mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 14.09.2024 : 15:18:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 302187 krat)
0 članov in 16 gostov pregleduje to temo.
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #495 : sobota, 31.07.2004 : 22:08:05 »

Pozdravčki

Sian kakšno je rodovniško ime od tvojega Bandita?
Moja kolegica mi je rekla da pozna eno punco iz Kopra ali pa iz Portoroža se zdej ne spomnim, ki naj bi imela buldoga bandita, zato me zanima če je mislila tebe.

cao
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #496 : sobota, 31.07.2004 : 22:24:28 »

Bully lover pozdravljena!

Rodovniško ime Bandita je Bandit. Grin ;DKličemo ga pa Bart. ;)Ja,verjetno je ta tvoja prijateljica mislila na Barta-Bandita.Ker poznam vse bullyje na obali pa nisem zasledila,da bi bil še kak z istim imenom.Katera pa je ta tvoja prijateljica?Verjetno se poznamo,a ne? Wink

                                      Ciao,Sian. Kiss
 
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #497 : sobota, 31.07.2004 : 22:33:43 »

Ojla

Moji prijateljici je ime Daniela in je nora ljubiteljica psov. Doma ima kokršpanjelko Tajo in whipeta Dreama, ki je bratec od naše Tilly, oziroma od bratove in njegove punce ampak ker je veliko na obisku pri nas in jo imam zelo rada kr rečem da je naša. Grin Zdaj pa ima Daniela še stafordko Tyro. Drugače pa je kar dostikrat v Kopru u zavetišču rada pomaga itd. Verjetno se poznata ker mi je ona kr preko tebe hotla zrihtat buldoga oziroma je rekla če rabim pomoč, da bo tebe vprašala pa sem rekla da ni potrebno ker itak že kontaktiram z vzreditelji, da bom drugo leto mela svojega smrčača. Grin

cao
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #498 : sobota, 31.07.2004 : 22:44:09 »

Aaa....Danjelca?! ;DPoznam seveda.No,vidiš kako majhen je ta svet! Wink
P.S.:jaz nisem vzrediteljica!Doma imam samo enega buldoga zaenkrat in druge živalice seveda. Wink :DMogoče bo kmalu še kak doma. Cheesy Wink

                           Pa,pa......Sian. Kiss
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #499 : sobota, 31.07.2004 : 22:51:06 »

Ja maš prov res je majhen svet. Sej ona mi j4e poveala da maš samo enega junaka doma ampak je rekla da če kej rabim, da bo tebe povprašala. Danjelca je obsedena z živalcami Grin, sej se hecam res je lepo da jih ima tako rada, ker je takih kot je ona in mi premalo na tem svetu. Je rekla da je Bart ful faca, si ga kr predstavljam. Dej mi ti povej kaj mu ti daješ za jest. A lahko je še kaj drugega kot brikete in kak sirček. Pa kake tune jim vi dajete me zanima, ker a niso tune malo drage da bi z njimi hranili naše pse saj verjetn rabiš pol kupit vsaj kake štiri velike konzerve tun da se pes sploh naje. Res me zanima kaj vse jedo.

Hvala že vnaprej za odgovor.
Pa upam, da se tudi midve kdaj spoznava, če ne drugje pa na kakem pikniku, a ne?

papa
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #500 : sobota, 31.07.2004 : 22:52:15 »

Kere druge živalce še imaš poleg Barta?
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #501 : sobota, 31.07.2004 : 23:01:37 »

Doma imamo še Činčilo Pepito(7let),črnega perzijca-Vasco(10let) in najmlajšega družinskega člana Kojak-a(5 mesecev)gola mačka Sfinga-Sphynx.Prvi te pasme v Slov.,Hrvaški.
Ja,je kar pestro pri nas doma. Grin Grin

                            Ciao,Sian.
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #502 : ponedeljek, 02.08.2004 : 20:46:31 »

Pozdrav ljudje, kjer ste vsi?

Imam eno vprašanje in ne vem ali spada tu, no bom ga del in če tu ne spada prosim moderjatorja da ga premikne.

Dakle, na enem našem hrvaškem forumu sem se našel v eni raspravi o pravem bulldogu in zgodovini angleškog bulldoga. Tisti tip tvrdi da je pit bull edini pravi bulldog kteri more še denes obavljati prehotno funkcijo dakle bull bating. Tudi jaz proučujem prošlost bulldoga in sem skužil da je to prilično zamršena tema, zakaj? Zato ker vsi spominjejo bulldoga okoli leta 1640 (ali slično, ne vem napamet), no pa ne spominjejo angleža. Njega spominjejo pod tim imenom 1860 godine. E sad, angleški bulldog denes ni baš sposoben da se bori s bikom in mene zanima ali se uopće englez kadar boril z bikom? Vem tudi da kadar so borbe z biki ukinute 1830 da se videz engleza spremenja i postaje skoro takov kakov je denes. Ali je mogoće da su prije naziv bulldog koristili za vse pse ki so se borili z biki? Tudi vem za ostale tipe bulldoga kao npr. Catahoula bulldog, Valley bulldog, Aussie bulldog, Alapaha Blue Blood bulldog, Campeiro bulldog, Dorset Olyde time bulldog, Banther bulldog, Boston bulldog....in tako dalje.

Dakle pitanje glasi, ali se angleški bulldog boril z biki, ali pa so se borili njegovi predniki ko old english bulldog in drugi? Totalno sem zmeden

BTW: Če komu trebaju materijali o bulldogi mi pišite, imam o skoro pa vsem vrstam nekaj napisano in slike...dosta toga imam  Wink
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #503 : torek, 03.08.2004 : 00:16:20 »

Ghode,ciao!

Ja,so jih uporabljali za borbe z biki.Vendar z današnjim Buldogom razen imena ima bolj malo skupnega.Dandanes mu je še najbolj bodoben american bulldog.Glede na to da o starodavnem buldogu ne obsatja veliko zapiskov in slik, o njegovem pravem izgledu kakor tudi o njegovem karakterju, ne vemo glih dosti. Undecided

                           
                                   LP,Sian.
                               
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #504 : torek, 03.08.2004 : 09:49:52 »

Znači anglež se ni boril, ampak je on razvil iz starog angleškog bulldoga kadar so se borbe ukinule ali pa je drugače...tisti del njegove zgodovine je zelo zamršen in enostavno ne morem odkrit od kod ustvari poteka angleški bulldog...ma samo komplicirjam  Grin

Kaj se tiče bulldogovo in rekonstrukcij, ne vem če poznate RENASCENCE BULLDOGGE, psa kteroga so napravili iz 5 pasmin, a to so:
1. American Bulldog
2. Hermes Bulldogge
3. English Bulldog
4. Bullmastif
5. Bandogge
Hteli so napraviti rekonstrukcijo starega bulldoga zato ker niso bili zadovoljni radom Lewitta ki je uzgojil svojeg rekonstruiranog Old English Bulldoga

Rezultat je ovo, snažen pes, zelo močan i sposoben.



Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #505 : sreda, 04.08.2004 : 22:00:04 »

FCI WORLD SUPREME SUPERIOR
FCI VICTOR GRAND PRIX
Bratislava Incheba 21. 8. 2004

Glasovanje poteka v živo preko njihove spletne strani do 22-08.2004 !!!
Glasujte saj imamo tudi nekaj naših predstavnikov !!!!

http://www.skj.sk/

V 2. skupini, pod št. 119 -> tujkaj http://www.skj.sk/Voting/vot_gr2.php je Zoltanov Indy (Slaghek Nigt and Day)... dejmo mal glasovat buldožerji...  Grin
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #506 : sreda, 04.08.2004 : 22:54:44 »

Indy je zelo lep  Wink Svaka čast na tako lepem psu, zelo mi se dopadajo njegove močne noge  Wink Prelep je
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #507 : četrtek, 05.08.2004 : 15:30:52 »

Jaz sem že glasovale za Indy-ja in tudi druge pse v drugih Fci grupah. ;)Se pa lahko glasuje samo enkrat na teden. Sad

                           Ciao,Sian.
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #508 : ponedeljek, 09.08.2004 : 09:08:08 »

Hi vsem!

 Sem bil na dopustu Cool, pa me ni bilo nekaj časa tukaj.Mam eno vprašanje, ki so lastniki buldogov.Kako je kaj s poslušnostjo??Bella je bila stara prejšnji teden 6 mesecev, pa nekateri, ki sem jih srečal slučajno na morju in so lastniki buldogov niso mogli verjeti, kako je poslušana.Ni zdaj ne vem kaj, sam uboga na besedo.Sedi, dej prostor, recimo ko sem recimo par metrov od nje, pa ima nekaj v gobcu kar ne bi smela, rečem spusti in spusti, brez problemov, počakaj in čaka, če je kaj naredila narobe, ji rečem naj gre na svoj prostor in gre v kletko in je toliko časa, dokler jo ne pokličem,...pa še je tega, da ne bom zdaj tukaj vas dolgočasil.Kako je z vašimi buldogi, a ubogajo??? ker sem doživel, ko sem se pogovarjal z nekim lastnikom in njegovo ženo, sem rekel Belli sedi, njegova žene pa , Lej Franci usedla se je???  Cheesy Pa nikoli ni bila privezana ko smo bili v prikolici.Je imela tisti svoj prostor okoli, ni nikoli ni šla čez tisto mejo sama.Raste pa, kakor kopriva.Je že kar velika za buldoga, mislim, da bo v višino kar velika, če ne prevelika.Sam mi je to všeč.Pa še tole.Kako je s sprehodi??Ko smo se pogovarjali, koliko prehodimo, so se tudi vsi bili, ne vem Huh.Prehodimo okoli 6 do 8 km na dan(preveč???).Odvisno, kakšne je volje, zgodaj zjutraj, pa pozno zvečer, ko ni vroče.Ima čez 20 kg, mogoče 22, ne vem točno, mišice po telesu so lepo vidne in ni zavaljena kot drugi buldogi, ki sem jih videl, ko se premakne par metrov pa je že zadihan.Je igriva, skače in to ful, kot zajec, vem da ne bi smela, no do zdaj še ni bilo nobenih poškodb (tok, tok, tok po lesu).Kako je z vašimi buliji??  lp
Logiran
Ghode
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 235


« Odgovor #509 : ponedeljek, 09.08.2004 : 12:57:17 »

Bull bravo zate in zato ker si tako uporen kadar je bulldoge treba nekaj učit  Wink Jaz sem z svojim malim počel delati okoli 4 meseca starosti ker onda imajo volje da vučijo nove stvari in zbilja ubogaju vse. Tako on zdajle zna sesti, leći, kadar mu velim da skoči na cunjo skoči, kadar velim pusti on takoj pusti...kadar se bulldoga nekaj uči treba biti uporen in na očekivati preveč od njega, dnevno je dosta 15 minut vežbi, in predvečer še 15 minut. Takole svaki dan in ne bo preveč vežbi tako ne bo izgubil interes za delo... Kaj se sprehojov tiče...tudi jaz z svojim dnevno prevalim okoli 10 km, ampak samo pozno zvečer in v jutro malo... dajle je star kakih 5 in pol mesecom pa ima 21 kg, raste zelo hitro. Toda bull ne dovoli svoji belli da skače non stop, moraš jo malo usporit da si ne nakoplje kakove težave
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines