mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 16.10.2024 : 17:22:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 306406 krat)
0 članov in 15 gostov pregleduje to temo.
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #540 : ponedeljek, 23.08.2004 : 22:10:52 »

Kar nemorem nehati.Prej sem opisal kaj vse buldog zmore.Če je med njim in lastnikom pravi odnos,bo za svojega lastnika storil vse kar zmore in še več,čeprav v svojo škodo.Buldog ni ustvarjen za to,tako kot metelec krogle ni primeren za tek na sto metrov,patudi za maraton ne.Ma svetu je preko štiristo pasem psov in prepričan sem da si lahko vsak najde kar si želi in odgovarja njegovemu temperamentu in stilu življenja.Buldog je pač tak kot je in ne zdi se mi prav,da bi ga kaj bistveno spreminjali.Je zelo specifičen ali ti je všeč ali pa ne vmesne poti skoraj ni.Nikoli ni bil velik modni hit ,vendar pa ima po celem svetu dovolj ljubiteljev in entuziastov da ne bo nikoli izumrl kljub nje govim nasprotnikom,ki trdijo da je preveč spačen in degeneriran.Vendar ne vem da bi imel več hib kot katerakoli druga pasma.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #541 : ponedeljek, 23.08.2004 : 22:13:04 »

Eva kako pa kaj tvoja LIza? Se je letos kaj namakala v morju ali pa mogoče v kakem jezeru?

Ahmmm...letos se je namakala edino v tuš kabini..  Roll Eyes Wink Grin
Šparava dopust za "pasjo porodniško" pa sva bile zato vse poletje kar doma...  Grin
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #542 : ponedeljek, 23.08.2004 : 22:16:54 »

No saj je tuš kabina tudi uredu če ni drugega Grin, ali pa kr v trgovino po kak bazenček pa vodo not pa bo uživala Grin Grin

Kdaj pa bo pasja porodniška če smem mal pofirbcat? Wink
Sej veš, da sem jaz zelo zelo firbčno dekle Grin ;DSi ne morem pomagat Undecided
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #543 : ponedeljek, 23.08.2004 : 22:26:42 »

Kdaj pa bo pasja porodniška če smem mal pofirbcat? Wink
Sej veš, da sem jaz zelo zelo firbčno dekle Grin Grin Si ne morem pomagat Undecided

A si v soboto na ušeskih sedela al je bila pa tudi tebi moja bulldog majica v tako zabavo, da si preslišala?  Grin Grin Roll Eyes  Tongue  Porodniško bo pa moje Miklavž prinesel...  Wink vsaj upam no, pisala sem mu že...  Undecided
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #544 : ponedeljek, 23.08.2004 : 22:41:17 »

Kar nemorem nehati.Prej sem opisal kaj vse buldog zmore.Če je med njim in lastnikom pravi odnos,bo za svojega lastnika storil vse kar zmore in še več,čeprav v svojo škodo.Buldog ni ustvarjen za to,tako kot metelec krogle ni primeren za tek na sto metrov,patudi za maraton ne.Ma svetu je preko štiristo pasem psov in prepričan sem da si lahko vsak najde kar si želi in odgovarja njegovemu temperamentu in stilu življenja.Buldog je pač tak kot je in ne zdi se mi prav,da bi ga kaj bistveno spreminjali.Je zelo specifičen ali ti je všeč ali pa ne vmesne poti skoraj ni.Nikoli ni bil velik modni hit ,vendar pa ima po celem svetu dovolj ljubiteljev in entuziastov da ne bo nikoli izumrl kljub nje govim nasprotnikom,ki trdijo da je preveč spačen in degeneriran.Vendar ne vem da bi imel več hib kot katerakoli druga pasma.

Bravo gospod tone. Popolnoma se strinjam z vami  Wink Tudi jaz sem iskal psa čim sličnejšoga sebi, znači da bo po karakterju in svojim potrebam (kretanje)  čim sličnejši meni in sem ga našel  Wink Za svojega prvoga bulldoga sem čakal več kot 5 let in zame druga pasma ne obstaja (da bi ih držal)

Zdaj pa imam eno vprašanje  za vas. Ovak, znači ako negdo ima psa ali pa psico po veličini van standarda (znači zelo veliko) jel bi on mogo parit tisto kujo (ali za psa iskat kujo) ki je po standardu, manjša od standarda ali opče ne pariti takve pse?
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #545 : torek, 24.08.2004 : 08:07:15 »

Oče od Belle je Angel Gray, mama, ne vem točno kako ji je pravilno ime, bi moral pogledat v rodovnik, klicali so jo Bejba.Oba sta bila občutno večja od Tysona in Hilde.Posebaj Angel Gray.Če sta oba bila velika je potem logično, bodo iz tega legla veliki psi.Nisem strokovnjak, vendar mislim, da so potem vsi psi iz tega legla izven standarda, kar pa težko verjamem.V opisu pasme lepo piše, da so današnji bulldogo težji, s tem pa tudi verjetno višji, ker v širino ne more iti več, ker potem je predebel in preširok.Meni je važno, da se počutim ob njej tako kot se, pa v redu mi je, da je takšna kakšna je. Cheesy

ps
slikce bom pa ta teden poslal

                                                  lp
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #546 : torek, 24.08.2004 : 09:30:05 »

Bull...

jasno, da je najbolj pomembno, da ti je Bella všeč in da je kužika po "tvoji meri". In verjamem, da je prekrasna...  Kiss

pa ko bo imela mlade (bo jih imela 1x) bom gledal, da bo velik samec, ker mi je všeč takšen tip bulldoga....  

O tem je govoril gospod Tone. Nihče ni proti temu, da bi Bella imela enkrat mlade...nasprotno. Gre le za to, da je potrebno najti samca, ki je zanjo primeren... Pariti veliko psičko z velikim psom, da dobiš velike (nestandardne) buldoge pa nima smisla, saj bodo ti mladiči imeli nekoč mladiče in od mladičev mladiči spet itd... In tako bo vedno več netipičnih buldogov. To pa nima smisla in je velika škoda za pasmo...
Zato ti predlagam, da se pogovoriš z Bellino vzrediteljico... vem, da ti bo rade volje svetovala kaj je v redu in kaj ne, ter ti pomagala najti primernega samca. In prepričana sem, da ti bo, ko se boš o tem odločal tudi g. Tone pripravljen priskočiti na pomoč in svetovati...  Wink



Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #547 : torek, 24.08.2004 : 10:19:12 »

Sej tako velika pa spet ni.Se pogovarjamo, kot da bi bila velika kot kakšna doga. :DVerjetmo bi jo bilo najboljše videti, ko bo stara leto in pol, ko bo bila že čisto razvita.Itak pa gre zdaj samo še v širino. Grin Malenkost je večja od Hilde(Tyhill), nisem bil zraven, ker sem bil s službi, ko jo je pripeljala tam, to pa verjetno ni tako hudo. Wink Sem poslal slikco iz morja Ghodeju, pa če bi bil tako prijazen, da bi jo dal gor na forum, ker jo jaz ne znam dati.Tu je težka okoli 20 kg, zdaj je okoli 23, dobiva pa samo v širini in ne v višini.Res da ni slikana naravnost, se pa lepo vidi njeno telo in koliko je visoka(zadaj je ležalnik). Cheesy
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #548 : torek, 24.08.2004 : 10:22:16 »

http://www.mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=4368

Hojla, tale oglas sem kopirala iz mojpes.com. Mogoče se bo pa kak kandidat našel na tem Forumu.

Hvala in lep pozdrav!

Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #549 : torek, 24.08.2004 : 11:17:00 »

Sej tako velika pa spet ni.Se pogovarjamo, kot da bi bila velika kot kakšna doga. :DVerjetmo bi jo bilo najboljše videti, ko bo stara leto in pol, ko bo bila že čisto razvita.Itak pa gre zdaj samo še v širino. Grin Malenkost je večja od Hilde(Tyhill), nisem bil zraven, ker sem bil s službi, ko jo je pripeljala tam, to pa verjetno ni tako hudo. Wink Sem poslal slikco iz morja Ghodeju, pa če bi bil tako prijazen, da bi jo dal gor na forum, ker jo jaz ne znam dati.Tu je težka okoli 20 kg, zdaj je okoli 23, dobiva pa samo v širini in ne v višini.Res da ni slikana naravnost, se pa lepo vidi njeno telo in koliko je visoka(zadaj je ležalnik). Cheesy

 Grin Grin Grin bullllll.... nihče ne govori, da je Bella prevelika... ona je čisto ok, brez panike... govora je bilo le o tem, da je dobro skrbno načrtovati izbiro samca in iz tega potegnit kar se najboljše da... zato da bi bili malčki tapravi "palčki" ...  Grin Wink

ps. Jaz bi bila tudi vesela kakšne slikce..  Grin
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #550 : torek, 24.08.2004 : 11:46:39 »

Citat
A si v soboto na ušeskih sedela al je bila pa tudi tebi moja bulldog majica v tako zabavo, da si preslišala?      

Nisem na ušeskih sedela Wink, saj veš, da sem imela polne roke dela Grin Grin Grin Ampak pa moram priznat da mi je bila majica zares všeč, tudi sama razmišljam o nabavi kake majice z motivom bulldoga si že na neki internetni strani ogledujem Wink

Xena sem si ogledala oglas, ful so cukrčki tamali nagubančki. A mogoče kdo ve čigavo je to leglo? Slikice sem si seveda shranila, ker ne morem jaz brez teh malih cukrčkov.

Bull, daj meni pošlji kake slikice od Belle, pa ti jih bom jaz gor dala.

papa
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #551 : torek, 24.08.2004 : 12:06:23 »

....sem ti jo že poslal..
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #552 : torek, 24.08.2004 : 12:17:09 »

http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10134/10%20a.jpg

Evo slikica od Belle, ki je že prava pasja gospodična Grin

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #553 : torek, 24.08.2004 : 12:38:37 »

..no tukaj se zdaj lepo vidi kakšna je..pa mislim da ni prevelika, niti ni previsoka, ampak je takšna kot mora biti... Grin
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #554 : torek, 24.08.2004 : 13:28:13 »

A mogoče kdo ve čigavo je to leglo?

Se mi zdi, da od g. Rajka Rotnerja..
Logiran
Strani: 1 ... 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines