mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 30.06.2024 : 20:38:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 177495 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #660 : torek, 10.06.2008 : 10:59:47 »

Pri eni od hran pa sem zasledila tole

Note that this food uses citric acid as a preservative and should not be premoistened prior to feeding (a bloat risk factor for large breed dogs).

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #661 : torek, 10.06.2008 : 11:00:56 »

Linch, zal nimam vrece, da bi pogledala, ce je tudi gor pisalo, pise pa na eni strani, kjer ocenjujejo brikete. Vzrok naj bi bil citronska kislina. Sicer mi ni jasno, zakaj so to izpostavili pri enih briketih, pri drugih pa ne, ceprav je med sestavinami kislina pri obeh.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #662 : torek, 10.06.2008 : 11:10:06 »

Ups, sva hkrati pisali. Smiley

Aja, Linch, super za Dono, drzimo pesti se naprej. Koliko casa je zdaj od diagnoze?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #663 : torek, 10.06.2008 : 11:33:12 »

Joj zdej se pa počutim malo krivega Sad saj nevem oziroma nisem kaj dosti prebiral vrečke od hrane  sram

no jo bom pa od sedaj naprej Wink


Joj urša fajn novice z Lino bo vse ok sej boš vidla Wink
lp

m
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #664 : torek, 10.06.2008 : 11:37:19 »

Maxima, ne se sekirat, jaz jim tudi dam tako za jest-briketi +  voda, ne namoceni.

Po pravici povedano mi ni jasno, zakaj ta prepoved. Undecided
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #665 : torek, 10.06.2008 : 12:09:45 »

Tudi meni ni jasno zastopim če briketi stojijo v vodi "cel dan" ne pa tistih par sekund dokler ni pomazala naša Maxi še zadnjega s posode Wink

lp

m
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #666 : torek, 10.06.2008 : 13:39:56 »

Aja, Linch, super za Dono, drzimo pesti se naprej. Koliko casa je zdaj od diagnoze?

Tocno 3 mesece.

Po pravici povedano mi ni jasno, zakaj ta prepoved. Undecided

Ce povezem eno z drugim, bi moralo na teh biriketih pisati, da pes po hranjenju NE sme TAKOJ piti vode. Ali se spet motim?? Cudno mi je ... jaz prvic to slisim.  Mogoce to velja za kake res posebne dietne brikete.

Lp, Ursa
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #667 : torek, 10.06.2008 : 14:04:44 »

Evo tule piše, čisto na koncu strani

http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/showproduct.php?product=859&cat=3

zdej kolk je pa to podprto z analizami in podobnim pa ne vem
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #668 : torek, 10.06.2008 : 20:34:24 »

No, pa da se se mi malo javimo po nekaj casa ...

Linchaich

zelim ti, da se vam vse dobro iztece pri vasih babikah  Sad  Saj bo, ne?  Wink

Maxima
komaj cakam porocilo in slikice o novem druzinskem clanu  Cheesy

No, mi smo otroske muhe ze dali skozi in se priblizujemo puberteti  Roll Eyes. Smo pa bili danes na manjsem posegu. Beti se je pod desno pazduho pojavila manjsa bula v obliki fizola. Po vsej verjetnosti gre samo na reakcijo na kaksen pik - se bo pa tkivo poslalo v pregled, da bomo sigurni, da ni nic hudega.

No, nase pasje dete, ce le ima cas, ne pusti pri miru cloveskega:

http://www.moj-album.com/slike/2689323/mBdJYaVNJ3sqVkXS.v.jpg
(bolj slaba kvaliteta slike ...  sram)

Ampak je pa prava uboga reva, ker mora potrpezljivo prenasati, da ji krade njene igracke. Od zacetka se se sicer trudi in jih poskusa ubraniti ...
http://www.moj-album.com/slike/2689323/4FalT5b5WqCVQlcA.v.jpg

toda na zalost mora, reva uboga, priznati poraz.
http://www.moj-album.com/slike/2689323/SSEoYmGv_kLimMkD.v.jpg
Logiran
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #669 : sreda, 11.06.2008 : 10:22:40 »

Joj se mate luštno!

Mene tole šele septembra čaka da bosta tkole posedala na travi pa šele naslednje letpo Smiley

More bit pa kar kriza z igračami kaj? Si najbrž kar vse povprek delita? heheh  Grin Cheesy Wink

lp
m
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #670 : petek, 13.06.2008 : 13:06:04 »

Nisem vedela kam prositi za nasvet, bom kar tukaj, ker se spoznate na pasmo.
V našem kraju ima neka družina približno tri leta starega bokserja. Že ko je bil mladič se je ob srečanju z našim mešancem, ki nikoli ne rine v druge pse, niti ne renči in je vedno na povodcu, obnašal nenavadno. Vrgel se je na tla v pozo podrejenosti, istočasno pa je vrgel ušesa nazaj in sploh so ostali znaki kazali, da ni miroljuben. Nekoč se je zapodil proti našemu( ni bil na povodcu), da ga je mož komaj spravil v avto zadnji trenutek, preden je bil napaden. Na ostro pridigo ga sedaj sicer imajo na povodcu, vendar vedno ko se srečajo, že od daleč ponori, renči in se zaganja proti našemu, čeprav se mu umakneta nekaj deset metrov stran in ga gospa komaj, komaj zadrži. Ne vem kako se obnaša do drugih psov, do našega je skrajno napadalen, čeprav nikoli nista imela priložnosti priti skupaj. Strah nas je, da se bo nekega dne gospe strgal iz povodca in napadel, zato bi rada vedela na koga naj se obrnem, da to vnaprej preprečim, saj ga oni kljub temu , da so mu komaj kos redno sprehajajo. Če bi izvedela kdo je vzreditelj tega bokserja in ga o tem obvestila, ali je dolžan ukrepati ? Očitno je prišel ta pes v skrajno neodgovorne roke, ki ga niso vzgojile tako, da ne bi bil nevaren drugim psom.
V naprej hvala za odgovore.
l.p.
Logiran
ena
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 106


« Odgovor #671 : petek, 13.06.2008 : 13:28:18 »

Mislim da to nima nobene veze s pasmo in res ne vem kako naj bi ti lastniki bokserjev lahko pomagali kaj več kot vsak drug uporabnik foruma. Če ne veš imena psa ti tudi tulaj nobeden ne bo uspel najti vzreditelja, tudi če ga najdeš menda veš da vsak ni ravno zainteresiran za pomoč. Poleg tega ... kaj pa naj bi naredil vzreditelj .... odvzel psa .... zakaj ... ker ga vozijo na sprehod, ker renči na vašega? ..... upam da veš, da preventivne zakonodaje ni in tudi ni smiselna niti upravičena .... vse kar lahko zahtevaš je po tem ko se že kaj zgodi ... odškodnina

dva nasveta .... ne sprehajajte se z vašim tam kjer ti sprehajajo psa .... ali pa nosi s eboj kak sprej, da v primeru da se pes le iztrga lastniku, lahko obvaruješ sebe in svojega psa
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #672 : petek, 13.06.2008 : 14:13:26 »

Oni bodo morali izbrati drugo sprehajalno pot, ne mi, ker njihov pes ogroža našega. In oni vršijo nad nami psihično nasilje zaradi stresa, ki ga vsakič doživljamo kadar jih srečamo. Dosegla bom preventivo-sigurno, ker imam pravico do mirnih sprehodov tako kot vsi , le da bo morda malo dalj časa trajalo. Nekaterim vzrediteljem ni vseeno , da bi bil pes kupljen pri njih nekoč označen kot nevaren pes. Poiskala ga bom in videla kakšne vrste je le ta. To bo prva pot, naslednja pa tožbe zaradi povzročanja stresov in motenje svobodnega in varnega gibanja. Sigurno pa ne bom križem rok čakala, da se kaj zgodi.
Ena vseeno hvala za nasvet  Smiley.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #673 : petek, 13.06.2008 : 16:56:05 »

Dokler se nekaj ne bo zgodilo, bos tezko kaj dokazovala ... gre za besedo proti besedi, zapravljanje casa in denarja. Predno boste vi to spravili cez sodne mline, bo tale bokser ze starcek.

Sicer pa ... mogoce pa je vzrok vsega tega to, da je pes, ko sreca vas na vrvici. Jaz vem, da ce dam moji na vrvico in prihaja drugi pes, bosta najprej mislili, da tale pa ni ok in se bosta vedli "cudno", kar se spusceni sigurno ne bi. Cisti primer. Ce je tvoj pes prijazen in podredljiv, ne vem v cem je bil problem prvic, ko se je bokser vrgel na tla kot znak podrejenosti. Bokser je le en norcek in res ne vem zakaj si ga oznacila za nevarnega. In nikjer nisi zapisala, da imajo tudi drugi z njim problem, kar bi verjetno izpostavila, ce bi bilo tako. Sej ga ne zagovarjam, niti ne lastnika, ampak se mi zdi vse skupaj bolj ali ne vase predvidevanje "kaj bi ce mogoce bi".

PS: Bokserji imajo med drugim tudi bolj glasno igro, tako da rencanje med igro ni nic nevsakdanjega!

Lp, Ursa
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #674 : petek, 13.06.2008 : 19:23:18 »

Ne bom se ponavljala, kar sem napisala so dejstva in ne zgolj ugibanja. Najrž bi morala tole napisati v vroči temi in ne v tej, vendar sem mislila, da bom tu dobila kakšen podatek o tem, ali bi se z vzreditelji dalo zmeniti, da bi te ljudi še oni opozorili. Nisem pa pomislila na to, da je vzrediteljev najbrž precej in so si različni. Ga bom našla in bom videla kako in kaj.
Dokazati se da tudi s pričami.
l.p.
Logiran
Strani: 1 ... 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines