tudi, ko ste prisotni. Pri nas smo tako začeli! Najprej 1min, potem 5min.....in šele, ko si je sam izbral kletko za grizljanje igrače ali dremanje, sem ga zaprla za dlje, recimo pol urce.
Ti ga boš navajal iz druge strani ampak verjemi, da ti bo uspelo Wink! Oli se tudi včasih krega, če ga zaprem, ko smo doma, ker pomivam po tleh... Angry ampak po par minutah se uleže in zaspi.
Naj bo tvoj buldog najprej samo par minut v kletki, ko si ti zraven (jaz sem se ulegla na posteljo in brala knjigo - olijevo kletko imam namreč v spalnici). Tako se je navadil, da je notri tudi, ko sem jaz zraven. Potem pa greš v sosednji prostor - on te bo tako in tako slišal - da si doma!
Ne pozabi na slastno nagrado - ko je v kletki priden in tih, mu prineseš presenečenje:  ::)poslastico! To je pri našemu zelo delovalo, lahko pa tudi najljubšo igračko! Cheesy To večkrat ponavljaj, pa boš videl, da bo vsakič rajši priden, saj bo imel motivacijo! Grin
Enga  Kiss tvojemu buldiju
ninka1 & oli
Logiran
Strani: 1 ... 80 81 82 83 84 [85] 86 87 88 89 90 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines