mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 17.10.2024 : 11:33:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 217   Dol
Natisni
Avtor Tema: Angleški buldog - čvek  (Prebrano 306847 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1440 : torek, 01.02.2005 : 11:56:00 »

Tina,
sam oddaje nisem videl, bom pa mogoče ujel še ponovitev na TV Maribor. Če je bila reklama slovenska, je možno, da je pes naš, drugače pa dvomim.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1441 : torek, 01.02.2005 : 13:38:20 »

Hojla!

Ali se tudi vačim AB-jem pogosto spahuje (riga)? Se mi zdi, da Paco to zadnje čase počne pogosteje.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1442 : torek, 01.02.2005 : 14:32:30 »

Našemu se, saj je zelo požrešen in kar golta hrano, potem pa zraven "požre" tudi veliko zraka.  Sad
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1443 : torek, 01.02.2005 : 14:44:07 »

Ester mislim, da sta dve vrsti-za mladičke in za odrasle pse. Baje da je fino psa do starosti enega leta hraniti s hrano puppy&junior.



Lp



ja , ampak enkrat sem brala mneje enega experta za pse , ki j evztrajal na staišču , da naravni kanidi jedo enako hrano kot mladiči in odrasli. Pravi . "mladiči ne rabijo drugačne hrane, ampak več hrane, in debeli psi ne rabijo dietne hrane, ampak manj hrane (in več gibanja)" Sliši se logično.
Ne vem,...... tudi nekater raziskave namigujejo , da močnejša hrana mladičem ne dela nobene dolgoročne usluge., da bolje, čeprav kasneje in počasneje zrastejo in dalj in bolj zdravo živijo tsti malo presuhi in "prikrajšani", kot pa nafilani z vitamini , minerali, beljakovinami itd....
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1444 : torek, 01.02.2005 : 15:30:16 »

Se pravi je mladega psa bolje hraniti s hrano za odrasle?

Nisem expert, ampak s tem mnenjem se ne strinjam. Če daš debelemu psu manj hrane, namesto dietne, ne bo dobil vseh prepotrebnih sestavin.

Kako nafilani z vitamini? Jaz pač proizvajalcu hrane zaupam, da je v njej ravno prav vitaminov, mineralov, OH, proteinov... Zato pa naj bi bila ta hrana med boljšimi. Velikokrat sem slišala, da je to za buldoge sploh zelo pomembno, da si pridobijo pravilno razmerje kostne in mišične mase in da se jim kite učvrstijo. Ker morajo na kratkih nogah nositi toliko teže.

Ne polemiziram, samo tole ni v skladu z mojimi dosedanjimi prepričanji. Rada bi le najboljše za svojega psa.
Torej ga moram sedaj hraniti s hrano za odrasle? Nekaj sem slišala tudi, da je hrana za mladiče zato tako pomembna, ker do starosti enega leta, pes pridobiva svojo imunost, če pa nima uravnotežene prehrane...

Kaj mislite ostali? Naj psa hranim s hrano za odrasle?

Lp
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1445 : torek, 01.02.2005 : 15:40:54 »

Maja,

okoli tega vprašanja se že dolgo lomijo kopja. Jaz se v tem, da mladiči kanidov v naravi jedo isto hrano kot odrasli popolnoma strinjam. Tudi če psa hraniš z doma pripravljeno hrano, ne delaš razlike med mladičem in odraslim psom. Razlika je v količini. Je pa seveda od vsakega posamezno odvisno, kaj se mu zdi bolj prav. Jaz sem se malo pozanimal za AB in so mi mnogi svetovali, naj ga hranim s hrano za odrasle, ker ne bo tako hitro pridobival na teži in bodo imele kosti, kite in mišice več čas za razvoj. Pacota sem kljub temu do polnih 11 mesecev hranil s hrano za njegovo starost. Ti pa se moraš odločit sama.
Logiran
Ester
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 298


« Odgovor #1446 : torek, 01.02.2005 : 20:45:26 »

Joj, zdej sem pa že čist zmešana od te hrane! Huh

Me pa zanima kako je pri buldogih kaj z zobmi?Imajo na splošno slabe zobe? Našega sem danes med spanjem spet pregledala (drugače se ne pusti!) in se mi zdi, da ima na zadnjem zobu nekaj črnega in nisem mogla odstranit. so nagnjeni k kariesu?

Upam ,da me nimate za čudno, ker vsak dan visim na netu in sprašujem o problemih. Sej drugače nisem tako panična, samo hočem, da bi bilo z mojim kužkom vse u redu. Kiss

Našemu se ves čas riga in spušča ostane rahlo neprijetne vonjave. Tongue
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #1447 : torek, 01.02.2005 : 22:20:41 »

Ester pozdravljena !

Mislim da Buldogi niso nagnjeni h kariesu. Nisem še slišala,da bi bili nagnjeni k temu. Doma imamo 5 let starega Bully-ja pa ima čisto zdrave in bele zobke. Smiley Probaj popraskat z nohtom tisto črno pikico,če se jo da odstranit? Ker če se ne da odstranit, lahko gre res za karies. Samo se mi zdi čudno pri tako mlademu psu,da ima že karies? Lahko se mu je samo kaj zalepilo za zobek. Wink

Glede neprijetnih plinov pa lahko probaš z probiotičnim jogurtom  (seveda če ni preobčutljiv na mlečne izdelke, pa da ne bi driskice dobil). Wink Pomaga - preizkušeno (na Bart-u) Grin

P.S:Ester, sigurno te noben nima za čudno! Wink Cheesy Po vsemu temu lahko samo razberemo, da si skrbna lastnica !! Cheesy

                    En lep bully pozdrav vsem, Sian & Bart. Kiss
Logiran
midi
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #1448 : sreda, 02.02.2005 : 00:05:29 »

Po dolgem času se spet oglašam  Najprej jaz nisem dajal nobenih podatkov nobeni reviji.Zdaj pa kar se tiče prehrane psov .Nisem neki prehranski strokovnjak govoril bom samo o svojih izkušnjah.Mislim da mladiči potrebujejo drugačno prehrano kot odrasli in mislim da ne jejo iv naravi isto hrano kot odrasli,prosim, to je moje mnenje.
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #1449 : sreda, 02.02.2005 : 08:28:18 »

Ester,

če bi ti bilo za psa vseeno, potem bi bila čudna. Wink Dokler pa skrbiš zanj in sprašuješ za nasvete, je pa vse normalno Cheesy. Saj temu je forum namenjen, ali ne Cheesy Cheesy?
Logiran
Bull
rad pišem
****
Sporočil: 293


« Odgovor #1450 : sreda, 02.02.2005 : 08:46:00 »

...Bella bo čez dva dni stara eno leto Grin.Glede hrana pa, vsak se naj odloči kaj bo mu dajal.Mi smo se tako, da zjutraj je brikete, popoldan, pa ostanke, ki so ostali v šolski kuhinji.Pa mislim, da je to čisto dovolj.Bella se je razvila v pravo ženščino, je močna, v polni kondiciji, gibčna in zdrava (tok, tok, tok po lesu).V šolski kuhinji naj bi kuhali zdravo prehrano.....Sej nimam nič proti briketov, samo verjetno še bog ne ve kaj vse dajo notri Undecided .... Če primerjamo kaj vse dajo notri v človeško hrano (v hrenovke, klobase, povsod kamor pogledaš sami E, ....) tako da mislim, da z pasjimi priketi ni nič boljše, verjetno še slabše .....
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #1451 : sreda, 02.02.2005 : 09:53:24 »

Bull,

se strinjam s tabo, naj se vsak odloči, kaj bo dajal svojemu psu. Ne strinjam pa se s tem, da so ostanki iz šolske kuhinje enako dobri ali celo boljši kot briketi- tista hrana je pripravljena za ljudi in (če ne drugega) tako tudi začinjena, kar pa briketi sigurno niso (vsaj soli je precej manj)... Pa tudi vse hrane, ki jo jemo mi, psi sploh ne morejo prebaviti. Tisti, ki svojim psom kuhajo (če že misliš, da je kuhana hrana boljša od briketirane), pazijo, katere sestavine dajo skupaj pa tudi hrane na začinijo tako močno. Verjamem pa, da je Bella več kot navdušena nad ostanki, saj imajo sigurno boljši okus od briketov  Wink

Kar pa se tiče hrane za mladičke, se pa absolutno strinjam z Midijem, da potrebujejo posebno prehrano...

Lp vsem (pa se opravičujem, da "pametujem" v vaši temi, pri nas, francozih, se tako zanimive debate o prehrani (še) ne odvijajo),
Tina
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1452 : sreda, 02.02.2005 : 09:55:03 »

Ester, zelo zelo malo psov in mačk ima karies, ponavadi se jim nabira zobni kamen.

Glede prehrane se strinjam z midijem. Mislim, da mladiči divjih kanidov NE jedo enake hrane kot odrasle živali. Ko čakajo v brlogu, dobijo hrano, ki jo "prinesejo" odrasli - vsi poznamo način, kako mladiči oblizujejo gobce odraslih živali, ti pa potem hrano izbljuvajo, ne? Torej je hrana nekoliko drugačna, delno predelana. Naslednja stvar je, da divji kanidi svoje mladiče dojijo mnogo dlje kot so dojeni naši pasji mladički. Torej gre spet za drugačno prehrano. In nenazadnje, ko začnejo spremljati odrasle člane krdela na lov, začnejo sami tudi jesti - samo še vedno se tudi dojijo...

To je zdaj zelo tako nestrokovno, ampak mislim, da resnično ne jedo enake hrane kot odrasli.

Lp, Yo
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #1453 : sreda, 02.02.2005 : 10:50:13 »

Ester, zelo zelo malo psov in mačk ima karies, ponavadi se jim nabira zobni kamen.

Glede prehrane se strinjam z midijem. Mislim, da mladiči divjih kanidov NE jedo enake hrane kot odrasle živali. Ko čakajo v brlogu, dobijo hrano, ki jo "prinesejo" odrasli - vsi poznamo način, kako mladiči oblizujejo gobce odraslih živali, ti pa potem hrano izbljuvajo, ne? Torej je hrana nekoliko drugačna, delno predelana. Naslednja stvar je, da divji kanidi svoje mladiče dojijo mnogo dlje kot so dojeni naši pasji mladički. Torej gre spet za drugačno prehrano. In nenazadnje, ko začnejo spremljati odrasle člane krdela na lov, začnejo sami tudi jesti - samo še vedno se tudi dojijo...

To je zdaj zelo tako nestrokovno, ampak mislim, da resnično ne jedo enake hrane kot odrasli.

Lp, Yo

Dejstvo ,da je hrana izbljuvana po moje ne vpliva na sestavo, ampak samo na to , da je delno prebavljena. Meni je zbujalo dvom v to trditev bolj dejstvo, da isti avtor navaja, da imajo mladiči do cca 4 meseca prost dostop da hrane- se pravi še ni rangiranja. s tem v zvezi bi mislil človek, da pojejo boljše in mehkejše kose, več drobovine itd. Zagotovo se mi zdi, da pojejo manj tdih delov-kosti, dlak in kože, ker tega pač zaradi slabših zob, manjše izkušenosti in moči še niso sposobni.
Dvomom tudi, da se podojijo toliko, da bi to bistveno vplivalo na sestavo prehrane. Mleko postane namreč sčasoma zelo vodeno. Bolj bi verjela, da se dojijo dolgo zardi pitja, ker zržijo manj časa brez vode, posodic pa tudi ni , da bi se odžejali. sicer p anpr jaz pri mojem leglu mladičev nisem odstavlja. Pili so do konca, a so sami zelo zmanjšali dozo, po moje ker so pač imeli na razpolago tudi vodo. Pes ,ki j eostal je potem sam sčasom adojenje opustil, a se n espomnim točno kdaj. Sem pa mnenja, da vse psičke odstavljamo prezgodaj. Razne farse o tem , da je mama obremenjena se mi ne zdijo umestne. Moj apsica je izgledal ain funkcioniral aodlično, edino za razstave res ne bi bila v času dojenja zaradi seskov. Če bi bila vzreditelj bi jih vedno pustila pit do oddaje. Edino bi pazila, da ne odidejo vsi na isti dan, zaradi mastitisa.
Ne vem, hrana v naravi je po moje rahlo različna, a ne bistveno. Imam občutek, da komerciala pretirava s stopnji  različnosti. Na splošno se mi zdi, da je neskončno število različnih izdelkov po pasmah, velikostih , aktivnostih itd v precejšnji meri posledica kaptalistične borbe za trg in da večina lastnikov preveč komplicira glede prehrane (psi pa potem sledijo temu zgledu) in premalo glede drugih stvari.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #1454 : sreda, 02.02.2005 : 12:09:56 »

Ste se pa razpisali.

Mi bomo našega do enega leta kar lepo hranili s hrano junior.

Do katere starosti se morajo poravnati ušesa?
Naš ima enega v redu, drugi pa mu kar pade čez. Lepili nismo nič, mislim pa da bo sedaj treba.

LP
Logiran
Strani: 1 ... 92 93 94 95 96 [97] 98 99 100 101 102 ... 217   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Angleški buldog - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines