mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 29.09.2024 : 00:09:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 60544 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #105 : petek, 08.04.2005 : 17:00:48 »

Nekje sem prebrala,da je odvisno kaj želite.Nekateri pravijo da so bolje samčki,ker okoli hiše ni polno psičk.....Nekateri pa da psičke ker se da nekako zaslužiti,so bolj ubogljive........ Grin Smiley
Kaj pa to da se bo psiček potepal pri sosedih v času gonjenja in da boste v zadregi vi,ki se boste tam opravčeli.Strinjam se s tistimi ki trdijo da je nekoliko odvisno od pasme.

Mi smo najprej imeli psičko in je bilo proti koncu njenega življenja prav neznosno zaradi samčkov(psička je zbolela na maternici in začela močno krvaveti(maternica ji je začela razpadati))tako smo jo pri 9 letih dali uspavati Cry Cry

Sedaj pa imamo samčka novofundlandca in je v času gonjenja lepo zaprt v pesjaku in vse je vredu Wink Grin
Skratka je odvisno tudi od načina življenja.
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #106 : petek, 08.04.2005 : 19:02:02 »

Citat
Nekateri pa da psičke ker  se da nekako zaslužiti

T.M.T kaj si mislila s temle stavkom  Huh ?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #107 : petek, 08.04.2005 : 19:19:25 »


Kaj pa to da se bo psiček potepal pri sosedih v času gonjenja in da boste v zadregi vi,ki se boste tam opravčeli.

Pa saj je treba psa imeti pod nadzorom, kajne??

Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #108 : petek, 08.04.2005 : 21:58:07 »

NADJA
Ja tako nekateri govorijo!
Psičke imajo ponavadi mladičke,mladičke pa se da prodati ne???
Saj ne bi bla rad a ful pametna,ampak men so bol samčki.Pa sploh ne vem zakaj???

Vem da je treba psičke imeti pod nadzorom,ampak to je podeželje(saj naš je ves čas doma).V sosednji vasi pa je malokateri pes zaprt,tako da.......So pa zato vsi v naši vasi!!In če imaš nekaj hektarjev travnikov in vse potacane od pasjih stopinj,polulane in še marsikaj ni fino.
Se pa popolnama strinjam s teboj  Jessy

Pa brez zamer
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #109 : petek, 08.04.2005 : 23:07:08 »

Jah no, res se da mladiče prodati in tudi zaslužiti s tem, samo to ni to... To je samo štepanje mladičev. Tisto kar pa počnejo pravi vzreditelji, se pravi tisti, ki parijo zato, da se pasma izboljša, ne prinaša zaslužka Wink
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #110 : sobota, 09.04.2005 : 07:34:07 »

Vem Nadja,vem in se popolnoma strinjam s teboj.Samo problem pa je ker ne mislijo vsi tako,na žalost.
Logiran
Kamikaze
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #111 : sobota, 23.04.2005 : 15:34:07 »

Se popolnoma strinjam s teboj T.M.T
Logiran
DeeDee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 111


« Odgovor #112 : sobota, 23.04.2005 : 21:17:23 »

Pred skoraj tremi leti, ko se nisem imela Lune, sem začela s tem postom, ker sem hotela mladicka in nisem vedela kaj naj izberem. Splet okoliscin me je pripeljal do moje zdajsne kuzike in lahko recem, da sem zelo zelo zadovoljna z njo (kljub temu, da je k meni prisla stara tri leta). In zdaj vem, da bo tudi moj naslednji pes samicka. Deloma zato ker bi rada imela dva psa istega spola, deloma pa ker mi zelo ustreza neznejsi karakter, ki ga imajo psice.
Logiran
barbyika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 22


« Odgovor #113 : četrtek, 15.09.2005 : 14:09:24 »

ja nežnejši karakter....Smiley
sicer pa je vsak pes nekaj posebnega in lahko iz legla "dobiš" če se lahko tako izrazim tudi mirnega kužka in navihano kužiko Grin ali pa tudi obratno...........vse je pač odvisno od karakterja saj je vsak pes nekaj posebnega kot sem napisala že prej.................




p.s. DeeDee kakšne pasme je tvoja psička?Huh?.........lepo da si jo sprejela v svoj dom in da skrbiš za njo....... Wink Wink Wink Wink Wink
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #114 : četrtek, 15.09.2005 : 14:30:19 »

Meni so vsekakor malo bolj pri srcu samičke... Cheesy Grin Cool DeeDee....moje odločitve so enake! Poleg tega pa T.M.T za mladičke ponavadi porabiš več denarja, kot pa ga s tem dobiš.Lips Sealed Smiley V vsem tem pa se meni to zdi vredno ravno zaradi boljšega razumevanja in spoznavanja pasme (absolutno tudi kvalitete!). barbyika kolikor vidim na avatarju naj bi bila DeeDee-na psička rumena labradorka...pa oprostite če se motim!

lp Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #115 : četrtek, 15.09.2005 : 18:45:22 »

meni se zdi veliko bolje malo potrpeti in paziti dvakrat na leto tiste tri tedne, kot pa da bi imela vedno oči na pecljih kje se bo kdaj začela kakšna psica gonit in bo moj pes spet ves iz sebe. da o poscanih vogalih in cipresah raje ne bi.
Logiran
xop
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 671


« Odgovor #116 : petek, 16.09.2005 : 06:34:08 »

Lanabela...se podpišem pod tvoj post Tongue Wink
Logiran
janusa
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #117 : petek, 16.09.2005 : 12:19:22 »

Sama imam dva psa, pa sem si vedno želela psičko. Ne zaradi parjenja in mladičkov, temveč sem poznala kar nekaj psičk in njihovo obnašanje.... Splet okoliščin je bil, da sem dobila prvega samčka. Takrat sem ugotovila, da ni vse spol, temveč je bistven karakter, ter njegovo poreklo. Ta samček je tako prijazen, ljubezniv, navezan,... skratka "pupika", da je ni večje. Sicer je tudi pasma bolj "crkljiva", vendar poznam tudi "ostre" primerke. Drugega smo kupili, ker je bil že samec pri hiši, da ne bo prblemov. Pasma je sicer čisto druga, kot po videzu, kot po opisih. Vendar je ta naš "velikan" spet en sam crkljivček in mucka. Res pa je, da ga že od malega samo razvajamo (da ne bo pomote, v šolo tudi hodi in red mora poznati).

Ob naših dveh sem spoznala, da ni pomemben ne spol, ne pasma, temveč odnos do živali. Če jih imamo radi, nam to vračajo na najlepši možni način - s svojo ljubeznivostjo. Tako imam sedaj dva zelo, zelo nežna  samčka, ki sta nam popolnoma vdana in celo preveč navezana na nas (včasih se mi zdi še bolj, kot skoraj vse psičke, ki jih poznam).

LP!

Logiran
barbyika
otrok do 14 let
*
Sporočil: 22


« Odgovor #118 : petek, 16.09.2005 : 13:49:09 »

Sama imam dva psa, pa sem si vedno želela psičko. Ne zaradi parjenja in mladičkov, temveč sem poznala kar nekaj psičk in njihovo obnašanje.... Splet okoliščin je bil, da sem dobila prvega samčka. Takrat sem ugotovila, da ni vse spol, temveč je bistven karakter, ter njegovo poreklo. Ta samček je tako prijazen, ljubezniv, navezan,... skratka "pupika", da je ni večje. Sicer je tudi pasma bolj "crkljiva", vendar poznam tudi "ostre" primerke. Drugega smo kupili, ker je bil že samec pri hiši, da ne bo prblemov. Pasma je sicer čisto druga, kot po videzu, kot po opisih. Vendar je ta naš "velikan" spet en sam crkljivček in mucka. Res pa je, da ga že od malega samo razvajamo (da ne bo pomote, v šolo tudi hodi in red mora poznati).

Ob naših dveh sem spoznala, da ni pomemben ne spol, ne pasma, temveč odnos do živali. Če jih imamo radi, nam to vračajo na najlepši možni način - s svojo ljubeznivostjo. Tako imam sedaj dva zelo, zelo nežna samčka, ki sta nam popolnoma vdana in celo preveč navezana na nas (včasih se mi zdi še bolj, kot skoraj vse psičke, ki jih poznam).

LP!






zelo lepo napisano....... Wink Wink Wink Wink Wink Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Logiran
Bambi
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 682


« Odgovor #119 : petek, 16.09.2005 : 14:58:23 »

Lanabela, odvisno od psa do psa, kot najbrz vsi vemo. Sama imam neproblematicnega samca in veliko raje imam poscane ciprese (ki me tako ali tako ne ganejo, bajte pa ne markira) kot pa 3 tedne oci na pecljih, kaksna karavana cuckov se mi bo pridruzila na sprehodu, da ne omenjam vedenjskega pred- in postfestuma. Sama sem imela na cuvanju gonecko, z mojim samcem so bili problemi natanko 3 dni. Z njo, mesec pred gonitvijo, celo gonitev, pa se malo po koncu, za bonus.  Wink  Cheesy

Se strinjam, ce samca motijo gonecke, potem mora biti res neprijetno. Ce je pa skuliran, potem pa ni problema. Vse odvisno od psa do psa. (sicer pa - pes mora biti tako ali tako pod nadzorom, kajne. Ce ga pa gonecke prehudo dajejo, se pa pac gre na snip-snip. Ampak to je za nekatere ocitno se vedno naravnost bogokletno....  Wink).
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines