mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 15.09.2024 : 01:20:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302555 krat)
0 članov in 73 gostov pregleduje to temo.
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #720 : četrtek, 07.10.2004 : 17:13:37 »

Pozdravljena Maja Smiley

Najprej ti zelim, da bi tvoj mali Banditek se cimprej pozdravil in bi zivel dolgo in srecno zivljenje Grin
Maja ne mislim nic slabega ampak glede na to kaksna je tvoja izkusnja - slaba ze na zacetku, moram reci da se ocitno nisi prav veliko pozanimala o tej pasmi in kdo so vzreditelji te pasme. Pa ne me narobe razumet, hocem le povedat da si v svoji veliki zelji malo prevec hitela in tako si psicka kupila pri preprodajalcu in ne vzreditelju, kar ni uredu. Kuza sicer ni nic kriv in vesela sem da je prisel v dobre roke k ljudem ki ga imate in boste imeli najraje, ampak ce bo kuza imel zdravstvene tezave bo trpel tako on kot vi ki ga imate radi. Jaz sicer upam, da kuza ne bo bolan in bo veselo tekal in se igral. Zelim ti veliko srece in veliko zdravja za tvojega Bandita in naslednjic bodi bolj previdna in se pred nakupom pozanimaj o pomembnih zadevah. Jaz razumem kako si neucakan ko pricakujes svojega psicka, ker sem sama pred nakupom buldoga ampak sem se prej pozanimala o mnogih stvareh pa tudi tu na forumu sem dobila veliko koristnih informacij in zato se zahvaljujem vsem ki so mi pomagali z nasveti in podatki, tako da bom kupila svojega malcka od vzreditelja in ne preprodajalca. Se enkrat hvala vsem.

p.s. Maja pa brez zamere ker nisem mislila nic slabega.
Tvojemu Banditku pa zelim vse naj naj.

Kar se slikic tice lahko kontaktiras z Jano in ti jih bo ona dala gor na forum ali pa jih lahko ce zelis posljes meni pa ti jih bom jaz dala gor. Ce zelis mi sporoci pa ti bom na privat napisla svoj mail

papa
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #721 : petek, 08.10.2004 : 07:43:25 »

...sem malo prebral zdaj vse to.Kaj vse ne nekdo naredili za malo več denarja.No, upam le, da bo tvoj kuži zdrav in da bo vse OK Wink.Naša Bella pa kar raste in raste.Včeraj sem jo zvagal, ima 27 kg  Shocked.Jo bom ta vikend malo poslikal.Je že prava ženščina, zdaj samo še gre v širino, pa ne v trebušček Smiley Rad bi vedel, če kdo kaj ve, kakšni so njeni bratci in sestrice, so tudi takšni???Res mislim, da se bo ustavila nekje pri 30 kg Shocked   lp
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #722 : petek, 08.10.2004 : 10:19:19 »

Ghode seveda jo bom in tudi slikce ti kasneje pošljem, pa še zt
raven bom dal kakšen meter Wink, da se bo bolj videlo.To je pa čudo, da so drugi vsi normalni.Je zadnjč punca srečala psičko 7 mesecev staro, pa je rekla da je bila bistveno manjša od Belle, po velikosti, kot tudi po širini.Pa tudi v istem kraju je samec, leto in 2 meseca star, ima večjo glavo kot Bella in to za kar precej, ga je sama glava Cheesy, telesno pa je bistveno manj razvit od Belle.Po telesu je Bella pravi atlet proti njem. Wink
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #723 : sobota, 09.10.2004 : 11:35:15 »

Citat
Rad bi vedel, če kdo kaj ve, kakšni so njeni bratci in sestrice, so tudi takšni???

Bull, Bella je velika kar je verjetno podedovala od svojega oceta ki je baje velik, jaz ga se nisem videla v zivo ampak po slikah sodec je velik pes. Bratci in sestrica od Belle pa so tudi ze zrasli v prave pojave. Moral bi se enkrat z njihovimi lastniki zmenit da se dobite da bi jih lahko videl.  Wink

Vprasaj Ghodeta njegov Deus ima istega oceta kot tvoja Bella, tako da se o velikosti lahko z njim pomenis. Jaz sem Deusa videla na specialki v Varpolju in je tudi kar velik kuza in zelo zelo simpaticen. Grin Grin

Packo, kako je kaj s tvojim Gimlijem se je ze cisto pozdravil? Je ze veliko pridobil na tezi? Nic nam ne napises kaj se dogaja z vami.  Cry
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #724 : sobota, 09.10.2004 : 14:22:00 »

Maja vsekakor je bolje da je čimveč z vama.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #725 : sobota, 09.10.2004 : 16:41:21 »

nejc99, imas kuzkov rodovnik doma ali se cakas nanj? Bi mi mogoce lahko prepisala kdo sta oce in mama? lp
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #726 : sobota, 09.10.2004 : 17:49:38 »

Kaja na rodovnik še čakamo. Imam pa maminega, ki je CSABAHEGY SZEPE WOLF FRANCISKA.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #727 : nedelja, 10.10.2004 : 10:09:19 »

Brez zamere, ampak tak odgovor sem pricakovala.  Undecided Na zalost je kar stalna praksa preprodajalcev, da obljubljajo rodovnik na koncu pa lastnik izvisi. Sta vsaj podpisala kaksno pogodbo ali je slo vse skupaj "na lepe oci"? Pa ne razumi me narobe! Upam, da bos dobila rodovnik in da bo kuza zrasel v zdravega buldoga.  Cheesy

Pred dobrim letom in pol so sorodniki neke moje znanke kupili buldoga na podoben nacin kot ti (rodovnika niso nikoli dobili). Psicka je bila dosti premlada, nerazvita, nesocializirana... Pa tudi lastniki niso vedeli o pasmi nic. Pri 4 mesecih je bila psicka (po mojem skromnem mnenju, ker pac znanja o buldogih ravno nimam veliko) preforsirana, nihce je ni nosil po stopnicah, dva majhna otroka sta jo imela za igraco, jo mucila in podobno. Pri hoji se je opotekala, ne vem ali je imela tezave s hojo zaradi njenih prvih dveh mesecev zivljenja, ali drugih dveh! Cry V glavnem bila je res v slabi kozi. Ko jim je zrasla cez glavo so jo prodali. Zal ne morem nikakor izvedeti kam je psicka odsla. Vem le, da je bila prodana lansko poletje.

Zdaj ko sem prebrala Majino sporocilo sem se spet spomnila nanjo. Vem, da je moznost majhna, vendar bi prosila, ce kdo slucajno pozna koga, ki je priblizno takrat dobil buldoga, mlajsega od enega leta, belega z nekaj svetlo rjavimi fleki, da se mi javi. Sad lp
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #728 : nedelja, 10.10.2004 : 10:25:56 »

Pogodbe nismo podpisali, smo si pa izmenjali podatke, pa tudi vsega denarja še nisva dala. Sva rekla, da ko vidiva rodovnik, da dava še polovico. Pa so rekli, da se strinjajo. Mislim, da če ne bi imel poštenih namenov, bi ga prodal komu, ki bi mu dal več denarja.  Lips Sealed

To je pa res žalostna zgodba.  Shocked Pri nas imamo še eno psičko, ki je stara 7 tednov-je sicer mešanka, se pa naša dva kuža zelo dobro razumeta. Pa tudi muc se ju je že skoraj navadil.

Saj kar ne moram verjeti, take ljudi bi bilo treba prijaviti, sploh pa ne odobravam tega, da se psa kupi otroku. Ta se ga pa prav kmalu naveliča. Groza!!! Cry Cry
Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #729 : nedelja, 10.10.2004 : 12:43:01 »

Lep pozdrav vsem skupaj
Ker že kar nekaj časa nisem bil tu na forumu,vidim da je kar nekaj novih srečnih lastnikov teh lepotcev Grin Grin

Imam pa eno vprašanje: glede cherry eye-a.......ima kdo kakšne izkušnje glede očesa ? Ester,javi se,da mi poveš,kako je bilo z tvojim bull-ijem

ciao,ciao

Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #730 : nedelja, 10.10.2004 : 19:31:28 »

Živjo Thomas. Imaš tudi ti buldoga? Mi smo ga peljali na operacijo k dr.Čopovi v Lesce. Sicer sta bili potrebni 2 operaciji- najprej je Whiskyju veko samo prišila in odstranila tudi hrustanec, vendar veka ni ostala na mestu, ker v kotičku očesa ni imel prostora. Zato mu je z drugo operacijo veko odrezala. Zdaj je Whisky še lepši! Grin
Ponavadi ta operacija ni komplicirana. Nam je pa takoj povedala, da je možnost, da operacija ne uspe.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #731 : ponedeljek, 11.10.2004 : 00:23:33 »

nejc99 posilja fotke svojega bullija





Logiran

Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #732 : ponedeljek, 11.10.2004 : 08:11:40 »

..sem mislil, da bom Bello poslikal, pa nisem imel časa.Sem jo pa prvič malo zmeril Grin.Sem se ni pustila Grin je non stop nekaj skakala, ni bila niti za trenutek pri miru Tongue.Saj sem vedel, da Bella ni tako velika, verjetno so tudi bratci in sestrice takšne.Zmeril sem pri spredniji nogih višino in je okoli 43 cm, obseg trupa točno za prednjimi nogami je 73 cm, obseg vratu je pa 53 cm, dolga je če normalno stoji pa 73 cm.Zdaj je to cm gor ali dol.Čudno kako se vse zaključi z 3 Huh Grin. Ghode mislim, da ni predebela, ker ko jo gledaš se ji sprednji del telesa lepo zožuje do zadnjega.Je pa res, da smo zadnje tri tedne malo pozabili na dolge sprehode, pa je mogoče res malo dobila na teži Undecided Slike pa sledijo ta teden, ko bo čas.  lp  
Logiran
Macho
novinec
*
Sporočil: 28



« Odgovor #733 : ponedeljek, 11.10.2004 : 09:07:08 »


Imam pa eno vprašanje: glede cherry eye-a.......ima kdo kakšne izkušnje glede očesa ?


Zdravo!
Cherry eye: različni veterinarji  - različni pristopi k odpravljanju tretje vekice.

Mojemu bulldogu je tretjo vekico operiral dr. MAtko iz Topolščice in mu je samo tretjo vekico prišil nazaj noter, nič ni rezal stran, poleg tega je prišil še ta drugo vekico, da se mu ne bi še ta obrnila ven, ker bi potem moral ponovno pod narkozo. Zgornje očesne veke mu ni nič prišil čez celo oko in hrustanca tudi ni rezal stran, le antibiotik je dobil za par dni, pes je lahko gledal takoj po operaciji. Fajn pa je, da pes par dni miruje, da šivčki ne popokajo.
Šivčki so sami razpadli in nismo nič več šli k veterinarju zaradi tega. Cheesy

LP, Nataša





Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #734 : ponedeljek, 11.10.2004 : 10:48:48 »

Hvala vsem za odgovore Grin
Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines