mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 04:10:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 95010 krat)
0 članov in 6 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #390 : sreda, 29.07.2009 : 16:04:29 »

Jaz nisem šla brat teh zakonov, me pa zanima, koliko psov ima torej lahko posameznik in koliko vzreditelj? A imam jaz lahko npr. pet psov, ali so kakšne omejitve?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #391 : sreda, 29.07.2009 : 16:06:58 »

moraš dati copy paste:)ne gre če samo klikneš.

Vem, pa se mi ne da.  Wink Prelena za take stvari, pa tudi zakonov ne maram brat niti najmanj.  Roll Eyes

Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #392 : sreda, 29.07.2009 : 16:07:23 »

Jaz nisem šla brat teh zakonov, me pa zanima, koliko psov ima torej lahko posameznik in koliko vzreditelj? A imam jaz lahko npr. pet psov, ali so kakšne omejitve?

Lahko jih imaš 5 ja.  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #393 : sreda, 29.07.2009 : 16:11:42 »

Aha, no super. Glede na to, da sem čist zaljubljena v pse, bom sigurno imela še dva..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #394 : sreda, 29.07.2009 : 19:19:42 »

Janez22, meni se pa zdi tvoje pisanje zanimivo (razumem približno kaj hočeš povedat, ampak nisem tako domača v teh zakonih) in če bi bilo res več učinka, že če bi samo odgovornost za izvajanje prenesli in nabili še malo kazni, bi bilo super!!!
Je pa tako, da je tukaj ogromno ljudi zelo aktivnih na podrožju domačih živali in se v časih že skoraj po trepalnicah mečejo, da bi kaj spremenili... Vsak se giblje v tistem kar najbolj pozna in pomaga na svoj način.

Obsojanje na eni in na drugi strani nikoli ni na mestu! Se velikokrat zgodi, da se narobe interpretira kako stvar za ekranom. Sploh, ko je kdo slabe volje in po že 1000x videnem spet neka tema na podoben način in tako dalje in tako naprej Wink
Naj si nihče ne ustvarja slike o osebi po lastnih prepričanjih in predsodkih!
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #395 : sreda, 29.07.2009 : 20:33:31 »

eh se mi niti ne da pisati več ker kvasite bedarije JANA kako so se lahko izbrisani organizirali in predlagali zakon?Zakon ni bil sprejet. Dalje, v pregled so ga dali ustavnemu sodišču. Dalje, uspeli so, denar sicer še ni razdeljen vendar bo, sedaj ali bo slo na pavšal, ali bodo obravnavali vsakega posameznika meni ni znano.

Em, oprosti, kakšen zakon točno so predlagali izbrisani, kdaj je bil sprejet in kakšen denar naj bi jim na podlagi tega zakona delil?

Ob vseh ostalih področjih tudi ti mešaš jabolka in hruške in še kaj - izbrisanim se je izdajalo samo dopolnilne odločbe (to so potrdila o tem, da so med nezakonitim izbrisom in časom, ko so jim povrnili status, imeli v Sloveniji stalno prebivališče). Zakon še ni sprejet in zakon tudi nima nič z odškodninami, ampak samo z urejanjem statusa vseh ostalih izbrisanih, ki jim v vseh teh letih pravica do stalnega bivanja (ki je neodtujljiva) ni bila povrnjena.

Za odškodnino pa mora vsak posamičen izbrisani tožiti državo in to tožbo dobiti.

P.s.: Se opravičujem za zastranitev.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #396 : sreda, 29.07.2009 : 21:25:34 »

Ok, greva od citiranja mojega izracuna in tvojega komentarja.
Najprej, tisti citat se nanasa na preprodajalca, ki nima psov in ne psic, temvec ima samo mladice, razseljene in poskrite po raznih skednjih in gajbah. Gre za organizacijo, o kateri ve VURS vse, so jim pobrali eno rundo psov, zadeva pa se ocitno nadaljuje. Na podlagi oglasov se da ugotoviti 11 razlicnih pasem, ki jih ne more skotiti ena psica, temvec 11 psic. Torej, ne gre za steparja, ki bi imel doma toliko psov in posledicno ne gre za cifre, ki bi bile podlaga za karkoli, gre za prikaz neumnosti kupca, ki verjame, da je pes, kupljen pri preprodajalcu iz "domace reje". Torej, to je ozadje mojega izracuna. Dejstvo je, da nihce nima doma istocasno 11 brejih psic razlicnih pasem in dejstvo je, da to tudi po zakonodaji ni dovoljeno.

Kako delujejo preprodajalci: Vzamejo nekajkrat po 50 €, se vsedejo v kombi in se odpeljejo v vzhodne dezele, nakupijo mladice (eno celo leglo stane med 50 in 100 €, se pravi, da dobijo lahko tudi 10 mladicev za ta denar) in jih pripeljejo v Slovenijo, ki s temi dezelami nima vec meja. Tako jih nihce ne ustavlja in nihce ne kontrolira. Nic ne prijavljajo VURSU, pa tudi nikomur drugemu ne. Uredijo papirje (beri: na lagerju imajo toliko in toliko potnih listov - za ugotavljanje originalnosti nisem niti pod razno pristojna jaz, pa tudi ti najbrz ne, temvec oba placujeva neko sluzbo, da to opravlja profesionalno), pse nabasejo v take ali drugacne kiste in oddajo oglase v razne oglasnike. Ker jih sledijo tako sluzbe, kot posamezniki, so se organizirali tako, da imajo vec telefonov in posledicno vec stevilk, na eno uporabnisko ime in eno telefonsko oglasujejo najvec 2-3 pasme. Za mladice racunajo od 250 - 500 evrov, odvisno od pasme in papirjev, ki jih uspejo skupaj zbrat. O veljavnosti teh papirjev ne bom tukaj. Pasme in papir kreirajo prodajne cene. Pse prodajo, saj je debilnih kupcev, ki na tak nacin kupujejo pse, kot listja in trave. To je osnovni posel preprodajalcev. O tem, da psi pri kupcih crkujejo, ker so nerazglisteni in necepljeni prekmalu vzeti iz legel, je zgodba za nadaljevanje. Ce dozivijo 3. mesec starosti, le nekateri pridejo do veterinarjev na cipiranje in cepljenje. Drugih kontrol, da sploh obstajajo, ni.

In kako lahko obstojece zakonodaje stopijo tem ljudem na prste?
Hm, za zacetek tako, da jih dobijo pri trgovski dejavnosti, ki je nimajo registrirane. VURS lahko ima kar nekaj dela s tem, da so psi prekmalu vzeti iz legel, da so bolni in v slabem stanju, da niso bili psi pri prevozu ustrezno prijavljeni (premik zivali) ... Davkarija z njimi dejansko nima kaj delat, ker niso registrirani trgovci in ker ne opravljajo dejavnosti, temvec nelegalno preprodajajo "stvari", za katere velja zakon, da morajo biti pravilno oznacene in z njimi je treba pravilno ravnat. Kaj bodo z njimi poceli kriminalisti, je njihova stvar. Gre za ustavitev preprodaje. Dejansko prodaja psov znotraj EU ni prepovedana, torej to lahko pocnejo registrirani trgovci, ne glede na to, ali je nam prav ali ne. Preprodajalci, o katerih govorimo v tej temi, pa niso trgovci in za to gre. Niso nikjer evidentirani, ne preprodajalci in ne psi, ki jih prodajajo, od svoje dejavnosti ne placujejo nikakrsnih dajatev drzavi in sploh niso pod nikakrsnim nadzorom. Prijav je nesteto, zgodi se nic. Prijave so pomanjkljive, ker se kupci skrivajo (sramota zaradi nateg je za Slovence menda huda stvar) in ne dajo od sebe nicesar. Brez prijave se noben policaj ne zgane s stola, ne glede na "pregon po sluzbeni dolznosti". Tudi organi za pregon namrec morajo imeti kaksno podlago, da koga zacnejo preganjati (baje).

Steparji so povsem druga kategorija, in iz komentarja zgornjega citata sklepam, da si pomesal steparje in preprodajalce. To sta dva svetova, katerima je skupen le interes, da prodajo pse in s tem zasluzijo denar. Preprodajalci produkt reje nekoga drugega (oni si ne bodo mazali rok s psicami in kotitvami), steparji produkt svoje reje (imajo eno, dve, vec psic, ki kotijo takoj, ko stepar rabi denar ali pa kar tako - na zalogo).

Kaj redijo v dezelah, od koder vlacijo sem pse preprodajalci, naso zakonodajo ne zanima, in ta trenutek ter v tej razpravi tudi nas ne. Ko pridejo na nas trg, se zacnemo ukvarjati z njimi.

Nas pa salamensko zanima, kaj redijo v nasi drzavi steparji, ki tudi prodajajo svoje "produkte" pri nas. Vendar jih tudi redijo, izkljucno zaradi zasluzka. Kar pri nas ni preprovedano. Je pa prepovedana reja zivali, pri katerih se pricakujejo anomalije, prav tako je prepovedano imeti z eno psico vec kot eno leglo na leto. Ker ti psi niso nikjer evidentirani, ni mogoce slediti ne legel, ne stevila mladicev, ne zdravstvenega stanja in ne nicesar.

Kaj bi se zgodilo v primeru, da bi nekje neki DZ cepci dosegli nov zakon, v katerem bi bilo zapovedano placevanja davka na pasje mladice? Rodovniski psi so evidentirani, vsi ostali niso in ob tej dinamiki odgovornih ne pricakujemo, da v kaksnih 5 letih bodo. Tako se morebitna obveza lahko nanasa izkljucno samo na psice, ki so evidentirane, torej na rodovniske. Nerodovniske niso v rodovnih knjigah, za njih ni treba nikakrsnih obrazcev izpolniti in nobenih legel popisovati in prijavljati. Ker pogosto niso cepljene in cipirane, jih niti pri veterinarjih ni v evidencah. Ce pa ze so, se veterinarji nikakor ne ukvarjajo s tem, ali je katera imela leglo februarja in spet avgusta istega leta, kot tudi ne, koliko mladicev je imela in kaj se je zgodilo z njimi, se manj s tem, ali so bile v leglu kaksne anomalije. Ker je stranka car in ker veterinarji zivijo od strank in ker ne veterinarji in ne inspektorji ne delajo do pike tistega, kar jim narekuje zakonodaja. In ker se takih mladicev nikakor brez cipiranja psice in ostalih zapovedanih evidenc ne da niti izslediti, kaj sele slediti, ostanejo za placevanje davkov le tisti, ki so ze v evidencah, torej rodovniski psi. Ti so v manjsini in pri teh ze sedaj ne gre za tako enormne zasluzke, kot jih navajas na zacetku te razprave. Zakaj? Zato, ker imajo poleg zivalovarstvene zakonodaje se celo vrsto obveznosti, zapovedi in preprovedi, ki jim jih narekujejo kinoloski in pasemski pravilniki. Steparjem nihce nicesar ne zapoveduje, prepoveduje ali nalaga in lahko delajo karkoli hocejo. Ce bi se psica gonila trikrat v letu, bi imeli trikrat leglo, pa ne bi nihce trenil, ker je ni v evidencah, ce pa je, veterinarji ne ukrepajo, ker morda celo sploh ne vedo, da kaksno leglo je. Pa se nam ne gre zaradi njihovega zasluzka, temvec zato, ker producirajo bolne in karakterno neustrezne pse in izkljucno za zasluzek izkoriscajo svoje psice. To je vsa znanost.

In v prejsnjih mojih postih ne gre za globe steparjem, temvec za globe lastnikom psov, kot sva ti in jaz, v kolikor nimajo cipiranega in cepljenega psa. Od tu se lahko izhaja dalje in se doseze sprememba zakona v tocki, ko zdaj govori o "nezeljenih" leglih, da bo govoril o "nacrtovanih" leglih in bil razsirjen na prijavo vseh legel, ne samo rodovniskih, kot je sedaj. Najosnovnejsa zadeva, iz katere vsa problematika izhaja, je oznacevanje psov. Ker rad dajes primerjave, bova primerjala z avti, ceprav primerjava niti najmanj ni ustrezna. Pa vendar, vsi avti imajo stevilko motorja in stevilko karoserije in v vsakem trenutku se da najti lastnika. Vsak avto, ki gre na cesto, ima tudi tablice. Vse mora stimati, ko se pojavimo na cesti in nas ustavi policaj. Ce ne stima, so sankcije, kot veleva zakonodaja. Za pse velja zakonodaja, da morajo biti cepljeni in cipirani, podatki pa vneseni v centralni register psov. Zakon je jasen in ne pusca kaksnih "ce", "ali" in podobno. VSI psi, starejsi od treh mesecev in koteni po 1.1.2003 morajo biti cipirani in podatki vneseni v register, prav tako morajo biti sproti v registru spremembe. Zal registra na veterinah ne "vzdrzujejo" odgovorno (kontrolirati jih zal ne moremo mi, posamezniki, za to so placani drugi), prav tako zal vsi (oz. zelo veliko) lastniki ne cipirajo in cepijo pse. In ko na cesti policaj sreca spuscenega psa z lastnikom, bi bilo najbrz smotrno, da lastniku kasira kazen zato, ker nima psa na vrvici, zraven pa se preveri, ali vse ostalo stima. Ko ima enkrat podatke, ni tezko na veterini v registru preveriti, ali je pes "registriran" ali ne. Ce ni, sledi se kazen za to in seveda - obvezno cipiranje in cepljenje. Ce kdorkoli najde zapuscenega ali izgubljenega psa, ga pelje v zavetisce, ta preveri cip, poda prijavo in inspektor lahko lastniku nalozi kazen, ker je psa izgubil in/ali ga ni iskal - ga je zapustil. Ce bi bili psi cipirani in podatki pravi. Tako pa psi niso cipirani in se zbirajo v zavetiscih, obcine (ti in jaz) pa placujemo za njihovo oskrbo. Hm ... Tako se nic od v zakonu napisanega ne dogaja, ceprav vse zakonske podlage so. Niti pri vetu ne potujejo naprej prijave za necipirane in necepljene pse, ceprav jim prav to nalaga zakon. Torej, kdo je kriv, da se zadeve ne odvijajo? Kaj v zakonodaji je treba spremenit, da bo tisti, ki je za nekaj placan, to tudi res delal do konca odgovorno? Kdo se bo ukvarjal z novim zakonom, ce tega, ki je v redu in ze dolgo velja, sploh se nismo zaceli izvajati?

In zakaj mislis, da bi morali na cesto? Zato, da povemo, da naj zacnejo nek zakon izvajat? Ali da naj nalozijo inspektorjem in policajem tisto, kar jim ze pise v delih in nalogah?

Aja, veterinar nima "DOLŽNOSTi urejanja inšpekcijskega nadzora", temvec ima to "uradni veterinar", kar je strokoven izraz za bolj znanega "veterinarskega inspektorja".
Logiran

charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #397 : sreda, 29.07.2009 : 22:23:23 »


Charlie, da ti povem imam ta mesec dopust, pa malo berem o psih pa sem naletel na tole temo.


Zoper šteparje(ker vzdevek:) nisem naredil nič, si ti?če pa bi mi kdo prodal bolanega psa pa reagiral.Še za manjši denar sem.



Janez22, če imaš dopust je bolje, da greš v naravo in ne kvasiš neumnosti. Sicer se pa s tabo niti slu;ajno ne nameravam prepirati po forumih, ker ocitno ne igrava v isti ligi.
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #398 : sreda, 29.07.2009 : 22:29:47 »

Končno,charlie ti dam prav. Wink
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #399 : sreda, 29.07.2009 : 22:37:41 »

Uf to je pa dolgo:)

Glej Jana zakaj ne prebereš mojih postov tako kot je treba?Saj imaš neke stvari prav, nekatere pa tudi ne. In veliko vprašanj iz tvojega pisanja je že v mojih prejšnih odgovorov, zakaj obdavčiti lastnike registrianih vzrediteljev - še enkrat za tiste ki bodo kasneje pisali da to ni prav - če izkoreninimo preprodajalce in šteparji bi vzreditelji prišli med večino, in če bi bile kazni take da je sploh lahko mozen pregon, potem se to nobenemu nebi splačalo. Kazen zapora bi
bila lahko do 10 let kar pomeni, če spraviš osebo vsaj za dve leti v zapor, dobijo druge strah, in se enostavno nebi splačalo takšno ravnanje. Jana na zečtku moje razprave NISEM povdarjam še enkrat NISEM REKEL da imajo vzreditelji enormne zaslužke napisal sem da so mi povedali da jih imajo steperji in preprodajalci.Vzreditelji bi lahko pač nabili cene za psa glede na davek.In ja res je zameša sme steperje in preprodajalce.


Ta rešitev v tvojem zadnje odstavku da bi bili vsi psi čepirani ni slaba, oziroma je še boljša od moje. Lep primer si dala z avtom.


"Torej, kdo je kriv, da se zadeve ne odvijajo? Kaj v zakonodaji je treba spremenit, da bo tisti, ki je za nekaj placan, to tudi res delal do konca odgovorno? Kdo se bo ukvarjal z novim zakonom, ce tega, ki je v redu in ze dolgo velja, sploh se nismo zaceli izvajati?"
Kaj lahko policaj tu ukrepa?"

Ne more ker nima zakonske podlage, tu ne gre za KD, pač pa za druge kršitve predpisov. Tudi če je preprodajalec, saj policist ne more zaslišati osebe in jo kasneje privesti pred preiskovalnega sodnika.
Tu imaš lep primer
44. člen.

Policisti ter pooblaščene osebe carinske službe v primeru prevoza in pošiljk živali brez ustreznih dokumentov ali v nasprotju z določbami 12. člena tega zakona ali v primeru mučenja živali, zadržijo živali oziroma pošiljko, osebe in prevozno sredstvo ter o tem takoj obvestijo pristojnega inšpektorja. INŠPEKTORJA

"Aja, veterinar nima "DOLŽNOSTi urejanja inšekcijskega nadzora", temvec ima to "uradni veterinar", kar je strokoven izraz za bolj znanega "veterinarskega inspektorja"."
 mora biti nekje med zakoni ki si mi jih dala pa je preveč to za brat ker sem kopiral DOBESEDNO od tvojih linkov, ne bi si upal trditi nekaj napamet, saj mi je vse skupaj novo:)

Mislim da bo zadeva v Sloveniji še bolj razcvetela, tale kriza bo oziroma je sploh prinesla svoje, Maribor, Kranj, dela ni nikjer, logično je da se bodo morali ljudje z nečim ukvarjati. Je pa dobra rešitev kar se tiče čipiranja vseh psov.

Pa ok, Slovenija, greš malo v Azijo in malo opazuješ kako zadeve tam stojijo, se lahko samo rečeš da je tu še ok. Ker tam pa vidiš po ulicah ogromno deformiranih psov.

Kar se tiče izbrisanih:
http://www.rtvslo.si/slovenija/izbrisani-najprej-stetje-nato-odskodnine/207576
Odbor DZ-ja za notranjo politiko je oceni, da razprava o odškodninah t. i. izbrisanim pred prejetjem določenih podatkov ni smiselna.Malo star link, novejših se mi ni dalo iskati.Vlada se je zamenjala in izbrisani BODO dobili odškodnine.

Se opravičujem za slovnične napake!
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #400 : sreda, 29.07.2009 : 22:50:55 »

Kar se tiče izbrisanih, tebi očitno ni jasna razlika med odločbo ustavnega sodišča (ki je ugotovilo, da je bil izbris nezakonit) in zakonom.

Psi morajo po zakonu že zdaj biti čipirani. Eno je zakon, drugo pa realnost.
Kaj je tvoj konkretni predlog, razen obdavčenja pasjih mladičev in visokih kazni za preprodajalce (hm, na podlagi česa pa boš pravzaprav preprodajalca spravil v zapor? kaj točno bi opredelil kot kaznivo?), mi pa v vsem tem ni uspelo razbrati. Lahko kratko in jedrnato?
Logiran
zona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 612


« Odgovor #401 : sreda, 29.07.2009 : 22:52:29 »

Še vedno mi ni jasno,ali išče psa ali pa kakšno potrdilo,prepir ali kaj drugega... Undecided
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #402 : sreda, 29.07.2009 : 23:01:30 »

SPREJET TEHNIČNI ZAKON O IZBRISANIH
Opozicija opozorila na možne finančne posledice zakona
29. oktober 2003 ob 22:34
Ljubljana - MMC RTV SLO/STA

Državni zbor je s 45 glasovi za in 19 proti sprejel t. i. tehnični zakon o izbrisanih.

Namen zakona je popraviti krivico prebivalcem Slovenije, pripadnikom drugih jugoslovanskih narodov, ki so jih upravni organi leta 1992 neupravičeno izbrisali iz evidence stalnega prebivalstva, s čimer so izgubili dotedanje pravice, čeprav so zakonito živeli v državi.

Odločbe bodo dobili tisti, za katere bo ugotovljeno, da izpolnjujejo dva pogoja: da so imeli 23. decembra 1990 in 25. februarja 1992 prijavljeno stalno prebivališče, in in jim je bilo od leta 1992 izdano dovoljenje za stalno prebivanje v Sloveniji kot tujcem.

če pa do zdaj nisi uspel razumeti kaj je moj predlog pa ne morem nič.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #403 : sreda, 29.07.2009 : 23:15:57 »

"Ne more ker nima zakonske podlage, tu ne gre za KD, pač pa za druge kršitve predpisov. Tudi če je preprodajalec, saj policist ne more zaslišati osebe in jo kasneje privesti pred preiskovalnega sodnika.


upps moja nedoslednost, policist ne zaslišuje temveč napraviuradni zaznamek, to delo opravi preiskovalni sodnik:)
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #404 : sreda, 29.07.2009 : 23:25:30 »

SPREJET TEHNIČNI ZAKON O IZBRISANIH
Opozicija opozorila na možne finančne posledice zakona
29. oktober 2003 ob 22:34
Ljubljana - MMC RTV SLO/STA

Državni zbor je s 45 glasovi za in 19 proti sprejel t. i. tehnični zakon o izbrisanih.

Namen zakona je popraviti krivico prebivalcem Slovenije, pripadnikom drugih jugoslovanskih narodov, ki so jih upravni organi leta 1992 neupravičeno izbrisali iz evidence stalnega prebivalstva, s čimer so izgubili dotedanje pravice, čeprav so zakonito živeli v državi.

Odločbe bodo dobili tisti, za katere bo ugotovljeno, da izpolnjujejo dva pogoja: da so imeli 23. decembra 1990 in 25. februarja 1992 prijavljeno stalno prebivališče, in in jim je bilo od leta 1992 izdano dovoljenje za stalno prebivanje v Sloveniji kot tujcem.

če pa do zdaj nisi uspel razumeti kaj je moj predlog pa ne morem nič.

Izdajanje odločb in odškodnin ni ena in ista zadeva. Odločbe z odškodninami nimajo nič.
Logiran
Strani: 1 ... 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines