mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.07.2024 : 06:26:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 178843 krat)
0 članov in 51 gostov pregleduje to temo.
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #780 : torek, 06.01.2009 : 11:55:50 »

Sem si ogledala slikco boksa in sem sigurna, da bi naš vse skupaj hitro preplezal in bil takoj zunaj, za beagla bi bil pa takšen boks idealen.
Kako bi pa ostali bokserji reagirali pa ne vem, bo še kdo kaj napisal.
Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #781 : torek, 06.01.2009 : 12:00:59 »

Sem si ogledala slikco boksa in sem sigurna, da bi naš vse skupaj hitro preplezal in bil takoj zunaj, za beagla bi bil pa takšen boks idealen.
Kako bi pa ostali bokserji reagirali pa ne vem, bo še kdo kaj napisal.

Naš bi bil narejen doma (kok je fajn met take talente v druzini=)) in bi imel tudi kovinsko zgoraj, kot nekaksno streho. Povezavo sem dodala samo da bi si predstavljali glede velikosti...

Edino kar imam pomisleke je, da je morda malo premalo prostora, da bi bil bokser cele 8 ur notri ter potem se ko spi?
Glede njegove hiperaktivne narave mislim...ker nas prvi pes (samojed), ki je imel tak boks, je vecino casa ko nas ni bilo doma itak prespal...samo je pa res da ni bil ne vem koliko "živ".
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #782 : torek, 06.01.2009 : 12:03:31 »

Aja. Očitno sem nekaj pomešala.  Lips Sealed
Ja, dva mladička naenkrat bi bile res prevelik zalogaj. Že tako gre veliko časa za vzgojo enega. Jaz bom vedno vztrajala pri psičkah, je pa odločitev res stvar posameznika.  Smiley

Navidezne brejosti pri steriliziranih psičkah ni. Ravno s tem razlogom smo dali sterilizirati prejšnjo bokserko pri 7ih letih. Njena navidezna brejost je bila res že stresna, tako zanjo kot tudi za nas. Ampak niso vse navidezne brejosti tako "hude".  Tongue

Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #783 : torek, 06.01.2009 : 12:23:57 »

Aja. Očitno sem nekaj pomešala.  Lips Sealed
Ja, dva mladička naenkrat bi bile res prevelik zalogaj. Že tako gre veliko časa za vzgojo enega. Jaz bom vedno vztrajala pri psičkah, je pa odločitev res stvar posameznika.  Smiley

Navidezne brejosti pri steriliziranih psičkah ni. Ravno s tem razlogom smo dali sterilizirati prejšnjo bokserko pri 7ih letih. Njena navidezna brejost je bila res že stresna, tako zanjo kot tudi za nas. Ampak niso vse navidezne brejosti tako "hude".  Tongue

Ja mene tudi malo bolj vleče k samičkam, predvsem zato ker jo(ga) bom na vsaj dva ce ne celo na vse sprehode vozila jaz, in je pri mojih 50 kilah verjetno lazje zadrzat samico, ki so vecinoma manjse.
Seveda ima veliko pri tem tudi vzgoja samo vseeno vem iz izkusenj da je lahko se tako lepo natreniran, pa ga vseeno kdaj malo "zagrabi"=)

Razen tega mi je pa povsem vseeno ali samcek ali samica.
Pa tudi pri barvi nimam nobenih preferenc...
Na zacetku so mi bili vsec predvsem progasti, temni ter malo manj rumeni, vendar bolj ko gledam vse slike mi pocasi ratuje tako vseeno da mi bolj ne bi moglo biti=)

Še celo beli, ki so mi bili na zacetku najmanj vsec, so mi zdaj kar precej=)
Bi mi bilo vseeno tudi ce bi bili vijolicni=)
Samo da bi se vedno bili po karakterju taki kot so.
Logiran
DraganB
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #784 : sreda, 07.01.2009 : 15:27:28 »

Pippo vom Igneshof

Logiran
DraganB
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #785 : sreda, 07.01.2009 : 15:29:09 »

Kalina

Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #786 : sreda, 07.01.2009 : 17:52:38 »

Oba sta lepa.
Me pa zanima Kalina. Zadnje čase malo bolj gledam psičke.
Redko naletim na psičko, ki ima lepo kvadratično obliko, se pravi kratko telo.
Iz katerega legla je, če ni skrivnost?
Pa starost?

Logiran
DraganB
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #787 : sreda, 07.01.2009 : 19:42:29 »

Ja sam zi Srbije,pa ne znam da li cemo se sporazumeti najbolje Wink

Kalina je stara 3,5 godine,do sada se nije parila jer je vodjena na izlozbe i pobedjivala je mnogo puta.Cak je na ATIBOXU-bila 5. mesto. Njen otac je Ypsilon Della Cadormare a majka Griffit(Hristo Hazenberg).
Kalina ce biti parena sa

Multi CH. Kelindra Juventus koji je trenutno u Srbiji a inace je iz Nizozemske


Kalinina sestra,Kobra,koja je isto kod nas


parena je isto sa Kelindra Juventusom i dobijen je ovaj stenac
Agrid


Pozdrav!!
Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #788 : sreda, 07.01.2009 : 19:48:02 »

Joj kok je lep mladicek...

Ce bi pa tazga dobila kje pri kakem leglu, pol sem pa prepricana da bi se tud na razstave potrudla it...
Mam filing da je ful skoda lepih psov samo za solanje in druzbo (kot bi ga imela jaz)... Undecided
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #789 : sreda, 07.01.2009 : 20:38:55 »

DraganB ... za pisanje o parjenju in mladickih je na tem forumu obvezen paket ... vec si lahko preberes [/TUKAJurl]. Je pa mladicek res lep. Cheesy

Vzreditelji in psarne na mojpesnetu:
[url]http://www.mojpes.net/modules/vzreja/index.php?storytopic=293


Cwicie ... za prvega cisto vajinega psa bi jaz definitivno vzela psicko. Se vseeno mislim, da je lazja vzgoja psicke, kot psa. Seveda je vse odvisno od dominantnosti, pa vseeno. Psi so veliko bolj "gajstni" kot psicke. Pri nas imamo 3 psice (imeli smo jih 4 in niso prisle istocasno k hisi) in so se zaradi nase vzgoje vse dobro "skup vzele", seveda pa je k temu pripomogel se karakter vsake posebaj.

Jaz sem imela Aiko en cas v kletki (bila sem v najemniskem stanovanju in ona je imela sama doma kar veliko dela). Kletka mora biti velika ravno toliko, da gre pes lahko noter in noter se ne daje hrane pa ne vem kaj se vse. Jaz ponoci psa NIKAKOR ne bi imela v kletki. Kar se pa tice dnevnega bivanja v kletki, ko smo v sluzbi pa le, ce ima prevec unicevalskih nacrtov, ko nas ni doma, kar pa vidis sele, ko ga prvic pustis samega ali pa sele cez kako leto. Nikakor pa ne cisto takoj, ne da bi prej poiskusila kako in kaj. Sej mu lahko pustis igracke ali kaj podobnega doma. Jaz sem unicevalske dejavnosti odpravljala s kostkami ali pa s palicami (na zalost ni cist dobra ideja, ampak takrat sem tako naredila), pa s tem, da sem jima skrila piskotke in sta jih iskali. Pa obvezno je bil prizgan radio ali pa TV.

Toliko zaenkrat, me sinko vabi v igro.

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #790 : sreda, 07.01.2009 : 20:40:38 »

Uf, zgoraj mi nekaj ni slo v redu: sram

Informacije - paketi.

Vzreditelji in psarne na mojpesnetu:
http://www.mojpes.net/modules/vzreja/index.php?storytopic=293
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #791 : sreda, 07.01.2009 : 20:54:20 »

Cwicie, jaz nimam bokserja, se oglašam samo zaradi alergije, ki si jo omenila, ker smo tudi mi dali to skozi. Namreč partner ima/je imel blažje alergične reakcije na moje mačkone oz. najbolj na samo enega od njih.
Jaz bi ti priporočila, da se zmeniš za kakšna srečanja z bokseraši in da tole alergijo malo "sprobate". Namreč ni nujno, da mu težave povzročajo prav vse pasme. Poskusita, pa bosta videla. Če bi bilo prehudo, se odločita pač za katero drugo pasmo.
Samo predlog, ker poznam nekaj primerov, kjer ljudje dejansko imajo težave, vendar ne pri vseh pasmah npr.
Je pa tudi čisto mogoče, da sčasoma alergija "zbledi". Tako se je zgodilo pri nas. Najprej je bilo kar hudo, saj je partner tudi astmatik. Povrhu vsega je moral skrbeti ravno za mačka, na katerega je bil alergičen (sta bila dudarja, on in njegova sestrica, vendar je imela sestrica težave, zato sem zanjo skrbela jaz, za malega pa on, ker je bilo manj dela  -ni imel izkušenj). Kasneje, ko nismo več "dudali", smo pazili, da nista bila preveč v neposrednem stiku. Zadeva se je malo omilila, je pa trajalo cca 1 leto oz. malo manj, da je popolnoma izzvenela.
Samo predlog. Poskusita, preden se odločita za nakup.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #792 : sreda, 07.01.2009 : 21:08:05 »

Ja sam zi Srbije,pa ne znam da li cemo se sporazumeti najbolje Wink



Ni problemov, dobro se razumeva.
Hvala za podatke.
Imaš res lepe pse. Smiley
Kalina je pa še posebej Kiss
Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #793 : sreda, 07.01.2009 : 22:13:45 »

Citat: linchaich
... za prvega cisto vajinega psa bi jaz definitivno vzela psicko. Se vseeno mislim, da je lazja vzgoja psicke, kot psa. Seveda je vse odvisno od dominantnosti, pa vseeno. Psi so veliko bolj "gajstni" kot psicke. Pri nas imamo 3 psice (imeli smo jih 4 in niso prisle istocasno k hisi) in so se zaradi nase vzgoje vse dobro "skup vzele", seveda pa je k temu pripomogel se karakter vsake posebaj.

Ja, ravno zaradi tega se zdaj bolj nagibam k psicki.

Citat: linchaich
Kletka mora biti velika ravno toliko, da gre pes lahko noter in noter se ne daje hrane pa ne vem kaj se vse. Jaz ponoci psa NIKAKOR ne bi imela v kletki. Kar se pa tice dnevnega bivanja v kletki, ko smo v sluzbi pa le, ce ima prevec unicevalskih nacrtov, ko nas ni doma, kar pa vidis sele, ko ga prvic pustis samega ali pa sele cez kako leto. Nikakor pa ne cisto takoj, ne da bi prej poiskusila kako in kaj.

Hm...

Samo kletka ki bi bila velika samo toliko da pride not in ven...to je meni bolj podobno kaksnemu transportnemu boksu kot pa "kletki" v kateri bi prezivel tistih 8 ur?
Kaj pa je narobe s tem da je kletka kar velika in s tem da ima v kotu kletke tudi lezisce kjer je njegov koticek za spanje in v drugem kotu posodici, ena z vodo bi bila polna vedno, druga, s hrano pa seveda samo ko mu doma damo obrok/e?
Nekako mi ni jasno zakaj to ni v redu?
Pri nasem psu je to vedno super funkcioniralo...

Ravno tako me zanima, kaj je narobe s tem, da je pes v taki veliki kletki ze od majhnega?
Ravno zaradi tega je nas to razumel kot njegov koticek, in je bil notri z veseljem, kdaj tudi ko smo bili doma, pac takrat so bila vratca odprta.
Ce pa imas kletko postavljeno le takrat, ko pes kdaj kaj unici, pa verjetno tudi on to vzame kot neko kazen, in si ne predstavljam da je notri z veseljem
No ne vem mogoce jaz to malo narobe razumem?
Kako je pa tvoja to sprejela? Ali je bil to v bistvu nekako namen...da se ji pokaze kaj se zgodi ce jo kaj popade=)?

Pa ne me narobe razumet...rada bi samo pojasnilo zakaj tako.

Yo
Jah te alergije so bile vedno zanimive...saj pravim...
Pri mojem se nikoli ni pojavilo nic, ce le zival ni imela vstopa na posteljo...pa so se lahko se tako "stiskali" na raznih kavcih, itd.
Pa ko si govorila o "bledenju" alergije...midva sva nazalost okusila ravno nasprotno, na zacetku (kake pol leta, se morda vec) je bil macek vedno z nama v postelji, pa ni bilo nobenih znakov.
Sele kasneje so se zaceli pojavljati neki lisaji...
Drugih problemov (npr. kihanje) ali kakrsnih koli drugih "opaznih" znakov ni imel...samo taki majhni rdeci madezi (kake 5 naenkrat) po celem telesu.
In smo pac sprejeli odlocitev, na posteljo nic vec, pa toliko vec na kavcu=)
In je delovalo=)
Ce pa se bo pokazalo da je na bokserje cudezno imun, pa toliko bolje=)

Na kaksno srecanje z bokserasi se pa tako ali tako nekoc misliva ustulit Tongue , ze zato da malo preziviva v njihovi druzbi, malo spoznas razlicne karakterje psov, navade njihovih skrbnikov, njihovo interakcijo... To se mi zdi itak potrebno preden se odlocis za nakup...
sj konec koncev imajo ljudje v povprecju se avto manj casa kot psa=)
Pa poglej kake kolobocije so ob nakupu avta...pes? ah psa pa sam na hitro v eno stacuno kupit pa pod bozicno jelko=)

 
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #794 : sreda, 07.01.2009 : 22:59:25 »

Kletka ... ne, imas prav, da je fino psa na kletko navaditi ze takoj, ampak jaz ce ne bi bilo potrebe, psa ne bi nikoli dala v kletko. Aika ni imela druge izbire, ker je bila v stanovanju tuja oprema in si nisem mogla privosciti, da bi kaj unicila. Tako da je bila v kletki medtem ko sem bila jaz v sluzbi. Je pa zanimivo, da je imela enkrat tako hudo drisko, da je celo odprla to kletko in se sla v vezo pokakat. Res noro ... namrec nikoli vec po tem je ni odprla. Sicer pa ni bila dolgo v kletki, jo je (naceloma) unicevanje minilo, pa se preselili smo se. Sej se kaj unici, ampak ce je res tam, kjer ne bi smelo biti.

Alergija ... jaz imam alergijo na dlako, ampak samo v kombinaciji s cvetnim prahom in je izrazita se bolj kadar se katera goni. Ampak me ni nikoli motilo ... moram takrat samo malo bolj pazit, da me psi ne lizejo ali pa da se ne dotikam prevec na golo kozo (razen dlani - tam ni problemov), ce pa ze, se umijem in je vse OK. Imam pa na Linino hujso alergijo kot na Aikino. Na Donino (nemska doga) dlako ali slino nisem imela nikoli alergije (mislim na cas, ko se je gonila), Era je pa tako sterilizirana.

Lp, Ursa
Logiran
Strani: 1 ... 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines