mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 25.08.2024 : 18:39:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 181749 krat)
0 članov in 25 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #765 : ponedeljek, 17.11.2008 : 16:39:34 »

Joj upam, da bo bo z Lino šlo samo še gor.  Kiss

Tiste fore z lulanjem pa kakanjem pa tudi jaz poznam.. samo, da z mojo (trkam) zaenkrat ni nič narobe..
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #766 : sreda, 24.12.2008 : 11:02:01 »

Dragi pasjeljubci vesele praznike vam in vašim kosmatincem. Polno mokrih kosmatih lubčkov, dolgih sprehodov, nasmejanih ust, da bi bili zdravi vi in vaši kosmatinci.
Vama želita Gea in Berni
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #767 : sreda, 24.12.2008 : 17:20:24 »

Prijetne in mirne praznike vsem bokserašem in seveda tudi ostalim pasjeljubcem, kosmatincem pa, uživanja in crkljanja, brez petard...


Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #768 : sreda, 24.12.2008 : 17:49:34 »

Jezička nam keže tale šnoflja Kiss. Pridružujem se dobrim željam, lepo praznujte!
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #769 : sreda, 24.12.2008 : 18:05:30 »

Iii super pozer/ka!
Vesele praznike in srečno novo leto tudi vam!! Kiss
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #770 : ponedeljek, 29.12.2008 : 12:56:27 »

Jana, da ti ne smetim teme o vnučki.
Z Bondom imata enako igračo. Smiley







Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #771 : ponedeljek, 29.12.2008 : 13:37:27 »

Ooo Bond in Krtek!!  Cool  Kiss Kiss

Mi imamo tudi krtka samo Belli ni dosegljiv.. le zakaj?? Roll Eyes Tongue
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #772 : ponedeljek, 29.12.2008 : 13:43:09 »

Bond prekrasen si! Kiss
Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #773 : ponedeljek, 05.01.2009 : 15:49:30 »

Pozdravljeni=)

Že od majhnega sem ljubiteljica boxerjev (imeli so ga pri sošolcu doma, kjer je bil vedno glavna atrakcija, in vse od takrat sem navdušena nad njimi), doma smo sicer imeli druge pasme, ampak ko bo čas za to, bo moj kompanjon defenitivno hiperaktivni, prdeči in smrčoči slinavc=)

Imam pa samo par vprašanj (ni nujen hitri odgovor kajti o nakupu sploh še ne razmišljam, dokler ne bova s fantom na svojem (trenutno sicer imava svoje nadstropje v hiši fantovih staršev, ampak ker oni niso za "pse v hiši" in imajo svojega v pesjaku, morava na nakup še kar počakati, kar pa seveda sploh ni slabo ker bom tako lahko še toliko več zvedla=)) Tole temo počasi berem že kar dolgo časa, vendar nisem še niti na sredini=) Ampak počasi se daleč pride=)

Zanima pa me predvsem, kakšne so vaše izkušnje v razliki med spoloma pri boxerjih?
So psi občutno bolj dominantni in "prepirljivi" v kontaktu z drugimi psi ali je razlika skoraj zanemarljiva?

Ter obratno, ali so res psice bolj "nežne" in hitreje drugega psa sprejmejo za prijatelja?

Ravno tako me zanima, pri kolikšni starosti bi bil boxer najbolj primeren za "drugega psa v družini"-čim hitreje tem bolje ali je vseeno (fant si namreč nekoč želi beagla, vendar se ne bi spustila v nakup obeh hkrati, saj je že boxer sam po sebi velik zalogaj)? Ter ali je kakšna razlika kako sprejme drugega psa samec ali samica, ali je to odvisno izključno od posameznega karakterja psa?


Naslednje...
Kako je s "tistimi dnevi" pri psicah?
Pri nas (ravno tako pri fantu) smo vedno imeli samo samce, tako da s tem resnično nimam izkušenj.
Nosite takrat "pasje pleničke"?
Če bi imela samico, bi jo po vsej verjetnosti sterilizirala, saj je nimam namena ne pariti, ne razstavljati.
Zato me zanima če po sterilizaciji samici krvavenje za zmeraj preneha, ali obstajajo izjeme (nekaj sem slišala o tem).

Zadnje vprašanje...
Imate vašega boxerja ko ste v službi spuščenega, da prosto leta po hiši/stanovanju, ali imate ta čas zaprtega v boxu (v mislih imam veliiikega, kovinskega, v katerem je vse potrebno od posodic do ležišča, v katerem se lahko kar dobro sprehodi...)?
V tistem času ko je sam doma (domnevam) večino prespi in ni tako važno, če ima par ur omejeno gibanje ( se že potem nadoknadi na 3h dolgih in aktivnih sprehodih ter ko smo doma, takrat bi se prosto sprehajal)

Ravno tako me zanima, ali nekateri vašega psa ne pustite na posteljo?
Zanima me predvsem zaradi zdravstvenih razlogov-fant je namreč alergičen (milo) na pasjo in mačjo dlako, vendar se lišaji ne pojavijo, če pes ali mačka nimata vstopa v spalnico (imela sva mačko, ki je lahko bila po vseh sedežnih, v kuhinji, ma čisto povsod (pa je bilo dlake polhno povsod), razen v spalnici ne, in ko sem ob takih pogojih sesala 1x na dan, se alergija nikoli ni pojavila.

Seveda bi bila spalnica zaprta cel dan, tudi midva bi cel dan pred in po službi(v fantoven primeru) in faksom( v mojem) preživela s psom, le ko bi bil čas za spanje, bi pes odšel v svoj kotiček v box (tako kot v času ko naju ne bi bilo doma), midva pa v spalnico.

Tako bi bil pes (približno) v boxu v času mojega faxa oz. fantove službe-8 ur ter ponoči-8 ur. Ostali čas-8 ur pa bi bil prost in aktiven skupaj z nama.
Je to preveč dolgo v boxu in bi bilo bolje da razmišljava, da bi bil pes spuščen ko naju ni doma?

Uffff sem se razpisala, se opravičujem ker morate brati to dolgo klobaso=)
Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore=)

Lp,
Eva



Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #774 : ponedeljek, 05.01.2009 : 19:38:11 »

Se opravičujem (da ne bom koga užalila) ker sem uporabljala angleško različico imena...sem navajena da avtomatsko vedno uporabim x (fax, box, boxer...)

Pa srečno novo leto I guess=)
Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #775 : torek, 06.01.2009 : 10:41:35 »

Spet jaz=P
 
Sem malo pobrskala po spletu da bi imeli vsaj priblizno predstavo, kaksen boks oz. kletko imam v mislih:

Nekaj podobnega temu, vsaj po velikosti, vendar bi bilo v hiši, s tem da bi bilo notri tudi njegovo lezisce, posodice, nekatere igracke... in ko smo doma so vratca odprta, ko nas pa ne bi bilo, bi bila seveda zaprta.

Tak režim smo imeli pri prejšnjem psu, resda ni bil takohiperaktiven kot so bokserji, vendar mu je povsem ustrezalo, notri je sel tudi kdaj po sprehodu malo polezat, ceprav bi lahko bil kjerkoli v stanovanju.

Seveda je bilo potrebno ga ze od majhnega uciti da to ni neka kazen ( s tem da je mel kot mladic vrata vedno odprta in je lahko hodil ven in noter kolikor mu je bila volja, postopoma smo jih zaceli zapirati za par minut in nato dlje, ko smo bili doma, kasneje pa tudi ko smo sli od doma) tako da je to smatral kot svojo "hisko".

Ne vem pa, kako bi se to obneslo na boxerju, zato pa vas sprasujem.

Zdaj bom pa res nehala pisati in pocakala da dobim se vase mnenje=)

Lp,
Eva
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #776 : torek, 06.01.2009 : 11:03:28 »

Citat
Zanima pa me predvsem, kakšne so vaše izkušnje v razliki med spoloma pri boxerjih?
So psi občutno bolj dominantni in "prepirljivi" v kontaktu z drugimi psi ali je razlika skoraj zanemarljiva?

Po mojih izkušnjah je razlika zanemarljiva. Psičke znajo biti prav tako dominantne kot samci(do psov, ne do ljudi). Bokser je pač tak...z vsemi se bo razumel, če bo le lahko glavni. Sploh ne poznam bokserja, ki be se drugim psom podrejal.  Huh Se da pa z dosledno vzgojo vse omiliti... Sama svoji psički ne pustim, da se z vsakim psom igra in ovohava. Ima določene prijatelje za igro, drugače sem pa jaz njej glavna za igro. Tako niti ne sili k drugim psom.

Citat
Ter obratno, ali so res psice bolj "nežne" in hitreje drugega psa sprejmejo za prijatelja?
Težko vprašanje.  Grin Primer mojih pesjančkov...Diva ni neko nežno bitje...ravno nasprotno. Divja, razigrana in trmasta. Seveda se pride včasih pocartati ampak ko sama hoče. Njeno nasprotje je Jessica. Ona je najbolj scartlano pasje bitje. Ves čas bi visela na meni in po možnosti bi mi zlezla v naročje...samo, da bi se lahko čohala, božala in stiskala.  Kiss Edit bi raje tekala za žogico, Norma pa ni sekundo na miru in jo je težko pobožati.  Grin
Samca...Nadal se rad pride počohati ampak on bi raje delal in raziskoval, Necket me pa spominja na mamo Jessie in bi se tudi skoz čohal ter mečkal.  Smiley

Citat
Ravno tako me zanima, pri kolikšni starosti bi bil boxer najbolj primeren za "drugega psa v družini"-čim hitreje tem bolje ali je vseeno (fant si namreč nekoč želi beagla, vendar se ne bi spustila v nakup obeh hkrati, saj je že boxer sam po sebi velik zalogaj)? Ter ali je kakšna razlika kako sprejme drugega psa samec ali samica, ali je to odvisno izključno od posameznega karakterja psa?

Najboljša "rešitev" je res mladiček. Odrasel pes ga prej sprejme, sploh, če je nasprotnega spola, je pa res, da je vse odvisno od karakterja odraslega psa. Kako se razume z ostalimi psi in pdb.. Se pa po mojem vsak hitro navadi in načeloma postanejo skupaj živeči psi prijatelji. Sploh, v vašem primeru, ko imate samca, razmišljate pa o nakupu mladička samičke.  Smiley

Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #777 : torek, 06.01.2009 : 11:15:37 »

Citat
Kako je s "tistimi dnevi" pri psicah?
Pri nas (ravno tako pri fantu) smo vedno imeli samo samce, tako da s tem resnično nimam izkušenj.
Nosite takrat "pasje pleničke"?
Če bi imela samico, bi jo po vsej verjetnosti sterilizirala, saj je nimam namena ne pariti, ne razstavljati.
Zato me zanima če po sterilizaciji samici krvavenje za zmeraj preneha, ali obstajajo izjeme (nekaj sem slišala o tem).
Pri "tistih" dnevih je potrebno biti pazljiv. Takrat psičke "manj slišijo", privabljajo samce in potrebno je biti pozoren vsako sekundo. Svoji prejšnji bokserki sem v stanovanju oblekla hlačke za goneče psičke, ki se kupijo v trgovini za male živali.
Če boste dali psičko sterilizirati ne bi smela krvaveti. Moja Diva je sterilizirana, prav tako je bila Lise (prejšnja bokserka) in ni bilo nobenih težav.  Smiley

Citat
Imate vašega boxerja ko ste v službi spuščenega, da prosto leta po hiši/stanovanju, ali imate ta čas zaprtega v boxu (v mislih imam veliiikega, kovinskega, v katerem je vse potrebno od posodic do ležišča, v katerem se lahko kar dobro sprehodi...)?
V tistem času ko je sam doma (domnevam) večino prespi in ni tako važno, če ima par ur omejeno gibanje ( se že potem nadoknadi na 3h dolgih in aktivnih sprehodih ter ko smo doma, takrat bi se prosto sprehajal)

Sama sem imela to srečo, da sem Divo lahko vzela s seboj v službo, ko je bila mladiček sem pa tako bila doma. Priporočam boks...tako bo ostalo vaše pohištvo na varnem in kar je še bolj pomembno...psička se ne more poškodovati. Sicer mladiček res težje zdrži 8 ur, da se ne bi ponečedil, zato bi bilo fino, da se ga vmes pelje na potrebo. Če le imate možnosti. Je pa boks fina in varna rešitev, pes pa medtem, ko vas ni tako prespi večino časa.

Citat
Ravno tako me zanima, ali nekateri vašega psa ne pustite na posteljo?
Zanima me predvsem zaradi zdravstvenih razlogov-fant je namreč alergičen (milo) na pasjo in mačjo dlako, vendar se lišaji ne pojavijo, če pes ali mačka nimata vstopa v spalnico (imela sva mačko, ki je lahko bila po vseh sedežnih, v kuhinji, ma čisto povsod (pa je bilo dlake polhno povsod), razen v spalnici ne, in ko sem ob takih pogojih sesala 1x na dan, se alergija nikoli ni pojavila.

Diva spi na postelji in večina bokserašev se kmalu "usmili" bokser-revežev in slej kot prej gledamo slikice bokserjev kako se raztegujejo ali na postelji ali na kavču.  Grin
Drugače pa...pes se hitro nauči kaj sme in kaj ne. Če boste že od začetka dosledni in ne boste pstili psu v spalnico, na kavč, posteljo... bo kmalu nehal vztrajati. Največja napaka je, ko nektarei pustijo mlaičku, ki je tako srčkan in "revčkast", na posteljo, ko pa odraste pa ne sme. Raje pol nikoli ne pustiti psu v spalnico ali na kavč... Tako bo mir, pa tudi za psa bo manj stresno. saj ne bo razmela zakaj 1x lahko, drugič pa ne.

 Wink
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #778 : torek, 06.01.2009 : 11:21:09 »

O boksih pa naj kaj pove še kdo drug. Sama nimam veliko izkušenj z njimi, ga pa priporočam, saj s tem zavarujemo psa in pohištvo.  Grin Pa še neko zavetje jim postane.
Logiran
Cwicie
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #779 : torek, 06.01.2009 : 11:33:05 »

Sploh, v vašem primeru, ko imate samca, razmišljate pa o nakupu mladička samičke.  Smiley
Samo tu nisi povsem razumela...verjetno sem sama kriva ker sem vse tko zmotano napisala=)
Razmišljava o nakupu psa ko se bova odselila na svoje in sicer boxerja, ter kasneje še o nakupu beagla, trenutno pa nimava nobenega psa, imajo pa psa pri njemu doma (kjer trenutno živiva) in pri mojih doma.

Ravno tako še nisva odločena o spolu ne enega ne drugega psa, saj je veliko plusov in minusov z obeh strani.

Če boste dali psičko sterilizirati ne bi smela krvaveti. Moja Diva je sterilizirana, prav tako je bila Lise (prejšnja bokserka) in ni bilo nobenih težav.  Smiley
Morda malo neumno vprašanje...
Kako pa je z nevidezno brejostjo, če je samica sterilizirana?

Sicer mladiček res težje zdrži 8 ur, da se ne bi ponečedil, zato bi bilo fino, da se ga vmes pelje na potrebo. Če le imate možnosti. Je pa boks fina in varna rešitev, pes pa medtem, ko vas ni tako prespi večino časa.
Ah ne...mladiček nikoli ne bi bil tako dolgo sam, govorila sem o tem ko je pes že starejši in navajen na režim treh sprehodov..
Drugace misliva seveda biti tako zorganizirana, da mladicek na zacetku sploh ne bi bil sam doma...ali z dopustom ali pa s tem da pac izpustim nekatera predavanja.
Potem pa seveda postopni odhodi po 10 min, pol ure, eno uro...itd.
Vsaj tako smo navajali nase pse doma.

Diva spi na postelji in večina bokserašev se kmalu "usmili" bokser-revežev in slej kot prej gledamo slikice bokserjev kako se raztegujejo ali na postelji ali na kavču.  Grin
Drugače pa...pes se hitro nauči kaj sme in kaj ne. Če boste že od začetka dosledni in ne boste pstili psu v spalnico, na kavč, posteljo... bo kmalu nehal vztrajati. Največja napaka je, ko nektarei pustijo mlaičku, ki je tako srčkan in "revčkast", na posteljo, ko pa odraste pa ne sme. Raje pol nikoli ne pustiti psu v spalnico ali na kavč... Tako bo mir, pa tudi za psa bo manj stresno. saj ne bo razmela zakaj 1x lahko, drugič pa ne.
Menim, da ne bo problemov z doslednostjo glede na to, da je v igri zdravje.
Če bi šlo samo za nek princip, sem prepričana da sama ne bi bila dovolj "trdna" in ne bi vzela luštne kepice v posteljo zjutraj in se malo pocartala...
Vendar pa sem tako (vsaj pri mački) imela vedno v glavi fantovo alergijo in sem mačko uspešno odvadila spanja na postelji ( ko sem zivela doma je bilo narec vsem zivalim dovljeno na posteljo), je pa seveda se toliko lazje ce je tak rezim od vsega zacetka in tako niti ne ve, kaj zamuja.
Itak pa bo dovolj stiskanja na kavcu, na katerega bo pes imel dovoljenje, ter povsod drugje po hiši, samo vrata spalnice bodo pac zaprta.

Drugace pa najlepsa hvala za odgovore=)



Logiran
Strani: 1 ... 47 48 49 50 51 [52] 53 54 55 56 57 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines