mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 04.07.2024 : 01:28:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 177635 krat)
0 članov in 5 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #360 : ponedeljek, 28.01.2008 : 13:41:39 »

hehe, lorry, prihajajo sporocila nazaj. Pocasi sicer, pa vendar ... Smiley
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #361 : ponedeljek, 28.01.2008 : 15:07:25 »

Evo, nic se bat Wink, vse je nazaj Smiley Cheesy

kosovirji, mislim, da ne bom prav nic mimo brcnila, ce recem, da je nemogoce reci, katera prehrana je najbolj primerna za bokserje, temvec je bolje ugotoviti, katera prehrana je najbolj primerna za tvojega bokserja. To lahko ugotovi le vsak posamezen lastnik z opazovanjem svojega psa.
Ce hranite z briketi, naj bodo le-ti visoko kakovostni, saj zelimo nasim slinavcem le najboljse, ce pa ga hranite z doma pripravljeno hrano, je dobro razmisliti, ali je obrok uravnotezen in ali dobi nas pes vse, kar potrebuje. Je pa pri prehrani pomembna tudi starost psa (mladice hranimo drugace kot odrasle pse).

Sama ne bom priporocala nobene vrste prehrane, ker imamo z Luno povsem specificen bolezenski primer, ki ne "pase" na nobenega drugega bokserja.

Za splosne debate o prehrani, taksni in drugacni, je vsem na voljo posebna rubrika, debate o posameznih vrstah industrijsko pripravljenih hran pa so na voljo clanom.
Logiran

kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #362 : ponedeljek, 28.01.2008 : 17:53:29 »

Hvala Jana za mamig sem že prebrskala.
Z kužko sva imele nekaj problemov z briketi, katere je že jedla. Pa sem zagnala paniko zdaj jeva makarone in nima problemov.
Ja ja ja..  in sva tudi že odkrile napako in odpravle. Vprašala sem res iz straha, ker so mi zabičali, da znajo biti bokserji občutljivi na marsi kaj tudi na hrano.  Zato sem se obrnila  še na forum.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.342


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #363 : ponedeljek, 28.01.2008 : 23:04:06 »

kosovirji, ja, res je, da imajo mnogi bokserji probleme s prebavo in morda ni odvec se tukaj povdariti, da mora biti vsaka menjava prehrane postopna, torej ne "danes ti briketi, jutri pa drugi", pa tudi pretiravati z makaroni ni dobro.
Ce so tezave s prebavo ali vrsto prehrane, je treba ves cas spremljati stanje - tako iztrebljanja, "prdenja", riganja, morebitnih izpuscajev, spremembe pocutja ..., da lahko dovolj zgodaj ukrepas, ce bi se zacelo kazati, da psu neka hrana ne lezi. Nikar cakati, ce vidis, da mu nekaj ne ustreza. Je pa ob tem treba paziti, da ne pobira "svinjarije s tal", ker potem vzrok za tezave silno tezko dolocimo.

Ce ni skrivnost, kaksna napaka je pa bila?
Logiran

horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #364 : ponedeljek, 28.01.2008 : 23:17:54 »

Torej, evo naso novo clanico:
http://www.moj-album.com/slike/2689323/ezqIXOhbrjwK34sy.v.jpg

Sem mislila, da bo trajalo dalj casa, preden se nam bo pridruzila nova pobalinka, pa se je drugace obrnilo.  Wink Ime ji je Babette, klicemo jo pa Beti. Prvi dan jo je se mucilo domotozje, danes pa je ze prava bokserasica, ki vse pretakne in hoce vsepovsod vtakniti svoj smrcek  Grin.

Dobro se je ujela tudi z mojim Oskarjem:
http://www.moj-album.com/slike/2689323/rEK4P7ZjvTdOYsyT.v.jpg,

pri cemer bi ga Beti samo lizala  Tongue, njemu pa to, po prvem poizkusu, ko ji je to vrnil, najbolj ne odgovarja.  Grin

No, upam, da bo nasa mala babika zdrava in da bo z nami vsaj tako dolgo, kot moja Roxi  Smiley.
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #365 : ponedeljek, 28.01.2008 : 23:22:04 »

Luškana!! Res je lepe barve. Kakšno je pa rodovniško ime, če ni skrivnost? Smiley
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #366 : torek, 29.01.2008 : 09:59:04 »

gospodicna Babette Stella Blazius  Wink
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #367 : torek, 29.01.2008 : 10:43:38 »

Zdravo Jana
in hvala za vprašanje. No pri naju je bilo krivo slednje. Mala( kužka, bužka) je z nama šele dobrih 20 dni, stara pa je že 8 mesecev. Ko je prišla k nam ni marala jesti briketov, čeprav je jedla iste brikete kot do sedaj pri drugih, in revica je veliko bruhala. Seveda je nastopila v hiši panika!  Njeni problemi pa so bili čisto psihičnega izvora. Revica je do svoje starosti zamenjala kar nekaj lastnikov. Nato se je želela prenažirat mislim hlastasti hrano podobno kot pri bulimiji. Potrudili smo se, da je bila prehrana redna, da po jedi počiva in ker je bruhala smo ji počasi povečali merico hrane na normalno zanjo. ( Ko je prišla v hišo so ji reberca pošteno gledala ven).
 A in seveda brikete je vedno izbruhala. Zato smo začeli z makaroni in kasneje malo briketov ter ji pregledovali blato. Sedaj lahko brez problema poje mešanico polmakaronov in  pol briketov.

Druga taka panika pa je nastopila po 10 dneh, ko smo s psičko bili nekaj dni na obisku pri starših. In spet psiha ( v 2 dneh smo zamenjali 3 lokacije , kar jo je spet zmedlo). Spet bruhanje pri enaki hrani.
Zato tudi sprašujem o hrani če le ni vse v psihi. (psiho pa smo obdolžili tudi zaradi tega, ker je urinirala med spanjem in mima prehlajenega mehurja ali ledvic, se zaganjala v noge med sprehodom postala preveč živčna če te ni videla 1 minuto, popolnoma posesivna ne prenese objemanja ljudi tudi do ostalih kužkov je dominantna sploh pa če kakšnega pobožaš in ni bila hiperaktivna še kaj se najde.)

Ja in ne bova obupala nad njo, ker verjamema da bo z vzgojo postala prijetna spremljevalka in da jo pri naju čaka boljše življenje kot ga je imela do sedaj.
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #368 : torek, 29.01.2008 : 10:56:29 »

Jana,

zdaj sem se spomnila, da verjetno ne bi smela "reklamirati" psarne , ki ne oglasuje na mojpes.netu Lips Sealed. Daj me brisi, ce je potrebno Wink
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #369 : torek, 29.01.2008 : 10:58:09 »

In kaj pravi veterinar? Pa dobro bi bilo, da ji obroke razdelite na tri dele in jo hranite 3x na dan. Bolje večkrat po malem.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #370 : torek, 29.01.2008 : 10:59:27 »

Karizma...še enkrat čestitke in veliko veselja z Beti.  Kiss

Kosovirji, upam, da bo s psičko kmalu bolje.  Kiss Poznate njeno preteklost, kaj se ji je dogajalo?
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #371 : torek, 29.01.2008 : 11:00:41 »

karizma  Cheesy  Cheesy res je mali cuker ta vasa Beti! Lepe bele stumfke ima!  Kiss
Verjamem da vam bo prinesla spet veliko veselja v hiso in da bo res se dolgo z vami!  Wink

kosovirji, lepo da ne obupate! Mislim, da je psiha tako pri ljudeh, kot pri psu lahko kriva za nekaj % tezav! Ne vedno...pa vendar...
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #372 : torek, 29.01.2008 : 11:09:45 »

OJ Loni
Mala že od samga začetka pri naju je 3X in kot praviš ja me je zaskrbel če vseno ni psiha. A najbrž ne smem delat reklame za pasjo hrano. Pa naj rečem ne je briketov iz navadne trgovine. Kupujemo kvalitetno hrano zato .... pač firbec kaj drugi boksarčki jedo drugot.



Karizma imate zdaj še eno veselje v hiši. Luškani ste Oskar ti in vaša mala mrcina Babette Stella Blazius.
Logiran
kosovirji
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 68


« Odgovor #373 : torek, 29.01.2008 : 11:18:15 »

Oj Loni
Pozabla z leglom sva zdaj ze 5 lastnika kakor ugotavljam. Baje niso meli časa zanjo in je bila veliko sama. Bala se je metle kablov mela majčkene krastice po glavici. Ja nesrečna je bila do zdej, midva pa tudi ker nisma mela nobene živalce. Zanjo sva zvedla tik preden sva se odpravla v zavetišče. Noro. Če bi čakal še en dan več..... ah pomoje bi mel dva kosmatinca........ sam kam bi jih dala.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #374 : torek, 29.01.2008 : 12:14:59 »

In kaj pravi veterinar? Pa dobro bi bilo, da ji obroke razdelite na tri dele in jo hranite 3x na dan. Bolje večkrat po malem.

Torej ste bili pri vetu?
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines