mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 12:21:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 96554 krat)
0 članov in 17 gostov pregleduje to temo.
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #420 : četrtek, 30.07.2009 : 11:44:05 »

Še nekaj: če se tako spoznaš na zakonodajo, potem veš, kako so sestavljeni zakonodajni predlogi. In da je njihov pomemben sestavni del obrazložitev predloga zakona. Da ne govorim o tem, da poslanci tega niti ne berejo. Zato bi bil kratek povzetek koristen. Smiley
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #421 : četrtek, 30.07.2009 : 13:13:25 »

Kar se tiče zakonodajnega predloga imaš tu vse razloženo
http://www.dz-rs.si/index.php?id=114
Glede preprodaje živale, se lahko vrini nov člen v KZ. pod KAZNIVA DEJANJA ZOPER OKOLJE IN PROSTOR.



Druga stvar so izbrisani tu ni nobenega dvoma da je šlo za špekulacijo, ampak slovenska država je tako butasta da jim bo prisodila še nagrado. Vsak je imel možnosti zaprositve za državljanstvo, računali pa so da se Slovenija ne bo odcepila. Ne glede kaj je prisodilo ustavno sodišlče se mi zdi cela zadeva butasta.
Izbrisani niso upravičeni do nikakršnih odškodnin, samo so pa vztrajali in uspeli.Točno se je vedelo do kdaj je bil datum vpisa za pridobivanje državljanstva.
Poglej recimo Latvijo, Latvija je bila kar nekaj časa pod rusko okupacijo, kasneje se je leta 1990 osvobodila, tam živčei rusi še volilne pravice niso dobili kaj šele kakpšno nagrado!
Dajmo še generalu Aksintijeviču odškodnino zakaj pa ne!


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #422 : četrtek, 30.07.2009 : 13:15:33 »

Mislim, da neumnosti, ki jih zdaj trošiš, lahko obdržiš zase. To je pasji portal in politika nima tu kaj iskati.

Ti priporočam, da si omisliš drugo zabavo za ta mesec dopusta.
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #423 : četrtek, 30.07.2009 : 13:28:42 »

Kar se tiče zakonodajnega predloga imaš tu vse razloženo
http://www.dz-rs.si/index.php?id=114
Glede preprodaje živale, se lahko vrini nov člen v KZ. pod KAZNIVA DEJANJA ZOPER OKOLJE IN PROSTOR.



Druga stvar so izbrisani tu ni nobenega dvoma da je šlo za špekulacijo, ampak slovenska država je tako butasta da jim bo prisodila še nagrado. Vsak je imel možnosti zaprositve za državljanstvo, računali pa so da se Slovenija ne bo odcepila. Ne glede kaj je prisodilo ustavno sodišlče se mi zdi cela zadeva butasta.
Izbrisani niso upravičeni do nikakršnih odškodnin, samo so pa vztrajali in uspeli.Točno se je vedelo do kdaj je bil datum vpisa za pridobivanje državljanstva.
Poglej recimo Latvijo, Latvija je bila kar nekaj časa pod rusko okupacijo, kasneje se je leta 1990 osvobodila, tam živčei rusi še volilne pravice niso dobili kaj šele kakpšno nagrado!
Dajmo še generalu Aksintijeviču odškodnino zakaj pa ne!


Ne govorim o zakonodajnem postopku, govorim o tem, kako izgleda zakonodajni predlog. A sklepam, da še nikoli nisi imel v rokah nekega predloga zakona.
Jaz s tem tudi končujem debato, ker se na takem nivoju ne pogovarjam. V pravni državi bi morale biti odločitve upravnega sodišča svete. O tem, da nekdo ne loči med državljanstvom in stalnim prebivališčem, ob tem pa si drzne mene poučevati o zakonodaji in pravu, imam pa tudi svoje mnenje, ki ga bom v dobro portala obdržala zase.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #424 : četrtek, 30.07.2009 : 13:31:53 »

Janez22, za politiko, ki se jo gres, tukaj ni prostora. V nadalje bodo izbrisana vsa sporocila ali deli sporocil, ki se ne bodo nanasala na pse in pasjo problematiko. Za debate okrog izbrisanih ali cesarkoli drugega z notranje ali zunenjepoliticnega dogajanja si poisci drug punkt za pisanje.
Logiran

alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #425 : sobota, 01.08.2009 : 17:52:25 »

Kot mi je povedal moj veterinar, že od januarja letošnjega leta velja, da morajo veterinarji pse čipirati ob prvem (zaščitnem) cepljenju, torej okrog 7. tedna, v leglu in ne več pri steklini, pri novem lastniku.

Seveda to pomeni, da bomo imeli vzreditelji svoje pse kar nekajkrat evidentirane - tetovaža in čip - pa še rodovna knjiga pri KZ in evidenca v vet. ambulanti. Šteparji pa ....

Alenka
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #426 : sobota, 01.08.2009 : 18:04:44 »

Zanimiv podatek. Smo našo tamalo ravnokar cepili proti kužnim, pa ni dobila čipa.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #427 : sobota, 01.08.2009 : 18:13:24 »

Hm..., tudi jaz nisem nikjer zasledila tega podatka. Vsekakor pozdravljam, v kolikor bo drzalo za VSE pse in v kolikor bo to aktivnost spremljalo se kaj drugega - recimo pecanje VSEH, ki se pojavijo pri vetu z brejimi psicami - posledicno popis in cipiranje tudi nerodovniskih psov. Oh ..., kako velike sanje, dalec od realnosti. Ker, seveda, izjemno majhen procent lastnikov nerodovniskih psov, ki producirajo nerodovniska legla, sploh ve, kaj je to zascitno cepljenje Angry
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #428 : sobota, 01.08.2009 : 19:05:17 »

Naša nemka, skotena 5.2. 09, je bila tudi čipirana že v leglu. Vzreditelj je rekel da se tako čipira mladičke od letos naprej.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #429 : sobota, 01.08.2009 : 19:31:04 »

Hja, s tem da koliko sem jaz slišala je treba to pa plačat, pa še takrat vnesejo v register in če mladičev nimaš prodanih, potem vse pse vnesejo na vzrediteljevo ime in pol jih morajo lastniki dat pri veterinarju prepisat, ko jih kupijo in plačat prepis, ali neke take glupe fore. In sploh ne moreš več kupit knjižic baje na svoje ime (vzreditelj) za mladiče v leglu. Ne vem, nisem preverjala pri svojem veterinarju, ker letos nisem imela nič kaj mladičev, ampak če to res drži, je to še večja glupost kot prej.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #430 : sobota, 01.08.2009 : 19:43:24 »

Sem takoj pomislila, da bi znale bit komplikacije potem s prepisi, ko se mladiče proda.
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #431 : sobota, 01.08.2009 : 20:04:45 »

Hja, s tem da koliko sem jaz slišala je treba to pa plaèat, pa še takrat vnesejo v register in èe mladièev nimaš prodanih, potem vse pse vnesejo na vzrediteljevo ime in pol jih morajo lastniki dat pri veterinarju prepisat, ko jih kupijo in plaèat prepis, ali neke take glupe fore. In sploh ne moreš veè kupit knjižic baje na svoje ime (vzreditelj) za mladièe v leglu. Ne vem, nisem preverjala pri svojem veterinarju, ker letos nisem imela niè kaj mladièev, ampak èe to res drži, je to še veèja glupost kot prej.

Pri nas je treba leglo prijavit do tretjega tedna. Ko jih zveza registrira, jim dodeli registrske stevilke, pa tudi stevilke cipov, ki jih vnese njihov vzrejni referent (veterinar) pri sedmem tednu starosti. Lahko pa pri prijavi dolocis svojega veterinarja, da naredi to. Kinoloska zveza avtomaticno prijavi leglo registru psov na ime vzreditelja, razen, ce ze imas kupce, potem se prijavijo na njih. Novi lastniki so dolzni prijaviti registru mladice do 4 meseca starosti.

Pred casom smo imeli tu afero s preprodajalci psov. Mladici so imeli slovenske modre knjizice z vpisanimi cepljenji. Izkazalo se je, da jih je nekdo nekje dobil cel kup z vpisanimi neresnicnimi cepljenji. Seveda so urgirali pri slovenskih oblasteh... Verjetno je tudi to eden izmed razlogov za spremembo postopkov.
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #432 : nedelja, 02.08.2009 : 14:01:32 »

Za potne liste sem pozabila vprašati, sem pa tudi jaz slišala isto kot Mc Kruster. Se bom pa pozanimala, tudi o prenosu lastništva. Čudno se mi pa zdi, da take novice dobivamo drug od drugega, namesto od pristojnih (recimo, KZ bi to lahko objavila, saj vendar vzrejamo v njenem okviru.)

Mislim, da bi lahko bili vzreditelji, kar se evidentiranja mladičkov tiče, na boljšem od šteparjev. Mi namreč točno vemo, kdo so novi skrbniki naših kužkov in imamo z njimi stike tudi kasneje ( na primer, če bi se pojavil problem, da novi skrbnik psa ni cepil proti steklini, bi seveda vedela, kdo je in od kod je - tako ne more mene držati vet. inšpekcija za ovratnik). Ravno tako, če bi se pes izgubil.
Če bi bili veterinarji strožji, bi bili šteparji zelo izsledljivi. Novi skrbniki svoje kužke večinoma takoj peljejo zaščitno cepiti in v tem primeru bi pač morali povedati od kod pes je - tako bi bil štepar kaznovan, ker kužkov ni čipiral že v leglu. Seveda denarno!

Večji problem pa so preprodajalci. Ker sem nedavno (zaman) poizkušala preprečiti znanki nakup preko preprodajalcev, sem v živo lahko videla nekaj fint. Zelo dvomim, da bi bila ženska, od katere je znanka kupila kužka, še dosegljiva na dani tel. številki (vzela ga je pa tako ali tako v bifeju) Angry Veterinar je kužka takoj zaščitno cepil in mu vstavil čip, čeprav evidentno še ni imel 3 mesecev. Vendar - koga boš tu držal? Morda bi moral v takem primeru pač mastno plačati kazen kupec, ker je kupoval preprodajalsko "robo".

Just a thought.
Alenka
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #433 : nedelja, 02.08.2009 : 19:29:53 »

kakšnih fint?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #434 : ponedeljek, 03.08.2009 : 07:45:12 »

Halo punce,nič se ni spremenilo.Mladiče se prvič čipira pri prvem cepljenju proti steklini,če se čipirajo prej se na željo vzreditelja,ki te čipe tudi plača.Prav tako potne liste.Ti se še vedno dobijo(potni listi) pri prvem cepljenju proti kužnim boleznim.Letos je bila velika zmešnjava samo pri menjavi rumenih knjižic o cepljenju za modre potne liste.Pa še to zaradi tega kdo jih bo plačal.Obveljalo je,da jih plačajo veterinarske postaje iz svojega žepa,lastnikom pa jih ne smemo zaračunavati.Vurs je pa dal direktivo za zamenjavo.
LP Tjaša
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines