mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 12:26:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 96574 krat)
0 članov in 31 gostov pregleduje to temo.
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #495 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:24:02 »

Janez22, kaj, če bi se obrnil še na ***, tam je kar nekaj dobrih poznavalcev akit in razmer po Evropi, mislim, da bi lahko dobil kakšne uporabne podatke, kam in na koga se obrnit, da bo zadeva preverjeno ok.
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #496 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:28:15 »

   Janez22, vem, da me nič ne briga in da si vsak sam izbira psa, ampak kolikor te berem tule na forumu - hm, kako naj tole
   lepo povem  - se mi zdi, da tvoje znanje o psih ni bleščeče. Ne bit užaljen, vidim, da  razlage jemlješ resno in se želiš
   izobraziti.
   Ampak....akita definitivno ni pasma za začetnike. Če nisi začetnik, se opravičujem, samo toliko da veš, akite imajo precej
   "težke" karakterje.
   Ne mi zamerit, ampak moje mnenje je vedno, da imamo pse zaradi lastnega užitka, nakup na "lačne oči" se pa zna sprevržti
   v nočno moro....
Logiran
Li Mei
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 182


« Odgovor #497 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:29:53 »

Vzrejno dovoljenje se da le ZDRAVIM, TIPIČNIM predstavnikom pasme.

Se opravičujem za OT... ampak bi rada še živela takrat, ko bo tole res...  Smiley
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #498 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:34:25 »

   Janez22, vem, da me nič ne briga in da si vsak sam izbira psa, ampak kolikor te berem tule na forumu - hm, kako naj tole
   lepo povem  - se mi zdi, da tvoje znanje o psih ni bleščeče. Ne bit užaljen, vidim, da  razlage jemlješ resno in se želiš
   izobraziti.
   Ampak....akita definitivno ni pasma za začetnike. Če nisi začetnik, se opravičujem, samo toliko da veš, akite imajo precej
   "težke" karakterje.
   Ne mi zamerit, ampak moje mnenje je vedno, da imamo pse zaradi lastnega užitka, nakup na "lačne oči" se pa zna sprevržti
   v nočno moro....

kaj naj ti rečem, nič še ni točno dorečeno niti o nakupu niti o izbiri psa, torej nič. Je pa dejstvo da si moraš za vsakega psa izbrati čas.

Drugače pa sem nekje zasledil da naj bi bil akita nek hibrid nemšekga ovčarja.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #499 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:40:15 »

Janez22, mene zanima, če si si prebral tale članek: http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1265

Pa tole predstavitev pasme? http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=4

Lepo od začetka do konca, ker potem ti bo marsikaj, s čimer se ukvarjaš skozi to temo, mnogo bolj jasno.

P.s.: Moram pa reči, da ne razumem, zakaj bi nekdo v tujino hodil po psa, ki je rezultat načrtnega ali nenačrtnega "upsa" ali celo dvoriščne reje,  in plačal ob tem še celo premoženje za potne stroške.  Huh

Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #500 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:42:50 »

kaj naj ti rečem, nič še ni točno dorečeno niti o nakupu niti o izbiri psa, torej nič. Je pa dejstvo da si moraš za vsakega psa izbrati čas.

Drugače pa sem nekje zasledil da naj bi bil akita nek hibrid nemšekga ovčarja.

  Ajej.
  Definitivno ni to pasme zate. Saj ne vem več, kdaj si resen in kdaj ne. Ampak ok, recimo da si. Akita nima veze
  z nemškimi ovčarji, spada pod špice in pratipske pse. Izvira iz Japonske, ki je od Nemčije kar daleč.
  Je trmast, dominanten pes, do tujcev lahko tudi agresiven. Za moj okus rabi izkušenega človeka, ki ga zna polno
  zaposliti in pravilno vzgajati, če tega ni, so težave tu.
  Je res lep pes, ampak kot prvega psa ti ga močno odsvetujem.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #501 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:48:15 »

"Akita Inu - The War and the Aftermath

During World War II, the number of Akita dogs greatly diminished because of the lack of food. There were also orders to capture all dogs except German shepherds, in order to use their fur for warm army uniforms. Many people bred Akitas with shepherds to avoid capture. When the war ended in 1945, there were fewer than twenty purebred Akita dogs in Japan."

Še sami točno nevedo ali naj bi bil akita v povezani z nemškim ovčlarjem ali ne.Morali so jih zaščititi, zato so jih mešali TUDI z nemškimi ovčarji...
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #502 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:51:52 »

"Akita Inu - The War and the Aftermath

During World War II, the number of Akita dogs greatly diminished because of the lack of food. There were also orders to capture all dogs except German shepherds, in order to use their fur for warm army uniforms. Many people bred Akitas with shepherds to avoid capture. When the war ended in 1945, there were fewer than twenty purebred Akita dogs in Japan."

Še sami točno nevedo ali naj bi bil akita v povezani z nemškim ovčlarjem ali ne.Morali so jih zaščititi, zato so jih mešali TUDI z nemškimi ovčarji...


    Sori, ampak karakterjev nemških ovčarjev in akit se ne da niti od daleč primerjati.
   
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #503 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:55:06 »

Jao, jao, jao ...

Si ze kdaj v zivo kakrsnokoli akito sploh videl?
No, kaksno lahko vidis obicajno na razstavah.
Sorry, ampak namesto, da bi zacel na zacetku, preskakujes levo in desno, osnovnih informacij pa ne akceptiras. Se vedno ne ves, kaj je odgovoren (najprej do sebe) nakup, se manj, kaj bi sploh rad. Na raznih straneh beres o pasmi, kontaktiras folk, ki niti v od vzrediteljev niso in isces informacije o psu pasme, za katero pravis, da nikakor ni zate. Ker ce ni zate samojed, potem je tole se veeeeeliko manj.

Drugega se mi ne da komentirat, ker so vse skupaj res ze taprave bucnice. Pa brez zamere. Po tolikem casu in tolikem trudu bi ze lahko locil kaksne zadeve.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #504 : ponedeljek, 10.08.2009 : 16:47:34 »

Citat
lanabela, si že videla kakšno akito in govorila s kakšnim vzrediteljem?

Ja in ja.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #505 : ponedeljek, 10.08.2009 : 17:01:40 »

Aja, katero pa misliš kupit? Sta namreč dve pasmi, ki se med seboj precej razlikujeta.
Z nemcem akita nima prav nič. DNA analize so pokazale, da gre za zelo staro, čisto pasmo. (velja seveda za japonske akite)
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #506 : ponedeljek, 10.08.2009 : 18:12:12 »

Akita je eksotična in redka pasma v Sloveniji. S tako bi zbujal pozornost.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #507 : ponedeljek, 10.08.2009 : 18:24:00 »

je več teorij od akit.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #508 : ponedeljek, 10.08.2009 : 18:37:35 »

Hehe, prav res, kakor o vsaki pasmi Tongue. Problem je samo, da je tezko po slikah in info z neta kupovat psa, s katerim bo potem treba zivet 10+ let in ga, seveda, vzgojit. Posebej za pasme, katerih predstavnikov se ne da na cesti srecevat in z ostalimi lastniki izmenjat izkusenj, in se posebej za pasme, ki niso enostavne za hendlat v vsakodnevnem lajfu. Ce pocne to zacetnik, se lahko clovek le nasmiha. Kaj vec nima smisla. Ne ogorcenja spilat, se manj cas s pisanjem izgubljat.

A bos ogradil parcelo, al tudi za akito racunas na to, da te bo ves vesel cakal na pragu?
Si ze videl japonskega ali amerisko akito v zivo? Kot je videti, te zanima akita inu, torej japonski akita?
Logiran

Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #509 : ponedeljek, 10.08.2009 : 18:56:47 »

Japonska akita bo, je malce švohnejša kot ameriška.

Drugače ja videl sem jih na tajskem zdeli so se mi zelo zvesti in ustrežljivi, sicer nevem ali je biv kakšen od njih hibrid ali ne sem pa prepričan da so bili japonske akite.

Če imam namen zagraditi parcelo?Ja, vsekakor, samo ga bom vseeno poskuašl od malih nog naučiti da nebi zahajal k sosedom, vseeno pa je manjšo kepo lažje učiti in loviti kot veliko.

Mah najležje je pa vzeti zlatega prinašalca in računati da bo sam prinesel vse znanje na svet.
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines