mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 17:24:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 297513 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3120 : torek, 04.08.2009 : 17:53:07 »

Pozravljeni! Sem nova na forumu in imam par vprašanj.

Zanimam se za nakup buldoga. V **** sem vprašala za ceno angleškega buldoga in odgovorili so mi, da je cena 650-pes je enkrta cepljen. Ima potni list vendar nima rodovnika. Jaz ne potrebujem rodovnika, ker bi imela psa zgolj za sebe in ne za kakšne razstave. Ali mislite da je varen nakup pri tem gospodu? Pravi, da ima legla po vsej Evropi in da uvaža pse tudi italijanom. Njim prodaja pse po 1200€.
Psa bom zagotov kupila še ta mesec, ker si ga želim že iz oroštva. Da bi ga kupila za 1500€ in naprej pa žal nimam denarja takoj zdaj.


Zanima me prehrana buldogov in gibanje. Ali lahko jejo vse ali moram na kaj posebej pazit?
Kako pogosto ga je treba krtačit in umivat ko je še mladiček?
Ali je lahko pes zunaj v boksu oz. v izolirani uti in pozimi noter al je lahko samo noter in nič v boksu?
Kakšne ovratnice so primerne ali moram na kaj pazit?

Hvala vam za vse odgovore. Psički so mi res najbolj prikupni in zavidam vsem, ki jih že imajo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3121 : torek, 04.08.2009 : 18:01:44 »

Žabca, psov se ne kupuje v stacunah kot kilo kruha.
Nasla si najvecjega preprodajalca psov, o katerem je internet nabasan z informacijami. Samo to ti imam za povedati.

Nakup psa se ne opravi v mesecu, ki si ga kupec sprdne, temvec takrat, ko so mladici v leglih. Pa tudi baranta se za njih ne, kot za staro saro na bolsjaku.

Preberi Zakaj rodovniški psi niso zastonj ... in Kako kupimo psa?
Logiran

Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3122 : torek, 04.08.2009 : 18:21:53 »

Tudi moja znanka je kupila psa brez rodovnika in pes je zdrav in živahen. Newem zakaj je vse v rodovniku če pa ga ne potrebujem.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3123 : torek, 04.08.2009 : 18:24:48 »

Žabca, lepo prosim, preberi oba linka, pa se potem lahko beremo naprej. Dokler ne preberes tistega, kar pise na linkih, se s teboj ne nameravam pogovarjati, sploh pa ne o rodovnikih ali o kakrsnemkoli nakupu psa.

Prisla si po nasvet in dobila si ga. Nihce tukaj ti ne bo napisal, da kupi tam psa, ker je vsakrsno podpiranje preprodaje enako dejanje, kot da pse sama preprodajas, jemljes premlade in popolnoma nezascitene mladice od njihovih mater, ki so na svetu samo zato, da kotijo mladice, da jih kupujete taki, kot si ti.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #3124 : torek, 04.08.2009 : 18:37:29 »

Žabca, iz tvojih vprašanj sklepam, da si še začetnica in ne veš prav veliko o psih na splošno. Svetujem ti, da si najprej nabaviš literaturo in se temeljito poučiš. Odlična knjiga je "Psi za telebane"; potem si pa nabavi še kakšno specialno knjigo o buldogih. In seveda preberi tudi to, kar ti je svetovala Jana. Psa se kupuje za veliko let in ga ne moreš kar postaviti na polico, ko ugotoviš, da ti ne ustreza - bodisi zato, ker ima preveč zdravstvenih težav ali pa enostavno zato, ker zaradi neizkušenosti pri vzgoji narediš veliko napak in imaš potem doma neotesano tečnobo namesto prijetnega spremljevalca.

Daj, vzemi si k srcu in malo razmisli o tem - nihče ti nič slabega noče. Če je cena pri resnem vzreditelju 1500 evrov, ti bo znal tudi točno razložiti, zakaj  je cena taka. Šparaj, če si tega psa res želiš in zagotavljam ti, da se ti bo investicija povrnila neštetokrat.
Veliko sreče pri izbiri! Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3125 : torek, 04.08.2009 : 19:04:38 »

Sem prebrala vse in se zavedam tega da pes lahko zraste v kaj drugega kot pa je imenovan na začetku. In ne nisem začetnica. Psa sem že imela vendar ga je zbil avto. Buldoga si želim že od otroštva. Dopolnila sem 19 let in nimam še svojih dohodkov da bi lahko šparala za psa. Zato pa sprašujem če je zelo narobe če ga kupim po ceni pod 1000€ in ga še isti dna peljem na pregled k veterinarju da potrdi če je vse vredu s psom.


Tudi pes za 1500€ lahko zboli pa čeprav ma rodovnik itd. Vse je odvisno od vzgoje in rednih pregledov. Tudi moja zlata prinašalka ni bila niti 1x v 9 letih bolana.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3126 : torek, 04.08.2009 : 19:17:33 »

Če dobiš rodovniškega mladička pod 1000 evrov je o.k., samo ga ne boš dobila, bulldoga ne, vsaj kolikor sem jaz seznanjena s tem.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #3127 : torek, 04.08.2009 : 19:20:17 »

Pa nikakor ne kupuj nerodovniškega psa! Veterinar ti ne bo mogel zagotoviti, da bo pes zdrav-kolki, hrbtenica, kolena,... vse možno. Sploh je pa ta pasma zelo nagnjena k različnim boleznim in kupiti to pasmo brez rodovnika je neumno!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3128 : sreda, 05.08.2009 : 00:06:02 »

Žabca, preberi TOLE, ker je na kuncu tudi stavek zate!
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3129 : sreda, 05.08.2009 : 00:23:07 »

Ok, se mi ravno da, pa bom ponovno:

- TVOJ NAKUP: Kupujes psa, ki je:
* prekmalu vzet iz legla (4-5 tednov starosti, po nasi zakonodaji pa bi moral imeti najmanj 8 tednov, ko gre od pasje matere),
* hranjen z najcenejso in najbolj neprimerno hrano,
* nesocializiran, ena od posledic je lahko pretirana plasnost, ki se kasneje lahko razvije v agresijo ali kaj drugega, take pse je tezko socializirati in vzgajati,
* nikoli v stiku z ljudmi,
* nezasciten s cepivi proti kuznim boleznim, posledica je izbruh bolezni po prihodu v nov dom (kuga in parvoviroza sta lahko smrtni), naleze se pa lahko kjerkoli, predvsem pa med prevozom ali v "stacuni", ko je skupaj s se nekaj 10 drugimi nezascitenimi mladici stlacen v kombijih, prtljaznikih, kistah ...,
* nerazglisten, kar ima za posledico hude tezave po prihodu v nov dom, lahko pa tudi trajne zdravstvene posledice ali smrt,
* nikoli se ni bil izven kletke,
* ... njegova mati bo kotila ze ob naslednji gonitvi, ne gre nikoli iz kiste/kletke ..., nikoli je nihce ne poboza in nikoli ji nihce ne nameni lepe besede - njena naloga je izkljucno kotitev mladicev in ko se izcrpa, jo brez milosti ubijejo.

- ODGOVOREN VZREDITELJ proda psa, ki je:
* iz legla da mladica sele po dopolnjenem 8. tednu starosti,
* hranjen z najprimernejso hrano za mladice, prav tako je oskrba psice najboljsa,
* mladic je socializiran, navajen voznje, hrupa, drugih psov in drugih zivali, prav tako ljudi in otrok ..., ovratnice in povodca, ima igracke, navaja ga na sprehod ...
* ves cas v stiku z ljudmi,
* zasciten s cepivi proti kuznim boleznim,
* vsaj dvakrat razglisten (razume se, da je psica brez glist in brez bolh),
* kletko je videl le v toliko, da se je je navadil,
* ... njegova mati je vzrediteljeva ljubljenka in zivi z njim, zanjo skrbi v vseh pogledih nadvse odgovorno.

Žabca, ce po zgornjem se vprasas, kaj je narobe pri nakupu psa pri preprodajalcu, za katerega bos morala odsteti 650 €, je bolje, da se ne oglasas vec tukaj, ker lahko komu med nami poci kaksna zila v glavi. V takem primeru ti tukaj nihce vec ne more in tudi noce pomagati.
Napisala sem ti pa najosnovnejse razlike, ker vidim, da nisi prebrala clanka, ali pa ga noces razumeti.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3130 : sreda, 05.08.2009 : 00:48:56 »

Zato pa sprašujem če je zelo narobe če ga kupim po ceni pod 1000€ in ga še isti dna peljem na pregled k veterinarju da potrdi če je vse vredu s psom.

Lahko, komot, če imaš v žepu še vsaj 4x toliko za veterinarja, v kolikor s psom ne bo vse v redu. Oz. kaj nameravaš v tem primeru naredit?

p.s. In kaj je bilo z zlato prinašalko po 9-ih letih?
Logiran
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3131 : sreda, 05.08.2009 : 01:06:27 »

Sem napisala v postu kaj je blo.


Ne bom psa kupla pri tem prodajalcu napisala sem samo kako je. Kupila ga bom ta mesec vendar ne pritem prodajalcu. Newem zakaj se vsi tako razburjate če nočem psa z rodovnikom. Veliko je oglasov kjer si psičke na domu lahko ogledaš in so ves čas v pozornosti. Eni pač ne damo veliko na rodovnik in to nam ne bote vtepli v glavo. Psička je lahko kljub temu zdrava in cepljena tudi če nima rodovnika. Saj pa nisem nehumana da se nebi pred nakupom pozanimala o skrbniku psa.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #3132 : sreda, 05.08.2009 : 01:43:27 »

V četrtek je polna luna baje... Takrat bodo poštimani šteparski psi okrog leteli. Samo še smrečico postavite, pa bo  Tongue
Logiran
Žabca
novinec
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #3133 : sreda, 05.08.2009 : 01:44:40 »

Ne rabiš se norčevat. Ne sprašujem sam tebe za mnenje ampak vse ostale.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.367


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3134 : sreda, 05.08.2009 : 02:10:48 »

Žabca, o nakupu nerodovniskega psa ne sprasuj tukaj. Imas vse napisano v clankih.

Preberi: Opozorilo vsem kupcem psov!, posebej stavek NA MOJPES.NETU JAVNO NIKAKOR NI DOVOLJENO: 3.) PISATI (in spraševati) KARKOLI O NAKUPU ALI PRODAJI PSA BREZ RODOVNIKA,
Logiran

Strani: 1 ... 204 205 206 207 208 [209] 210 211 212 213 214 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines