mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 17.10.2024 : 13:17:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 306890 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1230 : torek, 28.12.2004 : 19:01:14 »

luka, verjetno si mislil, da je dobil pratel, preden je bil cepljen proti kužnim boleznim in ne notranjim zajedalcem? Vsaj za takšno cepivo jaz še nisem slišala. Huh
Mi tudi dajemo naši punci pratel vsake 4 mesece, preventivno, verjemi pa, da če ima pes veliko glist, to kmalu ugotoviš.
Ko je moja prijateljica dobila mladega boksija ( seveda ga njegovi "skrbni vzreditelji" niso razglistili, pa verjetno tudi psice-mame ne )je imel toliko glist, da so mu lezle dobesedno iz riti Angry, pa neprestano je kolcal, bruhal..., no k sreči so to kmalu rešili in ni pustilo resnejših posledic.
Glede hrane pa - vztrajnost z vaše strani, namreč mi smo ga pri gospodičninih muhah okrog hrane preveč lomili ( tudi naša je jedla z roke, vsemogoči dodatki, menjavanje hrane, kuhano...) in jo naredili zelo razvajeno  sram- no k sreči smo to nekako rešili, pa vendar ga ni junaka, da bi jo pripravil, da bi jedla same brikete.
Saj bo Wink
ena Afna,
sožalje in veeeliko sreče pri naslednjem leglu.
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1231 : torek, 28.12.2004 : 20:02:20 »

Pozdravljeni vsi,

Že ko vidim, da poteka debata o srbečih zadnjicah in podobno, me zanima ali vi kaj čistite/praznite analne vrečke svojim buldijem ?
Saj recimo 2x letno naj bi bilo priporočljivo, ker sicer (ni pa nujno) ima pesič lahko različne težave !! Od srbeža pa vse do problema z dlako !! No sej mi tega ne počnemo sami, ker nam nikakor ne uspe, zato pa nam to v nekaj trenutkih zrihta vet. Res priporočam vsakemu lastniku buldijev pa ne samo, naj ob prvem obisku pri veterinarju to naredi.

Lp,  Sianko !
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1232 : torek, 28.12.2004 : 21:17:10 »

Že ko vidim, da poteka debata o srbečih zadnjicah in podobno, me zanima ali vi kaj čistite/praznite analne vrečke svojim buldijem ?
Saj recimo 2x letno naj bi bilo priporočljivo, ker sicer (ni pa nujno) ima pesič lahko različne težave !! Od srbeža pa vse do problema z dlako !!

 Huh Huh Huh
Ob primerni prehrani in zadostnem gibanju... zakaj "umetno" praznenje analnih vrečk  Huh Huh Huh

Lp, Yo
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1233 : torek, 28.12.2004 : 22:02:31 »

Yo: Če to psu ni potrebno, ali mu to uspe brez tuje pomoči, toliko bolje. Ne me razumet narobe. Nisem rekel/mislil, da je to obvezno ali kaj podobnega. Govorim le iz lastnih izkušenj, kjer se je omenjeno pokazalo kot vredu ali potrebna zadeva.

Lp,  Sianko  
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1234 : torek, 28.12.2004 : 22:06:50 »

To, da vaši kužki ne jejo se mi pa zdi grozno čudno! Naš non stop prosi za hrano. Hrano dobesedno zbaše vase, zato da potem lahk spet prosi! Tako, da sem nekaj časa še mislila, da ga premalo hranim, ker na vreči res piše, da bi ga morala hranit v enormnih količinah. Samo glede na to, da ima pri 7 mesecih (ravno danes!) 21 kg ,ga hranimo kar pravilno.

Mi je pa zelo žal za Jazza. Cry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1235 : torek, 28.12.2004 : 22:36:56 »

Yo: Če to psu ni potrebno, ali mu to uspe brez tuje pomoči, toliko bolje. Ne me razumet narobe. Nisem rekel/mislil, da je to obvezno ali kaj podobnega. Govorim le iz lastnih izkušenj, kjer se je omenjeno pokazalo kot vredu ali potrebna zadeva.

Lp,  Sianko  

Kaj pa pes je, koliko se giba, kakšni so iztrebki in kolikokrat na dan in kolikokrat na sprehod se iztreblja?

Yo
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1236 : torek, 28.12.2004 : 23:36:09 »

Yo: ne vem no, mi enkrat letno praznimo vrečke. Saj ni da so katastrofalno polne, ma nekaj pa že gre ven.
Naš buldog je raznoliko hrano od sadja,zelenjave,mesa,briketov...
Je pa še vedno pri petih letih zelo aktiven za to pasmo,saj mi nekateri vzreditelji pravijo da se preveč giblje za buldoga. Ima pa zelo kompakten-trd iztrebek in se cca. 2 x na dan iztreblja.


                      Lep pozdrav, Sianko.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1237 : sreda, 29.12.2004 : 09:08:50 »

luka, verjetno si mislil, da je dobil pratel, preden je bil cepljen proti kužnim boleznim in ne notranjim zajedalcem? Vsaj za takšno cepivo jaz še nisem slišala.

Imaš prav. Napačna informacija. Danes bom nabavil pratel in mu ga dal.

Našemu je tudi veterinar izpraznil analne žleze, ko sem ga vozil zaradi vnetja in nog. Sicer ni drsal po tazadnji in tudi iztreblja se redno (2 - 3x dnevno), bi pa verjel, da občasno praznjenje anlnih žlez lahko samo koristi.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1238 : sreda, 29.12.2004 : 09:45:54 »

..kako se kaj obnašajo zdaj ko pokajo z petardami.Bella se je že čisto navadila, mogoče še zalaja kdaj v okno Cheesy in to je to.Smo zadnjič gledali skupaj ognjemet Grin, prvih  20 sekund je bila čisto...ne znam opisati, takrat vidi, kaj so vse sposobni naši buliji, pa ne da jo je bilo strah, ker se nič ne trese, ampak laja v okno, mislim, da nas hoče braniti pred tistimi ki pokajo.Ko se je malo umirila, sem jo dvignil, vsi smo bili na balkonu, z Bello sva bila zadaj in bratova glava je Belli zatirala pogled in nisem mogel verjeti, ko je s tačko odmikala njegovo glavo, da bo boljše videla Grin Grin Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1239 : sreda, 29.12.2004 : 11:14:15 »

Bull,
o tej temi poteka zanimiva debata na tem foromu pod drugim naslovom. Sicer pa moram povedati, da naš Paco odreagira enako kot tvoja Bella - torej laja v okno Cheesy. Ko sva zunaj pa pogleda v smer kjer je počilo in dvigne glavo ter se postavi v takšno pozo kot lovski pes, ko zavoha divjad Grin. Sem mislil, da bo bolj boječ, pa na srečo ni.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1240 : četrtek, 30.12.2004 : 12:05:45 »

Vsem, ki ste mi svetovali dodatke k briketom, se zahvaljujem Smiley. Sedaj ko mu dodajam tuno ali skuto, vsaj poje. Sicer se ravno ne zažene v hrano, poje pa:D.
Hvala tudi za nasvet  za pratel. Včeraj sem nabavil in mu ga dal. Kar nekaj časa sem se mučil da je pogoltnil, pa mi je le uspelo Grin.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1241 : četrtek, 30.12.2004 : 12:42:49 »

..že dolgo ni bilo kakšnih slik.Bo kdo dal kakšno novo sliko gor Huh, bi bilo fajn, da mal vidimo kakšni so vaši buliji Grin
Logiran
lenivec
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1242 : četrtek, 30.12.2004 : 13:52:55 »

ok bom pa dal jaz en filmček pacota ko dobi "krožni napad"
kvaliteta je bolj boga ker je snemano z telefonom

mal bolša kvaliteta za hitrejše povezave
*KLIK*

pa mal slabša za počasnejše povezave
*KLIK*
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1243 : četrtek, 30.12.2004 : 14:06:42 »

Fajn, se dobro da je zelooo vesel.Tako je tudi pri Belli, verjetno imajo to v krvi.Se ne ozirajo kaj jim je na poti.Njihova politika, tisto kar je na njihovi poti naj se samo odmakne, ker ne odgovarjajo za posledice Grin Grin Grin
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1244 : četrtek, 30.12.2004 : 19:26:13 »

Mene zanima, če svojim buldogom čistite zobe. Jaz dam našemu po zadnjem obroku Pedigree Rask, samo nima preveč učinka, ker ga pregrizne na dva dela in poje, namesto, da bi si čistil zobe.

Se Pratel kupi samo pri veterinarju ali tudi v lekarni? Zadnjič sem v lekarni namreč rekla za Lekaseptal in so rekli, da veterinarskih zdravil nimajo.
Logiran
Strani: 1 ... 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines