mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.07.2024 : 11:33:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje  (Prebrano 54351 krat)
0 članov in 7 gostov pregleduje to temo.
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #60 : sobota, 21.05.2005 : 15:21:19 »

Ja no, pojedla ga ni Smiley, samo verjetno je vonj tak, pa še razgiban dan je imela Huh.


Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #61 : sobota, 21.05.2005 : 16:58:14 »

anana ti svojo psičko sedaj samo opazuj. In če boš ugotovila, da ji razpršilo ne odgovarja, najdi kaj drugega. Ali pa pazi kako špricaš, ne okoli glave, gobčka, oči,...
Drugače pa vrjetno ni hudega, če je bruhala po norenju in verjetno po obroku.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #62 : sobota, 21.05.2005 : 20:33:07 »

Hm, naša je malo prej po sprehodu (ne vem, kako sem lahko spregledala, kam vtika smrček) na parket izbruhala majhno miško.  Undecided No glede na to, da je to meni najbolj ogabna žival, sem potem bruhala še jaz in potem še enkrat, ko sem morala vse skupaj pospravit. Grrr Angry

No, pa vseeno, ali lahko crknjena miš prenaša kako bolezen?
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #63 : nedelja, 22.05.2005 : 14:39:29 »

Prosim pomagajte mi - sem že čisto "preč"  Cry
Moja Žiža je začela v noči iz srede na četrtek bruhati. Jaz nisem mogla vrejeti koliko je zbruhala... V sredo je dobila za jest riž z govedino (za kosilo) in za večejo brikete z sardinami (vse od tega je že jedla kdaj prej). Ponoči pa se je začelo... Driske ni imela. Potem v četrtek cel dan ni nič jedla in pila, zato sem jo popoldan odpeljala k vetu. Dobila je 3 injekcije (eno proti dehidraciji in da je začela piti, eno za obnovitev normalne flore in eno injekcijo antibiotika). Temperature ni imela. Potem je začela piti, hrane ji nisem ponudila. V petek sva šle ponovno k vetu na pregled in nama je dal 6 tablet Xiclava (antibiotik) 250 mg in Ranital 756 mg. Vsake 12 ur moram dati pol tablete Xiclava in 1/4 Ranitala. Sicer se je stanje od tiste prve injekcije pri vetu izboljšalo, me pa skrbi, kar se mi zdi, da sedaj ne gre nič več na bolje. Psica zaužije tako malo hrane, da me je kar groza (kuham ji pusti riž z piščencem, riž z ribo, dajem ji navaden jogurt - ki ga noče). Pije normalno. Hodiva na kratke sprehode (samo toliko, da opravi potrebo, ker več ne zmore). Danes je po 3 dneh prvič kakala - driska zaradi antibiotika. Ni tako živa, sicer se igra, ampak se hitro utrudi... Saj bom jutri zjutraj poklicala k vetu ali je to normalno, da se stanje tako počasi izboljšuje...

Ali ima kdo podobne izkušnje? Kaj naj naredim  Cry

Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #64 : nedelja, 22.05.2005 : 14:56:08 »

Pr ns je tut naša psička zdej te dni mal bruhala, pa smo ji malo namočili brikete in zraven umešali še polento (bolj tekočo) ali riž (tudi bolj tekoč). Danes ni še nič bruhala, pa včeri tut ne Smiley. Malo pomaga, če namočiš brikete Wink.
Mogoče pa je tvoja psička kej požrla Undecided.

lp ana
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #65 : nedelja, 22.05.2005 : 21:32:30 »

poslušaj veterinarja in opazuj psa. ukini govedino, naj dobiva samo dietno (tako kot delaš zdaj) prehrano pusto meso (mogoče purana,zajca...) in riž. prebava se mora izboljšati  v najkasneje 10 dneh.
poročaj kako je
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #66 : ponedeljek, 23.05.2005 : 07:35:15 »

Danes zjutraj je bil kakec že kompakten, sicer bolj miniaturen... Jemo še vedno bolj slabo... Imava še za 3 dni antibiotikov, potem bomo videli kako in kaj.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #67 : ponedeljek, 23.05.2005 : 10:05:35 »

jaz sem ugotovila, da je bila vzrok druga hrana....zdej je spet ok. sicer pa vedno, ko se spomladi pokaže trava, jo ona je in je, potem pa bruha..
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #68 : torek, 21.06.2005 : 16:28:23 »

Uma pa bruha vedno kadar štrajka in noče jest briketov, seveda samo tako zelenkasto in običajno čisto malo. Gre pa koza namesto briketov takrat namrec prah in podobne svinjarije jest po stanovanju, kar priznam da praha ni ravno malo pri meni, ker se mi z njim res ne da ubadat. Kadar pa je normalno pa nikoli ne bruha. Kakšna ideja kaj bi lahko glede tega nardila?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #69 : torek, 21.06.2005 : 19:17:58 »

Uma pa bruha vedno kadar štrajka in noče jest briketov, seveda samo tako zelenkasto in običajno čisto malo. Gre pa koza namesto briketov takrat namrec prah in podobne svinjarije jest po stanovanju, kar priznam da praha ni ravno malo pri meni, ker se mi z njim res ne da ubadat. Kadar pa je normalno pa nikoli ne bruha. Kakšna ideja kaj bi lahko glede tega nardila?

 Cheesy ;)Sesalec pa cunjo v roke....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #70 : sreda, 22.06.2005 : 09:20:44 »

Hja, ocitno bo res treba  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin  Grin
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #71 : torek, 05.07.2005 : 09:40:28 »

Moja psička pa v petek dobila drisko in nekajkrat je bruhala hrano, predvidevam da zato ker se je tako zelo najedla (iz neješče psičke se je spremenila v požeruhinjo).  Po dvo denevni dieti se je vse umirilo, danes zjutraj pa je izbruhala zajtrk. Danes sem ji dala že malo več (še vedno je na pustem piščanjčjem mesu in rižu) prejšnje dni sem jo hranila večkrat po malo. Zanima me če mogoče kdo ve če je kakšen poseben razlog da se neješči pes čez noč spremeni v požeruha (stara je 5 mesecev), upam da ni kaj narobe, ker drugače je precej živahna in norčava tako kot vedno.

lpk
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #72 : četrtek, 13.10.2005 : 12:59:07 »

Moja Luna je včeraj zjutraj izbruhala malo rumene sluzi; ker se je to že večkrat zgodilo, nisem bila pretirano zaskrbljena. Popoldne smo šli na Rožnik, kjer pa je spet bruhala - tokrat belo sluz, slino. Moram povedati, da je bila na sprehodu normalo živahna, igriva, še potem, ko smo prišli domov je prinašala igračke in z velikim veseljem pojedla večerjo: piščanca in riž.  Danes zjutraj se je bruhanje sline spet ponovilo, še vedno je živahna, igriva, kaka normalno ... Mene pa vseeno zelo skrbi, kaj je narobe.
Zanima me, če je možno, da bi bilo bruhanje posledica alergije na Stronghold, ki ga je dobila pred štirimi dnevi, saj se je začela tudi malo praskat (prej se ni) in si grizljat tačke. Edini drug vzrok bi bil lahko mogoče piščanec, saj ga (do izpred dveh dni) dalj časa ni jedla - bi bilo lahko to?
Če bo danes še bruhala gremo seveda takoj k veterinarju; zanima me samo, kako naj ji zdaj pomagam? Bo ok, če ji dam malo kamiličnega čaja z medom, kakšen probiotičen jugurt, zvečer pa malo razkuhanega riža?
Hvala za pomoč!!!!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #73 : četrtek, 13.10.2005 : 13:40:11 »

Nič, kar lepo lačna naj bo, za pit naj ima vodo, lahko ji daš tableto oglja, če jo ravno imaš pri roki. do jutri mora bruhanje prenehati, potem pa začni z dijeto.
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #74 : četrtek, 13.10.2005 : 13:48:48 »

To taktiko sem tudi jaz ubrala in je sedaj vse o.k. Brikete sem mu malo zalila z vodo, da niso imeli tako močnega okusa.

LP, Barbara
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines