mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 11:16:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302784 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1005 : ponedeljek, 29.11.2004 : 21:27:02 »

Najprej bi se vsem zahvalila, ker sočustvujete... ampak... tega nisem napisala zato temveč iz drugega, veliko bolj pomembnega razloga...
Verjamem, da to bere še kdo, ki v bližnji ali daljnji bodočnosti načrtuje leglo... tole je bilo samo v vednost, da se še komu ne zgodi isto. Jaz sem se učila na svoji tragediji...upam pa, da bo to pomagalo komu preprečiti enako tragedijo pravi čas...

Meni to ni vzelo volje... trenutno je najvažnejše, da bo mali ok...konec drugega leta pa bomo paritev ponovili... Z istim samcem , v približno istem času, vendar pod budnim očesom naše nove "pasje zdravnice"  Wink
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1006 : ponedeljek, 29.11.2004 : 22:03:51 »

Eva veliko sreće tebi in Jazzu, zelo mi je žal ker so ostali odšli, ampak je tak...škoda in sramota je to kaj se ne moreš oslonit na veterino kadar je to res potrebno, nažalost takšna situacija (in še gorša) je tudi pri nas v HR
Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #1007 : ponedeljek, 29.11.2004 : 23:59:47 »

Ena afna,prejmi tudi moje sožalje sram
...kot drugo pa se ti zahvaljujem,da deliš to na žalost tragično izkušnjo z vsemi nami,ker se lahko zelo veliko vsi naučimo iz takšnih ali podobnih izkušenj.
Glede na to,da je vzreja bulldogov res delikatna in rizkantna reč,kajti v veliko primerih se lahko tudi zgodi,da celo celo leglo umre že pri rojstvu(zalita pljuča),moram reči,da me včasih na tem ali na podobnih forumih prav pošteno razjezijo osebe,ki govorijo,da se bodo šli neke vzreditelje....npr. kupil je psa pol leta nazaj,prebral dve knjige,sedaj bo pa kr kupil že bullija drugega spola in se misli iti kr vzreditelja....... Undecided

Danes sem takšne volje,da moram povedati tudi sledeče:
Zakaj so nekateri na tem in na podobnih forumih takšni              ˝strokovnjaki˝,da tako kritično ocenjujejo in špukajo vsepovprek po nekaterih bullijih, nekatere pa tako kujejo v zvezde.......včasih se mi zdi,kot da govorijo o bullijih kot o kakšnem dirkalnem avtomobilu(kdo ma bolška,lepška itd).......to je živo bitje,ki rabi in daje toliko ljubezni,kot je večino ljudi ne premore zato me to resnično jezi................

s temi komentarji nisem imel namena nobenega osebno užaliti,samo povedat sem pa moral ,ker sem se malo zamislil po ogledu te strani
http://bullybaby.com/babys_bulldog_rescue.htm


Lep pozdrav vsem
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1008 : torek, 30.11.2004 : 00:26:28 »

Joj, joj, joj !!! Moje sožalje !!
Morem vam pa povedati, da se je natanko enako pripetilo leglu mojega frenda, kjerega tatek je bil moj bull !!! V leglu je bilo 6 mladičev, ta prvi je poginil kmalu po kotitvi. nato je izgledalo, da bo z ostalimi vse ok ! Čez par dni pa šok !! 3 ta mali so naenkrat pozeleneli in bogi za vedno zaspali. Pa sta ostala fantek in pupca. Smo se tolažili, no bosta pa vsaj ta dva. A žal po dveh ali treh dnevih se je punčki pripetilo natanko enako kot prejšnjim trem !!!! Sad No hvala b... , vsaj fantek je preživel in je danes lep buldi !!
Ko sem prebral tvoje sporočilo sem takoj pomislil, da je čisto možno, da je razlog takratnega pogina enak tvojemu !!
No to, da je takrat fantek prežival ti mogoče daje več upanja, da bo enako pri tebi !! To ti resnično želim, saj vem kako smo se vsi mi takrat počutili.

Lp, Sianko

 
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1009 : torek, 30.11.2004 : 08:35:41 »

Eva, Liza in Jazz!

Rekel bom samo, da močno, močno stiskam pesti!
Eva, tvoje pisanje se bere kot kriminalka. Komu  pri h... pa lahko sedaj sploh še zaupaš, na koga se lahko 100% zaneseš. Ti si svojega veterinarja na srečo sedaj našla. Kaj pa vsi drugi? Ali ni klinika tista, ki bi morala biti najbolj zanesljiva in sploh in oh. Žalostno.

Bully lover!

Imaš prav. Če si zdržala tako dolgo, potem boš pa še malo. Res se splača počakati in ne na vrat na nos kupiti mladiča. Obveščaj o dogajanju.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1010 : torek, 30.11.2004 : 09:03:48 »

Thomas!

Ogledal  sem si stran, ki si jo napisal. Popolnoma se strinjam s tabo. Kar pa se ljubezni tiče - veliko veliko več ljubezni buldogo dajo, kot je prejmejo. Zato jih je resnično treba jemati kot živo bitje, ki nam je enakovredno.

Lep pozdrav!
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #1011 : torek, 30.11.2004 : 10:01:49 »

Eva saj ne morem verjet par dni sem bolna in kaj vidim ko pridem nazaj samo še Jazz  Cry Pri nas doma vsi držimo pesti in tačke da bo z njim in Lizo vse vredu. Pa upam da poveš kera klinika je to da nikoli ne bomo šli tja.

Koš  Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss za Lizo in Jazza

LP Alenka, Matjaž, Packo in Gimli
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1012 : torek, 30.11.2004 : 10:41:39 »

Eva,
najiskrenejše sožalje za Bajso. Držim pesti, da bo z Jazzom vse OK.
Lp tebi, Lizi in Jazzu pa enega  Kiss
Tina
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #1013 : torek, 30.11.2004 : 11:15:28 »

Eva naj ti se jaz izrecem sozalje, res mi je hudo, da se je to zgodilo prav tebi Cry Pa da me ne bo kdo narobe razumel tega ne privoscim nikomur, sploh pa ne malim nagubanckom Cry

Citat
Razlog zahvaljujoč dr. Tozonovi ni več neznan. Če bi pa šla k njej že veliko prej namesto da sem zaupala razvpitim strokovnjakom za bulldoge…bi bili pa verjetno še vse živi…

Jaz bi temu prej rekla razlog zahvaljujoc tebi ni vec neznan, ker si bila ti tista ki je vztrajala in se borila, da bi izvedela kaj je slo narobe, kaj se dogaja in skusala resiti punce. Ce samo pomislim, koliko buldogov je mogoce po nepotrebnem umrlo , ker se prej ni vedelo vzroka in koliko bi jih mogoce prezivelo ce bi se jim pravocasno pomagalo. Eva jaz verjamem da so ti kljub tvoji nesreci hvalezni vsi tisti, ki se ukvarjajo z vzrejo buldogov in so skozi tvojo zalostno zgodbo spoznali, da je resitev in da se mladickom da pomagati ce pride pomoc pravocasno. In morda bodo prav zaradi tvoje zgodbe pomagali veliko veliko buldogom, ki bodo lahko preziveli in uzivali v zivljenju.

Eva svaka ti cast da si vztrajala in prisla zadevi do dna. Tebi , Lizi in Jazzu zelim vse naj naj in upam da te ta dogodek ni prevec razalostil ampak upam, da te je dovolj spodbudil in ohrabril, da bos imela kdaj novo leglo.

Citat
Bully lover!

Imaš prav. Če si zdržala tako dolgo, potem boš pa še malo. Res se splača počakati in ne na vrat na nos kupiti mladiča. Obveščaj o dogajanju.

Luka seveda bom porocala o dogajanju cim bom kaj vedela, ker zaenkrat ni se nicesar za povedat. Povem lahko samo to da cakam da se bo psica zacela gonit in da jo bodo parili potewm bomo pa videli kaj in kako Wink Grin Brez skrbi bom takrat vse povedala Smiley




Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #1014 : torek, 30.11.2004 : 12:29:16 »

Zalostno ja,kar se je zgodilo Evi in njenim kepcam..  Cry Cry
Drugače bi pa samo nekaj uprasala...Kaksne barve bulldoge imate drugače? ker so mi zelo vsec pa različnih barv se posebej Wink LP Kiss
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1015 : torek, 30.11.2004 : 13:21:50 »

Uhhh...pri nas je bilo pa pred pol ure zelooo pestro in zabavno...  ;DMoram reči, da sem presenečena in šokirana nad tem kar se je zgodilo saj tega od Lize nisem pričakovala...sploh zato, ker obožuje ljudi, na sprehodu komaj čaka, da se komu "uštuli" za čohanje in ponavadi kar ne ve kaj bi naredila, da bi komu bolj ugajala...

No tako je bilo:

Sedim v sobi in se pogovarjam po telefonu... naenkrat na hodniku slišim grozljivo renčanje in lajanje... jasno, da me je kar katapultiralo tja, sploh zato, ker mi niti približno nič ni bilo jasno, saj takega napada besa pri Lizi še nikoli nisem doživela.... In kaj sem videla??
V hodniku je ves bled stal poštar, ki se mimogrede ni niti toliko pomudil, da bi pozvonil ali vsaj potrkal, ampak je kar po domače ENOSTAVNO VSTOPIL??? v stanovanje... Pred njim je stala Liza in spuščala meni popolnoma neznane zvoke...take, ki bi skorajda odgovarjali "pobesnelem steklem psu" Undecided Shocked...  No potem sem še jaz "narenčala in nalajala" tega nesramnega poštarja in sva ga s skupnimi močmi pregnali iz stanovanja...   Grin Grin

Zdi se mi prav neverjetno, do danes sem trdila, da v stanovanje lahko pride kdor hoče, Liza ga bo pa še poljubčkala in mu pomagala odnesti kar želi.. pa očitno to ni čisto tako...  Roll Eyes

Zdej grem pa obesiti tablico - POZOR HUD PES..  Grin Grin
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #1016 : torek, 30.11.2004 : 13:24:29 »

Eva  Cheesy Cheesy

ampak pozabila si, da je Liza mamica ...
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1017 : torek, 30.11.2004 : 13:34:28 »

Eva  Cheesy Cheesy

ampak pozabila si, da je Liza mamica ...

Lej no... maš prav. Res sem pozabila na to... Upam, da je ta "materinski občutek" ne bo zapustil. Cool Aprila se namreč selim v hišo, kjer bom večino časa sama...pa bi mi kar pasalo, da bi me kdo malo "čuval"...vsaj ponoči no... Tongue Grin
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1018 : torek, 30.11.2004 : 15:02:24 »

Eva!

No, pa je Liza ponovno dokazala, da buldog takrat ko je treba ne pozna šele. Bravo Liza! Kiss Kiss Kiss Glede na povedano, mislim da te v hiši ne rabi biti strah.
Kup poljubčkov Jazzu in Lizi Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss.

No, danes pa smo bili tudi mi pri veterinarju. Paco je zjutraj še normalno vstal, potem pa naenkrat ni več stopil na zadnje noge. :oPanika. No, veterinar me je potolažil, ko je po temeljitem pregledu dejal, da je najverjetneje samo vnetje živca in sklepa, zaradi nenadnega hitrega giba. No in tako mora Paco sedaj  strogo mirovati. Ne vem, kako bom to dosegel, ko se bo stanje malo izboljšalo - verjetno s kletko. Je pa težava, ker tudi na potrebo ne more. Kar smili se mi, saj je drugače vedno pod nogami. Bomo že preživeli.

Lep pozdrav vsem!
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1019 : torek, 30.11.2004 : 15:26:53 »

Silvo kam si ga pa peljal? Tole bi bilo lahko tudi vnetje pokostnice?  Huh
Logiran
Strani: 1 ... 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines