mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 10:25:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305667 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #1830 : sreda, 08.06.2005 : 12:13:33 »

Lep pozdrav vsem skupaj Smiley

Jaz mislim, da je bil Bull napačno razumljen jaz sem njegovo mnenje razumela tako, da ubistvu on želi povedati da bi po njegovem mneju bili buldogi bolj zdravi in gibčni če bi bili tako kot so bili včasih. Res je da imamo celo množico bulldogov in ne samo angleškega, ki je meni najljubši in sem ljubiteljica te pasme prav zaradi izgleda kakršni je danes. Meni so angleži tako kot so idealni in zakon in ga ne zamenjam za drugo vrsto buldoga. No skratka mislim, da njegov namen ni bil slab le izrazil je svoje mnenje. Wink

Lp, Urša
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1831 : sreda, 08.06.2005 : 12:28:14 »

on želi povedati da bi po njegovem mneju bili buldogi bolj zdravi in gibčni če bi bili tako kot so bili včasih.  ...točno in samo to....tudi jaz nisem za spremembo in izgled, sem pa, da je potrebno nekaj narediti v tem smislu, kaj je zgoraj napisano.... poslal...
Logiran
Macho
novinec
*
Sporočil: 28



« Odgovor #1832 : sreda, 08.06.2005 : 12:42:32 »

http://www.moj-album.com/album/535855/?os=535857

Evo, Bull, upam da dela, če ne pa še popravim Cheesy

Žal lahko samo link dam gor, ker nisem član. Direktno limanje slikic je dovoljeno samo članom.
Bull me je prosu, da objavim njegovo sliko od Belle Smiley.

Jana, upam da je vse ok.

LP
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1833 : sreda, 08.06.2005 : 12:47:49 »

...hvala, tukaj se malo bolje vidi kakšna je, ne pa na tisti, ker se mi je zdelo, da bi vsako sekunda bila nekje drugje ne pa v ringu, čisto je bila skrčena skupaj Tongue...boga ...
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1834 : sreda, 08.06.2005 : 13:03:23 »

No ok Bull… v prejšnjem postu sem ti na dokaj prijazen in diplomatski način poskusila dopovedati, da pljuvaj po naših psih, ker za to pač nisi poklican… Ko se boš pisal N. Davis bo vsaka krtitika dobrodošla, dokler pa še standarda ne poznaš, pa res nisi poklican da sodiš nas in naše pse…

Pa bom nadaljevala v stilu v katerem si TI začel….

Citat
najboljše bi bilo, da bi se 1x srečali in odšli na kakšen sprehod in videli v kakšni kondiciji so vaši psi, pa kakšen tek tudi ne bi škodil...

Vsi, ki so LJUBITELJI pasme kot take, so pri nas vedno dobrodošli... Če se šteješ med njih se le oglasi si na svoje oči ogledati naše "ubožčke"...  Wink

Citat
zdaj boš rekla, da so uživali cel dan v kletki v vročini cel dan???....

Vidim, da krasno opazuješ... lahko bi tudi opazil, da so naši psi že malo čez 11 uro, oz. takoj po koncu ocenjevanja ODŠLI skupaj z nami in da bi Joy lahko šla še v BIS tega nismo forsirali... smo se raje v senčko na piknik....  Roll Eyes

Citat
erjetno vaši psi komaj čakajo, da jih vlečete po tistem šudru, pa da so v kletki cel dan, saj kot praviš uživajo v tem.... mislim, da ste v zasvojeni z tem....saj ste z Zoltanom že vse dosegli(saj mu je tako ima, popravi me če se motim)...pa ga še vedno vlačite po razstavah...kaj a mora imeti še par diplomc na steni...in povej kakšna je cena za to?...če se motim me popravi in se v naprej opravičujem, če se motim.....a ni vaš pes umru na razstavi???.....

Jap.. naši psi so zadovoljni samo da so z nami, so namreč zelo prijazna in družabna bitja....predvsem Joy, ki leze v avto že ko vidi, da se kam gre...

In kaj tebe skrbijo naše diplomice? A te grabi zdrava slovenska "fovšija"??  Cheesy


Citat
No, vsak ima svoje prpričanja...svet se ne bi spreminjal, če se ne bi zakoni in kot se zdaj pogovarjamo "standardu" ...vaša psička je predebela, kar se mojega prepričanja tiče, pes mora narediti tistih par metrov, pa da se pri tem ne utrudi, buldog ni tip psa, ki bi bil za na zofo, tepihc in vitrino...

Kot ti je že Macho lepo napisal...dej si zaboga že enkrat preberi standard... kar se naše psice in njenih kil tiče res ne bi debatirala s tabo, ker očitno nimaš pojma... to sva že ugotovila...

In zdaj zanima nekaj še mene... kaj tako forsiraš spremembo standarda?? A mogoče zato, da bo tvoja Bella imela vsaj kaj po standardu, ker tisto kar sem jaz videla je  Undecided Shocked Grin Grin....

Sedaj ti pa toplo priporočam, da nehaš pljuvati po naši psarni in naših psih, saj mi ni do etga, da bi se spuščala na tvoj nivo in začela z opisom tvoje Belle...  Tongue
Logiran
Macho
novinec
*
Sporočil: 28



« Odgovor #1835 : sreda, 08.06.2005 : 13:31:19 »

kakšen je bil buldog včasih piše recimo tukaj:

http://www.bulldoginformation.com/Olde-English-Bulldogge.html

in ker je podoben prvotnemu buldogu se mu tudi reče staroangleški buldog in NE angleški buldog.
Sto ljudi - sto različni okusov; zato pa so različne 'pasme' buldogov Cheesy

Bull, skušam ti dopoveda, da angleški buldog ne bo nikoli tak kot je bil, zato pa obstajajo ljudje, ki mislijo podobno kot ti in vzrejajo staroangleške buldoge. Moraš ločit med angleškim in staroangleškim buldogom. Wink

Bully lover, buldog po standardi je čisto zdrav pes in nima nobenih takšnih in drugačnih težav. Edino kar mu je v veliko oviro je poletna vročina. Seveda vsi delamo na tem, da so psi zdravi. Največkrat je pa tako, da lastniki naredimo psa bolnega, ker mislimo da delamo najbolje zanj in ga zavijamo v vato.

Buldog v kondiciji zna preskočit tut maline, da pride do igračke, ki je na drugi strani Cheesy Grin


LP
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1836 : sreda, 08.06.2005 : 13:34:27 »

...In zdaj zanima nekaj še mene... kaj tako forsiraš spremembo standarda?? A mogoče zato, da bo tvoja Bella imela vsaj kaj po standardu, ker tisto kar sem jaz videla je     ....   kaj je povej??? no povej???  ....zdaj te imam zadosti...vašo psarno...vaše pse.... sploh vas ne poznam in tudi vas ne, rekel sem, da večino psov, ki so bili tam je predenbelih vkjučno z vašo psičko, če je ta vaša in da večina ne preteče niti deset metrov, ne da bi splazili jezik 3 metre......se lahko zmenimo nekje na kakšnem travniku, pa bomo videli v kakšni formi so, meni ni problem....itak se mi pa ne da več, ker kakršna koli kritika tukaj, ne pade na plodna tla in se jo ne smatra kot mnenje ampak kot žalitev, če kdo Bello kritizira naj jo in ima tudi pravico to, vsak ima svoje menenje in to cenim, biti individum, saj živimo v demokratični državi...ne pa ko malo kaj, po domače "popluvaš" je oh in sploh in standardno fovšija.....in če sem nekomu fuvš, potem ne me ne poznaš...vsakemu privoščim vse, pa tudi tebi in vašim 1000 diplomc, pa da bi bili vaši psi svetovi, vesolni, evropski,.... prvaki in da bi bili do pikice po standardu, da ne bi odstopali niti za milimeter in da stojijo mirno v ringu, kot pribiti, kot vojak na straži......pač nekateri ne vedo, da so psi veselje, hobi in zabava...za telo in dušo in da diplomce pri tem nič ne štejejo, ampak čisto nič...in če v tej zgodbi kaj imam prav, je ravno to....
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1837 : sreda, 08.06.2005 : 14:18:21 »

...In zdaj zanima nekaj še mene... kaj tako forsiraš spremembo standarda?? A mogoče zato, da bo tvoja Bella imela vsaj kaj po standardu, ker tisto kar sem jaz videla je      ....   kaj je povej??? no povej???  ....zdaj te imam zadosti...vašo psarno...vaše pse.... sploh vas ne poznam in tudi vas ne, rekel sem, da večino psov, ki so bili tam je predenbelih vkjučno z vašo psičko, če je ta vaša in da večina ne preteče niti deset metrov, ne da bi splazili jezik 3 metre......se lahko zmenimo nekje na kakšnem travniku, pa bomo videli v kakšni formi so, meni ni problem....itak se mi pa ne da več, ker kakršna koli kritika tukaj, ne pade na plodna tla in se jo ne smatra kot mnenje ampak kot žalitev, če kdo Bello kritizira naj jo in ima tudi pravico to, vsak ima svoje menenje in to cenim, biti individum, saj živimo v demokratični državi...ne pa ko malo kaj, po domače "popluvaš" je oh in sploh in standardno fovšija.....in če sem nekomu fuvš, potem ne me ne poznaš...vsakemu privoščim vse, pa tudi tebi in vašim 1000 diplomc, pa da bi bili vaši psi svetovi, vesolni, evropski,.... prvaki in da bi bili do pikice po standardu, da ne bi odstopali niti za milimeter in da stojijo mirno v ringu, kot pribiti, kot vojak na straži......pač nekateri ne vedo, da so psi veselje, hobi in zabava...za telo in dušo in da diplomce pri tem nič ne štejejo, ampak čisto nič...in če v tej zgodbi kaj imam prav, je ravno to....

Ja pa sej tole je že naravnost komično...  Grin Grin Grin

Ti imaš NAS , NAŠE psarne in NAŠIH psov dosti?? Ne vem kdo ti kaj hoče... ti si tisti, ki je začel pljuvati po naših psih, ne mi po tvojem...

 In kar se fovšije tiče.. daj mi lepo prosim povej.. česa naj bi bili mi tebi fovš??  Grin Grin  Roll Eyes

Kar se tiče tega tekanja in šprintanjana 100 metrov al kaj že... Ja se lahko zmenimo... takoj ko kupim HRTA, ki je za tovrstne podvige primerna pasma.. pa žal ne verjamem, da se bo to kdaj zgodilo...  Cheesy

In tista demokracija o kateri pišeš... le - ta ti en daje NIKAKRŠNE pravice, da pljuvaš po nas... in potem, ko dobiš odgovor v svojem stilu pa cepetaš na mestu od togote... Če si tak ĐEKSON, da teptaš druge moraš pač biti pripravljen, da tudi ti kdaj dobiš z enako mero nazaj...

Sicer se pa resnično več ne mislim spuščati na tvoj nivo, ker take debate niso v mojem stilu... In tudi o naših psih in psarni ne nameravam več debatirati s tabo, sploh pa ne o naših buldogih, ker mi res ni treba opravičevat ne njihovega izgleda, ne zdravja in ne kondicije, saj našii psi in njihovi rezultati povedo dovolj...  Kiss

EVA
Na evropski razsravi je bilo 114 buldogov, ne pa 116 Wink.


LP


Upsss... sorry, moja napaka... žal sem tole razstavo sledila bolj z enim učem, tudi v Tullnu žal nisem bila, ker sva se ravno selila v novo hišo, čakamo dojenčka, pa še med tem ko so bili trije gangsetrji v Tullnu sem morala pazit na preostali del bande... sej veš...jih vsaj mal nafutrat, da revčki slučaaaajnooo ne bi shujšali...  Grin Grin Cheesy
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #1838 : sreda, 08.06.2005 : 14:34:51 »

Hojla,
ko človek bere tale forum dobi občutek kot da so vzadi neke stare zamere in ne vem kaj še. A ni vse skupaj brezveze? Huh Vsak najboljše ve, kaj ima doma in s tem bo moral živeti.Tole obmetavanje s tem koliko bulldogov je bilo natančno v Tulnu, in koliko jih je imala psarna Kolpariver,kaj naj bi bilo po standardu prav in kaj ne,  pa nas povprečneže eno konjsko figo briga.
Lp
 Grin
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #1839 : sreda, 08.06.2005 : 14:36:14 »

Pa upam, da bo Jana tole brezvezno obmetavanje kaj kmalu prekinila. Roll Eyes
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #1840 : sreda, 08.06.2005 : 15:43:44 »

Macho se strinjam s tem kar si napisala in sicer:
Citat
Bully lover, buldog po standardi je čisto zdrav pes in nima nobenih takšnih in drugačnih težav. Edino kar mu je v veliko oviro je poletna vročina. Seveda vsi delamo na tem, da so psi zdravi. Največkrat je pa tako, da lastniki naredimo psa bolnega, ker mislimo da delamo najbolje zanj in ga zavijamo v vato.

Vejretno sem napačno napisala stavek in si me napačno razumela. Nisem s svojim postom govorila da so to bolani psi ,ker poznam veliko buldogov ki so odličnega zdravja, res pa je da je poleti treba malo poazit če je huda vročina. Je pa res da je buldog kljub vsemu še vedno pes in zato sem tudi jaz mnenja da ga ni potrebno preveč zavijati v vato. Seveda pa jih vsi radi crkljamo Wink Grin in prav je tako Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1841 : sreda, 08.06.2005 : 15:49:00 »

Dajmo folk, a se ne znate kulturno pogovarjat in v vsaki kritiki vidite le napad nase? Vsak ima lahko svoje mnenje in ce nekdo po mnenju nekaterih misli narobe (oz. proti prepricanju nekoga drugega), ga zato se ni potrebno napasti. V slovenskem slovarju imamo tudi besede menim, se strinjam, se ne strinjam, jaz bi tako ali tako... Ce nekomu pes nekoga drugega ni vsec in izrazi svoje mnenje (nezaljivo in brez podtikanj ali namigovanj), potem res ne vidim vzroka za razburjenje.

Zmagovalci z razstav, ustavite se malo, razmislite o tem, da ste bili morda se pred nekaj meseci malo bolj stran od dogajanja, da ste tudi vi medtem spremenili kaksno mnenje in da morda nekega dne ne boste vec tako zmagovalno zrli v svet. Standard je eden, nasi ljubljenci pa so vsi psi - tisti, ki trenutno zmagujejo in tisti, ki namesto razstav obiskujejo sosednji travnik. Vsi ti psi so nasi in za vse mora biti enako kvalitetno poskrbljeno. Povzdigovanje kvalitet enega nad drugim in s tem povzrocanje in se poglabljanje kreganja tukaj (ali kjerkoli drugje), pa samo kaze na izjemno nizek komunikacijski nivo tistih, ki se obmetavanj posluzujejo.

V Hrusici je bilo hudo za vse pse - tiste v kondiciji in tiste brez kondicije.

PS: Bull me je prosil za izbris svojega sporocila, vendar sem izbris odklonila, saj sta bili takrat ze napisani dve sporocili, ki sta se nanasali na njegovo. Kljub temu me je prosil se enkrat za izbris, saj je pricakoval odziv. Vmes je bilo njegovo sporocilo citirano, zato je izbris nesmiseln.

micimici, ze v eni drugi temi si dozivel nekaj podobnega. Ocitno se pesjanarji ne znajo pogovarjati med seboj - razen v stilu "jaz imam prav, ti pa narobe" ali "moj je po standardu, tvoj pa cisto mimo"... Kako tipicno slovensko. Nihce med "taglasnimi" pa se ne zaveda, da je tudi pasje zivljenje minljivo, tako kot uspeh, kondicija, zdravje...

Pricakujem, da ste na tem mestu zakljucili s to debato. Ce nimate povedati kaj o svojih (ne samo o tujih psih), potem bodite raje tiho. Ko je na izbiro takole prerekanje nasproti tisine, sem za tisino. Bom imela manj nesmiselnega in nesramnega branja in vec uzivanja s svojimi psi. Vi pa uzivajte z vasimi.
Logiran

Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1842 : sreda, 08.06.2005 : 21:56:06 »

Slikce slikce  Cheesy Grin

Deus sa 15 meseci


Luna sa 6 meseci
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1843 : četrtek, 09.06.2005 : 07:31:28 »

...tole je moje zadnje sporočilo o tej temi in v bodoče, samo še o klopih, pikih in o kakšni driski, če jo bo imela.Lahko le povem, imejte svoje bulije radi, veliko se sprehajajte, tekajte in naj počnejo vse tisto, kar imajo radi in kaj si želijo.Kaj je to, pa sigurno sami veste.Pa hvala vsem tistim, ki so me vsaj malo podprli.....pa za konec te teme....upam, da se vidimo na kakšnem travniku  Grin
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1844 : četrtek, 09.06.2005 : 08:29:41 »

Še zadnjih nekaj besed na to temo z moje strani...

Poanta mojega pisanja sploh ni bila v tem kateri je po standardu in kateri ne in akteri je lepši od drugega... ampak o tem, da ne dovolim, da bi se pljuvalo po naših psih, predvsem, če so navedbe popolnoma neresnične in neosnovane... In če kdo pljuva po naših psih obenem pljuva tudi po nas, našem trudu in delu... Za to da so naši psi taki kot so (so pa zdravi, zadovoljni in veseli ) in za to je bilo potrebno ooooogromno truda, dela in veliko odrekanja... 
Jaz na forumu ne kritiziram drugih psov in  zato tak odnos pričakujem tudi od drugih... če pa so že kritike, naj bodo vsaj osnovane ne pa kar tako malo, da ima kdo kaj za povedati..

Lep pozdrav pa  Kiss vašim pujskom..
Logiran
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123] 124 125 126 127 128 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines