mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 24.06.2024 : 14:49:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 177210 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #795 : sreda, 07.01.2009 : 23:52:16 »

Ja, no sej, v bistvu nihče nima pravzaprav alergije na dlako, pač pa na določene encime, ki se lahko pojavijo v izločkih, odmrli koži ipd.
Glede odpiranja kletke... Hm, na to pa le pazite, meni jo je Layla dobesedno razsula (beri: se zaletiš z glavo in tiščiš toliko časa, da popustijo zatiči na vratih ali pa jo toliko zviješ, da poskušaš prit ven). Rezultat: skrivljena kletka in nič hudega psu (na srečo, ker je bila zagozdena, pa sem pravočasno prišla domov).
Tako da najprej tole dobro preverite in nabavite/naredite kvalitetno kletko.
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #796 : ponedeljek, 12.01.2009 : 15:21:56 »

Jaz kar podpiram boks - tale kovinski transportni boks. Če psa lepo zletaš in miselno utrudiš pred službo, bo že počakal tiste ure preden prideš domov. Sicer pa verjemi, da se ne bo nič kaj več zletal na 3 kvadratih, kot na enem. Vsekakor pa na kletko navajat takoj od malega s pozitivno motivacijo (ne kot kazen seveda), da ne bo pohištvo preveč trpelo. Saj pri 2-3 mesecih so še itak vsi kolkertolk pridni. Začne se s puberteto.
Noter v kletko pa mu dat kakšno igračko za glodat, kako coto ali pa štrik, samo da ne bo pojedel. Malo vode, dosti pa tudi ne, da se ne bo preveč nažlempal in ga bo potem začelo tiščat lulat.
Logiran
saska
odvisnež
*****
Sporočil: 563


« Odgovor #797 : sreda, 14.01.2009 : 14:39:59 »

Nov dom išče mešanka z boxerjem. Več info tukaj: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27458.new.html#new

Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #798 : sobota, 17.01.2009 : 15:46:32 »

Of kako je mala lepa za znoret. Pa ti uhelčki noro. Škoda, zame da nimam lastnega stanovanja. Lepa, lepa ..... Čisto po boksersko se obnaša. oooo želim ji dobre lastnike.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #799 : ponedeljek, 19.01.2009 : 21:48:56 »

Pozdravljeni, pa da še tukaj vprašam, kako menite, da bi se ujeli dve shih tzujki z bokserko oz. obratno, ker s fantom načrtujema namreč nakup bokserke spomladi.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #800 : ponedeljek, 19.01.2009 : 21:53:22 »

Zakaj se pa ne bi mogli ujeti?  Smiley
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #801 : ponedeljek, 19.01.2009 : 21:56:21 »

Ah, pa sej ne, da se ne bi mogle ampak...ves da imam pomisleke-3 babnice, pa še  moji dve štruci sta tako mali Cheesy
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #802 : torek, 20.01.2009 : 11:02:19 »

Lej bokserčki so radi glavni na vasi, kar pa ne pomeni da so agresivni. Postavila se bi nova ureditev.
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #803 : torek, 20.01.2009 : 11:18:07 »

Oj Cwicie
naj ti še jaz povem svoje mnenje o kletkah. Kletke naj bi bile za psa nekaj pozitivnega saj mu nudijo zavetje tako v stanovanju ko te ni, na poti v avtu in če se odločiš počitnikovat.
Psi se dobro počutijo če imajo, ko jim je nelagodno, zavetje. Najberž si že opazila da se radi umaknejo pod mizo ali pa se zleknejo v kot kavča. Kletka naj bi povzela te lastnosti. Na potovanju je pa lahko super ko mora kuža počakati kje, kletka tedaj pomaga, da se ne počuti preveč nelagodno v neznanem kraju, saj jo pozna in ve da je v njej varen.
Res pa je da se da živeti tudi brez nje. Mi ne uporabljamo kletke, z nekaj vaje je Gea čisto pridna, ko je sama doma. Takrat pač spi. In ne uničuje stvari (na začetku pa roko na srce je). Na izletih pa je eden od naju (jaz ali fant)  vedno z njo. 
Če boš kletko pravilno in ne nasilo predstavila psu ti bo olajšala marsi katero stvar.

In upam, da si ti bo želja da boš imela svojega kosmatinca kmalu uresničila. (meni se je vlekla e pa tudi uresničila)
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #804 : torek, 20.01.2009 : 18:20:55 »

Pozdravljeni, pa da še tukaj vprašam, kako menite, da bi se ujeli dve shih tzujki z bokserko oz. obratno, ker s fantom načrtujema namreč nakup bokserke spomladi.

Nasa Aika je NORA na majhne pse ... dva shih tzu-jcka hodita tu mimo in kar skace od veselja, ko ju vidi ... ful se rada igra z njima. Ce bodo cist od malega skupaj, mislim, da ne bo problemov. Sicer pa imejte ob nakupu oziroma iskanju psa s seboj vasi dve kuzi.

Lp, Ursa
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #805 : torek, 20.01.2009 : 18:27:27 »

oh super, mi je odleglo Cheesy kako pa to, da naj ju imam zraven? Jaz sem mislila ravno obratno, saj imajo tam tudi vec odraslih psov in sem nam vsem zelela prihraniti nepotreben stres Smiley
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #806 : torek, 20.01.2009 : 19:50:47 »

Hm? Glede na to, da bo mamica poleg mladičkov, sama raje ne bi jemala s seboj psičk. Mislim, da bi lahko kar hitro prišlo do konflikta.  Huh
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #807 : torek, 20.01.2009 : 20:08:23 »

Se povsem strinjam z lorry, se posebej, ker s sedanjima psicama tudi sicer vse v vzgoji ne stima. Vzreditelji bokserke si najbrz ne zelijo, da bi prislo do spetirja zaradi "razigranosti" tvojih psic in tvojega neposredovanja.

Linchaich, nekaj je tvoja Ajka, ki uboga na tvoj pogled, glas, gib ..., drugo je ena odrasla shih tzujka, zraven ena "razigrana" in ne korigirana 5-mesecna shih tzujka, poleg njiju pa se bokserska mladicka, zato bi se jaz vzdrzala kaksnega pretiranega navdusenja.

Lahko pa poves sessi kaj o tem, kako vzgojiti vec psic v krdelu, da se nekoc ne pobijejo med seboj, ko jim obrnes hrbet.
Tema je http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27514.0.html.

Pa se tole. Ce imate sami bokserja, ki ste ga vzgojili v odlicnega in stabilnega spremljevalca, to se ne pomeni, da je bokser prav za vsakega, kot ga tudi ni za porivati ljudem kot ljubitelja otrok in podobno. Tudi bokser postane brez vzgoje skrajno nemogoc, zaradi razlicnih vplivov se lahko zgodi, da otrok sploh ne mara, lahko je grozen potepuh, lahko je unicevalec, lahko je tezak (vecina nevzgojenih skace na vsakega, ki ga sreca, sili v narocja, tezi z igracami ...). Lahko pa je seveda tudi bokser agresiven. Do ljudi in do drugih zivali. Zato predlagam, da napisete kaj o vzgoji bokserskega mladica, ker marsikdo ne verjame napotkom, ki veljajo za vse mladice (tako tudi za bokserja). Morda bo kaj pomagalo, ce se napise, da se "bokserja" vzgaja tako in tako ...".

Vsekakor pa je lepo vzgojen bokser prekrasen pes.
Logiran

sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #808 : torek, 20.01.2009 : 20:16:16 »

hvala za ponudbo, ampak ze vem kako vzgojiti bokserskega mladicka plus tega bodo tukaj za to vzreditelji kaj ne? vsekakor pa raje upostevam pozitivne nasvete pa ne tiste, ki mi grozijo o ''mnozicnem uboju'' se preden je pes sploh doma Wink Kalsang mi je znala prav krasno razlozit brez da bi moji najljubsi bitji oznacila za nevzgojeni. No, pa hvala vseeno Jana za cas, ki si mi ga namenila, saj vem da je bilo dobronamerno Smiley Pa brez zamere.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.332


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #809 : torek, 20.01.2009 : 20:32:40 »

sessa, me veseli, da razumes point mojega pisanja, torej to, da je dobronamerno Wink. Namrec, najmanj, kar si zelim, je kakrsenkoli fajt med psicami enega krdela, pa ce so to tvoje psice ali od kogarkoli drugega. Ti povem, da zelo grdo izgleda, cetudi si zraven in cetudi posredujes na ustrezen nacin (ves, kako je treba posredovati, ko se stolcejo dve ali tri odrasle psice?).

Me pa zanima, kaj si mislila z vprasanjem "ampak ze vem kako vzgojiti bokserskega mladicka plus tega bodo tukaj za to vzreditelji kaj ne?" Vzreditelji ti lahko povedo, da je treba prvi dan po prihodu domov narediti red in ce ga ti ne bos, ker bo bokserka tako srckana in ji bo vse odpusceno, ne bo nic pomagalo. Ko bos en teden/en mesec dopuscala, da bo majhna bokserka "luskana", bo tezko vzreditelj kaj pomagal pri vzgoji.

To ti jaz dopovedujem. Da mladic ni samo majhna in srckana kepa dlak, temvec zraste v odraslo psico s svojim karakterjem, nagoni in tistim, kar si jo ti naucila. Ce jo naucis (ji dopustis, da to osvoji za pravilno), da je ok tezit vsem po vrsti, potem je to to in ti povem, da ni nic prijetno zivljenje s taksnim bokserjem in tak bokser ni vec tista luskana zivahna zverca s slikc.
Logiran

Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines