mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 18.06.2024 : 13:16:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: bruhanje  (Prebrano 54129 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #30 : sreda, 29.12.2004 : 10:18:17 »

Dobro jutro!

Nas Bertel (Basset Hound - 9 mesecev in11 dni) pa je ponoci bruhal, potem pa je zjutraj pribljizno dvakrat ali trikrat tako naredil  kot da  bi lovil sapo, sedaj se mi pa zdi, da samo se cmaka ali pa malo tezko pozira slino, pa kupcke ves cas podira. Drugace pa kaka in lula povsem normalano.
Res pa je, da je zacel jesti 600 g briketov na dan - prej se je zmisljeval in ni hotel pojesti dveh obrokov, amapk je pri vsakem malo pustil. Ne dobi nic cloveske hrane. Zdi se mi pa, da je moral pojesti eno tisti malo crno zicko, s katero je zavit elektricni kabel pri novih napravah.

A je to normalno, ali me lahko se bolj zagrabi panika?

LP, Barbara
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : sreda, 29.12.2004 : 10:22:56 »

Ne, ni normalno. Bruha lahko iz "milijon vzrokov" (res je lahko zaradi povecane porcije, lahko je viroza, lahko je zunaj kaj pozrl...), ce pa imas na sumu, da je pozrl zicko... - ja, jaz bi letela k vet, pa bi zelo upala, da zastonj. Tista rec se namrec precej lahko kam zatakne in na nesreco ima se dva spicasta konca, ki lahko poskodujeta prebavila.
m.
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #32 : sreda, 29.12.2004 : 10:34:28 »

Sam to zicko je, ce jo je res pojedel, pojedel v petek, najkasneje pa v soboto zjutraj. Od takrat pa do vceraj dopoldan, ko je dvakrat zaporedoma bruhnil ven slino, pa ni bilo nic. No pol je ponoci ocitno imel majhne probleme (ni full na veliko bruhal, ampak kot ce se mu podere kupcek in se mal ven pride), zdaj je pa ze spet vse o.k. Do ponedeljka ni nikoli pojedel 2x po 300 g. V ponedeljek in vceraj pa jih je, res da ne v enem zamahu, je bolj slow eater - vceraj zvecer (jedel je okoli 8. ure zvecer)sva sla se vmes kakat.

LP, Barbara
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #33 : sreda, 29.12.2004 : 10:43:49 »

Potem je lahko od vecje kolicine hrane, kaksna zunanja packarija, viroza ali kaj podobnega.
Ti pa svetujem, da dobro opazujes iztrebke  Roll Eyes , ce se pojavijo kaksni "tanki", krvavi ali driska, pa pojdite k vetu.
m.
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #34 : sreda, 29.12.2004 : 10:49:05 »

No drekica je velika debela kompaktna klobasa.

Njalepsa hvala za vse odgovore!

Sracno in zdravo v Novem letu!

LP, Barbara
Logiran
icey
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #35 : nedelja, 09.01.2005 : 16:19:16 »

Pozdravljeni!

A pozna kdo kake domače diuretike, ki jih je možno spravit skozi zbirčna pasja usta?
Se namreč zgodi, da je psu slabo-če poje kako svinarijo...-a se potem cel dan al pa celo dva muči in slini in poskuša bruhat, pa ne more. V tem primeru bi bilo fajn, če bi mu lahko pomagali k bruhanju-kot človeku, ki mu potem malo odleže.
Sprašujem povsem preventivno, čeprav je mojemu Kingu ravno danes slabo in je že malo bruhal, ampak predvidevam da je na Golovcu kaj našel in pojedel, ker ga danes nisem imela skos na očeh, po grmovju je pa skos štafnal...
Torej kake ideje?
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #36 : nedelja, 09.01.2005 : 19:35:30 »

Za sprožitev bruhanja se lahko psu da zelo slana voda-večjo količino mu vbrizgaj v gobec, ker sam ne bo hotel piti. pomembno je, da mu daš res veliko koliučino vode, da bo bruhal. Mojemu znancu, katerega pes je požrl nekaj zastrupljenega (podganji strup), je tako uspelo psa rešit, saj bi bilo sicer že prepozno, preden bi prišli do veterinarja: psu je takoj po zaužitju strupenega kosa mesa (sosed, ki ne mara psov!!!!) v žrelo napeljal cev od šlaufa in po njej zlival mleko ,pomešano z radensko in to večjo količino. To je takoj povzročilo strašno bruhanje in drisko, a psu ni bilo nič, saj je cel kos svinjarije izbruhal in preživel! ko je nesel to na analizo, so ugotovili, da je res tisti kos mesa vseboval podganji strup. Pes je nato dobil še infuzijo in je bilo vse o.k (za soseda niti ne). To je res ukrep, ki se ga poslužimo v skrajni sili, ko vemo, da bo sicer prepozno. Ni nujno, da tvojega ravno tako maltretiraš-daj mu tableto medicinskega oglja, ki mu ga stoplenega v vodi po brizgi vlivaš v gobec. Mislim, da bi moralo pomiriti njegova prebavila, ali pa mu daj za pit Ego jogurt.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #37 : ponedeljek, 14.02.2005 : 19:54:12 »

Zdravo!

Pri nas so težave.Rina je čez dopoldne zbruhala zajterk.Potem je bruhala še slino(ker je zajterk že prej).Popoldne je spet(slina in neka zeleno/rumena sluz).In skos po malem bruha(slino).Klicali smo veterinarko,ki je rekla da gre  lahko za kakšen virus ali pa je kaj pojedla.Danes ima post pa bomo videli kako bo jutri.Če  ne bo bolje gremo k veterinarju.Zdaj sem ugotovila,ko sem jo hotla spravit iz postelje z koščkom mesa,se ni zanimala zanj.Sem ga postavila pred njo nič Undecided
Je imel kdo kaj podobnega,in ve kaj naj ji ponudimo(da bi jedla) ne danes,ker ima post ampak za jutri,ali predlagate,da ima še vedno post?

hvala

Nina
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #38 : ponedeljek, 14.02.2005 : 21:02:08 »

Kaj pa kaj jé tvoja psička?
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 14.02.2005 : 21:04:35 »

Nina je nekje že napisala - RC in Tehni-Call - mešano.

lp
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #40 : ponedeljek, 14.02.2005 : 21:10:42 »

Vzrokov je lahko veliko, pravega se pa ne ve, kajne. Jaz bi jo postil en dan, pa majhno dietico naslednji dan, potem pa počasi nazaj, pa poskušal bi ji mogoče malo popestriti jedilnik, potem pa bi videl...
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #41 : ponedeljek, 14.02.2005 : 22:28:00 »

oj!

A potem predlagaš da je tudi jutri cel dan na dieti oz da ma post?Kaj pa si ti predstavljaš pod popestren jedilnik?Kuhana hrana,mlečni dodatki??

lp,
Nina
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #42 : ponedeljek, 14.02.2005 : 23:37:04 »

hojla!

No takole je bruhal tudi naš Rondek samo, da je imel on še drisko! Mogoče je do tega prišlo zaradi snega-NEVEM.....jaz bi jo še jutri stradala potem se ji bo pa počasi želodec umiril in ji počasi dajaj za jesti magar eden obrok razdeli na 5..tako smo delali mi....pa glej da nebo preveč hitro vsega pojedla....aja pa prej brikete namoči v vodo da bodo v trebušček prišli že napihnjeni. Pa ko jo boš potem peljala na sprehod počakaj kakšno urco malo manj da se ji bo vse lepo ˝vsedlo˝!!!
Mogoče bo pa najbolje, da vse vprašaš veta.

lp in držimo pesti še posebej rondo da se njegova prijateljica hitro pozdravi, da bosta lahko že spet norela!!!

Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #43 : torek, 15.02.2005 : 10:56:31 »

Rumenkasta gosta slina je lahko znak viroze. Ali je imela psička v zadnjem času stike z drugimi psi? Lahko se je nalezla. To ni nič hudega. Lahko ji izmeriš temperaturo. Hrano pa ji daj bolj lahko prebavljivo.
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #44 : torek, 15.02.2005 : 14:47:04 »

zdravo!

Rina je že od zjutraj pri veterinarju(ostala tam v tisti kletki a kako se reče).Rekli so da naj bi bilo od nečesa kar je pojedla na sprehodu in se s tem okužila.Lahko tudi da je pojedla kakšen košček deke ali podobno.Kri so ji vzeli in rekli da ni nič pretresljivega.Če bo do večera mirna bo ostala tam na infuziji(zvečer mora še dobit neke antibiotike),če pa bo nemirna pride domov že dopoldne.
Upam da bo vse vredu

lp
Nina

p.s.
Ko kaj več zvem,vam bom povedala
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: bruhanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines