mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 27.06.2024 : 10:07:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 295917 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #150 : ponedeljek, 03.05.2004 : 09:29:13 »

Pozdravčki! Smiley

Predvidevam da je vzreditelj tvoje male kepice MIha in mamica Klementina Kolpariver. Grin

Ta gospod ima tudi oglas na mojpes.net. Psički so zelo srčkani. Na podlagi česa pa si se odločila katero kepico boš vzela zase? Je pa res ja da je to njegovo prvo leglo, zato ti tudi še enkrat predlagam da se obrneš s svojimi vprašanji na že izkušene vzreditelje buldogov. Seveda pa se vsak enkrat uči oziroma vsi se učimo celo življenje.
Jaz osebno bom drugo leto kupila buldoga pri gospe Sonji, ki mi je že do danes dala veliko dobrih nasvetov, ogledala pa sem si tudi njene male kepice ko jih je imela. Grin Grin

V soboto pa sem bila tudi prvič pri Tonetu, ki ima psarno Kolpariver in ti lahko zagotovim, da gospod ve zelo veliko o buldogih in o njih lahko govori ure in ure. Grin
Pa prov zanjimivo ga je poslušati, pa še nasmejiš se od srca, ko ti kako svojo prigodo pove. Grin

Kako pa je kaj tvoj Gimli? Je zdrav in živahen kuža? Kakšno hrano pa mu daješ? Kolikokrat je bil cepljen?

Upam da te ne moti toliko mojih vprašanj!!!! Sem pač ferbčna baba Grin Grin
Se hecam. Veš kar se tiče teh malih n agubančkov me vse zanima.

Lp, Urša
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #151 : torek, 04.05.2004 : 10:09:30 »

Ja res je Miha je vzreditelj mojega Gimlija. In tudi preko oglasa na mojpes sem ga našla .
Kako pa da sem se točno za tole kepico odločila pa mislim da je blo tko da je prvi pritekel k men in me polizal.
Je pa zelo zdrav in živahen z Packotom sta neverjetna, nonstop bi se igrala jedla in spala Smiley
Hrano pa mu dajem kar Hill's puppy kot jo je dobival doma. Cepljen pa je bil enkrat in je bil tudi tetoviran.
Če pa imaš še kako vprašanje pa kar vprašaj Smiley

LP Alenka
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #152 : torek, 04.05.2004 : 17:42:33 »

Hoj! Wink

Me veseli, da uživaš s svojim Gimlijem. Kakšno pa je njegovo rodovniško ime? Sem presenečena da nisi napisala da je bil razglisten.Če tvoj mali Gimli ni bil razglisten pojdi čim prej do veterinarja, da ti da kako tabletko proti glistam ,ker to je pri mladičkih zelo pomembno, da jih že vzreditelj razglisti, ker lahko pride do velikih težav. Zato kar hitro k veterinarju.

Drugače pa me veseli da je tvoj malček zdrav, vesel, igriv, itd. Kar se pa cepljenja tiče pa se pozanimaj kdaj ga moraš spet cepiti, ker se mi zdi enkrat mal malo. Kako je s cepljenji ne vem natančno, zato ne mislim nič slabega. Se jst tud šele učim, in moram reč da sem kr veliko že izvedela. Recimo gubice mu lahko čistiš s kamilicami potem pa še s suho krpo, da mu osušiš kožo, da ne pride do kakih vnetij.

Če imaš kako vprašanje ti z veseljem odgovorim, seveda če bom vedela odgovor Grin Grin

Poljubčki tvojemu Gimliju v mojem imenu Kiss
Pa tvojemu mopsku tudi seveda Kiss

 Grin Grin Grin

Lp, Urša
Logiran
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #153 : torek, 04.05.2004 : 18:13:48 »

Zivjo Packo oz. Alenka!  Smiley

Vceraj sem slucajno spoznala Packota in Gimlija  Cheesy - ko sem sama sla domov z mojim pesjanom. The best sta. Gimli je ze zdej ful sef in res laja, ce mu ni kaj prav. Je pa skos vabil ostale kuzke v igro - mal mu sicer se kordinacija nagaja, ampak sej bo.

Citat
Recimo gubice mu lahko čistiš s kamilicami potem pa še s suho krpo, da mu osušiš kožo, da ne pride do kakih vnetij.

Meni so pri veterinarju rekli, da ce psa s kamilicami cistis, mu zacne na tem mestu odpadati dlaka. Ne vem sicer, ce to drzi tudi za buldoge, ampak vseeno...

Upam, da se se kdaj srecamo (z Gimlijem in Packom je bil nek mladi gospod), ker sta me oba tvoja psicka ful v dobro voljo spravila - super sta.
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #154 : torek, 04.05.2004 : 22:06:05 »

Citat
Sem presenečena da nisi napisala da je bil razglisten.Če tvoj mali Gimli ni bil razglisten pojdi čim prej do veterinarja, da ti da kako tabletko proti glistam ,ker to je pri mladičkih zelo pomembno, da jih že vzreditelj razglisti, ker lahko pride do velikih težav. Zato kar hitro k veterinarju.
Citat
Kar se pa cepljenja tiče pa se pozanimaj kdaj ga moraš spet cepiti, ker se mi zdi enkrat mal malo. Kako je s cepljenji ne vem natančno, zato ne mislim nič slabega. Se jst tud šele učim, in moram reč da sem kr veliko že izvedela
Urša!
Glede na to, od kod je Gimli sem prepričana, da je razglisten in cepljen...pa tudi Alenka je bila nedvomno obveščena kdaj je na vrsti naslednje cepjenje...

Drugače pa...Pratel dobiš v vsaki lekarni in bolje založeni "pasji štacuni", za to ti res ni treba k veterinarju...
Kar se pa cepljenje tiče je pa tako:
Če mama mladičkov ni bila cepljena se mladičke cepi 3x. Prvič pri 6-ih tednih, drugič pri 8-ih tednih in zadnjič pri 14-ih tednih. Pred vsakim cepljenjem jih je potrebno razglistiti. (1 tab. Pratela/10kg telesne teže)...

Če je mama mladičkov bila cepljena se jih cepi le dvakrat...prvič pri 8-ih tednih in pa naslednjih pri 14-ih tednih... Potem se cepljenje ponavlja enkrat letno, kar sicer ni nujno, je pa priporočljivo.

In potem pri 4 mesecih še steklina... To je to...

Citat
Meni so pri veterinarju rekli, da ce psa s kamilicami cistis, mu zacne na tem mestu odpadati dlaka. Ne vem sicer, ce to drzi tudi za buldoge, ampak vseeno...

To pa prvič slišim? A so ti povedali zakaj?  Huh
Kamilic še nisem preizkusila (na srečo, če tole z ispadanjem dlake drži  Shocked) gubice očistim kar z gobico, nmočeno v mlačno vodo, obrišem do suhega in potresem z otroškim pudrom... pa vsake toliko časa ji še namažem smrček z vazelino, da ji ne razpoka... Na začetku ji to ni bilo preveč všeč, ampak odkar ima gospa vazelino z jagodnim okusom je tudi nad to "lepotno torturo" malce bolj navdušena...

Ps. Alenka...tvoj Packo mi je toooolk simpatičen s temi naušniki  Grin Roll Eyes Kiss Kiss Grin Grin
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #155 : torek, 04.05.2004 : 22:31:14 »

Pozdravčki!

Ena Afna, kar se cepljenja tiče res še ne vem vsega, kar pa se tiče glist pa prav tako vem da tabletke lahko kupiš, in če sem Alenki svetovala obisk veterinarja s tem ni nič narobe, ker bi tam lahko dobila še kako pametno informacijo za nego ipd.

 Kar se tiče cepljen in temu podobnih stvari pa nege buldogov, pa sta mi vse lepo razložila Sonja in gospod Tone, tako da nisem več  tak laik kar se nekaterih stvari tiče.
 
Citat
Urša!
Glede na to, od kod je Gimli sem prepričana, da je razglisten in cepljen...
Kar pa se tiče mojega mnenja, da mladički mogoče niso bili razglisteni  in zakaj nisem tvojega mnenja ne bom razglabljala.

Sploh pa sem hotela Alenki le svetovati in ji dati kako informacijo, a kot opažam vsi samo čakate da se nekdo malo zmoti ali pa kaj novega napiše pa hop po njem, dejmo ga mal.

Želela sem se le družiti oziroma pogovarjati z meni podobno mislečimi ljudmi oziroma z ljudmi ki nas veže nekaj skupnega in to je ljubezen do Buldogov.

Lp, Urša
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #156 : torek, 04.05.2004 : 23:05:42 »

Kar se pa cepljenja tiče pa se pozanimaj kdaj ga moraš spet cepiti, ker se mi zdi enkrat mal malo. Kako je s cepljenji ne vem natančno, zato ne mislim nič slabega. Se jst tud šele učim, in moram reč da sem kr veliko že izvedela.

In glede na to, da sem mislila, da te pač zanima sem napisala, a ne? Se opravičujem, če sem te s tem prizadela... Wink

Citat
Kar se tiče cepljen in temu podobnih stvari pa nege buldogov, pa sta mi vse lepo razložila Sonja in gospod Tone, tako da nisem več  tak laik kar se nekaterih stvari tiče.
Jz imam bulldogico (katere sliko imaš v avatarju, tisto je namreč moja Lojzi) že leto in pol, pa sem daaaaleč od tega, da bi vedela vse... Pa sem se v tem času naposlušala, nabrala, nabrskala po internetu in iskala informacije in še in še in še... pa še vedno lahko rečem da nimam pojma.Undecided

Citat
Sploh pa sem hotela Alenki le svetovati in ji dati kako informacijo, a kot opažam vsi samo čakate da se nekdo malo zmoti ali pa kaj novega napiše pa hop po njem, dejmo ga mal.

Na to lahko rečem le...  Huh Huh Huh

Citat
Želela sem se le družiti oziroma pogovarjati z meni podobno mislečimi ljudmi oziroma z ljudmi ki nas veže nekaj skupnega in to je ljubezen do Buldogov.
Na to pa...  Huh Roll Eyes Shocked A mi pa bulldogov ne maramo??  Lips Sealed

Urša...pomir se mal no... Wink

Logiran
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #157 : torek, 04.05.2004 : 23:26:14 »

To o kamilicah so mi povedali, ko je imel moj kuza skos vnete oci in smo mu jih najprej spirali s kamilicami. Ko  smo sli do veterinarja po kapljice za oci, ker se stanje ni izboljsalo, pa nam je veterinarka rekla, da naj bi zaradi kamilic psu zacele izpadati dlake (okrog oci, kjer smo izpirali).  Shocked Ce je pa to res, pa raje nisem preizkusala, tko da vec ne vem. Na zalost.  Huh
Upam, da se bo kdo oglasil, ki ima morda vec izkusenj s kamilicami in njihovo uporabo.

P.S. : "Ne se jezat!" Mislim, da zelimo vsi tuki na forumu samo dobro. Vsak ima pac svoje mnenje, na vsakemu posamezniku pa je, ali ga bo uposteval ali ne.

LP, Ana
Logiran
Packo
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #158 : sreda, 05.05.2004 : 09:37:51 »

Oila lep pozdravček vsem Smiley

No pa ne se kregat nima smisla, hvala vsem za vaše odgovore, in ja Gimli je bil razglisten in tudi za naslednje cepljenje vem kdaj ga ima Wink
Pa hvala k ste mi na moje naslednje vprašanje že odgovorili in to je v zvezi z čiščenjem gub Smiley Smiley

Ana un mlajši poba je pa moj najdražji Smiley se ti zahvaljuje za kompliment Wink(Pa še to kera pa si ti in ker je tvoj kuži?)
Drgač pa vsem en lep deževen dan in še naprej uživajte z svojimi kužki Smiley

LP Alenka
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #159 : sreda, 05.05.2004 : 09:46:05 »

Ojla!

Glej Ena Afna spet me nisi razumela kaj sem želela povedat.

[quot]a to pa...     A mi pa bulldogov ne maramo??  
e
Citat
Ne nisem s tem mislila, da vi buldogov ne marate. želela sem le povedati, da sem prišla na forum zaradi skupne stvari ki jo imamo vsi tukaj to so buldogi oz na splošno živali. Poleg tega pa je bilo v tem mojem stavku mišljeno tudi, da se ne želim kregat, ker prav tako kot ti praviš ne vem vsega, ker se človek itak celo življenje uči in prav je tako.  Wink

Tisto ko pa sem napisala, da nisem več tak laik- TO NI POMENILO, DA PA JAZ MISLIM, DA VSE VEM. Želela sem le povedat da nekatere stvari že vem in stvari ki poznaš glede takih lahko svetuješ.

Spet pa ponavljam, da nisem želela Alenki nič slabega. Jaz tudi nje ne poznam in zato ne vem koliko časa se je odločala za nakup bully-a in koliko stvari je med tem poizvedela. Ker pa je prosila za kake informacije sem ji želela pomagati po svojih najbolših močeh. Ker jaz osebno kupujem buldoga oziroma drugo leto ga bom kupila, pa vsak dan brskam po netu za informacijami, pa druge sprašujem, pa Sonjo vedno znova sprašujem iste stvari, pa gospod Tone tud veliko ve in z veseljem odogovori na vsako vprašanje, tako da informacije kar pritekajo vsak dan.

Mogoče se komu zdi čudno, da se že toliko zanimam za stvari, kljub temu da bo šele naslednje leto gubica prišla k meni , in naj povdarim da si tudi jaz nisem nikoli mislila, da bom tako firbčna. S TEM MOJIM KOMENTARJEM NE MISLIM NIČ SLABEGA, DA ME NE BO SPET KDO NAROBE RAZUMEL!!!!! Ker roko na srce velika večina tu ve oz. sem prepričana da vsi vemo, da je veliko ljudi, ki psa kupuje kot vrečo krompirja, če se smem tako izraziti in se pred nakupom nič kaj dosti ne zmenijo za kako informacijo.

Spet sem se razpisala, bom končala.
Še enkrat ponavljam, da nisem nič slabega mislila!!!!!!

Lp, Urša
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #160 : sreda, 05.05.2004 : 09:54:57 »

Pozabla sem še napisati: sram

Se opravičujem, če je prišlo do nesporazuma in v prihodnje se bom potrudila napisati čimbolj tako, da me ne bo spet kdo narobe razumel.

Še enkrat ponavljam NE ŽELIM SE KREGAT, ŽELIM SE DRUŽIT!!!!!!!!!  Grin Grin

Lp, vsem nagubanim kepicam malim in velikim

Urša
Logiran
bully lover
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 335


« Odgovor #161 : sreda, 05.05.2004 : 10:01:15 »

Ena Afna a smem prašat kako ti je ime, da ne bom vedno tvoj nick pisala?

Imam pa eno vprašanje za obe. Ali sta že včlanjeni v slovenski klub za angleške buldoge?

Jaz sem bom včlanila še letos. Pa še eno vprašanje mam zate Ena Afna. Kje si ti svojga bully-a kupla?

Lp, Urša
Logiran
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #162 : sreda, 05.05.2004 : 11:51:27 »

Zivjo!

Citat
Ana un mlajši poba je pa moj najdražji  se ti zahvaljuje za kompliment (Pa še to kera pa si ti in ker je tvoj kuži?)

Jest drgac zivim v Zupancicevi jami, sam grem dostkrat tam mimo Pop tv-ja, ker peljem mojga vragca tja na polje, da se malo zleta.  Kiss Drgac imam pa irskega terierja in ce bos kdaj vidla eno kao blond punco, kako vlece rdeckastega psa stran od drugih velkih psov, pol sem to sigurno jest. Undecided Pa najbrz bo ta hudicek moj se fejst rencal.  sram Ampak to velja samo za vecje pse od njega ali enako velike, pa samci morjo bit. Ker do mladickov in psick je ful dober.
Upam, da se kmalu spet srecamo. No, ko bo seveda nehalo scat!!!

LP, Ana
Logiran
Afna
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 379


« Odgovor #163 : sreda, 05.05.2004 : 13:58:47 »

Citat
Mogoče se komu zdi čudno, da se že toliko zanimam za stvari, kljub temu da bo šele naslednje leto gubica prišla k meni , in naj povdarim da si tudi jaz nisem nikoli mislila, da bom tako firbčna. S TEM MOJIM KOMENTARJEM NE MISLIM NIČ SLABEGA, DA ME NE BO SPET KDO NAROBE RAZUMEL!!!!!

Nič ni čudno, kvečjem pohvale vredno!

Citat
Ena Afna a smem prašat kako ti je ime, da ne bom vedno tvoj nick pisala?

Eva sem...

Citat
Imam pa eno vprašanje za obe. Ali sta že včlanjeni v slovenski klub za angleške buldoge?

Jaz sem članica kluba, za Alenko ne vem...sem pa prepričana, da se nam bo pridružila, če se že ni... Smiley In pa upam, da se vidimo na pikniku v Varpolju, ki bo nekje konec maja... Pa Alenka....Packota pa le  pripelji sabo na piknik...po možnosti z naušesniki vred..  Kiss Kiss Kiss

Citat
Pa še eno vprašanje mam zate Ena Afna. Kje si ti svojga bully-a kupla?

Moja Liza in njen bratec Pako sta iz ex Yugoslavije...iz Kikinde. Slikce obeh + slikce njunih bratov in sestric pa lahko vidiš na Lizini spletni strani... Smiley
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #164 : sreda, 05.05.2004 : 18:48:31 »

Živijo !Čestitam packo potem smo pa malo v žlahti.Želim ti da bi bil kuža zdrav in da bi imel veliko veselja z njim. kar se pa kamilic tiče jaz prisegam nanje. Jih veliko uporabljam in ne samo za čiščenje gub,pa še nisem opazil da bi škodovali dlaki.Jaz očistim gube samo s kamilicami in nato dobro osušim,brez pudra ali česarkoli drugega.                                                                                                     Lep pozdrav vsem z juga                                                    tone
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines