mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 20:54:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 30   Dol
Natisni
Avtor Tema: ČIP!  (Prebrano 85974 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #165 : četrtek, 15.04.2004 : 09:23:24 »

Meni je veterinarka zagotovila da ne  Cool.

LP Noli
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #166 : četrtek, 15.04.2004 : 09:42:13 »

Meni je veterinarka zagotovila da ne  Cool.

LP Noli

Noli, jaz tudi upam da ne, ceprav ze razmisljam o tem, da bi menjala ovratnico... Grin

Aja, pa se tole o cipih.... ali ga res morda kateri izmed vas, lastnikov svojih stirinozcev, cuti z roko? Verjetno je to pri manjsih pasmah? Jaz sem vceraj malo "masirala" mesto kjer naj bi bil cip, toda o njem ne duha ne sluha. Grin

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #167 : četrtek, 15.04.2004 : 09:54:30 »

Fortuna,
jaz sem ga pri Bini čutila na vratu. In to kar dolgo časa. Ampak sem potrebovala nekaj časa, da sem ga našla, čeprav sem vedela, kje je. Sedaj ga pa ne čutim več. Očitno je "izginil" prav tako čudežno kot se je pojavil  Roll Eyes

lp Jana
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #168 : četrtek, 15.04.2004 : 10:20:45 »

Pri vsej koži, ki jo ima moja kosmatinka na vratu  Grin Tongue. Ne jaz ga ne najdem.  Sem ga pa začutila na vratu drugega manj kosmatega in kožnatega kužona.

LP Noli
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #169 : četrtek, 15.04.2004 : 12:22:41 »

Speli so ga dali na napacno mesto = med lopatici (namesto na desno stran vratu - baje, da je zakonsko doloceno kam se ga da, da potem veterinarju ni treba preskenirati celega psa) in ji prav strli ven. Najprej sem pomislila na kaksno zamaseno lojnico ali kaksno podobno neumnost, pa tudi veterinar me je skusal prepricati v to, dokler ni potegnil ven skenerja in je "lojnica" zapiskala...
m.
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #170 : četrtek, 15.04.2004 : 12:27:34 »

Maja, na desno stran?  Shocked Shiva ga je dobila na levo. Jaz pa ga se vedno iscem, a ga ne najdem. Grin No, pa tudi preskenirali je niso po koncanem delu, morda ga pa sploh nimamo. Roll Eyes Grin

Bomo preverili takoj na naslednjem obisku pri veterinarju.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #171 : četrtek, 15.04.2004 : 13:16:39 »

Tudi Lojzetu se že dva dni po čipiranju ni nikjer nič poznalo,o čipu pa ne duha ne sluha,čeprav ga čitalec odčita prav tam kamor je bil dan.
LP
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #172 : četrtek, 15.04.2004 : 13:28:04 »

No, da ne bom cakala do naslednjega obiska vet, imam se eno vprasanje.

Na koliksni oddaljenosti citalec se deluje? Mislim za primere tistih psov, ki so prestraseni, morda celo popadljivi, ker so doziveli kaksno hudo izkusnjo.... no, pa seveda me skrbi tudi to, da so ljudje se vedno zelo NEOSVESCENI o nekaterih pasmah, predvsem "nevarnih" KAO in recimo ce bi se izgubila rottweilka, se bojim da bi z njo raje naredili kaj drugega, kot jo odpeljali v azil ali kamorkoli na odcitavanje, seveda, cisto drugace je z manjsimi, bom rekla kjut pasmami, katero vsak prime v roke in buci buci buc... hitro pod citalec.

Kaj menite o tem?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #173 : četrtek, 15.04.2004 : 15:10:06 »

Maja, na desno stran?  Shocked Shiva ga je dobila na levo.

Soooory. na levo... Me malo zafrkava leva&desna...  Roll Eyes
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #174 : četrtek, 15.04.2004 : 15:28:53 »

Soooory. na levo... Me malo zafrkava leva&desna...  Roll Eyes

Ni panike.  Grin Grin Grin
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #175 : petek, 16.04.2004 : 08:24:50 »

Soooory. na levo... Me malo zafrkava leva&desna...  Roll Eyes
LP vsem!
Maja01,nekoč smo probali s senom in slamo.Probaj še ti. Včasih se pri vožnji zgodijo prav hecne kombinacije. Jaz rečem v levo, moja močnejša polovica pa zapelje v slamo. Tudi zadnjič, ko smo šli v šolo sva lutala med senom in slamo, zato pa sva prišla med zadnjimi.
Fortuna, moje mnenje je, da je potrebno čitalec  in psa imeti kar precej skupaj, če hočeš, da zadeva kaj odčita. Mislim, da vsa stvar deluje enako, kot trgovinski čitalci. In če v trgovini opazuješ kako se včasih trgovke mučijo, da jim čitalec sploh kaj odčita, potem  je jasno, da na daljavo ne gre.Mogoče pa bodo v prihodnjosti pogruntali še kaj takega, kar bo delovalo na daljavo in nam ne bo treba na eni strani prazniti vozičkov, da bi jih čez par metrov spet polnili nazaj. Potem bodo lahko tudi čipi za pse "laufali "na daljavo.
LP,Miša
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #176 : petek, 16.04.2004 : 15:59:08 »

Se zadnje porocilo o nasem mikrocipu: Grin

po nekaj dneh bozanja, crkljanja, cohanja in masiranja (rahlega seveda) sem koncno zacutila cip. Cool No, sedaj se niti ne cudim, zakaj ga nisem ze prej - ker sem ga nasla cisto po nakljucju. Tam, kjer bi moral biti, o njem ni ne duha ne sluha. Pac pa je odpotoval kakih 10 cm nizje od vratu Shocked Shocked Shocked In sicer ga ima Shiva sedaj nekje pod ramenskim sklepom oz. na sprednji tacki. No, ga je imela, kajti sedaj ga zopet ne najdem vec. Shocked Sad

Me pa tole malo moti, saj dejansko tale cip res potuje po njenem telesu in me pocasi ze skrbi. Kaj pa ce se ji kam "zapici"? Ali je to mozno? Se ze kar vidim kako bom tecna pri veterinarju spet s 1001 vprasanjem. Grin Grin

Ima kdo podobne izkusnje? Morda mene prevec skrbi?

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #177 : petek, 30.04.2004 : 16:49:32 »

I have got one little question:
Kaj pes v  vsakem primeru dobi čip neglede koliko je star ali ima rodovnik ali ne. Moja psička še ga nima, ga bo pa mogoče dobila pri drugem veterinarskem pregledu. Ali pes mora imeti rodovnik?

LP Quenyi
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #178 : petek, 30.04.2004 : 18:01:26 »

Jaz sem odločno PROTI čipom. Doma imam 4 mesece staro maltežanko in lahko povem, da je zelo zelo občutljiva. Ko jo damo na cepljenje, ob vbodu inekcije tako cvili, kot da bi jo hotel veterinar zabosti, ko se ji kakšen košček lepilnega traku prilepi na dlako je spet strašen jok... Skratka, ima zelo nizek prag bolečine. Ampak neglede na vse to jo imam neizmirno rada. In prav zato nočem, da bi trpela. Čez nekaj mesecev naj bi šla na prvo cepljenje proti steklini, in seveda, naj bi dobila tisti čip. Neki moji prijatelji imajo tudi maltežanko, ki so ji že vstavili čip in jo to zelo moti.Na tistem mestu, kjer je bila čipirana se praska, in ko se čip premika pod njeno kožo, joče in cvili. Zares ne bi rada, da se to zgodi tudi moji psiški, saj vem, da bi tudi njo ta čip zelo motil.

Cip psa skoraj ne more motiti saj je zelo majhen.Verjetno se psicka bolj boji samega veterinarja  in jo je tako strah,da ko jo cepi zacne cviliti- se pac boji.Verjetno je vzrog njenega cviljenja zgolj strah in ne kaj drugega saj ima inekcija zelo tanko iglo,ki se jo ob cepljenju skoraj ne cuti.
Mojega maltezana sem dala cipirati danes.Sem tudi sama mislila,da bo kaj cvilil vendar,ko mu je vet. vstavljal cip ni niti trznil.Lina pa ga je takoalitako ze dobila(pri vzreditelju).

Torej jaz sem ZA cipiranje.In upam,da bomo imeli v bodoce veliko manj problemov z izgubljenimi psi in podobno Wink Cool

lp,pia
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #179 : petek, 30.04.2004 : 18:03:29 »

I have got one little question:
Kaj pes v  vsakem primeru dobi čip neglede koliko je star ali ima rodovnik ali ne. Moja psička še ga nima, ga bo pa mogoče dobila pri drugem veterinarskem pregledu. Ali pes mora imeti rodovnik?

LP Quenyi

Do 3 julija morajo imeti vsi psi cipe ali tetovirne stevilke.Torej,ce tvoj pes ni rodovniski ga bos pac morala cipirati.Uvajalna doba cipov je mislim,da 8 let(nisem 100%) in do takrat pa morajo imeti cisto VSI psi cipe(ne glede na to ali so rodovniski ali ne,cistokrvni ali mesanci).

lp
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 30   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Tema: ČIP!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines