mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 05.10.2024 : 22:48:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 305283 krat)
0 članov in 12 gostov pregleduje to temo.
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2715 : nedelja, 11.02.2007 : 13:03:34 »

Ciao Maja, psičko sem kupila v Kočevju. Ja seveda slikice moje psičke in ostalih mojih živali si lahko ogledaš na tem naslovu: http://2310.moj-album.com/
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2716 : nedelja, 11.02.2007 : 13:13:59 »

Tole je bilo pa express  Grin

Zares lepa psička, vidim, da se tudi pri vas razumejo tako kot pri nas.  Smiley
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2717 : nedelja, 11.02.2007 : 15:42:39 »

Ja ja sem mogla hitro pokazat moje lepotce Wink.....ja pri nam se res vsi zelo dobro razumejo - na srečo, če ne bi bilo težko imet toliko živali....
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2718 : nedelja, 11.02.2007 : 15:50:12 »

Maja sem pogledala tvoje slikice - lepi kužki!....morda se poznave - vsaj Bandita in njegove lastnike jaz poznam....
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2719 : nedelja, 11.02.2007 : 17:52:14 »

Ti najbrž misliš Bandita (Bart) od Sandre in Tonija-pa tudi Lu je barvno podobna naši Milky. Moj Bandit (Benč) je pa čisto drug kuža-rodovniško ime ima drugačno.

Hvala za pohvale.  Smiley
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #2720 : nedelja, 11.02.2007 : 18:05:31 »

Sicer offtopic, pa vendar ne morem mimo ... tinta, tale vaš prijatej - plezalec je pa ogromen  Shocked, pa naravnost čudovit. Pa bo še kaj pridobil na velikosti ?

Res je lepo videti toliko živalc na kupu, ki živijo v takem sožitju. Smiley
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #2721 : ponedeljek, 12.02.2007 : 14:01:51 »

Maja, ja sem mislila na Barta od Sandre, vendar kej imata isto ime sem zamešala.....so pa itak vsi tako čudoviti, pravi cukri Smiley

Gina1, naša zelena legvana ima 120 cm, stara je 9 let in je že kar nekaj let enako velika tako, da mislim, da večja ne bo......ja res se vsi zelo lepo razumejo med sabo Smiley
Logiran
Biby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 206


« Odgovor #2722 : ponedeljek, 12.02.2007 : 21:53:36 »

Pozdravljeni

Ste mogoče razmišljali da bi imeli motiv Angleškega bulldoga na obesku,uri ali namiznem stojalu? Torej če ste odgovorili pritrdilno si lahko pogledate TUKAJ o podjetju ARTPLEKS ki se ukvarja z izdelovanjem manjših izdelkov iz pleksija. Motivčke bulldoga pa si lahko pogledate TUKAJ

LP
Logiran
el_DIABLO
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1


« Odgovor #2723 : nedelja, 11.03.2007 : 20:41:58 »

Hey hey...
jaz se pa odločan za nakup bulldoga... Cheesy ne wen ali bom sposoben poskrbeti zanj tako kot treba...
Sem povprečen osnovnošolec kateri obiskuje 8 razred....
 koliko urni nadzor na dan potrebije pes?
 ali je lahko zunaj v boxsu kateri je  v bližini gozda?
 velik strošek?
 ali sen kot 14letnik sposoben poskrbeti za takega  psa...

*****
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2724 : nedelja, 11.03.2007 : 21:01:56 »

Pozdravljen el_DIABLO,

za zacetek se bova zmenila, da se bos v bodoce potrudil in pred oddajo sporocila popravil napake v besedilu.
Poleg tega se bos tukaj navadil, da povezav na bolho ni dovoljeno objavljati, prav tako ti tukaj nihce ne bo pomagal z nasveti za nakup psa pri trgovcih ali preprodajalcih, temvec imas v sosednji temi Bulldog - vzreditelji, psarne, legla... dostop do vzreditelja angleskih buldogov in se povezi z njim. Seveda govorimo o psih z rodovnikom.

Zagotovo ti noben vesten vzreditelj ne bo prodal psa za v zunanji boks.
Koliksen strosek te caka pri nakupu buldoga, ti lahko pove samo vzreditelj, zagotovo pa je sama kupnina le del stroskov, ki te cakajo v nekajletnem zivljenju s psom.
O tem, ali si dovolj zrel za skrb za psa, ti tukaj ne more nihce veliko povedati, zagotovo pa mora biti to odlocitev cele druzine, saj bos odsel v solo in nekdo drug bo moral poskrbeti za psa.
Logiran

Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #2725 : sreda, 14.03.2007 : 09:47:27 »

el_DIABLO zasledila sem oglas, kjer oddajajo 1,5 leta starega buldoga-ne na bolhi, malo pobrskaj še po podobnih oglasnikih.

Sicer pa vem za leglo psarne, ki je pričakovano 7.4.
Ker pa imam paket mini, tega ne morem oglaševati.

Če te zanima nakup mladička buldoga, pokliči na kinološko zvezo Slovenije, saj imajo tam podatke o trenutnih in pričakovanih leglih-najbrž boš tam našel tudi podatke zgoraj omenjenega legla.
Logiran
Simply Perfect
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 215


« Odgovor #2726 : četrtek, 15.03.2007 : 10:55:59 »

Tudi jaz vem za leglo, ki ga je omenila Maja. (7.4.)  Wink

Sedaj imam na žalost le mini paket, tako da mogoče o tem leglu kaj več, ko bomo imeli maksi paket.




Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2727 : četrtek, 15.03.2007 : 14:04:33 »

Hm, se ze v naprej opravicujem, vendar mi ni povsem jasno, cemu se tukaj navaja védenje o leglih obenem, ko se podatkov ne more podati. Kaj ni dovolj, ce ze zelimo nekomu nekaj svetovati, napisemo tisto, kar mu bo lahko pomagalo - pot na KZS?
Pa tudi zalost okrog mini paketov ni prevec pomembna za druge uporabnike.

Ja, vzreditelji smo ali pa nismo. Vmes ni nic.
Pa brez zamere "obema".
Logiran

skrjo
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #2728 : četrtek, 15.03.2007 : 20:56:29 »

zakaj je črni bulldog prepovedan?
Logiran
Simply Perfect
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 215


« Odgovor #2729 : petek, 16.03.2007 : 11:50:17 »

V standardu piše:
»The color of coat should be uniform, pure of its kind and brilliant. Solid black is very undesirable, but not so objectionable if occuring to a moderate degree in piebald patches. The brindles to be perfect should have a fine, even and equal distribution of the composite colors. In brindles and solid colors a small white patch on the chest is not considered detrimental. In piebalds the color patches should be well-defined, of pure color and symmetrically distributed.«

Standard kot tak, dobesedno ne prepoveduje določenih lastnosti. Črna barva je označena kot zelo nezaželjena, zato se take pse izloča iz vzreje.

Pa še link do standarda v slikah: http://www.thebca.org/ilstd.ht


Če pa na vse skupaj pogledaš malo s strani genetike; v teoriji je črna barva navadno dominantna. V slovarju piše o avtosomnem dedovanju tole: »pri boleznih, ki se dedujejo dominantno, je dovolj, da otrok dobi okvarjen gen od enega od starše, da se pri njemu bolezen izrazi«


Se pravi, če je eden od staršev črn, bodo mladiči črni, tu imaš tudi slikovno prikazano.

http://nejc99.moj-album.com/slike/49655/DvgCfUIraGX4qgDU.jpg

Če pa hočeš malo bolj strokovno razlago;

B = bel buldog (gamete so B in B)
Č = črn buldog (gamete so Č' in Č')

Zopet imajo vsi potomci gen Č', se pravi imajo črno barvo-vsi potomci so genotipsko Č'B, fenotip je Č' (zunanji izgled).

http://nejc99.moj-album.com/slike/49655/P669OjXANvJwaRQa.jpg

V tvojem opisu (http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,13086.msg279810.html#msg279810) piše, da si star 17 let, tako da boste genetiko najbrž obravnavali pri biologiji (v kolikor je že niste).


Predvidevam, da te zanima nakup rodovniškega buldoga.
Če se slučajno v rodovniškem leglu pojavi črn mladič, bo ta dobil rodovnik prav tako kot vsi ostali. Ampak takega kužka ne moreš razstavljati in ne bo dobil vzrejnega dovoljenja-zaradi barve.
Logiran
Strani: 1 ... 177 178 179 180 181 [182] 183 184 185 186 187 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines