mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 15:21:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302868 krat)
0 članov in 49 gostov pregleduje to temo.
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1125 : ponedeljek, 13.12.2004 : 01:22:51 »

Otto : kaj ko je Otto jedel Hill's performance je bilo vse o.k. z njegovo dlako in kožo?
Zanima me pa zato, ker je performance kar močen.


                              Ciao, Sian Kiss
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1126 : ponedeljek, 13.12.2004 : 01:43:08 »

Z samo dlako ni imel problemov, sej drugače pa je maznu uno vrečo v enem mesecu cca.  kar se pa kože tiče je pa dobival kot majhne mozolčke podkožne ki so v roku tedna zginili, mogoče je puberteta, mogoče pa hrana. To ti bom znal povedat čez mesec cca. ko bo dal čez še eno vrečo Eukanube. Drugače je pa bil drek take oker barve pa malo bolj mehek kot pri ekanubi kateri je tudi bolj temen.
Sej zdaj bom po novem letu več ali manj dol tako da boš vidla prašička kak je, še malo pa bo on Barta...ne Bart njega... Grin
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1127 : ponedeljek, 13.12.2004 : 02:44:12 »

Otto: Super da ni bilo nobenih večjih zapletov! Wink

To pa verjamem, da bo Otto Barta.......ne on njega! Grin Grin
Kaj ga že kaj meče puberteta?


                              Ciao, Sian.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1128 : ponedeljek, 13.12.2004 : 09:09:49 »

Otto,

kako in v kolikem času preideš iz ene hrane na drugo?
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1129 : ponedeljek, 13.12.2004 : 10:40:06 »

Luka jaz sem prebrav v knjigi o bulldogih in rejka mi je rekla da daljši kot je razmak med menjavo (npr 75:25,50:50...) manj naj bi pes ''trpel'' (zaradi driske), vsekakor pa ne v manj kot 4 dneh. Wink

Edino kar me res moti pri Hillsu je pa to da so briketi ful majhni in jih samo golta in bolj malo grize, kar se mu lahko kasneje pozna na zobih...
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1130 : ponedeljek, 13.12.2004 : 10:41:54 »

Sian da ti ne povem... ko ga vidim nardim tako faco => Shocked
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1131 : ponedeljek, 13.12.2004 : 13:10:49 »

Otto, hvala za odgovor. Našemu psu se še Eukanubinih briketov ne ljubi gristi, kaj potem šele Hill’sove.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1132 : ponedeljek, 13.12.2004 : 14:59:02 »

Ghode,

kaj pa vidva z Deusom? Upam, da je z vama vse v redu! Cheesy Kar nekaj časa se že nisi javil. Če ima Deus res že okrog 30kg, potem je Pacota precej prehitel. Baje je bil Paco najmočnejši v leglu.
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1133 : ponedeljek, 13.12.2004 : 15:34:43 »

Ojla, jaz z Deusom nimam nikakšnih problemov ker je na barf-u in poje vse v hipu  Wink Ima okoli 27-28 kg in tak drži že en čas, malo sem ga držal na deti ker je imel vnetje pokosnice (paneosteitis), no to je zdaj za nami in se pomalu redi  Grin Ampak vse eno ga nočem preterano šopati.... jaz sem imel slične probleme kot i vi kadar je bil na briketih in sem mu včasih začinil brikete z tunjevino in malo onoga olja... samo takole je hotel jesti.. no hvala bogu takšnih problemov več ni imel od kdar smo zmenjali prehrano


Paco je bil največji in najmočnejši v leglu, in kadar sem jaz biral između njega i Deusa bila je razlika okoli 2 kile
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1134 : ponedeljek, 13.12.2004 : 15:47:06 »

Ghode, me veseli da sta v redu.  :DPovej, kako je izgledalo to vnetje pokostnice. Z Pacotom je sedaj sicer vse v redu, pa vendar nisem dobil pravega odgovora, zakaj ni cel dan mogel vstati na zadnje noge. Huh Sedaj. po 14-tih dneh pretežnega mirovanja že gre malo na sprehod in ni nobenih težav Smiley. Mu pa preprečujemo norenje in skakanje. Sicer mu to ni najbolj všeč... Huh  Huh
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1135 : ponedeljek, 13.12.2004 : 17:20:45 »

Pri meni je situacija takšna da smo na levi nogi imeli normalno vnetje ktero je zginilo za 3 tedna uz mirovanje. Ampak na desni nogi smo imeli hudo vnetje ki je imelo posledice...vnetje je bilo hudo in mu se v predelu zgloba (pri šapi) napravila oteklina in v njej ona tekučina za podmazivanje sklepov (zglobov). Veterinar nam je razložil da je tista tekučina v čahuri ki se napolnila, ampak smo vseeno šli na slikanje prednjih tac in kolen, kosti su odlične in vse je ok. Bili smo na punktirjanju tiste tekučine in je že bolje, još mamo eno punktiranje in bo vse v redu, no veterinar nas je tudi opozoril bi se tista vrečka na zglobu še mogla polnila in onda bo potreboval operativnih zahvat da se tista čahura (ktera nima nikakšne funkcije) izvadi ven. Upam da bo vse v redo ko bomo obavili tisto punktirjanje...

Luka z vnetjem moraš bit pozoren in mu ne dovoli da nori... za vnetje nima nikakšnih medikamentov, samo strogo mirovanje in bo šlo, vnetje pride, zadrži se in zgine  Wink


PS: Ali mi lahko pošlješ par slik Paco-a na mail?

Mail je nikola.hadar@kr.t-com.hr
Logiran
lenivec
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1136 : ponedeljek, 13.12.2004 : 18:11:17 »

PS: Ali mi lahko pošlješ par slik Paco-a na mail?

Mail je nikola.hadar@kr.t-com.hr
poslano

LP
luka
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1137 : ponedeljek, 13.12.2004 : 18:25:26 »

Ne vem zakaj se ne vide slike zgoraj, linkal sem z Gfoto-a?

Lenivec: Čim dobim slike ti replay-am
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1138 : ponedeljek, 13.12.2004 : 22:06:40 »

A če ima pes vnetje pokostnice, potem šepa? Naš je začel šepati na sprednjo nogo, šepati začne zjutraj, čez dan pa manj. Ko ga primem za nogo, nič ne trzne, tako da mislim, da ga ne boli. ima pa zelo občutljive blazinice. Te mu namažem z Lekaseptalom.
Imam tudi občutek, da mu med hojo pokajo kosti. Bi morala zamenjati hrano? Zdaj ima Eukanubo.
V glavnem me ves čas skrbi zanj. V sredo gremo k zdravniku in upam, da bo vse ok.
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1139 : ponedeljek, 13.12.2004 : 22:38:13 »

Ester: več je verziji panosteitisa ili ti vnetja pokosne kosti. Jaz sem imel slično verzijo kot i ti imaš ker je moj pes šepal samo kadar se je dože ležal in spal, med hojo ni šepal. Nekteri psi šepaju stalno dok im vnetje ne mine. Leka za to ni, šetnjo mu onemogočuj in ga vodi ven samo da obavi kaj potrebuje. Tudi ne dovoli zdravniku da mu daje raznorazne medikamente, a posebaj kortikosteroide ker ne pomažeju preveč z panosteitisom, a delujejo štetno na imunološki sistem (bar na kratko). Tudi ne dovoli razna sredstva za umanjivanje bolečin ker se bo onda jače oslanjal na nogo in se more še bolje poškodovati (to so nasveti družinskega veterinarja). Vitamine prihvati ampak antibiotike in kortikosteroide izbegavaj. Panosteitis pride čez noč in tako i mine (zadrži se par tednih). Ampak če bi ti se slučajno pojavila kakšna oteklina onda mam odi na slikanje prednjih nog (rentgen)

Upam da bo vse v redo.
Logiran
Strani: 1 ... 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines