mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 09:10:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305402 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2565 : petek, 12.05.2006 : 10:19:51 »

Me veseli, da vam gre v mali šoli Smiley

Mi sicer nismo nikoli bili v mali šoli, smo ga kar sami učili, je pa res, da znajo biti ekstremno trmasti in če si nekaj vbije v glavo ga kar težko prepričaš v nasprotno. Je pa tudi res ko pravijo, da če je trmast moraš biti ti še bolj in včasih to kar drži, vsaj pri nas.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2566 : petek, 12.05.2006 : 12:31:12 »

"Vodne" slikice z Nadiže...

http://teski.moj-album.com/album/3228787/?os=3228862
http://teski.moj-album.com/album/3228787/?os=3228893
http://teski.moj-album.com/album/3228787/?os=3228826
http://teski.moj-album.com/album/3228787/?os=3228896

LP, T
Logiran
smartika
novinec
*
Sporočil: 14


« Odgovor #2567 : petek, 12.05.2006 : 18:15:38 »

 Smileyše slikce beje po operaciji :)se treba pohvalit Cheesy
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2568 : nedelja, 14.05.2006 : 11:55:51 »

Zdaj je pa Bea res luštna punca! Smiley

Jaz sem včeraj in danes pri našem najdla dva klopa! a zdej so klopi imuni že na Advantix? Lani smo zamenjali Frontline,ker očitno ni več prijel in sem mu našla tudi po 5 klopov, zdaj pa še Advantix. Najbolše, da greva na sprehod ovita še v folijo! Grozno! Angry
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2569 : nedelja, 14.05.2006 : 19:48:09 »

Ester mislim, da  temi klopi pišejo koristne stvari.
Nekateri psa pošpricajo z Bio kill-om, nekateri pa z eteričnimi olji.
Tudi pri nas Frontline ne prime več-tako kot pri klopih, tudi pri bolhah. Mi smo imeli z bolhami večje probleme, saj imam skorajda živalski vrt in ko sem videla 1 bolho, je bila panika. Nisem vedela kdo jih je prinesel, kje vse v stanovanju jih že imam... Se mi zdi zares butasto metati denar stran za mačji in pasji Frontline, potem pa ne drži niti 14 dni. Sedaj dajem vsakemu 2 x večjo dozo  Lips Sealed
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2570 : nedelja, 14.05.2006 : 22:27:02 »

Sedaj dajem vsakemu 2 x večjo dozo  Lips Sealed

Jaz sem dala našemu 25.4. eno ampulo, pa se mu druge še ne upam dat... Si mogoče opazila ali pa drugi, kakšno kožo imajo psi na mestu kjer se jim da ampulo? Koža ni gladka, kot drugje, zgleda kot, da bi imel majhne klope oz. kožne izrastke. Je to normalno? Je to stranski učinek?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2571 : ponedeljek, 15.05.2006 : 07:56:30 »

Ne, nisem opazila nič takega.
V navdilih piše, da so živalim dajali tudi 10x večjo dozo, pa ni bilo videti stranskih učinkov. Mogoče je pa Whisky malo bolj občutljiv na to.
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2572 : ponedeljek, 15.05.2006 : 07:56:54 »

Jaz pri našemu nisem opazila, da bi imel kakšne kožne izrastke ali kaj podobnega ima noramlno kožo. Mi mu dajemo advantix 1x na mesec sedaj v pomladnih in poletnih dnevih, pozimi pa bolj poredko. Ampak ker sem že slišala, da je klopov kar veliko smo se odločili, da ga bomo, kljub temu, da je zaščiten vseeno še cepili proti boreliji. Mi ga vedno pregledamo ko pridemo s sprehoda ampak nikoli ne veš, če boš kakšnega klopa spregledal.

Ester mogoče je to kakšna alergična reakcija ali kaj podobnega, mi še nismo zasledili sprememb na koži bomo pa vseeno še nekrat preverili, kako je s kožo na tistem mestu.

Moram povedat, da so tile naši psi res neki dobrovoljčki, ki nebi nikomur storili nič žalega, kaj šele da bi se tepli. No ja vsaj naš je tak, včeraj je šlo že malo zares, ko se je naš Rossi igral z neko kužiko in je kmalu prišle mimo punca z mladim ameriškim buldogom. Naš Rossi se je igral kot zmeraj in sicer neko svojo igro, kako psa podreti na tla in na njemu poležavati, kar tistemu drugemu ni bilo všeč in je bil mali pretep, ampak naš Rossi se ni niti branit poskušal Undecided Huh, tako da smo ko je tista punca korektno odreagirala, pripela psa in ga okregala končali z igro in šli svojo pot.  Sad Ne vem kako je kaj z vašimi ampak vsaj branil pa bi se lahko, saj je bil tisti ameriški buldog še mlad je pa res, da smo prav tako midva s fantom kot lastnica drugega vsi istočasno reagirali in prekinili situacijo.

Meni ni bilo prav nič fino ker sem bila skoraj prepričana, da našemu ljubeznivemu cukrčku pa ja ne bo nihče hotel hudega, ko je tako prijazen.
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2573 : ponedeljek, 15.05.2006 : 09:33:21 »


 kako psa podreti na tla in na njemu poležavati,

Naš se gre tudi to igro!

Whisky se je pa enkrat z vso silo in renčanjem zapodil v nemškega ovčarja. Seveda se je branil. Sem bila kar malo ponosna na njega, ker sem mislila, da ga bomo čisto pomehkužil s crkljanjem!

Ne vem zakaj bi mel naš tako kož. Sej rdeča ni. Gremo jutri itak k zdravniku, zdaj ima na glavi in v gubi, ki se mu je zadnjič vnela, krogec brez dlake in me mal skrbi!

Kako je pa z Rossijem?
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2574 : ponedeljek, 15.05.2006 : 10:09:21 »

Rossi je odlično Smiley, Poskočen, sedaj prdino hodi po stopnicah gor in sem zelo ponosna nanj. Cool

Kar se pa demodexa tiče pa se mi zdi da je precej bolje, saj izgleda, da mu dlaka že počasi raste nazaj. Mamo pa v petek kontrolo pa bomo vidli, upamo na najboljše Smiley
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2575 : torek, 16.05.2006 : 09:47:17 »





Moram povedat, da so tile naši psi res neki dobrovoljčki, ki nebi nikomur storili nič žalega, kaj šele da bi se tepli. No ja vsaj naš je tak, včeraj je šlo že malo zares, ko se je naš Rossi igral z neko kužiko in je kmalu prišle mimo punca z mladim ameriškim buldogom. Naš Rossi se je igral kot zmeraj in sicer neko svojo igro, kako psa podreti na tla in na njemu poležavati, kar tistemu drugemu ni bilo všeč in je bil mali pretep, ampak naš Rossi se ni niti branit poskušal Undecided Huh, tako da smo ko je tista punca korektno odreagirala, pripela psa in ga okregala končali z igro in šli svojo pot. Sad Ne vem kako je kaj z vašimi ampak vsaj branil pa bi se lahko, saj je bil tisti ameriški buldog še mlad je pa res, da smo prav tako midva s fantom kot lastnica drugega vsi istočasno reagirali in prekinili situacijo.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2576 : torek, 16.05.2006 : 09:54:09 »

Se opravičujem, sem prehitro sisnil.

Tudi naš Paco ne bi nikomur storil nič žalega, vendar sva zadnjič na sprehodu srečala spuščenega NO, ki je bil napadalen. Paco je migaje z repkom hotel psa pozdraviti in se igrati z njim, v tem pa ga je le ta napadel. Nisem mogel verjeti temu, kar je sledilo: paco se je najprej umaknil, vendar mu pes ni dal miru in tudi jaz ga nisem mogel odgnati. Ko je še kar naprej silil vanj, je Paco zarenčal in mu v trenutku visel na spodnjem delu vratu. Komaj smo psa rešili hujših posledic. Skratka, ko ga je Paco izpustil (z našo pomočjo), jo je NO jadrno ucvrl po svojih poteh. Sedaj se nama na daleč izogiba, če pa greva mimo njihovega vrta lepo utihne, ker sicer laja na vse druge.
Sem bil kar presenečen.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #2577 : sreda, 17.05.2006 : 08:01:49 »

...mi smo tudi imeli kar nekaj pretepov in v vseh pretepih je Bella potegnila debelejši konec ( tok, tok, tok), v bistvu ni fasala niti enega ugriza, da bi se ji poznalo, edino njen prvi pretep ko jo je sosedova psica ugriznila na smrček, še zdaj se ji pozna malo brazgotine.Najhuje je bilo, ko se je stepla z enim rotijem, sem mislil zdaj bo pa konec, vendar mu je pokazala kaj zna, se mu je obesila za vrat in se je ni uspel otresti, ga podrla na tla in samo držala, dokler ni začel cviliti, je blo tudi kar nekaj krvi....ja kot sem že kar nekajkrat omenil, buldogi so zelo prijazni, vendar ko vidjo, da ni nobene več izbire pokažejo kaj znajo....kožo imajo pa zelo debelo, zato tudi ugrizi drugih psov jih ne bolijo ali pa se ne poznajo kaj dosti...je pa res, da je potem vedno po pretepu 2 ali 3 dni čisto druga, kot da bi jo to zelo prizadelo, kar leži in ne pokaže nobenega veselja...
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2578 : ponedeljek, 22.05.2006 : 10:33:56 »

Ja naš očitno ni tako pogumen kot vaši, no morda ko še malo odraste da bo kaj drugače. No saj konec koncev pa mi odgovarja da ni pretepač in da je miren in prijazen Smiley

V soboto smo bili v živalskem vrtu, in naš Rossi ni pokazal kakega pretiranega zanimanja za živali, razen par živali mu je bilo zanjimivih. Recimo ko smo si ogledovali Kapibare so mu bile očitno zelo simpatične in jih je z zanimanjem opazoval, na koncu se je hotel celo igrati z njimi. Smo mislili, da bo zelo prestrašen pa sploh ni bil le pri parih je malo zalajal v bran, ker ko sta kameli prišli čisto zraven je precenil, da nas ogrožata in je začel lajati Wink Grin Grin Grin Najbolj pa so ga zanimali gepard, lev in volkovi. Ja je bilo prav fino in zabavno Smiley Smo se odločili, da bomo sigurno šli še kdaj. Aha da ne pozabim omeniti kako zanimiva mu je bila kača si smo jo držali v rokah je verjetno misli, da je to kakšna čudna mekha palica ali kaj podobnega Tongue Skratka super je bilo,priporočam še drugim Smiley


Kmalu bom dodala v alum nove slikice od našega fanta

Lp, Urša
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2579 : torek, 23.05.2006 : 19:18:32 »

Mi smo bili pri veterinarju in na srečo nimamo demodexa.Sem vprašala še za tiste izrastke na koži...Baje jih ima veliko buldogov na vratni gubi, samo ne vedo zakaj. Kupila sem še neke vitamine, ker našemu briketi ravno ne dišijo.
Logiran
Strani: 1 ... 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines