mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 06.07.2024 : 15:59:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 177815 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #405 : ponedeljek, 04.02.2008 : 10:44:25 »

Poseg sva opravil pri Dr. Matku in sem zelo zadovoljna. Sterilizirati smo jo dali pri 6ih mesecih in verjemi mi na besedo, da ni čisto nič premalo razvita. Plečen višine ima 61 cm in 30 kg. Tako da...in kot vidiš na slikah ne izgleda čisto nič "švohceno".  Grin
Zmenila sem se tako, da sem jo pripeljala malo pred dvanajsto uro, da sem lahko šla zraven nje v ambulanto. Ko je zaspala sem šla vmes na kavo v Topolšico in nazaj sem prišla ob dogovorjeni uri oz. takrat ko bi se naj zbudila. Da sem bila res takoj ob njej. Ko smo jo nesli v avto in sem ji začela brisati očke je že začela grizljati robček... Cheesy No, ta dan je bila bolj umirjena, zvečer sem ji dala čisto malo za jesti ampak je ven bruhnila in pol sem jo pustila pri miru. Naslednji dan dopoldan je bila še bolj mirna ampak popoldan so ji že šle neumnosti po glavi.  Grin 5 dni sem jo bolj pazila zaradi obliža na trebuščku, čeprav je bila ona pripravljena na pasjo žurko.  Cheesy Tudi "lučko" sem ji takoj odmaknila, je pa res, da sem jo imela vedno poleg sebe in ni bila čisto nič sama. Drugače bi ji nazaj poveznila tisti ovratnik.
Sama imam dobre izkušnje...prejšnjo bokserko smo dali sterilizirati šele pri 7ih letih. Sicer je bila nekaj dni nekoliko "otožna" ampak potem je bila kot prerojena...ponovno divja in živahna kot pri dveh letih. Tako da...dokler ne bom imela namena vzrejat, bom vse svoje psičke dala sterilizirati takoj, ko bo možno. Ko se samo spomnim Lizine navidezne brejosti...prav depresivno je že bilo na koncu. Mleko je izločala, nio hotela jesti, ni želela iti na sprehod, če si je umaknil igračko je cvilila in bila nervozna...
Če te ša kaj zanima pa kar vprašaj.  Wink
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #406 : ponedeljek, 04.02.2008 : 10:46:36 »

Aja glede lulanja...res bedarija.  Grin Saj do 6. meseca se kuža že tako navadi na opravljanje potrebe zunaj. Poleg tega pa pri nas ne čakamo kdaj bo Divo pritisnilo lulat ali kakat ampak tako redno hodimo na sprehode.  Wink
Logiran
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #407 : ponedeljek, 04.02.2008 : 11:31:16 »

Glede sterilizacije je vsekakor bolje da jo daš sterilizirat če nimaš namena parit (če je buča temu primerna) mi smo našo dali pri 2 letih zato ker so se ji navidezne brejosti ponavljale in je imela tudi vnetje jajčnikov poleg tega s tem zmanjšaš možnost raka na seskih in splovilih.  Smiley

Glede lulanja so naše bučke nagnjene k temu da jim pač mišica ne dela tako močno kot pesjanarjem z dolgimi repki (tako so mi razložili) Wink  Grin jim pa dela s tem da se inkontinenco da lepo porihtat s kapljicami ki krepijo sečnico Wink in s tem izničiš mokrenje sem in tja po nesreči Wink

Napoli Vse najbolše Wink  dobra torta koliko časa je ostala cela pol sekunde Wink  Grin Cheesy Wink



lp

m
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #408 : ponedeljek, 04.02.2008 : 16:12:51 »

No, mi z inkontinenco nismo imeli problemov pri nobeni izmed psičk.  Smiley
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #409 : ponedeljek, 04.02.2008 : 16:40:45 »

Glede lulanja so naše bučke nagnjene k temu da jim pač mišica ne dela tako močno kot pesjanarjem z dolgimi repki (tako so mi razložili) Wink 

Kaj pa je z bokseraskimi babikami, ki nimajo kupiranih repkov?  Pri teh ni tezav(ic) z lulanjem?
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #410 : ponedeljek, 04.02.2008 : 16:42:46 »

A to ko sem omenla lulanje. Ja smo mel probleme ko je pršla k nama. Sva misenla da ima prehlajen mehur, pa je bla psiha. Ne se bat je ne maltretirava, da bi mogla ful zadržvat.

Hotla sem reč, da so baje psičke posterilizaciji bolj podvržene starim navadam in se težje priučijo( podobno ko rek Starga psa ne morš naučit novih trikov).  In to mi je čudno.  ::)Sam po izkušnjah sodeč pr naši drugi psički ni blo res nc narobe po posegu 2 dni je bla mirna in mal več je preležala. Pol je bila pa spet hiperaktivka.  Cheesy Nič posebnega.
Ja vaši madam res nič ne fali. Je čisto šik.

Tole pa nisem vedla Maxima
pa sej je logično! Sej punce tut rade nosmo dolge spodne majce.( Potem ko nekajkrat  ne stakneš unetje mehurja). Ja to se zdi logično. Si moram zapomnit, če bom kdaj potrebovala.


vsak dan nekaj novega
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #411 : torek, 05.02.2008 : 08:39:55 »

Kosovirji ... verjetno si spregledala, da te sprasujem kako je ime tvoji psicki in iz kod sploh je.

Lp, Ursa
Logiran
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #412 : torek, 05.02.2008 : 08:59:27 »

Jest mislim da to ne drži čis da so pol bolj mirne, naša je bila dva dni po operaciji bolj na izi samo zato ker sem jo jest fajn nazaj držu pol ko smo lahko začel laufat je bla pa naspidirana 100 na uro  Wink Cheesy Grin taka je kot je bila pri 3 mesecih nobene spremembe da bi bila kej bolj pod stresomal pa da bi bila kej "depresivna" če to sploh pride v poštev pri boxerju Wink hehhe   

Glede psičk ki nimajo kupiranih repkov se mi zdi vsaj tko kot so mi razlagal nimajo tako "švoh" mišic in bi morale držat bolje. Sej moja pikica ni tako zelo povprek lulala je pa sem pa tja spustila in pol me je pogledala kot češ kaj se pa dogaja z mano Smiley mamo pa tudi probleme z ledvičkami kar pomeni da veliko pijemo oziroma bi morali Wink
tko da je vse mal povezano med seboj in zdej še z rakcom tko da ... Wink se ne damo in smo še vedno hiperaktivni Wink

lp

m&m
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #413 : torek, 05.02.2008 : 09:16:56 »

Maxima cau ... a gre Maxi kej na bolje?

Sally ... sem pozabila prej cestitat ... vse najboljse ... tortica je izgledala odlicno. Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #414 : torek, 05.02.2008 : 09:29:00 »

Maxica je za enkrat ok. se mi zdi da s terapijo samo podalšujemo njeno nam dragoceno življenje Wink ker je rak sistemski (kar pomeni da se širi po telescu) nikakor ne mormo biti 100 % da se je pozdravil pač je limfni in bezgavk imamo vsi na .. ma preveč Wink

Ne daje nobenih znakov da je kaj bolna ker ima še vedno apetit in je naspidirana in dobre volje Wink

Urša kako so tvoji punci?

lp

m&m
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #415 : torek, 05.02.2008 : 09:35:36 »

Moji kokoski sta super ... Aika ima obdobje norenja ... se pozna da ni vec tako zelo mrzlo in ni vroce ... potem pa akcija ... hehe. Lina .... mah bo ... se 2 tedna do operacije. Mal jo cuvamo.

Lp, Ursa
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #416 : torek, 05.02.2008 : 13:44:13 »

Oj linchaich 
Ne nisem čisto spregledala. Poimenovaj smo jo Gea, leglo ima je pa s štajerske.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #417 : četrtek, 14.02.2008 : 09:58:07 »

No ... Linina operacija jutri odpade ... gospodicna si je izbrala ravno pravi cas za gonitev. Undecided

Lp, Ursa
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #418 : četrtek, 14.02.2008 : 12:54:57 »

Ja ti šment!  Undecided
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #419 : četrtek, 14.02.2008 : 18:36:15 »

Kako pa to, da ni sterilizirana?
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines