mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 07.07.2024 : 16:35:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 296447 krat)
0 članov in 11 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2790 : nedelja, 13.05.2007 : 17:49:56 »

Samo malo za vmes ... sosedov buldog sicer obožuje vodo, do kolen  Tongue, ko pa zmanjka tal pod nogami ...





najrajši pa ima vodo v obliki luž ali še rajši razne blatne kopeli...

Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #2791 : četrtek, 24.05.2007 : 14:17:28 »

Pozdravček vsem  Smiley

Slikice so super, vidim da kar obožujejo vode buldogci, no ja morda z izjemo našega smotkota. Cheesy
Maja jaz sem tudi kupila Clorexyderm, in sicer v sprayu in pa gel. Pa so mi rekli, da je gel v tem primeru boljši ker se bolj zadrži na koži, tako, da sem mu malo tega namazala na gubo in pustila. Sem pa vseeno vzela še spray, da mu bom lahko očistila in obrisala. Drugače mu pa tudi mi vsak dan brišemo gubice s suhim robčkom oziroma vatnimi blazinicami, ampak sem na podlagi vašega predloga šla tudi jaz po nakupu te tekočine, ker se mi je zdelo da ima malo vnete, saj so mu malo smrdele.

Pa rabim še eno pomoč oziroma nasvet. Naš ima brado vso rjavo že kar nekaj časa, verjetno ker tako rije po zemlji ali kaj ti vem za kaj. No bistvo je, da sem mu že neštetokrat poskusila to očistiti pa ne gre dol, niti s šamponom ali čim podobnim. Pa ko gledam slikice ostalih, nisem pri nobenem videla česa podobnega.

Hvala za pomoč.

lp
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2792 : četrtek, 24.05.2007 : 17:07:20 »

Mi imamo samo gel, sploh nisem vedela, da sprej obstaja.  sram

Tudi Benč ima rjavo brado, in sicer izgleda ta rjava barva tako, kot solzice pri učkih. Sem sklepala, da je tako kot oksidirajo solze tudi tu (slina...).  Undecided

Pa še to-sem tako ponosna, da moram napisat; naša Tiša zlata plava!!! Je zadnjič kar sama zlezla v vodo in zaplavala, Benč jo je z razdalje previdno gledal...  Grin
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #2793 : ponedeljek, 28.05.2007 : 19:38:33 »

Naš je imel pa na bradi precej mozoljev, pa sem mu potem brado čistila s svojim tonikom, pa so mu mozolji izginili! Grin
Logiran
balu07
otrok do 14 let
***
Sporočil: 172


« Odgovor #2794 : nedelja, 17.06.2007 : 09:28:05 »

živjo!

Jaz sem prvič na vašem forumu, in moram reči,da je zelo zanimiv. Sem velika ljubitelica bulldogov.
Se vidimo prihodnič Wink LP
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2795 : nedelja, 17.06.2007 : 10:28:42 »

Ko je že govora o raznih "čistilnih in lepotnih domačih posegih" pri vaših bučmanih, me zanima , glede na to, da ima večina buldogov čist zavit rep, kako očistite tist del pod in pa med repom.... Undecided, sem imala dva dni v varstvu sosedovega in sem se kar pošteno namatrala z mokrimi otroškimi robčki, da sem ga uspela tam dodobra očistit. Kako to prakticirate drugi...  Huh
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2796 : nedelja, 17.06.2007 : 18:42:59 »

Imam občutek, da nas je v tej temi bolj malo aktivnih....

Čistimo s suho cunjo, čim manj tekočine. Če je guba globoka pomaga mogoče malo vate-jo zatlačiš v gubo. Ampak naši mislijo, da je to pač igra Kako najhitreje izvleči vato iz gube.  Angry

Če je vneto pomaga čiščenje z Oronazol kremo raztopljeno v vodi.

Nekateri tudi pudrajo....
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2797 : ponedeljek, 18.06.2007 : 10:11:06 »

Maja, se strinjam, da nas je res ostalo bolj malo.

Sicer pa tudi mi čistimo samo s suho krpo, edino pod repom včasih s toaletnimi robčki.

Kako kaj vaše gubice prenašajo vročino?  Naš je čez dan tako len, da se mu še lulat ne da Cheesy.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2798 : ponedeljek, 18.06.2007 : 11:06:55 »

Smo kupili bazen za pse (otroški, plastični) in se stalno kopajo, vročina jih nič ne moti.  Grin


Se mi pa zdi najbolj pametno pri nakupu psa, da je kupec pozoren na rep. Če je raven rep,ponavadi gube ni.  Če pa je zavit, prelomljen....je pa malo bolj problematično.

Ampak kaj, ko takrat ne gledaš na to.....  sram
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2799 : ponedeljek, 18.06.2007 : 14:14:42 »


Se mi pa zdi najbolj pametno pri nakupu psa, da je kupec pozoren na rep. Če je raven rep,ponavadi gube ni.  Če pa je zavit, prelomljen....je pa malo bolj problematično.

Ampak kaj, ko takrat ne gledaš na to.....  sram

Kaj pa če so ti - kakor meni - bolj všeč z zavitim repom?
Kakorkoli, vse se da "poštimati", če imaš psa rad.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2800 : ponedeljek, 18.06.2007 : 16:00:29 »

Madona... zame so bile vse te umetnije čiščenja Taysona prava "martunga" in pa nekaj povsem novega v primerjavi z mojo bokserko, ki jo dam v banjo, s tušem sperem tace, trebuh, tazdnjo, rep sploh ni noben problem, ker ga namreč sploh nima  Grin, oz. kupiran, miniaturen, obrišem šnofljo ... v glavnem utečeno in en dva tri vse zrihtano ...  Tongue, tole vse skup je pa kar trajalo, da je bil gospodič spodoben. Sploh po tazadnjem, večernem sprehodu, ko se je bilo tako fino povaljati po največjem prahu  Shocked .
Kljub vsemu ... smo se imeli prav luštno, saj se z Gino super razumeta, so si nasploh z bokserji v karakterju, načinu igre ...  zelo podobni, le za malenkost bolj trmasti mogoče na momente , no vsaj tale "naš". Wink
Logiran
Tyko
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #2801 : ponedeljek, 18.06.2007 : 23:21:47 »

Me veseli, da je še negdo spoznal kolk dela imamo z gubicami. Jaz jih čistim z otroškimi robčki (teh imamo na pretek) občasno pa s šamponom-s suho krpo ne naredim nič. Sicer je pa vročina naš največji sovražnik. Našemu Tysonu se popoldne sploh ne da ven. Šele zvečer se malo razživi pa še to bolj malo-edino če je naša soseda Gina zraven pa rata malo bolj poskočen, dokler mu kondicija to dopušča. Me zanima kako bo preživljal dneve na morju-tam še zaenkrat ni bil nikoli. Luka tebi dam pa čist prav-vse se da če imaš veselje
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #2802 : torek, 19.06.2007 : 11:47:08 »

Tyko,

naš Paco je bil z nami na morju pred dvema letoma, pa zaradi vročine ni najbolj užival. Kljub vodi. Cele dneve je poležaval pod borovci, vsakih nekaj ur je poglobil jamo, v kateri je ležal, da je prišel do hladne zemlje. Ko smo se vrnili domov, je bil od zemlje popolnoma rdeč Cheesy. Na srečo zelo uživa pri svakinji in svaku ter ju obožuje - onadva pa njega - tako, da sedaj raje ostane v njuni oskrbi, ko smo na morju. Res da ga vsi pogrešamo, vendar vem, da bolj uživa.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2803 : torek, 19.06.2007 : 12:57:40 »

Sem vas ravno želel vprašati kako kaj vaši kužkoti in vročina, pa ste me prehiteli....No moja psička tudi sploh noče iz hiše pred 20.30h....pa še takrat ne želi na sprehod tako, da jo praktično vlečemo za sabo...potem pa me ves čaš gleda kot, da bi mi želela vprašati zakaj jo mučim, a kaj ko se mi zdi smotano, da bi cele dneve preživela v stanovanju.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2804 : torek, 19.06.2007 : 13:04:54 »

Pa še to sem pozabila. Mi smo sicer doma iz obale in imamo samo 5 minut vožnje do morja in čeprav naša psička obožuje morje, rada zaplava in čofota v njem, se mi vseeno zdi, da bi za njo bila prevelika muka, da bi morala z nami na dopust na morje in preživeti na plaži več ur....tako jo včasih peljemo "na hitro" n aplažo in ji je po 30 minutah igranja v vodi dovolj in se ji vidi, da komaj čaka, da gremo domov......

Osebno mislim, da bulldog (kot pravi Luka) bolj uživa poleti doma v dobri družbi kot pa bi z nami na kaki plaži....buldogi pač niso za tople kraje in je njim to e muka (vsaj moji).
Logiran
Strani: 1 ... 182 183 184 185 186 [187] 188 189 190 191 192 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines