mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.07.2024 : 01:04:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija zbiranja opreme in sredstev za Pomurske pse
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Akcija zbiranja opreme in sredstev za Pomurske pse  (Prebrano 102457 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #105 : petek, 24.04.2009 : 21:28:44 »

Donatorji Kiss Kiss Kiss.
Logiran
daisy85
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #106 : petek, 24.04.2009 : 23:32:18 »

Se javljam:) samo povejte kdaj pridem in kam, pa vam prinesem moj prispevek.
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #107 : petek, 24.04.2009 : 23:36:50 »

daisy85, se mi lahko javiš kar na mail damyana.kovacic@gmail.com  Smiley
Logiran
daisy85
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #108 : petek, 24.04.2009 : 23:42:01 »

Punce,

malo sem razmiljšala in prišla do zaključka, da bi bilo super, če bi naredili spletno stran. Forum je sicer super, ampak je zadeva malo nepregledna in bi bilo super, če bi imeli vse na enem mestu, tako kužke, katerim želimo pomagati, vse prispevke in prejemke od donacij, izdatke in podatke, kam lahko prispevati. Poznam človeka, ki nam lahko naredi z dizajn, programerja pa lahko še dobimo. Za domeno poskbim jaz.

Kako se vam zdi ta ideja?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #109 : sobota, 25.04.2009 : 09:15:34 »

jeeeeee, ideja o spletni strani za pomurčke se meni zdi super! Cheesy

epona...khm, geografija mi šepa takorekoč od rojstva dalje, ampak se mi zdi, da so Radenci "tam gor nekje", ane Wink?
Torej, če bi tole komu kaj pomagalo: 16.maja sem spremljevalka mojemu maratoncu, pridem v Radence, lahko zategnem kakšno robo gor, prtljažnik je kar velik, če kje čaka kakšna pasja uta ali karkoli za pomurčke, ne bi smelo bit problema.
Se reče - ajde, punce, ponucajte me! Smiley
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #110 : sobota, 25.04.2009 : 09:18:04 »

daisy85, glede spletne strani ti ne morem odgovoriti, bi morale Pomurke povedat. Saj če razumem prav, si mislila da bi za Pomursko društvo pomagala naredit spletno stran?

Ker za tole, kar se "gremo" mi tukaj v tejle temi, prav nujno potrebujemo forum in pomoč forumovcev, ki so se kot vedno izkazali da so velikodušni in pripravljeni pomagat Kiss.

Zbralo se nas je več, iz vseh koncev in krajev, pri vsem skupaj sodeluje več društev (nekateri med njimi celo imajo že svoje spletne strani) in bi se težko vse umestilo na eno spletno stran.

Ob tej priliki bi se rada zahvalila puncam iz Pomurskega društva, ki so tako pridne na terenu in ki se trudijo na vse načine izboljšat razmere za ciganske pse, ki trezno precenijo kateri nujno mora od tam in kateri lahko ostane in še za vse ostalo, kar delajo zanje, zlate ste res Kiss.

Brez šefice Repka in Repka samega tudi zadeva ne bi bila izvedljiva, saj skrbi za evidenco zbranih in porabljenih sredstev, naroča pse na preglede in se meni glede dokumentacije na klinikah, je vedno pripravljena pomagat in na sploh ima srce na pravem mestu, Xena, hvala  Kiss.

Nenazadnje pa bi se rada zhavalila tudi puncam iz DZZŽ LJ, ki nam pomagajo pri oglaševanju Pomurčkov na njihovi spletni strani in v Slov. Novicah in ki prijazno "filtrirajo" klice na društvenem telefonu in nam pošiljajo naprej samo primerne posvojitelje za Pomurčke. Punce, brez vas bi bilo vse skupaj veliko težje, hvala za vso pomoč  Kiss.

Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #111 : sobota, 25.04.2009 : 09:25:08 »

Večkrat smo že napisali, da poleg donacij vseh oblik, najbolj potrebujemo še kakšnega začasnega namestitelja. Mogoče pomaga, če še tule zapišem pogoje začasnega nameščanja.

Kdorkoli namesti kakega Pomurčka začasno:

-mu psa po dogovoru dostavimo na dom ali vsaj v bližino le-tega
-pes pred prihodom v začasni dom dobi sredstva proti notranjim in zunanjim zajedalcem, za ponovitev tretmajev začasni skrbnik dobi antiparazitna sredstva (ampule, Zantel ali Pratel...)
-dobi skupaj s psom ovratnico, kratek povodec in fleksi
-na izposojo dobi bivalno kletko
-dobi brikete ene od kvalitetnih znamk ter pasjo skledo
-dobi kakšno igračko, žogico
-vsi stroške veterinarskih storitev (cepljenja, sterilizacija in kastracija) se krijejo iz zbranih sredstev iz računa Repka
-začasni skrbnik mora imeti dovolj časa, da se s psom ukvarja, ga vzgaja, vodi na sprehode, neguje po sterilizaciji/kastraciji in ga namesti do oddaje v nov dom
-začasni skrbnik pelje psa na preglede in posege k veterinarju (če nima prevoza, se da zmeniti da ga pelje tudi kdo drug)
-začasni skrbnik lahko sam opravlja pogovore s potencialnimi posvojitelji, lahko pa po dogovoru, telefonske razgovore prevzame tudi kdo drug, ki ima več izkušenj na tem področju
-začasni skrbnik s posvojiteljem podpiše posvojitveno pogodbo in ga odda v dobre roke (torej ne na ketno in ne v pesjak, kjer bo cele dneve sam zaprt)
-vsak pes je objavljen na mojpes.net, posvojime.si in v Slovenskih Novicah, po dogovoru pa tudi v drugih medijih in na vseh forumih in oglasnikih
-začasni skrbnik, ki vzame psa, ne ostane sam z njim, vedno ostali skušamo pomagati po svojih močeh pri vedenjskih problemih ali kakršnihkoli drugih, ki bi lahko nastali

Če bi imel kdorkoli še kakšno vprašanje glede začasnega nameščanja, se lahko obrne direktno name na damyana.kovacic@gmail.com ali na 041/753 651.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #112 : sobota, 25.04.2009 : 09:33:30 »

Jaz bi dodala še to, da imamo pravkar v varstvu pomurčka Spidija, da si lahko njegova začasna namestiteljica privošči počitnice.

Nič bat, vsi, ki bi bili pripravljeni pomagati z začasnimi namestitvami. Ves čas vam bomo vsi ostali stali ob strani. Wink
Logiran
terenka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 109


« Odgovor #113 : sobota, 25.04.2009 : 09:34:49 »

Samo na hitro javim eno dobro novičko; mi je naša zvesta donatorka sporočila, da je včeraj ob 15h nakazala 170€ Cheesy
Hvala Romy Kiss
Logiran
Royalty
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.006


« Odgovor #114 : sobota, 25.04.2009 : 09:43:33 »

vis in nox, hvala da si še to dopisala Smiley.

terenka, to pa je velikodušna donacija, res hvala Romy še od mene Kiss.
Logiran
terenka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 109


« Odgovor #115 : nedelja, 26.04.2009 : 09:12:25 »

Ja, pa to ni njena edina donacija..Romy je zelo velikodušna do živali a žal brez posluha kogarkoli okrog nje v severno-primorski regiji...Če je kdo iz tistih krajev???
Vem, da ni tema za "pomursko stran", a živali, žal, trpijo vsepovsod...

Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #116 : ponedeljek, 27.04.2009 : 12:55:17 »

Punce so koče že pobrale in so na poti k Pomurčkom. Vsem vpletenim res kapo dol Kiss Kiss!
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #117 : ponedeljek, 27.04.2009 : 14:29:23 »

Ja, pa to ni njena edina donacija..Romy je zelo velikodušna do živali a žal brez posluha kogarkoli okrog nje v severno-primorski regiji...Če je kdo iz tistih krajev???


Jaz sem iz Ajdovscine. Da ni posluha v teh krajih, se pa strinjam.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #118 : ponedeljek, 27.04.2009 : 14:38:15 »

Terenka, oz. ostale Pomurke - jaz imam doma nekaksno majhno leseno hisico, ki so jo neki sorodniki pred leti imeli na vrtu. Imeli so majhnega psicka in ko je le-ta bil na vrtu, je v hisici lenaril v poletni vrocini.

Rade volje vam hisico odstopim, ampak problem je sledeci - menim, da nikakor ni primerna za BIVANJE psicka v njej. Zdi se mi tako ali tako premajhna, je pa tudi narejena iz okroglega soda, zato dno ni ravno (no, lahko se ga naredi ravnega ze, ce se da vec odej ipd. noter). Vendar se mi res zdi majhna. Primerna bi bila recimo za kaksne zunanje macke, da bi v njej spale. Ima lepo veliko streho, je na 'podstavkih' in je lepo obnovljena.

Ze pred casom sem jo ponujala, ker mi jo je bilo vseeno skoda vreci stran, a je nihce ni rabil.

Link je tule:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,14945.0.html

Zal sem fotko iz spletnega albuma odstranila, bom pa naredila novo, ceprav je hisica trenutno razmontirana v 2 dela (odstranila sem streho, da sem jo lahko pripeljala do mene).

Hisico moram cimprej spraviti od hise, ker jo imam v garazi od starsev in le-ti nad 'navlako' niso niti najmanj navduseni, zato se boljim, da bo en dan koncala v kontejnerju za kosovne odpadke.

Ce bi hisko rabile, mi povejte. V tem primeru bi skusala urediti kaj glede prevoza ...
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #119 : ponedeljek, 27.04.2009 : 15:39:27 »



Hisico sem pravkar poslikala.
Streho sem le provizoricno nataknila na hisko (ne najdem vec vijakov). Hisica je sicer vsa prasna in v pajcevinah, barva, s katero sem jo lani prebarvala, je malo obledela ...

Sod, iz katere je hisica, drzi 78 litrov (ce si boste tako lazje predstavljali velikost).

Ah, saj ne vem, ali je sploh kakorkoli koristna, ali naj jo res v kontejner odpeljem ...
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zaščita živali in razno  |  Akcije  |  Tema: Akcija zbiranja opreme in sredstev za Pomurske pse
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines