mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 01.07.2024 : 00:12:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 85938 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #240 : torek, 11.01.2005 : 14:54:02 »

Denar je res hudič. Pokvaril je tudi našo, sicer prej tako pošteno državico....
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #241 : torek, 11.01.2005 : 15:07:35 »

Naš JE čipiran in sicer v kliniki za male živali v Ljubljani.

lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #242 : torek, 11.01.2005 : 17:27:56 »

Meni tale čipiranje že od vsega začetka ni jasen.  Naš je tetoviran in čipiran ( ker je to pri nas nujno)

No potem pa recimo , da se pes zgubi, in ga nekdo najde.................
Pa se v naši deželi kranjski najde pametnjakovič, ki bo iskal trikotnik na ovratnici............katerega zaradi čipiranja ne nosijo več.................kaj mislite , da mu bo padlo prvo na pamet..........ja, da pes ni cepljen,   v njegovi brihtni buči bo pes najmanj stekel, ali pa čist okužen. Kaj temu sledi če je "iber" brihtna buča se pa ve.
Po eni strani  kar hvala bogu da živim bogu za hrbtom  na vasi kjer se vsi poznajo, in pse tudi. Če ne drugega  bi me terjal , da jim je solato poscal, in jo moram plačat.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #243 : nedelja, 06.02.2005 : 01:17:46 »

Nadaljevanje debate iz teme potni list.

Ja, vem, da morajo bit cipirani vsi psi. Povdarek je na ze v leglu. Ni problem za rodovniske pse, ker se ve za legla (ce zelis za mladice rodovnike, ti jih mora prit vzrejni referent popisat in se za mladice ve. Problem je v tem, da ni za nerodovniska legla popolnoma nobene kontrole in se za psa "izve" sele takrat, ko ga nekdo pripelje na cepljenje (ce ga).
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #244 : nedelja, 06.02.2005 : 01:23:24 »

Mogoče malo neumno vprašanje, pa vseeno; kdo bi torej bil primerna oseba, ki bi lahko prišel popisat tudi legla mešancev? Oz., a bi jih lahko imeli v evidenci na kakšen drug način?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #245 : nedelja, 06.02.2005 : 01:29:30 »

KZS se otepa vsega, kar ni povezano z rodovniki in rodovniskimi psi. Torej bi bilo treba najti nekoga drugega. Ce je VURS zadolzen za evidence in inspekcije, potem bi bil najbrz edini pravi naslov VURS. Mi je jasno, da sanjam ob belem dnevu Grin.

No, recimo pa, da bi drustva za zascito zivali le pritiskala (saj je to ena od njihovih nalog, seveda ob pomoci vseh ostalih drzavljanov) na "drzavo" in cez kaksnih 20 let bi imeli registrirane vse pse. Hehe, se naprej sanjam, a ne.
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #246 : nedelja, 06.02.2005 : 01:36:27 »

Na žalost bodo to (najbrž še kar dolgo) res samo lepe sanje. Ampak, se mi zdi, da čedalje več ljudi lepo skrbi za svoje pse (tudi, če so mešanci - npr. ravno v mojem kraju opažam, pa ne vem, ali sem sedaj samo bolj pozorna, ali je kaj drugega, da se veliko ljudi odloča za psa - kot za družinskega člana in prijatelja) in so v glavnem kar lepo čipirani. Problem je pa res, ker kakšen človek, ki npr. najde psa sploh ne ve, da je pes čipiran in da bi se lahko hitro ugotovilo, kdo je kuža. Še vedno je najbolj ''simpl'' tel.številka na ovratnici (ali naslov).
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #247 : nedelja, 06.02.2005 : 09:47:42 »

A ne velja tisto prehodno obdobje 8-ih let od 1.1.2003. Pac od takrat, ko so uvedli obvezno cipiranje. Po tem obdobju bodo morali biti cepljeni vsi psi, ne glede na to, kdaj so se skotili (pred ali po 1.1.2003) in kako vidno tetovirno stevilko imajo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #248 : nedelja, 06.02.2005 : 10:17:24 »

Se vidi, da ze sanjam ta cepljenja, torej-CIPIRANI, ne cepljeni bi moralo tam gor pisati. Grin Grin Grin Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #249 : nedelja, 06.02.2005 : 10:28:10 »

No moja psica ima čip že 2 leti, je pa tako da oni nalepijo številko čipa v kartoteko, problem nastane ko greš na drugo kliniko ker on pa nimajo tvojih podatkov, no pri Zeninoviču so potem kar napisali v kartoteko. Se mi zdi da na VURSu ne dajejo podatkov tudi če poveste številko čip. Nekaterim tudi to ne pomaga da ima pes čip, ja res pa je kot je napisal Damayanti da nekateri še kar sprašujejo zakaj pes nima svetince (trikotnička), potem pa ko jim poveš da ima čip te pa pisano gledajo.
LP vsem
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #250 : nedelja, 06.02.2005 : 12:19:39 »

Glede iskanja lastnikov s pomocjo cipa... ne vem, ali je bilo v tej temi ali kaksni sorodni, ampak se spomnem, da je bilo govora o tem, da ti itak stevilka cipa ne pomaga nic, ker... sej ne vem tocno, ampak misli, da je fora, da nikjer niso shranjene vse stevilke cipov s podatki lastnikov, tako da kao nimas kam poklicat.
Ali je bil mogoce kaksen drug razlog, v glavnem point je bil v tem, da ce se pes zgubi, cip (zaenkrat) ne koristi prav nic. Nekaj v tem smislu.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #251 : nedelja, 06.02.2005 : 12:29:32 »

No moja psica ima čip že 2 leti, je pa tako da oni nalepijo številko čipa v kartoteko, problem nastane ko greš na drugo kliniko ker on pa nimajo tvojih podatkov, no pri Zeninoviču so potem kar napisali v kartoteko. Se mi zdi da na VURSu ne dajejo podatkov tudi če poveste številko čip. Nekaterim tudi to ne pomaga da ima pes čip, ja res pa je kot je napisal Damayanti da nekateri še kar sprašujejo zakaj pes nima svetince (trikotnička), potem pa ko jim poveš da ima čip te pa pisano gledajo.
LP vsem

Tole mi pa ni povsem jasno.
Vsi veterinarji imajo čitalce kodnega zapisa na čipih ter dostop do baze podatkov o čipiranih psih in lahko v vsakem trenutku preverijo podatke o posameznem psu.
Enega mojih psov so čipirali na Norveškem. Pri enem od Lj. vetov so te podatke vnesli v bazo. In ko smo na dopustu rabiti veterinarsko pomoč, smo šli do enega veta v Kopru in ta je takoj dobil podatke o psu iz taiste baze. Ker me je zadeva zanimala, mi je tudi vse pokazal (seveda za mojega psa, da ne bo kdo mislil, da sem prečekirala vso slovensko kosmatinsko srenjo)  Roll Eyes
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #252 : nedelja, 06.02.2005 : 12:42:25 »

Ja pri moji so v kartoteko napisali tudi številko čipa, nisem spraševala zakaj, lahko pa vprašam, ko jo bom šla cepiti nasledni mesec.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.337


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #253 : nedelja, 06.02.2005 : 13:20:49 »

Tako, kot pravi Drejci, je ena baza, v katero ti psa ob cepljenju vpise veterinar, ki cepi.
Zraven cipa je en kup nalepk s stevilko cipa. Eno ti nalepijo v knjizico, drugo v kartoteko pri vetu, tretjo lahko das na rodovnik... Ostale dajo v kartoteko (ce izgubis knjizico, ti lahko v novo nalepijo...). Hecno se mi zdi, ko nekateri pravite, da so vam stevilko vpisali (ocitno na roke).

astra, stevilko cipa so ti dali v kartoteko zato, da je nedvoumno jasno, cigava je kartoteka - tudi ce psu medtem spremenis ime ali ga das drugemu lastniku... Stevilka cipa je (bi morala biti) recimo nekaj podobnega kot za nas EMSO. Vsak pes ima unikatno cip stevilko, kot ima vsak clovek unikaten EMSO.

Sicer je pa tako, da se nobena novost ni takoj prijela. Cez 10 let bo vse uteceno (hehe, upam). Glede na to, da ste nekateri forumovci skepticni do cipov, si lahko le mislimo, koliko je ostalih takih, ki ne vedo, cemu cip sluzi in gledajo le na strosek, ki jih ob tem udari po zepu.

Nekaj postov nazaj je omenjeno, da je malo verjetno, da bi me nasli po cipu, ce se mi katera od psic izgubi. Nisem tega mnenja. Poleg tega pa cip nima (ne bi smel imeti) samo funkcije iskanja lastnikov izgubljenih psov, temvec iskanje lastnikov zavrzenih psov in posledicno ukrepanje proti njim. To se mi zdi prvenstveno. Nekateri tukaj pravite, da je kup tezav. Vedeti je treba, da je (glede na pasjo populacijo v Sloveniji) cipiranih se izredno malo psov. Tudi veterinarji stare sole, ki delajo na veterinarskih postajah in je njihovo delo vec ali manj omejeno na osemenjevanje krav, bodo potrebovali nekaj casa, da jim cipiranje, branje cipov in posluzevanje informacij z njih postane rutina.
Logiran

andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #254 : nedelja, 06.02.2005 : 16:39:59 »

Kaj storiti v primeru, če izgubiš potni list in v njem številke od čipa?
Morajo ponovno čipirati?
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines