mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 11:17:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302786 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1020 : torek, 30.11.2004 : 15:59:50 »

Eva!

Peljal sem ga na veterino tukaj v domačem kraju. Povej mi prosim kaj več, o vnetju pokostnice.

Lep pozdrav!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1021 : torek, 30.11.2004 : 16:12:02 »

Eva!

Peljal sem ga na veterino tukaj v domačem kraju. Povej mi prosim kaj več, o vnetju pokostnice.

Lep pozdrav!

vnetje pokostnice  Wink

Lp Jana
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1022 : torek, 30.11.2004 : 16:27:16 »

Ja to je v bistvu bolezen, ki se pojavlje pri "hitro-rastočih" pasmah...
Ponavadi je prvi znak šepanje... jaz na srečo osebnih izkušenj s tem nimam, sem pa slišala za bokserko, ki tudi ni mogla niti stopiti na zadnje noge... pa videla buldoga, ki je vse to krasno prenašal. Zdravilo so ponavadi antibiotiki in omejeno gibanje ... pa fino je pri takih pasmah paziti pri prehrani...
Bi ti pa svetovala da si previden...

LP, Eva
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1023 : torek, 30.11.2004 : 16:54:49 »

Eva, sozalje za male lepotce tudi od nas. Drzimo pesti za Jazza in seveda za Liziko! Kiss lp
Logiran

pako
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #1024 : torek, 30.11.2004 : 17:18:29 »

Eva!

Ne morem verjeti, da je Liza tako odreagirala na poštarja Cheesy Wink. Tega res nebi pričakovala od nje!! Wink Naš Pako bi takemu vsiljivcu verjetno še denar pokazal, če bi le vedel kje je Grin Grin
Res pa je, da sta Pako in Liza že v Pororožu, v hotelu, sobarici pokazala, da se z njima ni za šaliti. Kot si rekla, je sobarica baje nepremično stala med vrati, ta dva pa sta jo prav tako nepremično gledala in samo čakala na njene poteze. Grin Grin Imam prav??

Luka,

tudi jaz ti predlagam, da se res dobro pozanimaš za kaj gre. Kužku moje sosede so npr. veterinarji vztrajno trdili (ravno obratno), da ima sigurno vneto pokostnico, šele po dolgi terapiji zdravljenja, ko se stvar jasno ni izboljšala, pa so ugotovili, da gre preprosto za vnetje mišice ali nekaj podobnega.  Hočem ti povedati samo to, da so znaki očitno zelo podobni, lahko pa gre za popolnoma druge bolezni Huh
Tudi sama sem se namreč iz izkušenj pri različnih veterinarjih naučila, da jih veliko dela kar na podlagi ugibanja Undecided  oz. trdijo nekaj za kar verjetno še sami niso prepričani, da gre res za to. Takšne so vsaj moje izkušnje Undecided So me že veliko krat nasankali.   Angry Angry SEVEDA PA TO NE VELJA ZA VSE VETERINARJE!!!!!   Wink

Želim ti, da Packo čim prej okreva in se dobesedno postavi na svoje noge Grin Grin

Lep pozdravček VSEM!!!!!  Tanja in Pako
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1025 : sreda, 01.12.2004 : 08:40:31 »

Zdravo vsi!

Hvala vsem za podatke in skrb. Naj še vas razveselim - Paco je včeraj popoldan že vstal  Smiley in šel sam na potrebo, potem pa je še kar normalno hodil. Tudi danes zjutraj je bilo v redu. Seveda ima omejeno gibanje. Mislim pa, da mi to težje prenašamo kot Paco. On enostavno zaspi in se preveč ne vznemirja, mi pa... saj veste.

Še enkrat hvala vsem za nasvete in lep pozdrav!
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1026 : sreda, 01.12.2004 : 09:04:06 »

Luka: upam da bo pako čim prej ozdravel  Wink Saj ni to tak hudo, ampak za nas lastnike je to pravi cirkus
Pozdrav od njegoveg bratca  Grin


Eva: Liza se je verojatno postavila zaštitnički zaradi mladiča, no nigdar se ne zna, mogoće štiti svoje. Tudi moj Deus kteri ima 9 mesecev se ponaša zelo zaštitnički in laje na vsaki neobični zvok in na vsakoga koga na pozna, a hoče priti v hišo, pravi čuvaj  Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1027 : sreda, 01.12.2004 : 09:26:23 »

Zdravo Ghode!

Hvala za skrb. Res je, lastniki delamo cirkus. Sicer pa to ni čudno, saj smo verjetno vsi zaljubljeni v svoje pse in jih imamo rado. Saj zato jih imamo. mar ne. Wink

Pozdrav tebi in bratcu (mislim da je Deus)!
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #1028 : sreda, 01.12.2004 : 10:47:32 »

Oila

Luka a Paco je bratec od našega Gimlija kako lepo Smiley iz kje pa ste vi če smem vprašat?
Naš Gimli pa laja samo kadar bi jedu he he he drgač pa lohka odneseš pol stanovanja pa bo on spal naprej Wink

LP Alenka, Matjaž, Gimli in Packo
Logiran
lenivec
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1029 : sreda, 01.12.2004 : 11:35:46 »


Luka a Paco je bratec od našega Gimlija kako lepo Smiley iz kje pa ste vi če smem vprašat?
Naš Gimli pa laja samo kadar bi jedu he he he drgač pa lohka odneseš pol stanovanja pa bo on spal naprej Wink

bratje pa tako različni Cheesy naš paCO sploh nebi jedo Smiley včasih tut do enih popoldan niti ne povoha, če mu pa dajem iz roke en po en briket pa ni problemov jih pa posesa kot da en tedn nebi mel kaj za jest. laja pa tut kak se mu zdi, sedi na svojem fotelju pa se kr razburja pa renči pa laja na vse strani Cheesy
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1030 : sreda, 01.12.2004 : 15:55:05 »

Packo!

Če je vaš Gimli brat od Amadeusa - Deusa, če je iz Planine pri Sevnici, potem je Pacotov brat.  :)Sem pa drugače iz Slov. Bistrice in mi lahko pošljete kakšno pošto na privat, da se spoznamo.

Lep pozdrav vsem štirim!
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1031 : sreda, 01.12.2004 : 17:35:49 »

Je Luka, tudi Gimli je en bratec :-) Škoda da ni Alenka z njim bila v Varpolju da se vsi spoznamo, ampak ima časa ;-)

Pozdrav
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1032 : sreda, 01.12.2004 : 19:38:43 »

Ghode!

Me veseli, da sem spoznal še enega bratca od Deusa in Pacota.  :)Upam, da bo priložnost, da se spoznamo tudi v živo.

Lep pozdrav tebi, Deusu in Gimlijevim! Wink
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1033 : četrtek, 02.12.2004 : 14:25:49 »

Vprašanje:

Vem, da je po standardu teža za odraslega samca angleškega buldog 25 kg, vendar me zanima - glede na to, da so ti psi zadnje čase večji in težji - koliko je tista še dopustna teža. Pa ne le zaradi standarda, tudi zaradi vseh njihovih težav, povezanih s težo.

Pozdravček!
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1034 : četrtek, 02.12.2004 : 15:20:35 »

Ni neke napisane omejitve za težo pri samcu buldoga, važno je, da je pes skladen in ni debel... Dandanašnji so buldogi veliko težji kot pa je napisano v standardu...
Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines