mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 28.09.2024 : 23:04:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 60542 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #120 : sobota, 17.09.2005 : 11:12:31 »

Se pridruzujem mnenju, da je veliko odvisno od znacaja psa, ne samo od spola. Celo glede lulanja recimo. Nasemu psu se ze od malega (ne da bi kdajkoli to zahtevali) upira lulati in kakati na domacem vrtu. Rajsi zadrzuje in nakazuje, da hoce na sprehod. Psica pa nima nobenih zadrzkov, tako da je domaca trava ozgana zgolj od nje.  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #121 : sobota, 17.09.2005 : 13:57:46 »

Sploh nisem mislila poscanih domačih vogalov in mojih cipres (če bi jih imela) ampak me moti markiranje na sprehodih, tisti revež ki ima ciprese takoj na začetku sprehajalne poti ima posušene skoraj meter visoko, zaradi psic zagotovo ne. Marjetka, tvoj odgovor to samo potrjuje. Nekateri psi so res čisto znosni in zaradi gonečih psic ne delajo cirkusa. drugi pa takrat dobesedno znorijo. Ali gredo vasovat (z vsemi posledicami ) ali pa pošteno trpijo. Nekateri ne morejo niti jesti niti spati. In ko se v soseščini neha gonit ena psica, se začne druga. Včasih se vleče skozi celo leto z majhnimi presledki. Pri psici je pa tako, da razen morebitnih snubcev, če smo neprevidni ali imamo smolo da jo zavohajo ( meni se to zgodi približno na 5 - 6 gonitev enkrat), in nekaj dodatne svinjarije,  kakšnih hudo groznih problemov ni, psice se vedejo čisto normalno, sem ter tja kakšno psico res meče tiste najhujše tri ali štiri dni, pa še to ne vsako gonitev. In točno vemo kdaj je to, pri psu pa nikoli ne veš, kdaj bo zavohal gonečko.
Moteče zadeve je vedno moč porezati, pri obeh spolih, tako da potem itak ni nobene razlike.
Razlika v značaju... no nekaj jih je, psice so načeloma lažje obvladljive, nimajo toliko problemov z rangiranjem in nekoliko manj jih zmotijo "dnevne novice" ki jih prebirajo na sprehodih. Znajo pa biti samci bolj temperamentni, bolj živahni in igrivi, večinoma so lastniku bolj privrženi in nežnejši kot psice (kljub obratnemu splošnemu mnenju)
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #122 : sobota, 01.10.2005 : 11:33:35 »

halo.

tudi jaz še kar razmišljam ali bi samčka ali samičko...
kako pa je z nagonom? trenutno vem za same pohotne: en "nadleguje" muce od prijateljice, drugi se " zabava " z blazino vsak dan,.... je to pri vseh tako ali je odvisno od vzgoje, karakterja.....

Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #123 : sobota, 01.10.2005 : 11:52:08 »

Nas pes spada med tiste, ki so v dnevih, ko se psicke gonijo, cisto znosni. Res je, da je kaksne dni cvilil in zelel vsake nekaj minut ven iz stanovanja, vendar kaksnih vecjih problemov ni bilo, ti dnevi pa so bili bolj kot ne redki. Zdaj goneco psico nakaze tako, da se z nosom prilepi na tla in hodi v nedogled. Z markiranjem v stanovanju nismo imeli tezav, v bistvu sploh nisem vedela, da nekateri psi markirajo v stanovanju. Je pa res, da markira na sprehodih oz je, zdaj sploh ne vec toliko. Naskakovanja nog in predmetov se sploh ne spomnim, mozno je, da je naskakoval noge, vendar zelo kratek cas, ko je bil se zelo mlad, potem pa nikoli vec.
Logiran
majča
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« Odgovor #124 : sobota, 01.10.2005 : 23:37:46 »

Mene pa neki zanima: a majo psičke tut menstro Roll Eyes ?
In na kolk časa je to oz. kako obilno je Grin ?

Do zdej smo mel doma 2 psa, tko da nimamo izkušenj s psičkami, pa nas zanima...
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #125 : nedelja, 02.10.2005 : 11:51:49 »

Preberi si knjigo "Moja psička" in boš zvedla vse kar te zanima.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #126 : nedelja, 02.10.2005 : 12:52:14 »

o, Uma, že nazaj  Grin
pa nič ne poročaš  Sad

"Moja psička" je res fina knjiga, malo te sicer prestraši, ampak je ok, da človek ve te stvari, če ima psičko!!

Tina, ti pa sprehod, ko boš imela kaj časa  Smiley
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #127 : nedelja, 02.10.2005 : 13:19:22 »

majča...psice nimajo ravno "menstro", ampak se reče, da se gonijo. Razlika je velika, saj se pri gonjenju kri izloča naravnost iz nožnice.... Roll Eyes

Moja psička je krasna knjiga, sem jo že imela na izposoji in te kar veliko nauči. Zdaj pa samo čakajmo, kdaj pride na vrsto knjiga Moj psiček... Grin Ampak se mi zdi pesem na prvi strani, kar kruta Tongue in žalostna seveda... Lips Sealed Cry
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #128 : nedelja, 02.10.2005 : 13:24:26 »

pravzaprav je isto, kolikor je meni znano. ko se razpoči zreli ( Graafov) folikel, in gre jajčece svojo pot ( po jajcevodu), pride do krvavitve. in meni se zdi, da je isto pri pasjih in dvonožnih gospodičnah.
če pa ni pa mi je nerodno, ker bi to pravzaprav morala vedeti.... se pa psičke pridno umivajo. vem pa tudi, da se ene ne umivajo: znanka ima dogo, ki tega ne počne in potem riba cele dneve krvave madeže okrog hiše. Cheesy
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.405


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #129 : nedelja, 02.10.2005 : 13:26:21 »

- Gonitev psičke
Logiran

Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #130 : nedelja, 11.12.2005 : 17:40:35 »

tudi za našo kokeršpanjelko je treba 'v tem času' hodit s krpo in brisat...  Roll Eyes tudi to je treba vzeti v zakup, ko se odločaš za psa.
so pa meni osebno ljubši psi, že zaradi tega ker so večji in bol robustni al kako bi se izrazla Smiley
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #131 : ponedeljek, 06.03.2006 : 13:50:14 »

Glede spola. Če si res želiš imeti psa, ni pomembno kaj ima tam spodaj oz. zadaj. Sama imam psičko in je ne bi zamenjala za nobenga samca. Glede knjige pa lahko rečem le malo. Vsaka psica in pes imata svoj značaj. Isto je kot pri ljudeh. 10000pesov 10000značajev.
Moja se še ni začela gonit in ji to ne bo uspelo, ker jo čez 2 tedna peljem na operacijo. Res pa je, da so psičke bolj dominante in agresivne. Vem po svoji psički. Vendar pa prava vzgoja naredi pravega psa. Ne glede na spol.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #132 : ponedeljek, 06.03.2006 : 19:24:58 »

LULIKA koliko pa je tvoja psička stara in je večje ali manjše rasti? Jst ne bi bila tako prepričana v to, da tebe to ne bo doletelo, lahko tvoja psička prehiti tvoje načrte in se prej začne gonit Wink Grin No ja upam, da se ti načrti uresničijo, To zato pišem, ker moja tud naročena bila že na sterilizacijo in se ji je par dni prej začel njen ciklus Grin..Drugače kot  je pa res od psa do psa in od psice do psice odvisno, tako kot smo ljudje različni, so tudi pesjani in pesjanke. Samo vseeno se mi zdijo psičke veliko bolj ubogljive in da je z njimi malenkost manj problemov, katerih pa vseeno ne manjka Wink. ..lp
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #133 : torek, 07.03.2006 : 12:21:51 »

ASKA

Moja psiučka bo stara 6 mesecev in je mešanka z pitbullom. Mah  po moje je ženski spol bolj divji.
vsi ki so vidli mojo psičko so samo gledali, ker je polna energije in se vede kot moški. ubogljiva? ja no. ne vem točno. moja psička je težek primer.

da se ne boste čudili moj vzdevek (lulika) pa je samo ljubkovalno ime za mojo psičko drugače je pa moji psički ime Tisa po domače lulika

Logiran
ALFI 11
novinec
*
Sporočil: 30


« Odgovor #134 : petek, 10.03.2006 : 15:40:55 »

Iščem in iščem knjigo moja psička pa je še nisem našel:kupim takoj:!Do sedaj sem namreč imel samo pse.
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines