mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 20.10.2024 : 23:38:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Naš lepotec išče lubico
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Naš lepotec išče lubico  (Prebrano 15741 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #30 : sreda, 29.04.2009 : 21:26:47 »

1.) cistokrvni brez rodovnika ne obstajajo, ker ne mores preveriti prednikov, torej je tvoj pes mesanec. Kdo ti lahko garantira, da je oce res tisti, ki naj bi naskocil psico? Si bila zraven ko jo je naskocil? Si bila zraven med celo njeno gonitvijo in ves, da je ni naskocil se kdo drug?

2.) ze dolgo casa dobijo vsi mladici v leglu rodovnik

3.) veterinar ti pri 8 tednov starem mladicu nikakor ne more zagotovit, da pes ni mesanec. Edino, kar ti to lahko zagotovi je rodovnik

4.) sama imam labradorko in me je tudi veliko ljudi sprasevalo, kdaj bo imela mladice. Psica je rodovniska, kolke in komolce ima v redu, oci ima ciste, ima pravi karakter in nagon, pa vseeno ne bo imela nikoli mladicev. Ves zakaj? Zato, ker ima alergijo in se nagnjenost k alergijam prenasa na potomce, in si kot ljubiteljica pasme ne zelim cele linije bolnih psov. Imas ti s svojim opravljene vse te preglede? Ves kaksno je stanje z dednimi boleznimi prednikov tvojega psa?

5.) tole vajino ni bila nobena vzrediteljica, ampak navadna steparka
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #31 : sreda, 29.04.2009 : 21:28:23 »

Sergeja, imas mesanca, ki je podoben labradorcu in se sprijazni s tem. Mesancev je vsepovsod dovolj, tudi za tiste, ki te zdaj zicajo za mladice. Pa se zavedas, da vsak rece, kako bi imel takega in takega mladica, iz cesar v resnici ni nic in ko mladici so, ni kupcev od nikoder. Za mesanca dati kakrsenkoli denar, razen povracila za cepljenje ali morebitno pristojbino v zavetiscu, je pa najvecja oslarija, ki jo lahko berem.

Kot so tudi oslarije (in to take kapitalne) tvoje bucnice o vec kot 7 v leglu. Pa daj, a zivis na luni, al kaj, saj ze vec kot 10 let ni tega pravila in dobijo VSI MLADICI V LEGLU RODOVNIK! Seveda v leglu z dvema rodovniskima starsema, ki imata oba opravljen vzrejni pregled in slikane kolke (v izogib displazije). Sram te je tudi lahko, ker nisi prebrala clankov, na katere sem ti dala linke, pa si upas priti take blesarije sem napisat. Ker tam vse to lepo pise, zato vem, da nisi prebrala nic.

Glede na to, kako nategnili so te vsi po vrsti (najbolj se sama), se posebej pa stepar in izkoriscevalec svoje psice, ki ti je tvojega psa prodal, saj te je nategnil o tem "vec kot 7 v leglu", sploh ne vem, kaj naj si o tebi mislim, ko se mu pustis nategovati tudi okrog drugih reci: kdo je v resnici oce tvojemu psu, zakaj nista imela vzrejnih dovoljenj ... Lahko je bil en vaski cucek in so pac psi v leglu pobrali gene po mami, ze v naslednjem kolenu (mladici tvojega psa) pa so lahko kodrlajsasti kocasti vaski psi, in kaj bos potem? Ja, ti nic, ker ti dol visi v resnici za mladice. Gre se ti za tvoj ego, da bo tvoj pes imel potomce, za katere v resnici ne mores vedeti, kaj se bo skotilo in z njimi se bodo ukvarjali drugi.

In kaj bos, ce prenasa tvoj pes naprej displazijo, pa bo pol mladicev ze pri sestih mesecih komaj hodilo in se pred dopolnjenim prvim letom starosti potrebovalo hude, tezke in drage operacije kolkov? Ja, se ti jebe, ker bodo itak zanje skrbeli drugi. Najprej stepar, ki bo dal psico, potem pa novi lastniki, od katerih bo po moznosti pobral svinjsko mastne denarje.

Zakaj ti to pisem? In zakaj sem nesramna? Ker vem, da bos tole prebrala in bos zelo jezna. Kot sem jezna zdajle jaz. Jezna sem pa zato kot sto hudicev, ker si dovolis spregledati in ne prebrati tisto, kar je o tem napisano, potem pa priti sem mi pred oci pisat debilizme, ki jim ni para. Omejenost ni nevednost. In ti nisi nevedna, ker imas na voljo vse podatke, kaj se v resnici gres. Pa jih noces niti prebrati, niti o njih razmisliti in niti spregledati neumnosti, lazi in izkoriscevalske namene - tebe in vsakega, ki bo dal psico za parjenje.

Takih pa, draga sergeja, tukaj ne maramo. Res ne maramo.

Pa se tole: Noben osebek, ki izkorisca psa za stepanje in svoje egoizme, ni ljubitelj psov. Ti ob takem razmisljanju se posebej ne. Ljubitelj psov ni enako kot ljubitelj svojega psa. Ljubiteljev vasih psov vas je kot listja in trave in vas brigate samo vi sami in vasi psi, za ostale pse in lastnike vam dol visi. Cetudi se bodo kupci mladicev matrali kot kristusi, nosili za nekaj kupnin denarja k veterinarjem, za po letu ali dveh jokali ob poginu psa, kupljenega pri takih, kot si ti, te ocitno to ne briga, ti ni mar. Zato ne govori, da si ljubiteljica psov. Ker nisi. Ljubitelji psov se obnasajo povsem drugace. Predvsem se sami prepricajo, kaj je prav in kaj ne in kaj je bolje za pse, kot da se pustijo nategnit prvemu, ki pride mimo, potem pa se sami nategujejo vse druge. Predvsem pa ne bodo nikoli naredili nicesar takega, da bi zaradi njiho0ve odlocitve katerikoli pes trpel. Katerikoli in ne samo tvoj.

Pa se tole: Oslarije o tem, kaj ti je rekel veterinar, prihrani zase. Veterinar je hodil v solo zato, da se je ucil o zdravju psa in ne o pasemskih standardih. Za to so usposobljeni sodniki za ocenjevanje zunanjosti za posamezno pasmo. Ce nimas pojma, tukaj pac ne bos trosila kretenizmov brez odgovorov. In odgovori bodo toliko "mastni", kot bos neumnosti prinasala.

Mi resnicno dvigne pokrov, saj imam resnicno dovolj in se cez dovolj ljudi, ki prihajajo sem tezit, ne preberejo pa nicesar, niti tistega ne, kar jim pomolimo pod nos. Sram naj vas bo vse, ki ste nesposobni prebrat en clanek. In sram naj vas bo, ce si po tem se vedno dovolite prit sem pisat. Tole pac ni oglasnik, ni izkoriscevalski punkt psov in ni primeren prostor za nikogar, ki hoce psom slabo. Slabo zelis mnogo psom, sergeja. Ozri se okrog, pa bos videla, zakaj.

Sergeja, v izogib nadaljni jezi, ki bo zagotovo napadla se koga med nami, predlagam, da gres, od koder si prisla. Bos ti bolj mirna, mi pa tudi. Ce zasledimo, da si kje le nasla rodovnisko samico, si lahko gotova, da bomo takoj, ko bo oglas ugledal katerikoli medij, naredili vse, da psica in njen lastnik izgubita vse vzrejne papirje. Ce ne ves, kaj to pomeni, se pozanimaj. Morda te mora po zepu udarit, da bos zacela brat in mislit.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #32 : sreda, 29.04.2009 : 21:30:35 »

sergeja, ti bom pa jaz povedala "našo zgodbo", pa te bo vsaj ta morda napeljala k razmisleku (upam).

Doma imam "kao škota" (na videz seveda, rodovnika itak nima). Od pasemskih značilnosti ga loči ene + 10 cm plečne višine. 11, če smo natančni.
Je nerodovniški, pristal je v zavetišču. In zelo verjetno, glede na to, da za škote ni najbolj značilen spolni nagon, on pa ga kaže zelo očitno, je bil krasen lep in oh in sploh "naskakač" marsikatere psice. Kje je problem? Nobenega problema ni v čudovitem karakterju, v lepoti, še v tem, da od standarda odstopa cca 11cm ni pretiranega problema. Problem je v tem, da je pes gluh in zaradi dedne bolezni (ki se z rodovniško vzrejo omejuje in preprečuje) tudi slep! In to je med takimi parjenji, kateo ti tu iščeš lepo prenašal naprej.
Si res želiš biti soodgovorna za take zadeve? Za vse potomce in njih potomce?  O tem razmisli.

Kar se pa določanja pasme tiče... Hm, veterinar lahko da splošno mnenje o zdravstvenem stanju psa. Pa še katero drugo, torej me zanima, kakšne točno preiskave ste delali in kakšne opravljene preiskave zahtevate od "ljubice".
Za ocene glede standarda itd. so pa pristojni sodniki za določene pasme. Tako oceno imate in kakšen je opis poleg ocene?

p.s. Lepo prosim tudi za razlago, kaj ima veze, da je mama slovenka in oče hrvat in kaj ima veze, da jih je bilo več kot sedem v leglu.

Hvala za odgovore.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #33 : sreda, 29.04.2009 : 21:31:01 »


Bilo jih je veè kot sedem v leglu.

Dajte se v svoje lastno dobro podrobno o tem navedenem pozanimati, preden se kdaj nasedete taksni lazi (na primer tako, da preberete od Jane navedene linke). To ni nic drugo kot zavajanje potrosnikov.

Predvsem pa RES ne bodite steparji in ne parite tega svojega prekrasnega psa, pac pa uzivajte z njim tako kot do sedaj.
Logiran

Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #34 : sreda, 29.04.2009 : 21:52:17 »

Jaz pa verjamem da se bo Sergeja takoj jutri odpeljala v Mestni Log in reskirala 120€ za slikanje kolkov Smiley
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #35 : sreda, 29.04.2009 : 21:56:41 »

Jaz pa verjamem da se bo Sergeja takoj jutri odpeljala v Mestni Log in reskirala 120€ za slikanje kolkov Smiley

Ja, ti pa si optimist. Pa še bodočo lubico bo peljala  Grin Grin Lips Sealed Saj bom raje tiho.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #36 : sreda, 29.04.2009 : 22:09:18 »


Tuks je čistokrvni labradorec, ki pa nima rodovnika (mama je slovenka in oče hrvat). Bilo jih je več kot sedem v leglu. Tuks je bil tudi veterinarsko pregledan in veterinar je rekel, da nima niti ene značilnosti, da bi bil mešanček!!!


Tole lahko po moje kandidira za izjavo leta!  Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Veterinar pa za veterinarja leta!  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin (ni cudno, da so ljudje tako neizobrazeni, ce pa imamo take fajn veterinarje, hihihi ...)
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #37 : sreda, 29.04.2009 : 22:18:36 »

Sergeja, lepo bi bilo, če bi iz štajerščine prevedla v slovenščino.
Kakšne pa so lastnosti mešančkov, ki jih bojda tvoj pes nima?  Shocked
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 29.04.2009 : 22:19:53 »

Toliko, kot se veterinarji spuscajo na podrocja, o katerih nimajo pojma in se niso zanje ne v soli in ne sami izobrazili, najbrz ne pocne nobena stroka. Kako bi gledali, da zacnemo vsi po vrsti hodit k njim in jih poducevat o veterini, ter jim predavat, kaksne kozlarije vse delajo zivalim z veterinarksega podrocja. Verjetno bi bila vrata marsikatere veterinarske ambulante marsikomu med nami zaprta. Oni pa to prosto po Presernu trosijo tako kapitalne neumnosti, da bi se kamen jokal. In to pocnejo nekaznovano.

Hvala, jst, da si vprasala o lastnostih mesanckov. Tudi mene zanima.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #39 : sreda, 29.04.2009 : 22:24:20 »

Lahko jst, pliiiiz  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Hvala, jst, da si vprasala o lastnostih mesanckov. Tudi mene zanima.

Majo 4 tace, rep trup in glavo. In dva uha.
A je dobr?  Roll Eyes Tongue
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #40 : sreda, 29.04.2009 : 22:27:12 »

Ne, ni prav. SRČKANI so.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #41 : sreda, 29.04.2009 : 22:30:35 »

Se stinjam v celoti z Jano. In, Sergeja, lahko ti povem iz moje veterinarske prakse. Verjami mi, veterinar ali pa tehnik, ti bo povedal pasmo, ki jo stranka ŽELI slišati. Lastniki MEŠANCEV, ki so podobni nekaterim pasmam, imajo pač ego-težave in NE želijo slišati od veta, da je njihov pes res mešanec. Veterinarji stranke potrebujejo, saj jim nosijo DENAR in tudi v kartoteko in v centralni register ti bodo z veseljem vpisali labradorec, pač po liniji najmanjšega odpora...in še pohvalili ga bodo, kako je lep in oh in sploh in kako je čisto podoben labradorcu....tržna ekonomija pač....
Dejstvo pa žal ostaja, da imaš mešanca in upam, da se ti posveti, kaj bo zanj najbolj prav...kastracija!
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #42 : sreda, 29.04.2009 : 22:32:40 »

A ne bi KZS predlagali, da naj namesto sodnikov na razstavah ponucajo kar veterinarje Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #43 : sreda, 29.04.2009 : 22:37:35 »

Lahko jst, pliiiiz Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy

Majo 4 tace, rep trup in glavo. In dva uha.
A je dobr? Roll Eyes Tongue

Čakaj malo, ampak enako velja za pasemske pse. Kako naj zdaj vem, kam spada moj?  Shocked

Glede veterinarjev bi pa samo rada opozorila, da so to, da je veterinar potrdil čistokrvnost njenega psa, samo Sergejine besede. Za katere ne vemo, če držijo.  Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #44 : sreda, 29.04.2009 : 22:38:05 »

Oooo, white rose, kako z lahkoto si izstrelila magicno besedo, ob kateri bo sergeja zagotovo okrog padla Grin. Objajcen pes pa ni vec pes in bo veterinar rekel, da ima muciko Cheesy.
Daj, sergeja, ko beres mojpes.net, sedi na oblazinjenem stolu, da se ne poskodujes Tongue.

Resno, samo upamo lahko, da zna sergeja brat in bo prebrala, kar pise na prvi strani na linkih, potem bo ob kaksnem kafetu mal razmislila in se prisla opravicit ter povedat, da je narocila psa na kastracijo in da zdaj ve, kaj pomeni stepanje mesancev, ki lahko (ali pa tudi ne, vendar nikoli ne ves, saj genetska loterijska nesreca nikoli ne pociva) prinesejo na svet kup nesrece zase in kup ljudi.

yo, strasansko se matram, pa mi nikakor ne kane ta skrivnost. Bom poklicala jutri svojega veta, ker ne maram dolgo zivet v nevednosti, sergeja pa se kuja in verjetno danes ne bo prisla povedat, kaj so lastnosti mesanckov. Upam, da bom sploh lahko spala Tongue
Logiran

Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Naš lepotec išče lubico
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines