mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 17.10.2024 : 01:17:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 306650 krat)
0 članov in 51 gostov pregleduje to temo.
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #990 : petek, 26.11.2004 : 14:42:17 »

jaz ti oz. ji tako priporočam:
1. v Sloveniji je po moje kar dosti bulldogov in so več al manj vsi nekaj v žlahktah kot vidiš tudi tukaj na forumu.
2. Če se punca zanima za nakup bulldoga v Italiji ji bom z veseljem pomagal saj poznam vse boljše rejce v Italiji.
3. za nakup bulldoga. Največ je legel proti novemu letu in v spomladi.
4. Če bi se jaz še enkrat odločil za nakup bi ga rajši kupil v jeseni saj moj je poleti ko je bil mladič malo jedu in je kar dosti dela poleti z mladičem.
Logiran
ceki
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #991 : petek, 26.11.2004 : 23:51:28 »

v vsaki trgovini za živali

Če bi imeli v vsaki trgovini, nebi spraševal na forumu. Rad bi kupil podloženo oprtnico, ampak je nikjer ne najdem, niti podložene niti prave velikosti.
Logiran
lenivec
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 54


« Odgovor #992 : sobota, 27.11.2004 : 00:36:15 »

Če bi imeli v vsaki trgovini, nebi spraševal na forumu. Rad bi kupil podloženo oprtnico, ampak je nikjer ne najdem, niti podložene niti prave velikosti.

hja... to pa nevem, jaz sem jo dobil v prvi trgovini kam sem pogledat šel, so meli v velikosti s, m in l, zadeva ni nič podložena pa pes nič ni jamral da ga kaj tiši Cheesy
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #993 : sobota, 27.11.2004 : 14:38:14 »

Naj še jaz napišem ta novo dogodivščino: včeraj me je naš mali kuža tako ugriznil, da sem morala na urgenco šivat. Ne vem, kaj mu je bilo-ugriznil me je v usta. Mogoče se je hotel igrat, pa je malo narebe precenil...? Tongue

Ampak ga mam še vedno rada! Grin
Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #994 : sobota, 27.11.2004 : 16:35:07 »

"The thought of a homeless
and unloved pet makes me sad."
Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #995 : sobota, 27.11.2004 : 16:44:26 »

Maja
.... če te to kaj potolaži,je eni moji prijateljici njen bokser med igro zlomil nos in to že 2krat

Naši nagajivci pač znajo biti včasih prav grobi med igro  Grin
..tudi meni je že parkrat tekla kri na rokah,ko sva se igrala malo preveč grobo  Tongue

Lep pozdrav vsem
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #996 : sobota, 27.11.2004 : 16:59:51 »

Citat
bully lover kdaj boš pa ti bullya kupila? če smem vprašat..

Otto jaz bom kupila svojega bulija drugo leto. V tem letu sem si ogledala ze veliko stvari o bulijih se pogovarjala z njihovimi lastniki, brskala po internetu itd. Izbrala sem si tudi ze vzreditelja oziroma imam tudi se dva druga v rezervi ce mogoce pri prvi izbiri ne bo legla. Tako da sedaj samo cakam na leglo in da bo v tem leglu kaka kepica ki bo samcek. Tako da bo treba se nekaj mesecev pocakat, potem bom pa tudi sama imela gubico doma Grin Grin


Citat
Želim ti, da bi ti čas do nabave tvojega nagubančka hitro minil!

Luka, hvala za te zelje, res je da ze kar nestrpno pricakujem vendar si vsak dan znova sama pri sebi pravim ce si cakala toliko let kaj pa je potem teh nekaj mesecev Wink Grin

Upam, da se bomo potem kdaj srecali na kakem pikniku ali kje drugje, da se bodo nasi nagubanci malo poigrali mi pa kako rekli Smiley

papa
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #997 : sobota, 27.11.2004 : 19:40:58 »

Meni je naša kepa brez občutka za nežnost že trikrat ustnico prebila, dvakrat se mi je pa fino v sprednje zobe zaletel!
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #998 : sobota, 27.11.2004 : 20:43:45 »

Kaj se pač nastavljaš.. da nisi ti nerodna ne on! Grin
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #999 : ponedeljek, 29.11.2004 : 18:21:24 »

Mi se pa spet javljamo s slabimi novicami… v soboto nam je po treh dneh trpljenja, po tem, ko je bila ves čas na kisiku umrla še Bajsa … Razlog zahvaljujoč dr. Tozonovi ni več neznan. Če bi pa šla k njej že veliko prej namesto da sem zaupala razvpitim strokovnjakom za bulldoge…bi bili pa verjetno še vse živi…

Torej tri dni po carskem rezu sem Lizo peljala prvič na veterino, ker je imela vročino 38.2… Glede na to, da je njena normalna telesna temperatura 37,6 – 37,7 se mi je zdelo to veliko… pa je bilo vse v redu.

Mladiči so v času, ko je jemala antibiotike krasno napredovali, dan ali dva za tem, ko je z jemanjem prenehala pa so pojavile težave. Po sesanju so dobivali krče, težko so dihali… Ker so sesali samo pri Lizi je bilo očitno, da tam nekaj ni v redu…

V petek zvečer se je stanje poslabšalo, Liza je dobila izpuščaje po seskih in ter krvave izpuščaje po glavi…mladiče sem takoj odstavila in jih začela hraniti po steklenički… v soboto zgodaj zjutraj so mi trije na poti na veterino umrli, tam so bili z vsemi znaki ki so jih kazali tudi seznanjeni…Tudi to, da so vsi umrli istočasno je bil velik pokazatelj, da ne gre za neke genetske napake ampak za zunanje vplive… Zahtevala sem obdukcijo, ki naj bi bila narejena nekje konec prejšnjega tedna, toliko časa naj bi pa trajalo ker to delajo samo v ljubljani itd.…

V ponedeljek zjutraj sem peljala Lizo na veterino. Želela sem naj jo podrobno pregledajo, vzamejo vaginalni bris, bris rane na glavi in naredijo analizo njenega mleka saj je bilo očitno da je nekaj hudo narobe... Po besedah strokovno usposobljenega kadra za to ni bilo potrebe… pregledali so ji kri, ugotovili da je z njo vse v redu, dali neko mažo za izpuščaj in rekli naj jo kar spustim k mladičem ker je zdrava...Na srečo me zdrava pamet še ni zapustila pa tega nisem storila…

V sredo zjutraj je Bajsa začela težko dihati.. S pomočjo prijateljev sem se ŽE V SREDO in to SAMA dokopala do rezultatov obdukcije… le ta je pokazala, da je šlo ta odpoved ledvic, jeter, vnetje tankega črevesja in hudo pljučnico, najdene so bile BAKTERIJE, ki so bile povzročitelj vsega tega. To so bakterije, ki normalno živijo na koži, vendar so se po carskem rezu, ko je Lizin imunski sistem opešal preveč namnožile. Za Lizo to niso bile zelo nevarne...za mladiče pa so bile usodno...

Oba mladiča in Lizo sem takoj odpeljala na kliniko k dr. Tozonovi, ki ji je bilo jasno kaj se dogaja… Slikali so jima pljuča, naredili vse potrebne preiskave, takoj sta dobila antibiotike.. Mala je bila do večera na kliniku na kisiku, potem je šla domov, kjer je svoje zadnje dni prebila v kisikovem šotorčku.. Liza je dobila zdravila, antibakterijski šampon ter navodilo, da ne sme k mladičem dokler ne bo popolnoma zdrava…

Sedaj nam je ostal še Jazz, ki je na srečo tako močan kužon, da ima vse možnosti za preživetje. Danes je bil pri dr. Tozonovi na kontroli… stanje se je v teh dneh izboljšalo. Mi vsi držimo pesti in tačke, da nam bo ostal vsaj on…

Za konec pa še to… prejšnjo sredo je bila na mladičih narejena obdukcija… do rezultatov sem se kot rečeno dokopala s pomočjo prijateljev v sredo 24.11… danes je ponedeljek, ker pomeni da je že 5 !!! dni od tega kar so bili znani rezultati, pa se iz te razvpite klinike še nihče ni potrudil, me poklical in me obvestil o tem!! Žalostno in sramotno!!! Po njihovem bi bila Liza še vedno pri mladičih, oni bi veselo sesali in umirali…. Če ne bi reagirala, če ne bi imela prijateljev, ki so mi pomagali tudi mali že zdavnaj ne bi bil več živ !!!

Logiran
ChUcK_Sara
gost
« Odgovor #1000 : ponedeljek, 29.11.2004 : 18:51:05 »

Hej!
JoooJ! Moje sozalje! Ampak kaj čmo..Tudi to se zgodi... Cry Drzimo pesti in tacke za Jazza  Roll Eyes LP Wink
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #1001 : ponedeljek, 29.11.2004 : 19:22:51 »

Eva !
Iskreno sožalje za balončke, ki ste jih tako težko pričakovali... Cry
No, vsaj Jazz se bo sigurno boril z vsemo močmi, uboga Liza, ki ji tudi sigurni ni nič jasno kaj se dogaja. Shocked
Držimo pesti za borca, saj bo. Wink
Lp
Logiran
SuPeRkaaa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #1002 : ponedeljek, 29.11.2004 : 19:29:19 »

Sramota za veterino!!!  Angry Besna sem...

ena Afna, držimo pesti za Jazza, ki se bo ziher zmazal  Cry
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1003 : ponedeljek, 29.11.2004 : 20:07:31 »

O Bog! Cry

Komu človek sploh lahko zaupa, če ne veterinarju?!? Tudi pri nas so naredili vse mogoče raziskave, pa niso ugotovili nič. Tudi midva sva se bala, da nama bo kuža umrl!!!

Jazzu bo gotovo uspelo. Nemogoče je, da bi imeli vidve z Lizo tako nesrečo, da bi še on končal podobno, kot njegove sestrice. Sedaj je na vrsti samo še veselje.

 Kiss Kiss Kiss za Lizo
Logiran
otto
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 74


« Odgovor #1004 : ponedeljek, 29.11.2004 : 20:18:01 »

Eva, sej bo boš vidla!
Logiran
Strani: 1 ... 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines