mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 18.09.2024 : 12:13:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lulanje?!?  (Prebrano 58847 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
missy
gost
« Odgovor #105 : torek, 07.12.2004 : 20:11:41 »

ojla!!!!
moj NO pa polula vse okolje na katerem je bila prej samička pa ni važno ali je bila to moja hrčica ali pa prijateljičinasička!!!!!!!!enkrat je polulal celo mene ker sem močno dišala po eni samički!!!!!zanima pa me če je to prov?Huh?saj se zdi to meni zelo smešno Grin Grin Grin
Logiran
missy
gost
« Odgovor #106 : torek, 07.12.2004 : 20:14:50 »

pa še nekaj moj NO zdaj večinoma lula kot samica in bojim se da se bo kmalu odvadil dvigovati tačko star pa je skoraj že 5 let!!!!!!!!!!!!! Huh Huh Huh
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #107 : sreda, 06.07.2005 : 19:11:55 »

Nujno rabim nasvet, ker to že presega vse meje!
Ta mali je sedaj star 6 mesecev in ima svoja obdobja lulanja in kakanja po stanovanju in mi ni več jasno kako ga naj odvadim, ker neprestana hoja ven ne pomaga.
Vedno, ko je sam za več kot 15 minut se v trenutku polula ali pa pokaka, nikoli pa obojega...tak da samo nakaže svoj protest. Čez noč zdrži tudi po 8 ur in počaka, da gremo ven lulat, čez dan pa je prava norišnica - na obroke. Včasih tudi po cel teden se ne polula v stanovanju, včasih pa je nekaj dni brez opozorila samo počep in lulanje, kjerkoli, kadarkoli. Prispemo iz sprehoda, kjer najmanj 4x lula, pridemo domov takoj se polula, seveda najraje na tepih. Celo stanovanje nam že smrdi po kisu. Tongue
Sedaj smo že tako daleč, da imamo vrata od hiše neprestano odprta, samo gospod gre do vhodnih vrat in se polula na hodnik in pri tem gleda ven.....Ko se polula od zunaj ga taaaaaaaaaakoooo hvalim in skačem od veselja, doma ga ignoriram, pa mu je vseeno.
Kak ga naj naučim, da bo vsaj nakazal, da gre ven, pa naj bo to vsake pol ure, saj niti ne išče prostora za lulanje, samo počepne.
Hvala za vse odgovore!

Lp
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #108 : četrtek, 07.07.2005 : 14:13:36 »

Najbolje je odstraniti preprogo saj psi nimajo radi da jim pri lulanju "škropi" po nogah
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #109 : četrtek, 07.07.2005 : 14:21:50 »

Pošpricaj vse prostore kjer se kuža polula z nekim pršilom(žal imena ne vem se ga pa dobi v pasjih trgovinah,vrtnarijah)! To pršilo namreč psom smrdi in se na tisto mesto ne polulajo!!
Logiran
Kamikaze
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #110 : ponedeljek, 08.08.2005 : 22:19:09 »

Mene zanima kako se psa nauči da kaka in lula vuni!? Smiley

Lp
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #111 : petek, 12.08.2005 : 13:17:39 »

kamikaze-tule boš našla vse!! Wink
http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=8
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #112 : petek, 12.08.2005 : 13:53:35 »

egon

Rina počne isto,to smo ugotovili zdaj ko spi notri Grin
Namreč ponoči lula v pesjak notri(v hiši) smo ugotovili da NE lula ponoči! tudi dopoldne lula v pesjak(zaprta je cca.5ur) saj razumem da je še mlada ampak se bo to kdaj odvadila ali bo to počela "večno" Huh Ker ni ravno prijeten vonj(za podlago ima namreč les)!
Se bo kdaj odvadila?

lep pozdrav Nina

p.s. stara je 6mesecev Smiley
Evo,da poročam Smiley.Zdaj Rina ne lula več v pesjak že od cca. 11 mes. naprej.Zjutraj počaka toliko časa,dolkler je ne spustimo ven.Sem jo pa tudi naučila da lula samo na enem koncu,da niso povsod "posušeni flekci trave".(čeprav na vsake toliko časa zgreši pravo mesto) Wink

LP,
Nina
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #113 : sobota, 13.08.2005 : 09:23:26 »

Berem in berem, pa nisem našla odgovora na svoje vprašanje. Oz. v bistvu bi vas bolj prosila za nasvet, mnenje.

Imam 3 (in skoraj pol) mesečnega bernčka, ki noči preživlja v pesjaku (čez dan je 80% časa na vrtu). Zaprem ga ob 22.00 in odprem ob 6.00. Popolnoma razumljivo mi je, da ne more tako dolgo držati lulanja in da se polula v pesjaku (moram ga pa pohvalit, da se ni še nikoli pokakal!). Torej me vsako jutro pričaka lužica (ne glede na to ali vstanem ob 6.00 ali ob 4.30). Ok - meni je pač razumljivo. Ampak moji mami gre pa to strašno v nos. Da sem neodgovorna - da bi morala vstajati ob 4.00 in takrat gotovo ne bi bilo lužice! Da ona ne dovoli, da se polula v pesjak (ammmm - pesjak je zunaj; res da se včasih polula na les, kar povzroča neprijeten vonj - vendar se pač tisto leseno podlago očisti).

Jaz imam občutek, da četudi bi vstajala ob 4.00, da bi me še vedno pričakala lužica. Včasih se polula v pesjak tudi čez dan ko ga zaprem za urico ali 2. In tudi to mi je popolnoma razumljivo - ali lula, ker ga tišči ali pa ker je jezen, žalosten, zdolgočasen.

Kaj mislite? Bi morala ponoči vstajati na 3 ure in pregledovati njegov pesjak ali moja mama enostavno pretirava?  (v bistvu se vsak dan nenehno prepirava o tem  Angry )
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #114 : sobota, 13.08.2005 : 10:23:55 »

scythe, moja prijateljica ima sedaj doma 4 mesece staro psico. Pri njej je pa ta problem, da zdrži v pesjaku brez lulanja 5 ur. In potem ji pove, da bi rada šla lulat, kar pomeni, da začne cvilit. In prijateljica mora vstat. Tako jo zadnjič pelje lulat okoli polnoči in spet ob petih zjutraj. Če slučajno zaspi prej (in ne gre zadnjič ven ob polnoči), potem se psica tudi prej zbudi. In to sedaj traja že 2 meseca.... Ampak vztrajat je potrebno.

Jaz ravno zaradi teh problemov, ki jih imate vi, ne maram klasičnega pesjaka. Raje imam ograjen en del prostora, kjer pa pes vseeno lahko lula (ali kaka). Moja psica ima odprt pesjak, na tleh pa pesek. In lahko lula kadar želi. Sem pa imela skoraj eno leto problem, ker je tudi kakala notri. No, saj če bi jaz vstala kakšno uro prej, potem bi lahko to naredila zunaj.... Ampak sedaj je OK.

Jaz ti svetujem, da mogoče malo skrajšaš razmake, med katerimi pes ne lula. Daj ga zadnjič lulat malo kasneje in zjutraj malo prej. Ker 8 ur brez lulanja je za 3 mesece starega psa preveč. Toliko lahko zdrži odrasel pes. In tudi od 22-tih do pol petih zjutraj je 6 ur in pol. Kar je veliko. Jaz bi psa pustila brez lulanja samo max. 5 ur. Invedno, predno ga zapreš v pesjak, naj gre lulat najprej (to se nanaša na to, da podnevi tudi tam naredi lužico).
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #115 : sobota, 13.08.2005 : 10:42:42 »

Mi je popolnoma jasno, da je 8 ur preveč za mojega malčka. In sploh nisem huda nanj, ker vem da pri tej starosti ne more dlje zdržati. Dejansko je potem kratkomalo jasno, da četudi ga spustim ob 4.00, bo še vedno lužica (ker bo zaprt 6 ur, kar je še vedno preveč).

No samo da smo to razčistili, ker naša mami je bila sveto prepričana, da če ga bomo zaprli ob 22.00 in odprli ob 4.00 definitivno ne bo lužica (jaz pa sem jo prepričevala, da bo lužica vseeno). Imam občutek, da se ves ta prepir med nama gre bolj za to, da me moja mama hoče vzgajat (še vedno) in mi narediti ne vem kakšno lekcijo iz zgodnjega vstajanja  (kao, da vse to govorim samo zato, ker nočem vstati tako zgodaj) Huh

Torej bomo očitno šli malce pogosteje (ponoči) ven.  Roll Eyes Čeprav se bo tukaj potem pojavil nov problem - moj mali ne lula (takoj) ko pride ven, ampak se mora najprej znoreti in šele potem lula (torej potrebuje približno 20-30 minut, da se polula). In seveda bo potem jok, ko bo treba it sredi noči nazaj v pesjak. Sad Pa ravno sedaj, ko se je navadil, da ponoči spi in ne cvili več.  Undecided

Hvala za mnenje.  Smiley
Logiran
inge
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


« Odgovor #116 : sobota, 13.08.2005 : 10:45:16 »

Tri in pol mesece staremu pesu je še malo težko dopovedati, da ne sme lulat, kdaj se njemu zazdi, to je še baby. Mali pes večkrat je in dosti pije in potem je ves ta obseg lulanja in kakanja povečan. Če je šel lulat ob 9. uri  zvečer, potem bo pač lulal ob 1 uri ponoči ali pa ob pol šestih - odvisno kaj ga bo med spanjem zbudilo - če spi zunaj. Sama imam sedaj mladička, starega 2 meseca - je tudi v hiši - vse je v redu, če ga opazujem. To je sedaj trening, za ponoči pa mu nastavim papir in sem vesela, da je šel lulat tja, čeprav je ponoči tema in je papir oddaljen od njegovega ležišča - torej je že skapiral.
lp
Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #117 : sobota, 13.08.2005 : 10:51:21 »

Če je šel lulat ob 9. uri zvečer, potem bo pač lulal ob 1 uri ponoči ali pa ob pol šestih - odvisno kaj ga bo med spanjem zbudilo - če spi zunaj.

Zavoljo miru v hiši, bom pač vstajala na 3 ali 4 ure in ga spuščala ven. Drugače mene ne moti tista lužica v pesjaku, ki je ni problem očistiti. In vem, da ko bo večji, bo lulanja manj.
Logiran
nina23
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 167


« Odgovor #118 : nedelja, 14.08.2005 : 17:22:21 »

Kako ti je pa uspelo nesti 5 mes. starega kužka (ZP-zlati prinašalec) nesti ven? Jaz ga že sedaj ne morem več nositi pa še nima 5 mesev.lp

Ha, ha, jaz imam tui zlatega prinašalca, star je štiri mesce, pa se moram zelo pomatrati, da ga vsak dan nese peš vsaj 3 x v četrti štuk!
Logiran
mmamica
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #119 : sreda, 26.10.2005 : 11:08:10 »

Lepo pozdravljeni!

Čisto sveža sem na vašem forumu, kot sem čisto sveža lastnica našega TT. Pri nas je sedaj 14 dni. Iz knjig sem veliko naučena, praksa pa nato pokaže čisto nekaj drugega, zato vas prosim za pomoč, mnenje...

Prišli smo domov,že med vožnjo je zažel cviliti, ustavila sem in lulat je moral, zelo je bil pohvaljen, priden, lulal si, to delamo vedno, ali kakal si... dobil je prostoren boks, še posebej svoj pasji jogi, zraven skodelo vode.Vse to je obvohal zelo hitro in tudi lepo sprejel. Zvečer gre spat v boks, zapremo ga, boks pa peljem  v spalnico k sebi ,prve noči je jokal, potolazila sem ga z besedami, ven ga nisem dajala in smo mal cvilili in spali... sedaj pa cvili le se ko ga lulat, peljem ga ven, se polula in ga dam nazaj v boks, vcasih hoce nazaj ven, se igrat in ker tega ne dovolim spet mal cvili, se potolazi in zaspi..Cvili in nori čez noč... če ga na vsake 3-4 ure ne peljem ven na travo lulat, okoli 4 zjutraj pa se tudi ponavadi pokaka. Pestro je...zanima me nekaj, danes recimo je lahko prespal od pol 9 zvecer do pol dveh zjutraj, nato je hotel lulat ...ali res ne more zdrzati cele noci...recimo od 22 do ene 5 zjutraj, ne da bi sel ven lulat?? Kaj če bi mu v kletko dala časopisni papir, tako je bil navajen v leglu, čeprav sedaj opozori na lulanje čez dan in ne lula po stanovanju, edino, če ga, ko se zbudi ne peljemo ven, ko pije, skratka na vsake 2-3 urce mora tudi čez dan ven lulat, drugače dela luzce po stanovanju. Kaka pa vedno takoj ko se naje.Je zjutraj okoli 8-9, nato okoli 13 in zvečer ob 18.Izpustili smo en obrok, ker ga ni hotel vec jesti, še tega okoli 13 zelo malo poje.Razvija se normalno, ga vagamo;)).
Skratka zvečer predno gremo vsi spat, ga peljemo še enkrat ven, to je ponavadi okoli 22 ure, takrat obvezno lula in nato gremo spat v spalnico, on v svoj boks, ki ga zaprem in lepo spi, dokler ne zacne cvilt...me izigrava ali ga res lulat? Kaj mislite, ali je napak ker je v mojih spalnih prostorih...

Naslednji  teden bo dopoldne sam doma, bojim se kaj bo, ali je lahko 5 urc zaprt v svojem boksu, kako vi prakticirate to, ko vas ni doma, kje je ta čas pes??Kje lula??

Zanima me tudi, kako ga dati na povodec, upira se, danes je prvic dobil ovratnico, ki jo bo imel sedaj cel dan gor, da se malo navadi, potem mu jo bom snemala. Ali vi vasim psom snemate ovratnice ali jo ima lahko skoz gor, nič ne skodi to dlaki??Na povodec sem ga dala že parkrat, pa se upira z vsemi štirimi, naj vztrajam in bo nehal ali je kakšen drugi način, ko je vmes le lepo začel hoditi sem ga hvalila, mu dala froliko, pa je spet nehal in se upiral.

Mal zmedeno sem napisala, ker ni časa,počutim se kot takrat ko sem imela dojenčka..ne spim, ni časa za nič..ajuj težko je;)) že cvili za lulat;))vesela bom čim več vasih besed-nasvetov, vmes pa še kaj napišem...lep dan,čao!
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Lulanje na sto načinov  |  Tema: Lulanje?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines