mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 27.09.2024 : 16:28:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: S psom v trgovino  (Prebrano 22683 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #45 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:14:44 »

Angseter mislim, da če si v temi o B.O sklepam da veš, da jih je večina zelo nervoznih do tujcev sploh pa če jih je veliko okrog njega oz. nje, ga pa tudi navajam na tujce o čem bom več napisal v temi o B.O. Glede malega otroka pa ja... So tudi v družini ampak je OK samo imaš pa prav da res nwm če bi ugriznil tujega? Mislim pa da so polek mlajših otrok vedno navzoči tudi starši, ki se že itak psa bojijo in ni šanse da bi ga pustili samega sploh pa ne polek psa. A tvoj pes pa nebi živčen postal če bi okol njega stalo 10 ljudi ki bi zganjali hrup? Glede nagobčnika pa mislim da bi še ga samo bolj razdražil bom mu ga pa naslednjič dal in bomo videli kaj bo takrat.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #46 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:28:10 »

 NE SME biti živčen.
 Če hodiš z njim v šolo imate tam tudi vaje, ko psa 10 ljudi s tabo vret zapre v krog in se ti približajo na pol koraka. Mora pač MIRNO počakati, da se gruča ljudi odmakne.
Saj to ni tako težka vaja. Pa jo trenirajte doma, naj vas 5 ali še več prijateljev ali pa še starši stopi v krog in se mu približajte, ti ga pa pomiri in nagradi, če bo priden in počakal.
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #47 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:35:43 »

alessa06!

Amm si napisala, da v šoli- ampak jaz sem dosedaj bil samo 4× in smo vadili odpoklic,sedi,polek... Bom pa vadil tudi doma kot si napisala. Oprosti sem komaj prej prebral tvoj cel post ko si napisala, da ni zabavno, da pes laja. Saj nisem mislil v takem smislu kot da je cool da nalaja vse živo ga pa učim da ne sme lajat na tujce kar mi kar uspeva dokler kdo ne povzdigne glasa takrat pa se mu utrga in ga nalaja po dolgem in počez in mu je vseeno če se svet podira okrog njega, važno da on ''pove'' svoje
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #48 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:39:00 »

Hja, otroci... Nekateri so lepo vzgojeni in pridni, ne norijo okoli psa, se ne derejo itn. Potem so pa tu se tisti, ki imajo starse, ki mislijo, da njihova mularija lahko pocne, kar hoce - pa ce to pomeni, da lahko s prstki pse drezajo v oci, vlecejo za rep, karkoli pac, to pac to pomeni, pri tem se ponavadi se derejo in skacejo - pa saj jih vidis ze v trgovini, kako se derejo in mecejo po tleh, kje pise, da pred trgovino tega ne pocnejo? Saj ne recem, da so vsi taksni, ampak jih je pa zal zelo veliko, vsaj v moji okolici, zato vedno tulim na starse, naj jih imajo pri sebi, in da jih nimajo kaj posiljati "kuzka pobozat". Sploh ce je pes brez nadzora, lahko mimogrede prevrne otroka, ki se za psa obnasa popolnoma nepredvidljivo, pa je takoj kriv pes in casopisi polni. Kako lahko ves, kako bo pes odreagiral v situaciji, ko tebe ni zraven, nekdo pa sili vanj? Jaz ne vem, kako bi moja, ampak priloznosti za se izkazati (ali pa ne) pa tudi ne dobi.

Pa ce ves, da postane nervozen v taksnih situacijah, a ne bi bilo bolje, da bi te doma pocakal? Ali pa, da bi bil vsaj nekdo z njim?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #49 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:43:18 »

Pozdravljena luncica!

Saj ga redko kdaj puščam pred trgovino- v tem 1 postu v tej temi sem napisal da sem PAZIL psičko od ene gospe in mojega. Ti pa rade volje verjamem, da tudi zunaj nadlegujejo psa. Saj sem napisal, da nevem kaj bi storil, da ne morem bit 100% kar po mojem ne more bit nihče. Vsak pes lahko kdaj koga napade,a ne?
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #50 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:46:54 »

Mi moramo pa poskrbeti, da do tega ne pride, ane? Wink
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #51 : ponedeljek, 19.03.2007 : 14:51:56 »

luncica!

Točno tako! Grin Mogoce sem res malo cudno napisal 1 post saj ni ob vseh živčen lahko ga tudi kakšen boža in ne naredi ničesar. Mislim pa, da ima najraje ženske, ki ga vedno zelo crkljajo in se tudi menijo z njim z nežnim glasom. Boji se pa visokih moških z močnim glasom, kot je npr. moj trener Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #52 : ponedeljek, 19.03.2007 : 21:29:33 »

Christjan, sej zato sem pa napisala Wink

Kaj bi se zgodilo, če bi se v gužvi nekdo spotaknil oben ali celo padel nanj, otrok stegnil roko in psa malo močneje potapkal po glavi (ne vem zakaj to tako radi počnejo) in podobno...

Jaz moje ne upam pustiti pred trgovino tudi zaradi tega. Nimam beljgijca, ampak, če ni mene zraven se tujcem ne pusti božat in se jim umakne. Zavezan pes tega ne more in v vsakem primeru je to za psa, ki tega ne mara nepotreben stres. Zavezan pes zato tudi prej ugrizne, ker ve da se ne more umaknit.

Sej če bi bilji ljudje vestni, sploh nebi bil problem, ampak vemo da v večini niso. Tudi pes, ki vse skupaj ignorira je lahko tarča raznih nadlegovanj.
Tudi ukradejo ti ga lahko (no tvojga bolj težko)  Roll Eyes

Vsekakor pa je možnost ugriza veliko veliko večja pri zavezanemu psu, ki je pprepuščen samemu sebi, sploh pri takih s karakterjem tvojega.
Sej veš zakaj so bili malinovci vzrejeni, za NOje pa tudi, ne?
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #53 : ponedeljek, 19.03.2007 : 21:34:30 »

AngSeter!

Mislim, da jih je imela vojska predvsem v ZDA a se motim ampak na žal so jih tudi nekateri imeli za boje... Povej kaj več Tisto si pa imela prav, da mojega ravno nebi ukradli Roll Eyes- ima skoraj 50kg, zelo velik, močan glas in tudi brez mene noče nikamor-govorim iz lastnih izkušenj, ko ga je sestrična htela na sprehod peljat pes pa se je postavo in vsedo in se ni niti premaknil Tongue

Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #54 : ponedeljek, 19.03.2007 : 21:43:11 »

Aja pa AngSeter mislim da pri meni ni bojazni da bi ga ukradli. S takim karakterjem bi mi ga vrnili še isti dan pa še poleg denar dali naj ga dam v šolo  Grin Grin Cheesy

Lep pozdrav iz zasneženega MB!
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #55 : ponedeljek, 19.03.2007 : 21:49:57 »

Jaz svoje psičke nikoli ne bi pustila pred trgovino. Se mi zdi full glupo. Predvsem mi pa gre na živce to, da bi pol vsi silili v njo. Pes je prijatelj, ki ga ne pustiš pred trgovino, ko greš nabavljat stvari.
Vsaj tako je moje mnenje.

lepo se imejte
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #56 : ponedeljek, 19.03.2007 : 22:13:02 »

LULIKA!

Do zdaj sem ga jaz pustil 2× pred trgovino ampak to res zelo hitro, da sem kupil kakšno pijačo ipd. se pravi da za 3 minutke, ampak seveda zunaj so že silili ljudje vanj kot da prvič vidijo psa. Pri nas teh niso navajeni imajo večinoma prinašalce,labradorce,NO,mešančke in me vedno kdo vstraši pri cesti čez okno: ''A je to belgijski ovčar''? Se bom v kratkem registriral in dal tudi njegove slike v album.

LP
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #57 : sreda, 21.03.2007 : 14:18:14 »

Aja tukaj je nekaj njegovih fotk:

http://christjan.moj-album.com/

LP
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #58 : sreda, 21.03.2007 : 14:48:12 »

Mislim, da bo zdaj delovalo.  Wink

http://christjan.moj-album.com/

Lp, Tjaša
Logiran
Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #59 : sreda, 21.03.2007 : 16:38:00 »

Dobra je tista slikca kjer ležijo v vrsti, buhteljni mali   Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: S psom v trgovino
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines