mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 25.06.2024 : 08:06:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 132864 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #720 : torek, 28.02.2006 : 22:04:09 »

Oj kakšni lepotci!  Cheesy Me pa zanima ali se pri Whippkotih zelo opazi razlika med samci in samicami? Ker samice mi delujejo res izredno nežne.....

lp
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #721 : torek, 28.02.2006 : 22:44:23 »

Oj kakšni lepotci! Cheesy Me pa zanima ali se pri Whippkotih zelo opazi razlika med samci in samicami? Ker samice mi delujejo res izredno nežne.....

lp

Zelo je opazna razlika. Gospodiči Whipetti so močnejši, damice pa so bolj fine konstitucije.
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #722 : sreda, 01.03.2006 : 12:52:36 »

Poleg tega je naš Kevin v "zimskem obdobju" in bi sigurno lahko zgubil kakšno kilco Wink

Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #723 : ponedeljek, 13.03.2006 : 21:29:56 »

Ojla!

Vikend smo preživeli v družbi Kevina. Sicer je Kevin raje zasledoval Geri kot pa divjal z Žanom, ampak vseeno Tongue.
Nastalo je tudi nekaj slikic, ki si jih lahko ogledate v:
http://geri.moj-album.com/album/1863721/ in  http://gandeirufolo.moj-album.com/album/2514832/

Kako pa kaj vaši whippetki? Žan je zelo navdušen nad občasnimi otoplitvami in je še raje zunaj kot prej!
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #724 : torek, 14.03.2006 : 12:12:21 »

Mi imamo tudi nekaj novosti.
Kevin je končno dobil svojo domačo stran, ki si jo lahko ogledate na http://whippetkevin.obala.net/.

V nedeljo je naredil A izpit in bil res priden, sploh ker smo imeli tako burjo in toliko vode, da je bilo skoraj nevrjetno, ko se je gospod odločil da bo poslušal in sedel sredi luže Grin Grin
Očitno ga je sobotno divjanje za geri tako izčrpalo, da se mu ni dala niti ugovarjat Wink
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #725 : petek, 07.04.2006 : 01:39:44 »

"Kam so odšli vsi whippetki?!?"  Wink

Lotil sem se rodovnikov mojih treh punc, da jih malce bolj "razvejam" v preteklost. Zanima me če se je tega že kdo kdaj lotil? Trenutno sem pri Gali z eno linijo prišel 33 generacij nazaj, do psice Herndell, ki je bila poležena leta 1886 v Angliji, katere vzreditelj je Vickers. A kdo ve od kdaj točno se vodi register whippetov? Našel sem dve kar dobro založeni spletni strani s podatki o whippetih (pawvillage in ancestors of renko and xian). Pozna kdo še kakšno?

Lp

P.s.: Ve kdo kateri whippet je vpisan v slovensko rodovniško knjigo pod št. 1?  Smiley
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #726 : petek, 07.04.2006 : 07:43:20 »

meni je všeč tale stran

http://www.landmarkwhippets.com/search.htm
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #727 : ponedeljek, 10.04.2006 : 09:45:24 »

Hvala, babyjazz!  Smiley

Kako to, da nikoga ni bilo v Vrtojbi? Razen Geri.  Wink
Prijavljenih je bilo samo 13 whippetov, pa še ti so bili skoraj vsi iz Italije.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #728 : ponedeljek, 10.04.2006 : 12:38:59 »

Santos, a smo se mi videli v Vrtojbi?... Lahko bi se prišel predstaviti Wink. Ja mi smo bili v Vrtojbi. Razstava mi ni bila všeč saj je bila zelo natlačena, v Žana pa mi je najprej en doberman skočil, nato pa še en bernc Shocked Dobro da sta ju lastnika zadržala. Tako da sem Žana potem samo še v naročju prenašala, kot da bi imela čivavo s sabo Grin! Žan se je kar dobro odrezal v ringu. Lepo je stal, pokazal zobke, edino tekel je kot da hodi po jajcih... Cheesy V konkurenci je imel whippeta s krivimi prednjimi tacami (na o) in sploh je bil po konstrukciji kar malo podoben kakemu bulliju. No sodnika ni prepričal ne eden ne drugi. Oba sta dobila pravdobro. Potem mi je razložil oceno in je povedal da ima Žan sicer odlične kote, hrbtno linijo in vse, da pa ima prevelike oči Shocked (ok, res je da ko je pod stresom jih ma bolj izbuljene, je pa tuidi res da jih ima črno obrobljene in izpadejo zaradi tega večje) in preveč ženstven izraz, predvsem pa da je preveč prestrašen, čeprav je oni drugi v konkurenci bil še bolj saj je s težavo pokazal zobke ko se je zvijal stran od sodnika.

No kakorkoli, po razstavi je Žan dobil novo ovratnico in povodec, ki sta podobne barve kot njegove liske in mu prav lepo pristojita Tongue. Je bilo pa na stojnici kar veliko različnih ovratnic za whippetke, tudi take z vzorčki in take svetleče, ene so bile iz tankega mehkega usnja, druge pa kar močne in "debele". No midva sva vzela tako močnejšo saj se tista mehka (ki jo tudi ima) zelo hitro raztegne.

Upam da se kmalu kje vidimo, mogoče pa celo dobimo za en skupen šprint Wink.
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #729 : ponedeljek, 10.04.2006 : 13:41:06 »

Geri, mi pa smo vas videli  Smiley. Vaju pocukamo za rokav v Hrušici.

Mi smo se namestili med dva boksa z dobermani ob ringu, ker ko smo prispeli, ni bilo nikjer več prostora. In ko so bili dobermani v ringu je ob ograji vladal pravi kaos. Po ringu so letele igrače, žoge (kar je bilo zanimivo za Galo Smiley ), trobljenje s trobami, dretje,... tako da so z vpitjem motili tudi sosednji ring. In potem, ko so v ring prišli hrti, se je vse lepo umirilo.
Pri Žanu res prvo opaziš njegove, lepo obrobljene, ki so meni osebno všeč, pa tudi njegovo gibanje po ringu je bilo korektno, medtem ko je imel Žanov konkurent nemalo problemov. Sodnik se je očitno posvečal očem, ker je tudi v Galinem opisu zapisal, da ima »gut augen«, lepo ženstveno glavo in lepo tipično telo, bila pa sva nesproščena v gibanju Smiley. To morava do Hrušice definitivno izboljšati. Dobila sva zelo perspektivno.

A je potem Žan tisto rano na prsnem košu dobil na razstavi?
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #730 : ponedeljek, 10.04.2006 : 13:47:43 »

Santos.. ne tista rana je že stara... 2 tedna nazaj je bil šivan, ker pa smo mogli briti okoli dlako je še vedno vidna. Drugače pa se lepo celi. Je pa samo površinska rana- koža počila in smo šivali zaradi lepšega videza, ne ker bi bilo potrebno Smiley. Smo pa mi kmalu po tem ko smo odpravili laufali v halo kjer smo bili nameščeni saj je bila tam ob ringu res gneča, pa dobermani in to, tako da se nisem počutila ravno ok tam Tongue. Škoda da nisem vedela da sta tam, bi navijali Wink. Je pa res da sem na razstavo že tako zamudila in prišla komaj ob 10.30 in potem samo še divjala po papirje, pa iskat prostor da se namestiva... eno samo tekanje okoli!

Čestitke za zelo perspektivno!

No mi tudi pridemo v Hrušico tako da se vidimo, pa glej da me res pocukaš za rokav Smiley.
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #731 : četrtek, 13.04.2006 : 13:23:00 »

ojla vsem whippetkom!
imam eno vprašanje za vse, ki imajo že izkušnje s pasjih razstav. verjetno se bo slišalo neumno tole moje vprašanje, ampak zanima me, kaj vse mora pes tam početi(na razstavah), ker ga imam namen razstaviti pa pojma nimam kako to vse skupaj poteka?hvala za odgovore.
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #732 : četrtek, 13.04.2006 : 13:56:06 »

Ko prideš v ring, se po vzdolžni strani ringa z ostalimi postaviš v vrsto in postaviš psa, da pozira sodniku, potem se teče krog ali dva in potem sodnik ocenjuje vsakega psa posamezno, lahko ga pregleda na tleh ali pa na razstavni mizi (zobje, okončine, moda pri samcih,…), potem pes teče vzdolž ringa gor in dol, da sodnik oceni gibanje psa zadaj in spredaj, potem lahko posamično teče še en krog. In ko se zvrstijo vsi psi, ponovno tečejo v krogu, sodnik pa poda dokončne ocene. Sicer ni nič posebnega, pač poslušaš in gledaš sodnika, ki te vodi s kretnjami. Paziš le toliko, da se giblješ na pravi strani psa. Pes  vedno teče med tabo in sodnikom in da tudi, ko te sodnik ne ocenjuje in čakaš ostale, lepo postaviš psa v njegovo pozo.
Se pa zgodi tudi, da si čisto sam v ringu. Smiley
Charli, koliko pa je star-a?
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #733 : petek, 14.04.2006 : 12:28:19 »

ojla santos, ja čarli je star 13 mesecev in v bistvu ga sploh nisem imela namena razstavljat, vendar glede na to da me pa malo vseeno mika, pa še ful je lep(itak mi je najlepši, tako kot bi vsak rekel za svojega psa) tako da bi pač poiskusila, samo kaj naj rečem malo je svojeglav zato se kar bojim kako se bo obnašal. pa še ful rad ima pse, kar se mi zdi drugače ok, samo mora pa it čisto k vsakemu in se z njim malo poigrat. no bomo videli. hvala za informacije
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #734 : petek, 14.04.2006 : 15:26:04 »

Whippetaši imejte se lepo v tem podalšanem vikendu in se nalaufajte z vašimi strelami Wink

Mi začnemo danes z agilitijem, bomo poročali kako bo šlo. Smeha sigurno ne bo mankalo. Tongue A kdo od vas trenira agility?

Jutri imamo pa v planu whippet druženje in pohod na Vremščico. Zaenkrat so "prijavljeni" 4 whippeti, na eno pa še na tiho računam Grin Če bi se še kdo pridružil bomo pa sploh veseli.




Logiran
Strani: 1 ... 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines