mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 06.10.2024 : 16:19:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305479 krat)
0 članov in 10 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2295 : četrtek, 22.12.2005 : 08:44:11 »

Na živce mi gre ker nekateri govorijo o stvareh o katerih niso najbolje poučeni oz. nimajo nikakršnih izkušenj. Huh
Lp

Jaz si ne bi upal kar povprek trditi, da niso poučeni oz. da nimajo izkušenj. So seveda tudi taki, vendar jim kar tako "na pamet" očitati tega ne moremo. Zase vem, da sem o vseh teh stvareh zelo dobro poučen in tudi vem, da zelo priznani vzreditelji, ki imajo večletne izkušnje, večinoma ne uspejo pariti po naravni poti, pa če si vzamejo še toliko časa. Pasma je v tem pogledu (kakor tudi v marsikaterem drugem) zaradi svojih značilnosti, ki so jih pri njej hoteli doseči pač utrpela veliko škode. Toda lastniki jih imamo prav zaradi njihovih značilnosti radi in so nam všeč takšni kot so, pa če sexajo in kotijo naravno ali ne.
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #2296 : četrtek, 22.12.2005 : 08:56:00 »

LOL Grin
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #2297 : četrtek, 22.12.2005 : 09:52:47 »

VESELE PRAZNIKE

Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2298 : četrtek, 22.12.2005 : 16:51:00 »

Jaz na ta forum pridem zato, da izvem stvari, ki jih ne vem. Izvedela sem že veliko koristnih stvari. Mislim, da zato tudi obstaja. Včasih pa me ja kar strah kaj vprašaz, ker se potem vsuje kup sporočil s prizvokom"...kako pa, da tega ne veste, to bi pa že lahko vedeli...".Lahko se tudi razdelimo na profije in laike, pa se vi pogovarjajte o svojin BOBih, CACIBih, mi se boma pa pač o podstavljanju pručke in o tem koklikokrat grejo naši kužki kakat!  Angry

Pa vesele praznike!!!!!!!
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #2299 : četrtek, 22.12.2005 : 21:55:59 »

A vas kot lastnike in nekatere med vami tudi vzreditelje ne skrbi to, da pač pri tej pasmi nič več ne gre po naravni poti in da je pasma zdravstveno vedno bolj rizična ?

Zanima me predvsem vaše mnenje o tem ali gre vzreja pri buldogih v pravo smer, ali ne bi bilo boljše, če se bi vzreditelji začeli vzrejati v drugo smer in bi poskušali buldogu vrniti staro podobo.
To ni napad na nikogar, še enkrat, zanima me vaše mnenje.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2300 : četrtek, 22.12.2005 : 22:42:07 »

No pa mi povej, kako naj buldogu vrnemo staro podobo?  Huh
Starega buldoga ni več. Pasma, ki je aktualna sedaj, pa se ohranja pretežno le po umetni poti. Se pravi, če nehamo parit po umetni poti, še tega ne bo, kar je sedaj.

Vsaka pasma ima svoje + in - . Mislim, da je precej pasem, ki so bolj deformirane od buldogov (displazije, srce...), ampak stereotipi o buldogih so pač premočni-umetna pasma, nevarni psi... Vsaka pasma je na svoj način umetna, saj se je naredilo precej selekcije med netipični predstavniki... Še najbolj "naravni" so mešanci!

Če mi današnji buldog ne bi bil všeč, se sedaj po mojem kavču ne bi valjala dva bukseljna!

Aja, pa to ni napad na nikogar.  Tongue
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #2301 : četrtek, 22.12.2005 : 22:49:04 »

Načeloma se je sedanjega buldoga dobilo, ko se je hotelo prejšnjega narediti manj ostrega. Tako je dobil tudi novo podobo. Pravi se, da če bi hoteli dobiti psa s prejšnjo podobo, bi se vrnila tudi ostrina karakterja...

Sicer pa je bolje, da o tem kaj več povedo boljši poznavalci nastanka te pasme. Jaz se v to žal še nisem imela časa poglobiti.

LP, T



[attachment deleted by admin]
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #2302 : četrtek, 22.12.2005 : 22:51:01 »

A vas kot lastnike in nekatere med vami tudi vzreditelje ne skrbi to, da pač pri tej pasmi nič več ne gre po naravni poti in da je pasma zdravstveno vedno bolj rizična ?

Zanima me predvsem vaše mnenje o tem ali gre vzreja pri buldogih v pravo smer, ali ne bi bilo boljše, če se bi vzreditelji začeli vzrejati v drugo smer in bi poskušali buldogu vrniti staro podobo.
To ni napad na nikogar, še enkrat, zanima me vaše mnenje.

Tega nismo videli! Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #2303 : četrtek, 22.12.2005 : 23:14:04 »

Matic, to da je veliko pasem, ki je še bolj deformiranih tu ni bistveno vprašanje, dejstvo je, kot si že sam napisal, da se pasma po naravni poti skoraj več ne more ohranjati in dejstvo potem je tudi, das o umetna pasma. Stereotipov je res dosti, ampak stereotipi obstajajo o vsaki pasmi!
Tudi ni vprašanje ali so nam današnji buldogi všeč (tudi meni so), vprašanje je, če je prav, da zaradi tega, ker nam je nekaj všeč vzrejamo v ekstrem.   
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #2304 : četrtek, 22.12.2005 : 23:17:46 »

Ammmm, tega nisem napisal jaz.

O kakšnih ekstremih govoriš?
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #2305 : četrtek, 22.12.2005 : 23:24:50 »

Sorry Matic sem slabo pogledala. Ekstrem je lahko velika glava  ipd.  Huh
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2306 : četrtek, 22.12.2005 : 23:38:34 »

Kolikor vem, imajo tudi "francozi" podobne težave kot "angleži" (carski rez...). Lahko vprašaš tudi v njihovi temi.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2307 : petek, 23.12.2005 : 09:40:16 »

Tudi ni vprašanje ali so nam današnji buldogi všeč (tudi meni so), vprašanje je, če je prav, da zaradi tega, ker nam je nekaj všeč vzrejamo v ekstrem.   

Matic,
če se želimo izogniti vsem ekstremom pri vzreji pasjih pasem, potem lahko takoj "ukinemo" najmanj 95% vseh poznanih pasem. Vse so ekstremi, vzgojene po naših željah, brez upoštevanja naravne selekcije in izbora ter dejstva, da pasmi z določenimi križanji prej škodimo kot koristimo. Imamo pač takšne pasme, kot si jih želimo mi in takšne smo tudi ustvarili. Zato se ne strinjam, da bi pasmam vračali nekdanji izgled in karakter. Mislim celo, da se bodo še naprej spreminjale in da si bodo naši zanamci postavljali enaka vprašanja kot sedaj mi.
Logiran
Matic.
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #2308 : petek, 23.12.2005 : 10:28:46 »

Zakaj pa je to letelo name?  Shocked
Jaz sem napisal isto kot ti, martinca pa drugače, celo citiral si njo.  Huh
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2309 : petek, 23.12.2005 : 13:09:28 »

Zakaj pa je to letelo name?  Shocked
Jaz sem napisal isto kot ti, martinca pa drugače, celo citiral si njo.  Huh

Oprosti, narobe sem napisal. Ni letelo nate, pa tudi na druge ne. Sem samo napisal moje mnenje.
Logiran
Strani: 1 ... 149 150 151 152 153 [154] 155 156 157 158 159 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines