mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 01.10.2024 : 12:17:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 88109 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #195 : sobota, 05.06.2004 : 09:59:22 »

Pretekli teden sva peljala čipirat najino 11 letno NO. Dama je "pik s konjsko injekcijo" zelo lepo prenesla (sam malce je z glavo hotela pokukat, kaj za vraga jo pika  Grin ). Mlajša psička pa ima čip že cca. 1 leto in sva prosila, če ga preveri s čitalcem. Čitalec je popolnoma približala njenemu vratu (cca. na 10 cm ), zato menim, da z daljše razdalje čipa ne odčita! Ga pa tudi jaz ne zatipam in, ko sem omenila to veterinarki, se je samo nasmehnila-češ kaj sploh poskušam ob vsej tej dlaki  Grin Grin. Je bilo pa lani za mlajšo damo brezplačno-skotena febr.2003, za starejšo pa sva plačala nekaj okrog 4000sit! LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #196 : sobota, 05.06.2004 : 16:28:46 »

Nekaj malega o cipih: http://www.americanhumane.org/site/PageServer?pagename=pa_shelter_services_resources_microchip.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #197 : četrtek, 10.06.2004 : 15:35:23 »

Na čipu so vsi podatki: ime, naslov lastnika , ime psa, datum rojstva..... NI pa tetovirne številke. Torej, pri nas je še vedno obvezno tetoviranje , plus zdaj še čipiranje psov.

Tole ne vem če bo čisto držalo. Na tem čipu ni nobenih podatkov, kot so ime, lastnik in tako dalje. Je samo ena dooooooolga številka – koda. Podatke ima pa veterinar zapisan, pa v potnem listu so + številka čipa, kar je bistveno, da se ujema. Pa tudi cepljenja proti steklini ta čip ne potrjuje, ker čip ima do smrti notri, za steklino je pa vsako leto na novo cepljen. Nalepke in žigi v v potnem listu - knjižici potrjujejo cepljenje proti steklini.

Za mojega, ko je bil prvič cepljen proti steklini je bilo čipiranje zastonj. Pa ni ga najbolje prenesel, ker je občutljiv. Me je pa vprašala veterinarka, če nameravam z njim čez mejo, ker drugače ga ne bi bilo treba čipirat.
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #198 : četrtek, 10.06.2004 : 21:13:51 »

Jaz sem šla mojo malo v torek čipirat Smiley
Bila je zelo zelo pridna, kljub ogromni igli ni niti trznila :-*mene je pa kar treslo Tongue
Se mi pa zdi čudno, ko berem koliko je v vašem primeru stalo čipiranje, jaz sem dala 7700 SIT Shocked  

lp, maša
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #199 : nedelja, 27.06.2004 : 18:39:26 »

Kakšen naj bi bil sploh NAMEN tega čipiranja? Ker se mi zdi, da samo izvajajo nekakšna obvezna nova pravila, ker smo sedaj pač v EU, ne vedo pa niti natančno zakaj. Takšen občutek sem jaz dobil. Bruh!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #200 : četrtek, 01.07.2004 : 10:38:33 »

Ena od dobrih strani čipov je ta, da so nadomestili obeske, ki so jih psi dobili ob prvem cepljenju proti steklini. Moram priznati, da jih moji psi nikoli niso imeli pripete na ovratnico, ker sem jih obvezno izgubila. Številke, ki je bila vtisnjena na teh obeskih, si tudi nikoli nisem zapomnila, kar je znalo biti problem - pri nekaterih veterinarjih.  Wink

Druga dobra stran je, da bodo izpodrinili tetoviranje v ušesa, stegna in še kam. S tem bo psu prihranjena bolečina ob tetoviranju in predvsem ne bodo več zgledali kot "logoraši" s tistimi številkami.

In zakaj bi moral čip vsebovati vse podatke, tudi "številko čevljev lastnika"?
Čitalce imajo itak samo tisti, ki imajo tudi dostop do baze podatkov. V tej bazi pa je pod številko čipa napisano vse, kar je potrebno vedeti o dotičnem psu. No, če še ni čisto tako, pa vsaj intenzivno delajo na tem - naslov lastnika in kdaj je bil cepljen proti steklini, je ziher že v bazi.

Moje mnenje je, da čip ni tako brezvezna zadeva, vsaj kar se psov tiče.

Me pa malce skrbi, koliko časa nam je še ostalo, preden bo postalo čipiranje obvezno tudi za nas - ljudi. Sistemi imajo tako radi svojo rajo čim bolj pod kontrolo  Undecided.
Nekje sem brala, da starši dajejo čipirat svoje otroke (jasno, da v Ameriki), da jih lahko najdejo preko satelita, če otrok izgine - se izgubi ali pa je vmes ugrabitev oz. kaj podobnega.
Torej, realno gledano, se je že začelo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #201 : četrtek, 01.07.2004 : 12:25:45 »

Živjo, no pa da vam razložim kaj pomeni 15mestna številka,ki je v mikročipu vašega psa.Prve tri številke pomenijo kodo države (705) SLO,drugi dve številki kodo proizvajalca,številke od 6-15 pa individualno številko živali.
Kar se pa tiče podatkov o cepljenju le tej ne morejo biti vpisani v čipu,ker za to ni nobene potrebe.Vse veterinarske ambulante,klinike in ostali,ki imajo koncesijo za cepljenje psov proti steklini morajo imeti vzpostavljen program Centralnega registra psov v Sloveniji,v katerega morajo biti zavedeni vsi psi.Preko številke mikročipa se nato dobi vse podatke o lastniku,cepljenjih,ugrizih itd.
Če mi pa kdo ne verjame si naj prebere Uradni list št.8 z dne 30.01.2004 stran 1019
LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #202 : četrtek, 08.07.2004 : 01:11:50 »

Ali se vedno dobi pri čipiranju nalepko? Jst nisem dobila nobene, samo na knjižici je prilepljena ena.
Kaj pa ko bomo dali delati potni list?  Huh A se nalepka lahko naknadno naredi, ali jih imajo na veterini spravljene?  Huh sram sram Huh



Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #203 : četrtek, 08.07.2004 : 10:44:19 »

Ali se vedno dobi pri čipiranju nalepko? Jst nisem dobila nobene, samo na knjižici je prilepljena ena.
Kaj pa ko bomo dali delati potni list?  Huh A se nalepka lahko naknadno naredi, ali jih imajo na veterini spravljene?  Huh sram sram Huh
Lp
Jaz sem dobila zraven (mislim da) 6 nalepk s številko čipa. In 3 imam še doma. Kaj pa če bi poklicala tja, kjer so čipirali psa?

LP jana
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #204 : četrtek, 08.07.2004 : 11:20:53 »

ja ne vem. K jst nisem dobila niti ene nalepke.  Huh Huh Undecided

Lp
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #205 : četrtek, 08.07.2004 : 13:21:36 »

jessy,če imajo pri tvojemu veterinarju uveljavljen sistem kartotek,jih imajo najbrž v kartoteki.Če pa jih nimajo,se jih pač napiše na roko,čip se tako ali tako da preveriti na psu. Večinoma pa dajejo nalepke lastnikom v hranjenje.
LP
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #206 : petek, 09.07.2004 : 18:31:35 »

Pri najinih damah je vse nalepke obdržala veterinarka. Ko smo menjali knjižice, je poiskala "rezervne" in vse ostale spet obdržala... Povprašaj tam, kjer so ti čipirali kužka! LP
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #207 : ponedeljek, 12.07.2004 : 14:31:56 »

Neki me samo zanima, ali sedaj več ne moreš čez mejo če pes nima vstavljenega čipa? Tu se govori o potnem listu (priznam nisem vsega brala), a sedaj več ne boš mogel čez mejo s to zdravstveno izkaznico? V glavnem kaj vse potrebujem da lahko pridem čez moje?


LP
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #208 : ponedeljek, 12.07.2004 : 14:42:58 »

Evo se ekrat!

Vse po starem do 1 oktobra! Po 1 oktobru mora biti pes ali oznacen z razlocno tetovazo ali pa cipiran! Imeti mora nov EU potni list za zivali v katerem je nalepka o st.cipa!
Mora biti ceplen proti steklini - tudi ta nalepka mora biti v EU potenm listu!

Na hrvaskem prospektu je bilo napisano:
PES MORA BITI CEPLJEN PROTI STEKLINI VSAJ 15 DNI IN NE VEC KOT POL LETA, da lahko obisce Hrvasko!

Sicer na meji niso nic gledali, drugace bi morali mi obrniti!

Lp, Ursa
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #209 : ponedeljek, 12.07.2004 : 14:45:06 »

Sem si že prebrala o čipih.

To glede Hrvaške - ne več kot pol leta??? A prui njih drži cepivo samo pol leta? To pa so ene b....


Kak zgleda ta potni list? In kje ga lahko dam delat? Torej ta zdravstvena izkaznica (tista rumena) več ne velja?
Logiran
Strani: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines