mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 07.10.2024 : 16:21:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305727 krat)
0 članov in 13 gostov pregleduje to temo.
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1815 : nedelja, 05.06.2005 : 07:52:24 »

Ester če kuža ima vse predisozicije da bo velik... pač bo velik, tu mi nikar ne moreva ;-) Moj Deus ima zdajle 29 kil in se po slikah vidi da ni debel. Fora je v tem da se na bulldogu ne smeju videti rebra, ampak se morajo nadzirati. Če se vidijo je suh, če se ne vidijo je debel... no če se nadzirejo ima kilažo točno kak treba bit. Sam je potrebno razlučit kako zgleda ko se rebra nadzirejo in ko se vidijo

Luna raste točno v gram po standardu in zdajle z 6 meseci starosti ima okoli 16 - 17 kil (točno po tisti tabeli kteru sem tu postal) in verujem kako bo ona ostala z kilažo v standardu, saj bova videla  Wink


Kaj se tiče sprehodov.... prav so pridni, Deus ne vleče niti malo in smo uspeli da ne reagirja na ostale pse, tudi Luno zdaj to učimo. Še majhno pa bova imela 3 bulldoga na sprehodu  Cheesy e to bo pa norija  Cheesy Grin
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1816 : nedelja, 05.06.2005 : 17:07:57 »

No, kako dosežeš, da ne reagira na druge pse? Če mi ga uspe tega naučit bom zelo vesela!

Trije buldogi!? Super! Jih na dopust peljete s sabo? Mi ga za zdaj puščamu pri moji mami, če kam gremo.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1817 : ponedeljek, 06.06.2005 : 07:41:15 »

Pri nas gre Bella vedno zraven, na smučanje, na večerjo, po nakupih, na obiske, na razstave....sorodnike smo tudi več ali manj navadili, da gre Bella lahko v stanovanje Wink kamor gremo mi gre ona tudi.Ja Ghode ima prav, toliko, da se ne vidijo rebra.Pa če ma kakšno gubico preveč, tudi ni hudo.Bolj gre to v plus, kot v minus.
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1818 : ponedeljek, 06.06.2005 : 07:50:29 »

No, kako dosežeš, da ne reagira na druge pse? Če mi ga uspe tega naučit bom zelo vesela!

Trije buldogi!? Super! Jih na dopust peljete s sabo? Mi ga za zdaj puščamu pri moji mami, če kam gremo.

CP enega hrvaškega teksta o tistem:

--------------------------
Kod nekih se pasa javlja agresija prema ljudima ili drugim psima. Jedno od mogućih rješenja je desenzibilizacija, odnosno serija vježbi kojima je cilj naučiti pse da ne reagira na ljude ili druge pse. Osim kod agresije, desenzibilizacija se može primijeniti i kod pasa koji se boje zvukova ili određenih predmeta.
Prvo treba ustanoviti prag, odnosno, vidjeti koliko blizu možete doći osobi, drugom psu ili nekom objektu prije nego pas pokaže reakciju. Nakon toga prag se polako smanjuje, ali bez žurbe!
Prvi korak: Počnite metar-dva dalje od praga. Ako pas reagira na ljude udaljene deset metara, ali ne na one udaljene 12 metara, počnite na 12 metara. Neka pas vidi ljude i tada mu usmjeravajte pažnju na sve moguće reakcije (sjedi, lezi i slično) osim agresive ili plašljivosti. Kad pas pogleda ljude i ne pokaže nikakvu reakciju, veselo ga pohvalite i dajte mu neku posebnu poslasticu.
Drugi korak: Priđite malo bliže osobi ili skupini ljudi. Zatim postupite isto kao i u prvom koraku, kad pas pogleda ljude bez da reagira, nagradite ga. Tražite od njega da izvodi trikove koje zna i nagradite ga i za to. Možda ćete na ovom koraku morati ostati danima ili tjednima. Ne smanjujte razmak dok se pas ne opusti i prihvati smanjenu distancu.
Treći korak: Nastavite se približavati, svako malo zastajkujući i nagrađujući pristojno ponašanje. Nemojte previše inzistirati da se pas ne bi osjetio ugroženim, ono što želite je uspješna i mirna interakcija. Dobro pazite na pseći govor tijela, poput nervoze, buljenja u ljude, napetosti čitavog tijela, nakostriješene dlake i slično. Ako primijetite nešto od navedenog, lagano se vratite na mjesto gdje ste bili prije nego što je pas počeo pokazivati ovakve znakove. Nekad ćete se morati vratiti nekoliko metara, a nekad samo desetak centimetara. Morate zapamtiti da u psu gradite i učvršćujete spoznaju da su ljudi nešto dobro time što ga hvalite i nagrađujete kad god pogleda u ljude i ne reagira. To može trajati nekoliko tjedana ili mjeseci.
Prijateljski raspoložen stranac: Kad dođete do toga da se pas osjeća sigurnim i opuštenim na udaljenosti od dva do dva i pol metra od ljudi, može pomoći i uvođenje prijateljskog neznanca. Osoba se mora ponašati vrlo neagresivno: bez direktnog kontakta očima, mora biti vrlo vesela i ne davati znakove koje bi pas mogao shvatiti kao prijetnju. Isprva, neznanac prođe pokraj vas i psa na određenoj distanci i pred psa baci njegovu omiljenu poslasticu, te nastavlja put. Nema direktnog kontakta između psa i te osobe. Ohrabrite psa da uzme poslasticu i pohvalite ga. Drugi put neznanac može proći i bliže ako pas prvi put nije pokazao nikakvu reakciju, svaki put prolazi i baci psu poslasticu. Ako pas pokaže nervozu ili agresiju, idući će put osoba proći malo dalje nego posljednjeg puta. U svakom slučaju, najvažnije je strpljenje i pozitivan stav kojeg ćete, makar i nesvjesno, prenositi na psa.


Melanie Kipp, dog trainer
--------------------------------------------------------------

Kaj se tiče dopusta, mi ne greva nikamor kjer ne moreju bit naši psi... nikoli jih ne ostavljamo doma pri nekomu in so ves čas z nami ;-) Saj so prav pridni ko prideva nekamor in ne delajo nobene škode, saj so zelo kulturni :-)

PS: Bull, ali mi lahko pošlješ kakih novih slik Belle?
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1819 : ponedeljek, 06.06.2005 : 11:51:35 »

..ja seveda ti jih bom....jih dobiš jutri ali v sredo, ker jih nimam tukaj, doma, pa vse počasi dela Tongue...pri nas zaradi drugih psov ni problema, še vedno se želi igrati z njimi....se je pa parkrat naredilo, da se je poskušala stepsti z drugimi in vsakič je bil povod iz druge strani, nikoli od Belle...je pa v soboto, ko sva bila z ženo na vikendu, na terasi, sonček...lenarimo in naenkrat se po stopnicah izza hiše prikaže teta, ki jo še Bella ni videla...sem bil kar presenečen, ko je želela skočiti na njo in to s tem namenom, da bi jo napade...je bilo kar malo...... vendar se je z ukazom zaustavilata meter pred njo in jo ni pustila, da se premakne niti za milimeter.....do poznanih je pa ful, ful prijazna, prava crka....zdaj ne vem...a je to v redu, da tako reagira na tujce ali bi moralo biti ravno obratno.....vidim pa, da počasi ratuje ful zaščitniška....
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #1820 : ponedeljek, 06.06.2005 : 12:17:52 »

Ja kako pa to Bull, do mene je bila pa Bella ful prijazna in bi se skos crkljala tako da me to kar si n<pisal kar malo preseneča Shocked

No morda je na domačem teritoriju to malo drugače, samo mogoče je res malo preveč zaščitniška, ali pa je imela samo tak dan Wink
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1821 : ponedeljek, 06.06.2005 : 12:59:47 »

...verjetno je takšna ker brani svoj teritorij....je pa zanimivo, da okoli hiše ni nobene ograje in točno ve do kje je naše Wink in do tam gre, potem pa se zaustavi, se uleže in si ogleduje....se mi zdi, kot v dukumentarcih o levih, ko nadgledujejo svoj teritorij Grin
Logiran
Thomas
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #1822 : ponedeljek, 06.06.2005 : 21:20:37 »

Lep pozdrav vsem skupaj Smiley
Ghode, mala je res sladka zato le še dodaj kakšno slikico
Bull, tudi nam lahko pokažeš kako novejšo sliko tvoje belle
Glede na to,da že dolgo nisem dodal jaz kakšne slikice,jo sedaj in komentarji zaželjeni (Ghode možeš malo pokomentirati)!!  Tongue
http://www.foto-ljubimac.com/foto/albums/userpics/10203/bull_.jpg 49.04 KB

Lep pozdrav

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1823 : ponedeljek, 06.06.2005 : 23:26:17 »

Thomas: Tukaj imaš poln kofer slik...  http://www.ljubimci-forum.com/viewtopic.php?t=1733&postdays=0&postorder=asc&start=375

Tvoje psice žal ne morem prekomentirjati ker si dal sliko samo z boka... in tudi če bi jo imel poslikano kakor spada ti ne bi mogel dat na temelju tega dovoljno točnu ocenu ;-) Najbolj bi bilo ko bi je mogel videt na kteri razstavi in ti takrat povem vse ;-) Upam da se bova srečala... jaz zdajle imam pauzo do 9 meseca zaradi vročin.

PS: Kolko kil ima? Po sliki bi rekel da ima okoli 23  Undecided
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1824 : torek, 07.06.2005 : 00:02:30 »

Thomas, ciaooo!

Tayra je pa postala že prava "pupa"! Wink

P.S.: Full so mi dobre Buldice (samičke), ki imajo rito ko prave babe!  Pa še migajo tako.....! Grin

Uživajte z svojimi Bully-ji !

                                           Pa, pa......Sian.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #1825 : torek, 07.06.2005 : 12:04:23 »

No, zdaj imam tudi čas, da še tukaj malo napišem.Poglejte moj post pod Hrušico.Razočaran, razočaran in 1x razočaran.Nisem vedel, da tako in na takšen način potekajo razstave.Bella se je odlično odrezala za prvič in smo zelo zadovoljni s tem kar imamo.V bistvu smo srečni, da imamo takšnega psa.Zakaj??Ker sem videl, v bistvu sem že prej spoznal, da angleški buldogi gredo v skrajnost.Kot vsi vemo, so bili prvotni buldogi borbeni psi...zdaj ne bom o tem...vsi vemo zakaj in kako....in kaj je od tega ostalo danes???Bleda senca, ki postaja že skoraj prozorna.Videl sem, da nekateri psi ne morejo narediti tistih par korakov do ringa, ne da bi se že utrudili.To, da standard dopušča, v bistvu narekuje bolne, nepokretne in nemočne pse.Ne vem, z čim jih hranijo, vendar vsi se komaj premikajo in nobeden ni podoben več psu, oprostite na izrazu...štruklju.Ne vem, koliko oni prehodijo, vendar ne prav dosti, ker v ringu so se komaj premikali.Verjetno so več ali manj na enem mestu.Od tstih buldogov, ki so bili tam, bi rad videl, kdo preteče vsaj 100 m.Kaj je 100 m ...nič....jim dam 50m, pa od tistih tam ni junaka, ki bi to zmogel, naj kdo preskoči od tistih 10 centimetrsko oviro, ga ni.Kaj je 10 cm, nič?Pa ne mislim zdaj pametovati.Zdrava kemčka pamet (kot bi rekel prof. Duhovnik) ti da vedeti, da debeli psi so nagnjeni raznim bolezni ožilja, srca,.....(da ne bom zdaj našteval), kot da bi rekel, da je najboljše pri ljudjeh, da imajo 150 kg in vsi vemo, da temu ni tako.Ne vem, zakaj si zatiskamo oči in ne naredimo nekaj.Vsaj v buldog klubu, bi lahko dali neke pobude na določene naslove, o spremembi standarda, ne pa da je klub pol zdrah in podtikanj in nekaterim še vedno ni jasno, ampak so za medsebojna obračunavanja, kdo bo koga...in naj mi eden zatrdi, da temu ni tako.Standard, bi se moral zavzemati za zdravlje in v dobro psov, ne pa da je obratno.Buldog se mora in bi se moral vrniti h koreninam, kar je edino prav.Sem velik ljubitelj budogov, Bella mi je zlezla pod kožo, veliko več mi da, kot jaz njej in ni denarja, ampak ga res ni...žalostno je to, ko gledam druge pse in vidim v njihovih očeh nemoč in razočaranje, kakšni so njihovi lastniki.

lp
Bull

Dragi Bull.... Grin Grin Grin

Berem tole in spet berem, pa res več ne vem ali naj se smejem, ali zjokam... Pa ne nad psi, ki jih opisuješ - ti psi so namreč iz naše psarne Zoja Lucky Eyes in ta dva "mučitelja" sva jaz in moj najdražji.... ampak nad tvojimi komentarji, ki tako vnebo vpijoče izžarevajo popolno nevednost in nepoznavanje pasme... Zdi se mi, da si si ti izbral napačno pasmo...glede na zahteve in pričakovanja, ki jih imaš bi bolj primeren zate boxer...

Glede razstave v Hrušici pa je takole... psica, ki je zmagala in je dobila tudi naziv BOB (best of breed) in ki se je po tvojih besedah "komaj vlekla"... je naša Joy ! In ta ista psica je zmagala tudi v Tullnu na evropski razstavi... dobila je CAC, CACIB,na ziv evropska prvakinja in bila najlepša predstavnica pasem BOB in to v konkurenci 116 buldogov. Na ocenski listi je med ostalim zapisano, da je v izvrstni kondiciji in ima fantastično gibanje.. Ampak kaj... očitno dolgoletna in prizanna sodnica, ki  je sodila buldoge žal ne ve toliko kot ti...  Grin Roll Eyes Lips Sealed


Citat
V ringu sem bil še z eno psico, dobesedno, da se ni vlekla po tleh in kot sem prej omenil....bila je kot štrukelj, če je to dobro za pasmo in če je to po standardu, potem jaz menim da je to narobe.Ni zdravo biti na tako kratkih nogah, biti tako debel in prenašati takšno težo.Če je, naj mi to nekdo strokovno in zdravstveno razloži.....

No v ringu si bil pa z našo Dolores Vt. Slaghek... Glede na to, da si očitno velik poznavalec buldogov ti najbrž ime psarne kaj pove  Wink Cheesy Sicer pa tega kar si napisal tudi ne mislim komentirati... sem pa prilepila sliko na kateri je naša Dolly v ringu s tvojo psico... Mislim da bo tistim, ki vsaj malo poznajo pasmo ali pa so že videli več kot tri buldoge vse jasno, saj se mi zdi vsak komentar odveč...  Grin Grin Grin

http://www.moj-album.com/slike/14628/4UkNitxgo3ZkD5PP.v.jpg 109.03 KB

Pa lep dan še naprej in počohajte svoje "pujske"...  Kiss
Lp, Eva

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Macho
novinec
*
Sporočil: 28



« Odgovor #1826 : torek, 07.06.2005 : 14:30:10 »

Zdravo!

Eva,
mislim, da je prav, da se napiše, da je nova evropska prvakinja med buldogi iz vzreje Kovačič Toneta iz psarne KOLPARIVER. Joy ima rodovniško Joy Zoja Kolpariver. Wink.

Vse čestitke psarni Kolpariver in Tonetu Cool Cool, ki že več kot desetletje vzreja ta prečudovita bitja.

Iskrene čestitke tudi lastniku evropske prvakinje in šampionke, g. Zoltanu Časarju. Smiley

Kar tako naprej(!) in še mnogo razstavnih uspehov obema Wink.

LP
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #1827 : torek, 07.06.2005 : 19:53:39 »

Dragi Bull.... Grin Grin Grin

Berem tole in spet berem, pa res več ne vem ali naj se smejem, ali zjokam... Pa ne nad psi, ki jih opisuješ - ti psi so namreč iz naše psarne Zoja Lucky Eyes in ta dva "mučitelja" sva jaz in moj najdražji.... ampak nad tvojimi komentarji, ki tako vnebo vpijoče izžarevajo popolno nevednost in nepoznavanje pasme... Zdi se mi, da si si ti izbral napačno pasmo...glede na zahteve in pričakovanja, ki jih imaš bi bolj primeren zate boxer...


S tim se popolnoma strinjam ;-)

Angleški bulldogi so angleški gospodi in so za ljudje kteri znajo čega je tisti pes zmožen.... Če si ti bull atletičen tip si trebal iskat psa kteri zadovoljuje tvoje kriterije in kteri je z svojim možnostmi čim sličnejši tebi ;-) Eva je točno rekla, ti si več človek za bokserja. Bulldogi zahtevajo sprehode, ampak lagane sprehode
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1828 : sreda, 08.06.2005 : 10:53:31 »

..zdaj ste se nekaj pičili vame....v bistvu sem samo dejal, da bi lahko bila kakšna pubuda o spremebi standarda, da bi buldog spet bil takšen kot je bil....standard se je z leti spreminjal in psi tudi niso bili kar naenkart takšni kot so...saj vsi poznamo zgodbico o kokoši in jajcu...mislim, da bi morali buldogi iti nazaj k bolj atletskemu, zdravemu tipu psa(pa ne mislim boksarja), ki pa še vedno ohranja vse pozitivne lastnosti buldoga....najboljše bi bilo, da bi se 1x srečali in odšli na kakšen sprehod in videli v kakšni kondiciji so vaši psi, pa kakšen tek tudi ne bi škodil...zdaj boš rekla, da so uživali cel dan v kletki v vročini cel dan???....na sliki se vidi, da pač Bella ni navajena razstav in je bila čisto stisjena in je samo begala sem ter tja in se ne vidi točno kakšna telo ima(bom prilepil slikco)....vaša pa kot da bi jo pribil, kar je samo za pohvalit....verjetno vaši psi komaj čakajo, da jih vlečete po tistem šudru, pa da so v kletki cel dan, saj kot praviš uživajo v tem.... mislim, da ste v zasvojeni z tem....saj ste z Zoltanom že vse dosegli(saj mu je tako ima, popravi me če se motim)...pa ga še vedno vlačite po razstavah...kaj a mora imeti še par diplomc na steni...in povej kakšna je cena za to?...če se motim me popravi in se v naprej opravičujem, če se motim.....a ni vaš pes umru na razstavi???.....No, vsak ima svoje prpričanja...svet se ne bi spreminjal, če se ne bi zakoni in kot se zdaj pogovarjamo "standardu" ...vaša psička je predebela, kar se mojega prepričanja tiče, pes mora narediti tistih par metrov, pa da se pri tem ne utrudi, buldog ni tip psa, ki bi bil za na zofo, tepihc in vitrino... zelo lepo psičko in skladno in za moje pojme ima Thomas....na slikah, če mi bo uspelo prilepit se točno vidi kakšna je Bella, lepo vidne mišice, malce kakšna gubica in v teku pusti marsikaterega psa zadaj, kar štejem v plus kot v minus in tako bi moralo biti tudi z drugimi buldogi, ne pa da prehodijo 10 m in so takšni kot, da bi tekli na 10 km...sam, da bi mi uspelo še slikco dati gor Tongue....
Logiran
Macho
novinec
*
Sporočil: 28



« Odgovor #1829 : sreda, 08.06.2005 : 11:54:03 »

Zdravo, Bull!

tudi ti imaš pravico do svojega mnenja Tongue.

Standard: še enkrat in ponovno si preberi standard!!!!! Menim, da imaš malo napačno predstavo o tem kakšen mora bit buldog. V SSKJ piše kaj pomeni beseda stabdard Wink in čemu so namenjeni.

ANGLEŠKI BULDOG JE tip psa, ki paše na usnjen kavč, na tepih, na trvo v senco, eden mi je celo rekel za na pisalno mizo namesto lučke Grin,... Beseda bulldog ima zelo širok pomen - angleški, francoski, ameriški ,staroangleški............................. , pa lahko izbiraš kateri ti bolj paše.

O kondiciji, teži, gibanju,razstavah... beri nekaj postov nazaj Roll Eyes
No, le daj kakšno slikico gor, da bomo lažje ocenjevali Cheesy, dobro in slabo Roll Eyes

Kako pa ti pri tako mladi psici z gosto dlako lahko šteješ mišice?A trebušne radiatorčke tudi opaziš? sram sram


EVA
Na evropski razsravi je bilo 114 buldogov, ne pa 116 Wink.


LP



Logiran
Strani: 1 ... 117 118 119 120 121 [122] 123 124 125 126 127 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines