mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 02.07.2024 : 00:15:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 90   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nemški bokser - čvek  (Prebrano 177532 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #240 : sreda, 19.12.2007 : 08:54:59 »

Hvala vsem za lepe želje.

Tudi mi si želimo da bi vstrajal čim dlje z nami.

lp

m&m
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #241 : sreda, 19.12.2007 : 11:18:41 »

Tudi jaz vam želim še čim več prijetnih let z vašo lepotičko!  Kiss
Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #242 : četrtek, 20.12.2007 : 20:11:08 »

Lep pozdrav vsem, sem se odločila da vam pišem.. Doma imam namreč enega prekrasnega bokserčeka, letos je dopolnil šest let, polnih lepih pa tudi manj lepih trenutkov..
Zakaj pišem - rada bi vas vprašala za mišljenje.
Moj boksi je moj prvi kuža. Je brez rodovnika, kupila sem ga na oglas v Salamonovem oglasniku. Kupila sem si knjige o kužkih, doma smo dali delati za njega posebno stezo da mu ni treba po stopnicah...no pa smo začeli skupno družinsko življenje. Pri nekaj mesecih sem opazila da kužek kar nekako počepva pa take suhe nogice je imel... Pa ga nisem veliko vodila na sprehod, samo malo, kot je pisalo v knjigah... Drugače živi z nami v hiši.
No, ko je dopolnil 6 mescev so mi v Lj rekli, da mu je potrebno slikati kolke, no pa je bila displazija tukej. Da bi bila prepričana če je res, ker se pač rada prepričam, sem ga peljala še ne kliniko, tam so miu pa ugotovili nekako zraščeno hrbtenico, ki naj bi jo bilo potrebno nujno operirati v 3 dneh ker da kuža tako trpi. To se mi je zdelo čudno in ker sem morala na Dunaj naslednji dan je odšel z mano na Dunajsko kliniko kjer so ga dali v narkozo in nekej z enimi radioaktivnimi snovnmi okrili da je hrbtenica zdrava, kolki pa da so slabi. No, raje ne bom opisovala kako sem bila žalostna, ker sem si celo življenje želela kužka, ko sem ga končno dobila je bilo pa samo romanje po bolnicah da bi nekako shodil. Potem se mu je ena nogica čisto skrivila, pa tudi ko je ustajal je začel samo po prvih nogicah. Z operacijami je bilo tako - eni so rekli da, drugi da ne, na vsak način pa so se potem pokazale še degenerativne spremembe v kolenčkih itd.. Nobeno pasje zdravilo mi ni prijelo. Nič proti bolečinam. Zadnja stvar od veterinarja v Avstriji kjer sem živela je bilo da naj dobi še morfij potem pa... Potem mi je pa dala ena zdravnica človerška zdravila pri vnetih sklepih in pa rupurut da nio škodovalo njegovemu želodčku. S tem sva naredila terapijo in začelo se mu je zares boljšati. Ob tem sem pazila da :  sva hodila zares samo počasi, da je enakomerno obremenjeval obe zadnji nogici in tako se je okrepil, dobil je mišice. Hodila sva čisto počasi in večkrat na dan po malo.   Ker ga je rado zeblo ker je bil tako počasen sem mu dala delati plašček s podaljšanim hlačnica da mu ni bilo nikoli hladno v kolke in kolena. Tako se je v 2 mesecih zares tako popravil da sve prenehala z zdravili in od takrat jih ne jemlje več. Poleti ga z mami velikokrat peljeva plavati kar mu tudi zelo pomaga in krepi nogice.
Na sprehodu sicer res da večinoma samo hodiva, ampak se pa tudi malo poigra z drugimi psi, malo poteče, vsak dan sreča svoje prijatelje... skratka danes je vesel kužek ki pa potrebuje njemu prilagojeno življenje.
Pišem vam pa vsem zato, ker bi vas rada vprašala, ali so bokserji zares tako bolni kužki? A nujno kupiš bolezen če kupiš boksija?
Hvala za mnenja.
Logiran
tadeja_n
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #243 : četrtek, 20.12.2007 : 21:10:07 »

Bokserji so žal podvrženi številnim boleznim, ki pa se jim vsaj malo izogneš tako, da kupiš psa z rodovnikom pri preverjenem vzrediteljem, ki ima zdrave pse. Tako najbolj zmanjšaš možnost, da bo tvoj pes bolan..seveda ni 100 %, je pa še vseeno boljše kot nerodovniški.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #244 : četrtek, 20.12.2007 : 21:51:45 »

Pozdravljena bodesce. Wink
To se pravi, če sem prav razumela, da ste nekako pri 6-ih mesecih ugotovili te težave s kolki in zadnjimi tacami, da pa se je stanje s terapijami - brez operacije nekako popravilo, verjetno res ... da je še danes z vami, star pa je šest let. Undecided Uhhhh... kar žalostna zgodba. No ... kakorkoli ... verjetno ni prav prijetno zanj, da ima omejeno gibanje, nobenega pretiranega divjanja z drugimi psi, skakanja za žogo, hitrega zaustavljanja ... sploh za bokserja, ko vsi vemo kako naspidirani so cel čas svojega življenja.  Kaj pa je bila točna diagnoza in kakšno operacijo so svetovali ?
Glede tega, kako kupovati mladiča, da se izogneš vsaj dednim boleznim je bilo že toliko napisanega, vsekakor pri vzreditelju, ki ima svoje pse zdrave, pregledane ....
Zanima me pa, kje ste ga kupili ... namreč tudi moja frajla je približno iste starosti ?
Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #245 : četrtek, 20.12.2007 : 22:09:35 »

Hojla. je nekje pri Krškem sem ga kupila, je brez rodovnika. Na zalost sem zgubila telefon od ljudi ki imajo njegovo mamico, sem jih namreč hotela prosit da naj nikar nimajo več mladičev.

Diagnoze so pa displazija kolkov pa  - ne vem kako se že reče - kolena ima pod napačnim kotom in na sklepih so nekekšni trnji ki ob veliko gibanja povzročajo bolečine.
Ja, vsem nam je bilo zelo težko zato ker ga imamo ravno tako radi - kot ti svojo psičko najbrž.
Res bi on tud veliko več tekel tukaj naokoli s prijatelji če bi lahko, ampak se gremo pa malo bolj umirjene igre , a veš, tako da on leži ali pa kej mu skrijem pa išče pa tko.. Pa enga prijatelja ima k se usak dan skupej sprehajamo pa se malo poigrata pa tko.. Pač skrbim da ima še vedno zanimivo življenje.
Pa vesela sem ker ustaja pa hodi brez problemov, res je tako en vesel kuzek... Je pa smesna usoda, ker jaz sem si najbolj želela, da bi kuža z mano u hribe hodil, pa da bi tekla skupej pa tko... Ampak kaj moreš. Mi je prav tako ogromno veselja prinesu, vsak dan sproti... Pa greva na take počasne sprehode, pa malo okol gledava, pa njegove prijatelje čakava... Ja, sej ravnokar mi pa itak copate iz nog vleče... Smiley
Ampak grozno mi je pa bilo ker so vedno vsi veterinarji povedali, da bokserji so pa leksikon bolezni... Meni pa tako pri srcu!!
Logiran
horvat73
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 217


« Odgovor #246 : četrtek, 20.12.2007 : 22:32:18 »

Ampak grozno mi je pa bilo ker so vedno vsi veterinarji povedali, da bokserji so pa leksikon bolezni...

Kaj vem ... premalo se spoznam, da bi lahko pametovala, lahko samo delim mojo izkusnjo: moja prva bokserka je dozivela dobrih 12 let brez vsakih tezav  Smiley, od druge pa smo se res morali posloviti se pred drugim letom zaradi deformiranih ledvic, ki niso vec delovale, vendar mislim, da ta napaka ni imela zveze s pasmo.

Zato, ce so ti bokserji pri srcu, nikar obupat - lahko da si imela samo smolo, vendar pri pasemskih psih vtrajati pri rodovniku!  Wink

Lp
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #247 : četrtek, 20.12.2007 : 22:42:30 »

A mogoče Vodice pri Krškem ... al bolj proti Zidanem mostu ( Okroglice pri Loki ), v teh koncih je kar nekaj šteparjev te vrste ... me res zanima s kje je vaš fant, se mogoče spomniš, če so imeli lastniki gostilno  ?  Kakšen pa je, progast ali rumen ?
Ja ... nažalost se je usoda tako obrnila, vseeno pa vse pohvale da ste življenje tako prilagodili , da vseeno skupaj uživate. Smiley
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #248 : četrtek, 20.12.2007 : 22:48:35 »

Se strinjam...ne "obupat" pri tej pasmi. Z mojo prejšnjo bokserko Lise, sva hodili k veterinarju samo na obvezna cepljenja, bila je popolnoma zdrava pesika.  Smiley Sedaj imam 16 mesečno bokserko Divo in zaenkrat lahko potrkam... vse v redu. Poznam pa tudi precej bokserjev, ki so že precej v letih in nimajo nobenih problemov. Je pa res...da je bokser pasma, ki je precej nagnjena k raznim obolenji. Hrbtenica, ledvice, zobje... Kot je že nekdo omenil, rodovnik res ni garancija, je pa gotovo manjše tveganje kot pri "nepreverjenih" starših.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #249 : četrtek, 20.12.2007 : 22:50:28 »

Pa veliko prijetnih let vam želim s svojim šnofkom!  Kiss
Logiran
dogica3112
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #250 : četrtek, 20.12.2007 : 23:26:13 »

bodesce- lahko vprašam kdaj ima  pesek roj. dan?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #251 : petek, 21.12.2007 : 11:45:04 »

Mi je hudo za bokserja.
 Vsekakor je neodgovorno, da lastniki parijo vsepovprek in potem so nesrečni psi in njihovi skrbniki.
Kot berem mu posvečate vso pozornost in dajete ljubezen, ki jo rabi.
To me veseli, vsi pasji prijatelji to potrebujejo, bokser je pa meni posebno ljuba pasma.
V tistem času so se bokserji prodajali v Koprivnici pri KK, Stari vasi pri KK, v samem Krškem, okolici Senovega, Okroglicah.....
Vodice so pa pri Ljublani.
Gina pri tvojih prodajalcih pa nimajo več bokserjev.
Logiran
bodesce
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #252 : petek, 21.12.2007 : 14:12:34 »

Ja, res se ne spomnim kje točno je bilo. Vem pa da niso imeli doma nobene gostilne.
Ja, šele potem sem spoznanla, da je bolje kupiti rodovniškega kužka če že želiš čisto pasmo. Me pa veseli, da slišim vaše izkušnje, da le niso boksiji tako bolni kužki.
Rojstni dan ima 21. septembra.

Logiran
Maxima
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 350


« Odgovor #253 : petek, 21.12.2007 : 14:34:37 »

Ponavadi ko srečaš kakega bokserja je prvo vprašanje če je zdrav Wink

Nažalost so naši bučmai zaradi genetskh sprememb podvrženi celi paleti bolezni Sad
Zato pa jih imamo tako zelo radi ker so edinstveni  Grin Cheesy

Moja bučka ni imela večjih težav ko je bila majhna so se pa pojavile ko je malo odrasla mamo mal bolana ledvička pa raka tko da nam sploh ni dolgčas Wink mal v šali pa mal zares.

Ko imaš enkrat bokserja (in ona je naša prva - in je rodovniška) se pač sprijazniš s tem da je edinstven v vseh pogledih. Da si malo več pri veterinarjih da te vsi ustavljajo da bi jih počohali in stiskali da te nekateri grdo pogledajo ko pridirka iza ovinka in jih skoraj podere od silne želje da bi se ZNOREL in kazal svojo živost toploto nenazadnje nežnost ko si doma in ti zleze v naročje teh "30" kilc ki bi jih kar pojedu ker včasih diši po čokoladi včasih pa po d**** (no sej vsi vemo po čem) pa je takrat sigurno ne bi pojedu Wink


In to je tisto kar naredi naše slinkote (čeprav se ne slinjo toliko - razen ko ješ kak fajn senvič s salamo in sirom Wink ) neutrudljive in nažalose ne-neuničljive Sad


lp

m&m
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #254 : petek, 21.12.2007 : 14:55:48 »

V tistem času so se bokserji prodajali v Koprivnici pri KK, Stari vasi pri KK, v samem Krškem, okolici Senovega, Okroglicah.....
Vodice so pa pri Ljublani.
Gina pri tvojih prodajalcih pa nimajo več bokserjev.
Ja, za te Vodice vem ... se mi pa zdi, da je bilo enkrat govora še o enih Vodicah nekje na vašem koncu, saj niti ni važno. Undecided
Vem, da nimajo več bokserjev, hvalabogu ... nazadnje sem videla le še pinče in pa yorkije ... verjetno jih manj koštajo al pa so bolj popularni. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 90   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: Nemški bokser - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines