mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 18.08.2024 : 01:15:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 23   Dol
Natisni
Avtor Tema: Izkusnje - rak  (Prebrano 89260 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #150 : četrtek, 01.12.2005 : 22:06:00 »

Riki niti  uspavanje ni bilo prizanesljivo. Namesto, da bi mirno zaspala
se je dušila, se dvigovala... Ja no ker je toliko reklame glede evtanazije na tem forumu, pa je pri nas bila evtanazija kot bi nekoga na ulici prosila, da Rikico zaduši z blazino, roko. Opazla sem da ji veterinar ni dal evtanazije v srce, ampak je dobila v pljuča.... seveda je bil tiho o vsem tem.
Mislila sem da sem jo odrešla, vendar na grd, grob način...
Pa notranje sem čutla, da nam ne bo uspelo ter da je boljše da to opravimo jutri.Vendar sem se bala noči in bruhanja-zadušitve ter vseh naporov, ki bi jh mogla preživljat....
Mi manjka, mi je dolgčas. Jo iščem, da bi ji dala kaj hrane, zdravilo in samo gledam kako se bo na kakšnem koncu hiše prikazala in mahala z repom ter dajala tačko in čakala ej kdaj me pa prideš božat. Pa je ni in ni.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #151 : četrtek, 01.12.2005 : 22:11:09 »

Rikica, iskreno sozalje - upam, da te ta grozna izkusnja ne bo odvrnila od tega, da bi se kdaj imela doma kaksno cudovito pasjo dusico...
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #152 : četrtek, 01.12.2005 : 23:27:09 »

rikica - verjamem da je nemogoče opisati te hude trenutke.
Naj te tolaži misel na to, da je s tabo preživela 11 ( menda, ne) prečudovitih let, nešteto trenutkov, da ji je bilo v tvoji družbi najlepše..., žal pa pri vseh enkrat pride čas Undecided, ko je treba posloviti.
Verjemi, da si se pravilno odločila, saj tam kjer je zdaj, ne bo poznala bolečine in trpljenja.


Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #153 : petek, 02.12.2005 : 00:00:47 »

Moje iskreno sožalje.....ravnala si prav in verjami bila je odrešitev zanjo in tudi za vas, ker gledati ljubo bitje, ki ugaša (kjub vsemu trudu, da bi se obrnilo na bolje)je najbritkejša preiskušnja ...sicer pa se ponovno snideta nekoč, nekje...
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #154 : petek, 02.12.2005 : 00:21:37 »

Iskreno, iskreno sožalje...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #155 : petek, 02.12.2005 : 16:48:58 »

Kateri mesar je pa to delal? nekaj takega so prakticirali pred več kot 15 leti v mestnem logu, sem mislila da so že zdavnaj nehali  - zaradi situacij kakršno si opisala. po protokolu se evtanazija dela: pomirilo - narkoza -strup v žilo. Žal pa vse preradi eno ali dve stopnji izpustijo, potem pa se dogajajo zelo zoprne stvari. Vedno se je treba prej prepričati, kakšno metodo uporabijo. Zelo mi je žal, da se je to zgodilo ravno pri tvoji psički. Vseeno, bolje to kot še kakšen dodaten dan agonjije.
Logiran
rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #156 : sobota, 03.12.2005 : 13:28:12 »

Uspavanje je izvedel veterinar, ki je dolga leta delal na VF, sedaj pa je privat. Glede pomirilo-narkoza je precej casa iskal  zilo.Ko je pa zabodel je Rikica mocno odskocla, rekel je da mora dat strup v srce in ne v zilo. Vendar ji je sigurno dal v pljuca, zaradi dusitve, ki je trajala skoraj 2 minute. Meni je ta evtanazija nocna mora, zato skoda, da ni doma samo zaspala. Z evtanazijo mislis, da psa odresis pa ni ravno tako. Boljse, da nihce od domacih ni videl tistega bruhanja in evtanazijo, ker bi jih uniclo. Zato sem jo sama peljala uspavat in ze med voznjo sem cutla, mogoce je boljse da to jutri opravis, ko bo vec veterinarjev, ne pa ta sam. Vec glav vec ve. Zelo jo pogresam vse je tiho, ni tistih uck, tack, repka..... Cry Cry Cry
Mogoce popoldne pripopam kaksno njeno slikico.
Res, da ima brat doma majhno pitbulko in mi ne more in mi niti ne bo nadomestila Rikice. Je cisto drug karakter, ampak mi povzroca da jo se bolj pogresam. Aja Rikico sem pokopala doma, samo se kakasne rozice moram dat, ki cez zimo ne zmrznejo...  Cry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #157 : sobota, 03.12.2005 : 15:49:50 »

Jaz sem na grob od mojih raje zasadila buče. če bi videla kakšne luštne rožice, bi se še čez eno leto cmerila, tako pa se mi je zadeva zdela tako zabavna, da sem vedno postala dobre volje, ko sem pomislila na to. pa dobro so obrodile te pasje bučke. (za povrh pa sta še obe obe  psici sta bučke oboževali)
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #158 : sobota, 03.12.2005 : 23:49:52 »


Rikica, tudi moje sožalje.  Za takole mesarjenje bi mu jaz zavila vrat!! Angry Angry Angry  Popolnoma nestrokovno izvršena evtanazija, brez pomirila (ki seveda veliko stane!!!!) Idiot je očitno vbrizgal T61 direktno v pljuča in to takrat, ko je bila psica pri polni zavesti- v normalni situaciji mora spat (kot da je v narozi), šele potem se vbrizga evtanazijsko sredstvo. Očitno je hotel le prišparat denar.  Se mi zdi neverjetno, da nebi vedel, kako se pravilno evtanazira psa.  Angry
Kot, da ni situacija že sama po sebi strahotna , se pa zgodi še kaj takega. Če bi se sama znašla v tvoji sitaciji, sem prepričana, da nebi odgovarjala za svoja dejanja, in bi ponorela v ordinaciji.
Logiran
rikica11
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #159 : nedelja, 04.12.2005 : 02:41:30 »

Rika je dobila pomirjevalo in narkozo. Zilo je iskal 100 let. Vendar po 4 min je bila se budna in ji je en, dva tri
vbrizgal evtanazijo v pljuca in ne v srce.Glede pljuc je bil tiho, to sem sama opazla in ugotovila da ni ciljal v srce. Zilo je iskal 100 let, srce pa nic.
Groza.
Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #160 : sreda, 11.01.2006 : 22:08:01 »

Kakšen mesar,v soboto sem morala tudi jaz peljati našega Šarpa na uspavanje ker smo zgubili boj proti raki,pri njemu smo čakali 10 min da je pomirjevalo prijelo,potem je dobil narkozo čez 3 min pa končno dozo tko da je lepomirno zaspal brez kakšnih muk.Upam da mu je zdaj lepo in da ga nič več ne boli.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #161 : sreda, 11.01.2006 : 22:19:16 »

Ni mi jasno kako je lahko iskal žilo cele 4 min?!
Jaz, pa nisem veterinar, sem Oxi žilo pri odvzemu krvi anšla takoj Roll Eyes Tongue

Če je bila pred T61 v budnem stanju, potem sigurno nekaj ni bilo ok.
Moja tori je dobila pomirjevalo in je bila pred vnosom t61 v uspavanem stanju

Logiran
Uroš_D
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #162 : sobota, 01.04.2006 : 13:29:11 »

Lep pozdrav vsem skupaj.
Imamo 11 let staro maltežanko, ki ni sterilizirana. Razvil se ji je tumor mlečnih žlez. Po besedah dr. Matka iz Topolšice stanje ni kritično, saj gre za manjše bulice. Z dr. Matkom smo se dogovorili za operacijo (odstranitev in sterilizacijo).
Ker želimo Belli (tako ji je ime) le najboljše, me zanimajo vaša mnenja in izkušnje glede usposobljenosti veterinarjev za te posege. Radi bi poiskali najboljšega med najboljšimi.
Prav tako me zanimajo vaše izkušnje z bioenergetiki za živali. Slišal sem, da v Ljubljani obstaja Bioterapija Gali (Martin Simončič) in me zanima ali ima kdo kakšno izkušnjo tudi na tem področju.
Za vsa vaša mnenja in predloge se vam lepo zahavljujem.
Uroš
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #163 : sobota, 01.04.2006 : 16:53:01 »

Preberi tole http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,327.msg180049.html#msg180049

Poglej tudi temo "Bioterapija".
Informacije dobis na gali@masicom.net

Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #164 : sobota, 01.04.2006 : 17:04:50 »

Moje iskušnje...pelji jo na klinio Mestni log k Nataši Tozone.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 23   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Izkusnje - rak
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines