mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 28.06.2024 : 17:10:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 132941 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #690 : nedelja, 12.02.2006 : 12:59:15 »

lep pozdrav, ja čarli ima rojstni dan 22.februarja, torej dva dni za mano tako da bo to dvojna žurka. ja svojemu dedku je pa precej podoben.lep sončen pozdrav
Logiran
charli
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #691 : sreda, 15.02.2006 : 19:59:40 »

ojla L, imam eno vprašanje na bistra.moj-album.com je en album obisk pri čakri, a je ta čakra od čarlija sestrica?ampak kot se jaz spomnim je bila čakra progasta in čarna rjava.no mogoče se pa motim.hvala za odgovor.pozdrav
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #692 : sreda, 15.02.2006 : 22:16:06 »

trpimo, trpimo

http://www.moj-album.com/slike/256593/VDArdknt7J0VGDVc.jpg
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #693 : sreda, 15.02.2006 : 22:32:23 »

Zoran, zdaj vas pa jaz prosim, da si pogledate tole stran http://stripduke.web-log.nl/categorie/84965
prva slika od zgoraj, pa tretja od spodaj navzgor.  So taki whippeti sploh dovoljeni
Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #694 : četrtek, 16.02.2006 : 22:49:55 »

Teško bi ocenil psa po eni sami sliki. Namreč lahko da je pes lep in korekten,pa ga lastnilk ni dobro postavil pred aparatom. Po tem kar vidim s te slike, bi lahko rekel , da psiček ni tako napačen,... vidi se da je zelo lepo okotan in da ima dober pigment. Rekel bi da nebo imel globok prsni koš,ker ga ima nad laktom. Nevidim pri tem kužku za to starost kake felerje, lahko bi rekel da je normalen psiček. Psiček na spodnji sliki, pa je zelo razstegnjen. Mi je pa všeč in se mi zdi dosti boljši od dveh psičkov pod njim.
Rad bi slišal tvoje mnenje, ....

Drugače bi pa rad da pogledate na isti web strani ( Show News ) in poiščite malo pod vrhom -
"Westminster Whippet results!!" in si poglejte psa ,ki je bil BOS na Westminsterju. Ime mu je
Best of Opposite Sex: CH. Sporting Field's Rock On. Za mene je eden od lepših Whippetov momentalno na svetu. Fantastično se giba in je zelo skladen pes. Poglejte si ga in mi povejte svoje mnenje.


http://stripduke.web-log.nl/categorie/84460
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #695 : četrtek, 16.02.2006 : 23:08:44 »

Teško bi ocenil psa po eni sami sliki. Namreč lahko da je pes lep in korekten,pa ga lastnilk ni dobro postavil pred aparatom. Po tem kar vidim s te slike, bi lahko rekel , da psiček ni tako napačen,... vidi se da je zelo lepo okotan in da ima dober pigment. Rekel bi da nebo imel globok prsni koš,ker ga ima nad laktom. Nevidim pri tem kužku za to starost kake felerje, lahko bi rekel da je normalen psiček. Psiček na spodnji sliki, pa je zelo razstegnjen. Mi je pa všeč in se mi zdi dosti boljši od dveh psičkov pod njim.
Rad bi slišal tvoje mnenje, ....

moje mnenje? Jaz ne morem sodit na tak način kot ti.   Mladič na prvi sliki me bolj kot na mladiča psa spominja na kakšnega mladiča losa. Same noge in nič drugega.  Sj ga nič ni.  Če primerjam z drugimi mladiči whippetov....   Huh Undecided
na tretji sliki me pa itak spominja na jazbečarja.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #696 : četrtek, 16.02.2006 : 23:15:30 »

če bi kakšnega vzela bi tega SONG SUNG BLUE EBONY

ali pa tole psičko pod njim SONG SUNG BLUE EVE
Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #697 : petek, 17.02.2006 : 01:13:22 »

Mladiči, za katere si me vprašala so stari dobra dva meseca in je normalno da so v taki fazi,namreč mladički začnejo rasti in zgubljati na teži. Mladički , ki pa so tebi všeč so stari okoli enega meseca. In v tem stadiumu so bolj zavaljeni in ljubki.  Tako da nemoremo primerjati mladičke ,ki so en mesec stari in te od dveh mesecev. Namreč ti mladički ki tebi niso všeč,so isto tako zgledali ko so bili stari en mesec. Tisti mladiček za katerega praviš,da zgleda kot jazbečar,se zelo motiš. Res je da je bolj razstegnjen,toda je zelo lep mladiček. Ima odlične kote,lep dolg vrat,odličen sprednji prsni koš,lepa glava itd. Če bi ga lastnik lepše postavil,bi lahko rekel da je zelo lep primerek Whippet mladiča.
Logiran
Santos
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 71


« Odgovor #698 : petek, 17.02.2006 : 02:16:14 »

Best of opposite sex dobitnik, Sporting field's Rock on JC, je res čudovit samec, čeprav so mi osebno psice ljubše. Izredno mi je všeč Ch. Bohem C'est La Vie. Na splošno mi je namreč pri psicah všeč njihov ledveni del, ko se začne linija prsnega koša proti ledvenemu delu dvigovati in se potem lepo spelje v zadnji kolenski sklep, kar se pri psu nikoli ne vidi tako lepo zaradi njihove "moškosti". In če ima psica še lep, pravilen topline, odlično dolžino telesa, je to to. Poleg vsega ostalega, seveda.

Na strani Westminster kennel club-a si lahko ogledate video posnetke razstave, ki je potekala 13. in 14. februarja letos.
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #699 : petek, 17.02.2006 : 09:47:29 »

sj pravim, da jaz ne morem sodit.  Lahko samo primerjam z drugimi slikami in z mojim trotlom, ko je bil majhen.
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #700 : petek, 17.02.2006 : 10:23:31 »

pozdravljeni,
vidim, da se je debata razvila v zelo zanimivo in poučno in jo je bilo res super prebrati. Hvala zoranu in ostalim Smiley

Meni je Best of opposite sex krasen samec, čeprav za moj okus mogoče malenkost prenizek zadaj.
Se pa strinjam s santosom, da so pri whippetih samice tiste pri katerih ledveni del naredi razliko in jih  postavi v prednost Wink Moškost dejansko prelomi krivuljo in nekako zmoti.


Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #701 : petek, 17.02.2006 : 12:10:02 »

Primerjanje je eden od načinov , kako lahko ispopolnimo sliko v naši glavi o pravilnem videzu pasme. Praksa in čas pa naredita svoje...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #702 : petek, 17.02.2006 : 13:16:37 »

Zoran posilja tri fotke:


Pencloe dutch gold


Pencloe dutch gold


Nutshell Of Nevedith
Logiran

zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #703 : petek, 17.02.2006 : 15:46:54 »

Sporting field's Rock on - mogoče na tisti sliki res zgleda malo padajoče na hrbtni liniji in potem je nižji v zadnjem delu. Toda to se dogaja če psa malo več razstegnemo in če slikamo bolj z sprednje stranske strani. Jaz bolj pogrešam bolj poudarjen sprednji prsni koš, kar je problem pri večini Ameriških psov.
Ta problem je zelo viden v Bohem psarni, .... Bo Bengstnove pse poznam in mi niso všeč fronti pri njegovih pseh.Isto tako je veliko njegovih psov lomnjenih v hrbtnem delu. Kajti če bi dal pest med sprednje noge, bi našli praznino. Sprednje noge so zelo naprej pomaknjene.Obenem pa imajo niske prsne koše. Bo me je povabil na W.N.S v ZDA,kjer bo on lestos sodil. To jeena večjih Whippet specialk v ZDA. Pride do 900 whippetov na to rastavo.
Drugače njegovi psi zgledajo dokaj atraktivno in so zelo uspešni v ZDA.
Logiran
zoran
novinec
*
Sporočil: 47


« Odgovor #704 : petek, 17.02.2006 : 16:02:12 »

Verjamem da ste že videli slike od Pencloe Dutch Golda ter Nutshell of Nevedith. To sta zelo lepa predstavnika pasme. Za mene sanjski par, te dve slike povesta vse,...mislim da ni potrebno razspravljati o teh dveh najbolj legendarnih Whippetov. Rezultat teh dveh psov je še bolj legendarni : " Nevedith Justa Jesta ",kateri je oče našega Empre.
Logiran
Strani: 1 ... 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines