mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 30.09.2024 : 13:24:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: WHIPPET  (Prebrano 136644 krat)
0 članov in 41 gostov pregleduje to temo.
nik@
gost
« Odgovor #105 : četrtek, 17.07.2003 : 09:27:35 »

Pia, mi ne hodimo na razstave.
Jaz sicer mislim, da je naša najlepša na svetu, verjetno tako kot vsi mislijo za svoje kužke.

Hvala vsem za informacije iz zavetišča. Greva z možem danes tja, da si lepotca ogledava.
Baje ga je gospodar oddal, ker naj bi bil cele dneve odstoten in naj bi mu kuža iz dolgčasa začel grizti stvari v stanovanju. Drugače pa naj bi bil kuža povsem socializiran in se dobro razume z drugimi kužki.
Komaj čakam, da ga vidim!
Sicer smo planirali kužka šele čez nekaj let ampak imamo zadosti prostora za njega tudi sedaj.
Mi gre kar na jok, ker res ne razumem, kako lahko kdo zapusti kakršnokoli bitjece. In zakaj se taki sploh odločijo za domače živali!
Bi morali imeti prej izpite, tako kot za avto. Če si primeren, ga imaš lahko, če pa ne , pa ne. Sanje!!!

Lp,

Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #106 : četrtek, 17.07.2003 : 10:00:57 »

hoj
Tudi jaz sem zgrožena, ne samo zaredi tega whippeta ampak tudi zaradi drugih psov, ki jih ljudje kar pustijo. Jaz si kaj takega sploh ne morem predstavlati, da bi naredila.
Upam, da bo dobil dobrega lastnika.
Tudi jaz razmišljam, da bi ga šla pogledat.
  lp
Pa še to kakšno mnenje imate oddaji o whippetih na animal planet, ki je bila včeraj?
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #107 : četrtek, 17.07.2003 : 17:50:02 »

Nik@:
Javi kaj sta zrihtala.
S:
Jaz še tudi nisem probala s coursingom, bom pa definitvno takoj ko se mi ponudi priložnost.
Gledala sem oddajo in se mi je zdela kr vredu, samo ful prekratka. Take stvari bi lahko gledla ure in ure. Je še kdo drug gledal? Predvsem pa me je pritegnilo tisti s frizbijem. Je kdo to že probal? Morajo biti posebni pasji frizbiji ne?
Kuhan pozdrav
Pia
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #108 : četrtek, 17.07.2003 : 19:36:36 »

Hoj
Smo šli gledat whippeta. Je zelo prijazen, miren, meni se ni zdel toliko preplašen, je pa zelo zalosten.
Na mojo žalost pa ga naša niti pogledati ni hotla tako, da ga nismo vzeli na žalost, se mi pa srce trga ko se spomnim na vse te kužke.

Tudi meni se je zdela oddajo o whippetih prekratka.
Mi imamo tudi frizbi tistega iz platna, ki ga dobiš v pasjih trgovinan, naša kar teka za njm in ga lovi v zraku ter prinese nazaj, da ji ga spet vržeš. Ne dela pa takšnih akrobacij kot ti ki so bili v oddajo.
lp
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #109 : sobota, 19.07.2003 : 13:59:15 »

Nik@ imate novega družinskega člana?
Je kuža še vedno v zavetišču? Če bo kdo od vas šel tja bi blo res dobro da pogleda številko tetovirno. V glavnem tisti ki imate možnost javite kaj se dogaja. Bom pa malo povprašala okrog.
Lp, Pia
Logiran
nik@
gost
« Odgovor #110 : ponedeljek, 21.07.2003 : 10:03:36 »

Pia, S,

smo šli pogledat kuža. Zelo je lep, prijazen, miren. Sva se odločila, da si vzameva vikend za premislek. Danes ga gre mož iskat po službi (če nas ne bo že kdo prehitel). Bomo poskusili. Malce naju skrbi, ker kmalu pričakujeva naraščaj, ampak upava, da bo vseeno šlo.

Kuža ima vtetovirano številko, ki pa je nismo mogli prebrati. njegov "dobri" gospodar dokumentov seveda še ni prinesel in jih po mojem tudi ne bo. Kuža naj ne bi bil Komarski, je pa slovenski, tako da je verjetno od Novaka.
V šoli seveda ni bil, je pa miren, na sprehodu je hodil lepo poleg, mirno je počakal, da mu je mož pogledal zobke...


S! Mogoče smo se srečali? Mi smo prišli z rjavo whippetko. Imaš ti sivo?

Oddaja se mi je zdela prekratka, malo preveč so kazali tekmovanja. Po mojem je še veliko drugih stvari, ki jih imajo whippetki za pokazat. Da pa našega prevajalca sploh ne omenjam "whippet je v sorodu s hrtom" Huh Očitno nima pojma o pasjih pasmah. Vsaj ne o teh!

Naša kužika ima svojo največjo ljubezen - frizbi! Mora pa res biti pasji, da ga lahko pobere. Se jih pa nikjer več ne dobi pri nas, tako, da je že malo "zmahan". Probajte!

Vas bom jutri dopoldan obvestila, če je bo kuža že naš. Definitivno ga greva iskat danes popoldan. Saj pravim - če nas ne bo kdo prehitel.

Lp,
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #111 : ponedeljek, 21.07.2003 : 10:20:52 »

Hoj
Naša je tigrasta- temno siva z rjavo podlago.  Mi smo prišli nekaj do petih verjetno smo se srečali.
Tudi jaz še vedno mislim na Bola ampak ne vem kako bi se naša potem doma obnašala tam je kar stran gledala.
Nik@ kako pa se je vaša obnašala ko je bila z njem?

Ko sem jaz po telefonu vprašala čigav je pes mi je rekla, da je Karstia, mislim pa da treba še preverit. Aja pa baje so imeli samo eno leglo in nič več. To pa zdaj ne gre skupaj.
  lp



Logiran
nik@
gost
« Odgovor #112 : ponedeljek, 21.07.2003 : 10:35:04 »

S,

Bol se v našo seveda zaljubil in je rinil vanjo. Pa ga je okregala in je potem dal mir, pa sta potem normalno hodila naprej. Jaz mislim, da je šlo kar ok. Sicer pa ta "naša" kužika v bistvu ne živi pri nama z možem ampak pri moji tašči. Res pa je, da večkrat prideta na obisk in tudi po več dni ostaneta pri nama. Tako, da v bistvu z Bolom ne bi bila non stop skupaj.

Upam, da bo še tam danes popoldan. Saj mogoče bom pa že danes lahko sporočila, če bo dovolj zgodaj, ker imam internet samo v službi.
Bom vmes še enkrat poklicala, če ga še imajo. Saj po mojem ga tudi ne dajo kar vsakomur.

Lp,


Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #113 : ponedeljek, 21.07.2003 : 10:40:46 »

Hojla
Naša ga je pa čist ignorirala, ona je pa navajena da je sama in da je vse njeno. Mogoče preveč kompliciram ampak sploh se ne morem odločit. Še nikoli nisem imela dva psa verjetno bi se ščasoma sprijaznila ampak kaj pa če se nebi? Vendar te stvari se kar splača premisli po moje.

Sem pogledala na stran od zavetišča še vedno je gor potem ga verjetno še niso oddali.
     lp
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #114 : ponedeljek, 21.07.2003 : 11:30:54 »

S,
na zacetku so vsi edinci prizadeti. Potem pa se ponavadi tako navezejo drug na drugega, da brez ne morejo ziveti. Leta niso ovira (mi smo naredili to, ko sta bila samca stara 2 in 4 leta). Vcasih zna biti tezava pri dveh samcih. Pri paru - samec in samica, pa skoraj ni tezav.
Imela bos dvojno delo a tudi dvojno veselje.
Kar pa se tice papirjev - mislim, da boste na zvezi to lahko uredili (s preklicom rodovnika ipd).
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #115 : ponedeljek, 21.07.2003 : 11:46:53 »

Men se pa srce trga, da vzreditelj tega reveza ni posredoval  Cry
Upam da bo zdaj vsaj srecen v novem domu.

Btw ko smo mi nasemu "edincu" pri 6 letih "podtaknili" psicko, je zganjal ful zamero, potem pa je ugotovil, da je pravzaprav cist fajn imet zensko druzbo in jo je prav navduseno sprejel, takoj ko ga je nehala vlect za rep in zganjat podobne fore  Grin
Logiran
nik@
gost
« Odgovor #116 : ponedeljek, 21.07.2003 : 11:51:31 »

Ja, žalostno.
Ravnokar sem malo brskala po internetu.
Whippeti od Novaka (Aleš?) iz leta 2001 so se imenovali na C.
Ta iz zavetišča je star štiri leta, ime mu je Bol. Po mojem je njihov.

Upam, da ga danes še dobimo in da bo pri nas srečen.


Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #117 : ponedeljek, 21.07.2003 : 12:55:57 »

Hoj
Barbka in sirtaki hvala za nasvet, verjetno je res tako, saj pravim nimam še izkušenj kako je to.
V bistvu jaz sploh ne rabim papirjev samo fino bi pa bilo vedet čigav je.
Bomo mogli še malo počakat da ugotovimo čigav je. Komarska je imela letos na B. Ni pa nujno da ga je lastnik sploh klical po rodovniškem imenu,mi tudi našo ne.

      lp


Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #118 : ponedeljek, 21.07.2003 : 13:18:07 »

Jaz tudi upam da ugotovimo čigav kuža je. Vsekakor pa javite kako in kaj. Jaz sem tut razmišljala da bi ga vzela ampak imam dva pa ne vem če bi sfolgala tri ker ta dva nista nevem kaka bisera v uboganju, če bi imela samo enega sploh ne bi pomišljala in bi bil Bol že pri meni. Lahko vam samo rečem da je dva super imet, res nekaj neverjetno lepega. Svetujem da probate, pa ne vem če boste pol še kdaj meli samo enega  Grin
V glavnem definitvno  javite kako se bo stvar razvila.
Lp, Pia
Logiran
nik@
gost
« Odgovor #119 : ponedeljek, 21.07.2003 : 15:20:24 »

Gremo po Bola!  Smiley
Sva zmenjena v zavetišču, da ga pripravijo, ker ga še nihče drug ni prišel iskat.
Mož je ravnokar na poti tja.
Vas bom obvestila, kako bo. Držite pesti!

Lp,
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: WHIPPET
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines