mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 17:21:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 295984 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
TRN
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3030 : nedelja, 20.07.2008 : 15:52:55 »

Zdravo!
Sem nova na forumu in imam en velik problem.in sicer:Sem lastnica eno leto in štiri mesece starga angleškega buldoga, ki ima probleme z alergijami. Med prsti na sprednjih tačkah ima konstantno pordelo in razdraženo kožo, prav tako pa ima med prsti gnojne bulice. Vsak dan mu čistim tačke z raztopino za izpiranje ran in mu jih nato 2x dnevno mažem z bepanthen-om plus med prstki in blazinice z ognjičevo kremo, ker ima čisto suhe in mu pokajo iz njih pa teče gnoj obarvan s krvjo. S psičkom sva obiskala veterinarja, pri katerem sva dobila samo dietno hrano (********) prej pa sem ga hranla z ********** (bulldog 24), vendar ni nič boljše.
Logiran
TRN
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3031 : nedelja, 20.07.2008 : 15:55:15 »

Če ima kdo kakšen dober nasvet kako naj pomagam Tobiju, naj prosim napiše.
Hvala.lp
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #3032 : nedelja, 20.07.2008 : 16:13:46 »

TRN,
dobrodosla na forumu.

O zdravstvenih tezavah tvojega kosmatinca se razpisi v predelu foruma, ki je namenjen tej tematiki - ZDRAVJE in ce bos malce pobrskala po navedenem podforumu bos nasla tudi odgovor.
Se en droben nasvet... menjaj veterinarja.
In se eno opozorilce... ce zelis poimensko debatirati o tovarnisko predelani hrani, potem to lahko pocnes le v rubriki tovarnisko izdelana hrana ki pa je rezervirana le za tiste s paketom midi, maksi in mega. V ostalih podforumih to ni dovoljeno.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3033 : ponedeljek, 21.07.2008 : 10:02:14 »

TRN tudi jaz ti svetujem, da zamenjaš veterinarja-mogoče niti ne gre za alergijo, ampak za kako vnetje in bi kuža potreboval antibiotike...

Kaj pa vzreditelj pravi? Mogoče bi ti znal pomagati?

Tudi če bi šlo za alergijo, očitno ni alergija na hrano, tako da bi lahko bila na kaj drugega-priboljški, ležišče...
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #3034 : ponedeljek, 21.07.2008 : 14:26:02 »

Zdravo!
Sem nova na forumu in imam en velik problem.in sicer:Sem lastnica eno leto in štiri mesece starga angleškega buldoga, ki ima probleme z alergijami. Med prsti na sprednjih tačkah ima konstantno pordelo in razdraženo kožo, prav tako pa ima med prsti gnojne bulice. Vsak dan mu čistim tačke z raztopino za izpiranje ran in mu jih nato 2x dnevno mažem z bepanthen-om plus med prstki in blazinice z ognjičevo kremo, ker ima čisto suhe in mu pokajo iz njih pa teče gnoj obarvan s krvjo. S psičkom sva obiskala veterinarja, pri katerem sva dobila samo dietno hrano (********) prej pa sem ga hranla z ********** (bulldog 24), vendar ni nič boljše.

Najprej pozdravljena na forumu Smiley Tudi sama se zopet po dolgem času javljam, saj vidim, da je tema kar malo zamrla oziroma se tu pa tam kdo oglasi. Sicer ne vem kako tele gnojne bulice izgledajo, ampak ker se mi zdi, da bi šlo lahko za zadevo s katero se sami bojujemo že kar nekaj časa, ti pripenjam linke na katerih si lahko prebereš več o tem, priložene pa so tudi slike na podlagi katerih boš videla ali gre za isto zadevo. Mi smo zamenjali že kar nekaj veterinarjev, denarnica se je dodobra izpraznila a rezultatov ni in ni. Po njihovih besedah gre za zelo pogosto zadevo tako pri buldogih, kot tudi mopsih, boxerjih ipd. Pravzaprav je kar malo hecno, da na podlagi tega da je to pogosto obolenje,  ne znajo pozdraviti. Največkrat se pojavi na prednjih tačkah. Kolikor sem prebrala in govorila z nekaterimi lastniki buldogov z istimi težavami (na Hrvaškem) naj bi to bilo trajno. No jaz vsekakor upam, da ne. Na enem izmed linkov lepo piše s čim to v nekaterih primerih pozdravijo, tako, da jaz bom sedaj igrala na to karto ko gremo naslednjič k veterinarju. Saj naj bi bilo tole kar uspešno, Magnezijev sulfat se dobi v lekarni, a kako priti do Panalog ointment, kot to imenujejo američani ali pa Panalog kreme je pa druga zadeva.

No ja morda sem vsaj malo pomagala. Če pa ugotovite kakšno zdravilo pa nam le javite. Wink

http://bulldogsworld.homestead.com/digitcyst.html
http://ljubimci-forum.com/index.php?PHPSESSID=24b5081b855adb3e3572d4d1910eb2e1&topic=39864.0
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #3035 : ponedeljek, 21.07.2008 : 18:45:01 »

Živjo.

TRN, našemu se taka bulica občasno pojavlja samo na enem mestu. Jaz mu vsakič, ko prideva s sprehoda med blazinicami in prsti fino sperem z vodo (nekaj smo ga uspeli naučit, in sicer da gre sam pod tuš in dviguje noge, da mu jih umijem  Grin), potem mu jih pa z brisačo obrišem do suhega. Meni je bilo rečeno, da je problem, ker so ti predeli stalno vlažni. Lahko mu te predele osušiš z otroškim pudrom, samo ne prevečkrat, ker potem koža ne diha sram. Gnojne ranice pa pozdravim z jodom, včasih mu noge in med blazinicami obrišem z robčki, ki so prepojeni s čajevcem.

Smo pa tudi mi zamenjali veterinarja, po tistem, ko so mi predlagali, da naj mu damo rep odstranit, zaradi vnete ritke... Angry
Logiran
žaba
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #3036 : ponedeljek, 21.07.2008 : 18:47:04 »

a ti je ta magnezijev sulfat oz. grenka sol kaj pomagal?? Za tisto Panalog mazilo se bom pa še jst pozanimala... upam, da nam bo uspelo, ker grejo men te bulce bolj na živce kakor psu (se mi smili, čeprav njega prov nič ne motijo)!
Logiran
žaba
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #3037 : ponedeljek, 21.07.2008 : 19:51:59 »

aja, pa še eno vprašanje: s katero krtačo negujete svoje buldije?
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #3038 : ponedeljek, 21.07.2008 : 20:10:13 »

a ti je ta magnezijev sulfat oz. grenka sol kaj pomagal?? Za tisto Panalog mazilo se bom pa še jst pozanimala... upam, da nam bo uspelo, ker grejo men te bulce bolj na živce kakor psu (se mi smili, čeprav njega prov nič ne motijo)!

Mi z grenko soljo še nismo poskusili ravno zaradi tega ker ne vem kako bomo prišli do Panalog kreme, ki ima iste sestavine kot Panalog ointment, ki ga uporabljajo američani. Je pa tole zadevo sprobala neka gospa s Hrvaške, ki je imela isti problem in njej je delovalo, sicer je rekla, da se na vsake toliko časa bulice začno zopet pojavljati, ampak, da takoj ko opazi uporabi tole zadevo in se stanje izboljša.

Fino bi bilo če bi lahko dobila tole kremo na recept, ki bi ga seveda izdal veterinar, se mi pa je že zgodila, da ko sem povprašala veterinarja po tej kremi, mi je rekel, da je ne pozna.

Logiran
Simply Perfect
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 215


« Odgovor #3039 : sreda, 23.07.2008 : 12:22:34 »

Mi pa pridno rastemo, stari smo 6 tednov:   Smiley








Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #3040 : četrtek, 24.07.2008 : 10:08:16 »

I kakšni cortki so malčki Cheesy Cheesy

Moja favoritka je Bamboocha Kiss So pa seveda vsi luškani, pa tudi zrasli so. Ja čas kar gre, takole vidiš kako hitro.

Pošiljamo  Kiss vsem malim medvedkom, pa tudi odraslim bulijem.
Logiran
TRN
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3041 : četrtek, 24.07.2008 : 20:21:05 »

am, na vzreditelja sem se že obrnila, pa mi je odgovoril, naj pustim stvar kot je in naj nu nogic ne spiram več. Da naj probam s kuhano hrano (riž,zelenjava,rumenjak...) ali pa da se to lahko pojavi od stresa.
Res ne vem kaj naj naredim. Tako kot si rekla ŽABA, tudi našega buldija bulice ne motijo meni se pa tudi smili. So pa bulice identične tistim, ki so prikazane na linkih.
Vsem hvala za odgovore in nasvete.
Uživajte v družbi svojih buldijev.lp vsem
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #3042 : petek, 25.07.2008 : 09:21:36 »

Pa si poskusila tudi s tem, kar je svetoval vzreditelj-namreč pustiti stvar pri miru nekaj časa?
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #3043 : petek, 25.07.2008 : 10:37:40 »

Kako lepe kepice! Cheesy
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #3044 : petek, 25.07.2008 : 13:16:10 »

am, na vzreditelja sem se že obrnila, pa mi je odgovoril, naj pustim stvar kot je in naj nu nogic ne spiram več. Da naj probam s kuhano hrano (riž,zelenjava,rumenjak...) ali pa da se to lahko pojavi od stresa.
Res ne vem kaj naj naredim. Tako kot si rekla ŽABA, tudi našega buldija bulice ne motijo meni se pa tudi smili. So pa bulice identične tistim, ki so prikazane na linkih.
Vsem hvala za odgovore in nasvete.
Uživajte v družbi svojih buldijev.lp vsem

Najprej naj povem, da je vsak buldog poglavje zase, tako kot enemu odgovarja določena hrana spet drugemu druga, morda je tudi s to težavo tako. Nikakor nisem proti, da upoštevaš nasvet vzreditelja, morda bo pomagalo, kar vam iz srca privoščim. Lahko pa povem iz svoje izkušnje, glede na dejstvo, da se s tem borimo že skoraj eno leto, da ko smo mi pustili stvar pri miru nekaj časa, se je stanje le še poslabšalo in to zelo. Tudi hrano smo mu zamenjali pa prav tako ni delovalo. Kot sem že napisala je to dokaj pogosta stvar, ki se pojavlja pri buldogih in pravzaprav ne vedo vzroka. Bule so ponekod postale velike do te mere, kakor da bi imel zraven še eno blazinico. Skratka nič kaj lepo ne izgleda in kljub temu, da izgleda, da ga ne moti sem prepričana, da ga moti, meni pa je resnično hudo ko ga gledam in mu ne znam pomagati. Mi smo bili zaradi te zadeve na antibiotikih ogromno časa, kar nekaj mesecev, pa se je stanje morda malenkost izobljšalo in seveda takoj ko smo prenehali s kuro antibiotikov se je poslabšalo. Prav tako pa ni zdravo, da je kuža toliko časa na antibiotikih. Po iskanju rešitev po internetu in pogovori z ljudmi, z istimi težavami trenutno preizkušamo mazanje bulic s cinkovo kremo. Kakšnih drastičnih sprememb sicer še ni, se pa kaže možnost izboljšanja, saj mu na nekaterih mestih že rastejo dlake. Druga varianta je tista z grenko soljo, vendar bomo o tem govorili z veterinarjem zaradi Panalog kreme. Glede na dejstvo, da je nekomu tole pomagalo se splača poskusiti.

Vsekakor, da ne bo pomote se strinjam, da uporabite nasvet vašega  vzreditelja. Konec koncev, je pametno poskusiti marsikaj, da bi le pomagal svojemu buldiju. Želim da bi nam vsem skuapj čimprej uspelo pozdraviti naše buldije.

Če je kdo izmed vas že uspešno pozdravil ta problem, naj se nam javi in pove kako mu je uspelo.

Logiran
Strani: 1 ... 198 199 200 201 202 [203] 204 205 206 207 208 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines