mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 00:16:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94943 krat)
0 članov in 14 gostov pregleduje to temo.
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #330 : torek, 09.06.2009 : 16:32:37 »

Pod tole se pa takoj podpišem. Grin
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #331 : četrtek, 11.06.2009 : 08:42:58 »

Citat
Preprosto bi bilo treba prepovedati nerodovniško rejo. Tako kot je to prepovedano na primer v Skandinaviji. To ne pomeni genocid nad mešanci, ampak nad šteparji. Sem prepričana, da bi mešanci še bili, samo šteparje bi se lahko zakonsko preganjalo.

Amen!
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #332 : četrtek, 11.06.2009 : 10:26:04 »

Sama se počutim tudi ogoljufano, sram razočarano, Sad jezno   Angry, ....!

Nekateri ljudje so res, ne vem kaj naj rečem, drugega kot, neumni. Cry
Kolegica se je kar nekaj časa odločala za nakup psa. Pa sem ji razlagala, pa printala članke, jo napotila na tega in druge forume. In sem bila vsa happy, Cheesy ker se mi je zdelo, da razume poanto, zakaj naj raje še malo varčuje in nato kupi rodovniškega psa željene pasme. Vse do pred dobrim mesecem in pol. Najprej ji je bil ponujen "čistokrvnež brez rodovnika" od njene znanke v sosednjem kraju, star že 5 mesecev, seveda po ugodni ceni Tongue. In jaz jo ob pomoči veterinarja  in izkušenj s foruma prepričujem, da to ni v redu, a ona je že dogovorjena, da gre po psa.( do taktrat ga sploh še ni videla). Pa se v zadnjem trenutku premisli. Od veseja sem skočila v zrak.  Kiss Pa me še isti večer poklliče, da ima psa, da ga je mogla dobit, ker je obljubila otroku in je kot v samopostrežbo šla ponj k ******, ker da tisti od znanke, pa res ni bil v redu . Groza. Angry Sad Pa kaj je tem ljudem. Sedaj me ne čudi, da toliko ljudi brezglavo drvi po kredite, ki jih nikakor ne zmorejo odplačevati, ali po avte, ki jih sploh ne obvladajo (ne za vožnjo in ne finančno).
Sedaj ima s kužko zdravstvene, pravne in moralne težave (pravi, da ve, da je ravnala narobe, ampak nobeno opravičilo v mojih očeh, ne zmanjša dejstva, da je naredila ogromno napako). K sreči je psička preživela, vsaj zaenkrat Undecided. Da bi se spravila na preprodajalca nima volje  Angry, k sreči pa je veterinar podal naprej prijavo, ko je našel nepravilnosti. Njej je pa vseeno - s prevečkrat slišanim opravičilom, "samo da je moj kuža zdrav". Kaj pa z naslednjimi revčki jo pa ne zanima.
Sama pa čutim njeno odločitev kot osebni neuspeh. Če njej, ki je "odprte glave" nisem mogla dopovedat, kako in kaj,  se mi zdi ravno čudežno, da kdaj kdo koga uspe pregovorit in vas občudujem, da ne obupate, ponavljati vedno znova in znova. Čestitam, pa če vam uspe spreobrniti le 1 -2 % naivnežev.
Le tako naprej. lp Tina
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #333 : četrtek, 11.06.2009 : 11:57:13 »

Eh, bela tisa, saj vsi vemo kako je in vsi imamo prijatelje, ki nas poslusajo, potem pa naredijo tocno nasprotno od svetovanega. Videno ze nekajkrat.  Sad Ne sekiraj se prevec, ti sinaredila kar je bilo v tvoji moci. A govoriva o kolegici zaradi katere si me klicala v zvezi z eno majhno kosmato pasmo? Wink
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #334 : četrtek, 11.06.2009 : 12:05:39 »

Če njej, ki je "odprte glave" nisem mogla dopovedat, kako in kaj,

Žal ima velikost odprtine v glavi Lips Sealed bolj malo s tem, kako se kupuje psa.
Marsikateremu noben faks nič ne nuca. Ne pri nakupu psa, ne pri katerih drugih življenskih odločitvah.
Tudi jaz poznam primerke študiranih ljudi na relativno odgovornih položajih, ki kupujejo čistokrvne brez rodovnika, ker so cenejši. In so potem seveda užaljeni, ko imaš kakšno za povedat na to temo. Pa čeprav si prijazen in informativen, kaj šele če bi zares direktno povedal kaj si misliš. Undecided
Upaš lahko samo, da bo pes kljub zdravstvenim težavam ustrezno oskrbljen in se ga ne bodo na koncu še naveličali in se ga znebili Angry.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #335 : četrtek, 11.06.2009 : 12:57:05 »

Ja, saj te velikokrat potolče, ker ljudje nočejo razumeti tvojih nasvetov.
Ampak se pa počituš super, ko vidiš da si vsaj pri nekaterih naredil spremembo. Ampak do sedaj sem imela pozitivne izkušnje samo z začetniki oz. znanci, ki so se odločali za 1. psa. In sem res presrečna, da me niso samo poslušali ampak tudi slišali.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #336 : četrtek, 11.06.2009 : 13:08:55 »

Ja Kaja, pravilno sklepaš o tej kolegici govorim. Ljudje me vedno znova razočarajo.

Vsaj to mi je v zadovoljstvo, da hodi sedaj k Miranu in da je pri prvem obisku naletela na Vanjo, ki je stvar vzela v svoje roke in bo "dihala za ovratnik" preprodajacu, veterinarju, ki naj bi prvič cepil psa in inšpektorici, ki trdi da kršitev ni bilo, (čeprav se verjetno zaveda, da je vse skupaj boj Don Kihota z mlini na veter).

Na žalost je res, da ravno tisti, ki bi lahko - ogoljufani in razočarani kupci - ne storijo nič, le smilijo se sami sebi.

Ja ika sem mislila, da me je tudi slišala in ne le poslušala. Na žalost pomeni misliti, nič vedeti, kajne.

Najbolj žalostno pa je, da je pred leti imela že slabo izkušnjo s psom od preprodajaca, kupljenega na ta način, ko sta imela z bivšim partnerjem zelo bolanega psa.
Bolezen je bila ni bilo naključje, ampak posledica neodgovorne vzreje. Kuža je sedaj že pokojni. A ona gre še enkrat na led.

lp T



Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #337 : četrtek, 11.06.2009 : 13:24:14 »

Ves kaj je pa se najbolj zalostno pri vsem skupaj? Mene dostikrat kdo poklice (kak znanec) in vprasa za nasvet, mnenje glede nakupa. Torej ne tezim kar sama od sebe. In potem ze kar praviloma mu moj nasvet ni vsec. Seveda, ko je pa treba kaksnega vzreditelja poklicat, mogoce malo pocakat na mladicka, zanj placat vec.... In gredo po "cenejsega". Vcasih se mi res ne da vec.  Sad Sad

Nisem vedela, da je "prejsnji" pes ze pokojni. Imam lustne slikce, ko je bil se cisto majhna kepica. Cry
Logiran

BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #338 : četrtek, 11.06.2009 : 14:59:30 »

Ja na žalost Arka ni več. Mislim, da je bilo lani. So ga nazadnje ledvice zvile. Sicer je imel pa zadnja leta tako ali tako zelo pasje pasje življenje, saj se je pretežno sam klatil okrog. Kam ga je pripeljalo življenje na "svobodi"!!! Bogi je bil. Sama imam tudi nekaj njegovih slikic, sta se z Alfom družila, kakih 6 let nazaj, ko je bil Alf še mladič, smo se redno dobivali. Krasen kuža je bil - velikan mehkega srca in res je škoda, da se je morala njegova pot končati tako kmalu.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #339 : torek, 28.07.2009 : 21:47:42 »

Trgovcu, ki ima prijavljeno prodajo zivih zivali nimas kaj vzeti, se ti ne zdi?
Trgovcu, ki nima prijavljene prodaje zivih zivali lahko vzamejo zivali inspekcije, le-te pa rabijo prijavo. Kaj mislis, so tile kampeljci korak pred naivnimi cepci - kupci? Verjetno so. In verjetno imajo nastudirane vse variante, vse odgovore, vse moznosti. Ce pride inspektor sredi noci pogledat, kje so mladici, bodo vsi udelezeni stresli v spanju prave odgovore iz rokavov. In inspektorji bodo sli domov, ti pa bos obtozen lazne prijave.

Katerim psom je treba omogociti zivljenje kot se spodobi? Tistim, ki so ostali pri preprodajalcu? Hja, najprej je treba vedeti, kako do tega mladica sploh pride. Ti si dal 250 evrov, ce se ne motim. Eno celo leglo dobi "trgovec na veliko in malo" v puppy millu za 50 evrov ali se manj. Torej, dal si denar, da se bo skotilo 25, 30, 40 mladicev, ki bodo sli naprej v verigo izkoriscanja. Kaj menis, da je treba narediti? Saj prodaja psov nikjer v Evropi ni prepovedana. Kaj? Prepovedal kaj?

Vsak kupec psa pri preprodajalcu s svojim denarjem povzroci neizmerno gorje celim leglom mladicev in njihovim materam. Ko se boste kupci psov pri preprodajalcih zaceli to zavedati, boste zaceli nosti svoj denar raje dobrodelnim organizacijam, v cerkev ali klosarjem.

Glej zadevo še nisem prečital do konca samo tu gre za KD goljufije 211.člen KZ

1) Kdor zato da bi sebi ali komu drugemu v prid pridobil protipravno premoženjsko korist, spravi koga z lažnivim prikazovanjem ali PRIKRIVANJEM DEJANSKIH OKOLIŠČIN v zmoto ali ga pusti v zmoti in ga s tem zapelje, da ta v škodo svojega ali tujega premoženja kaj stori ali opusti, se kaznuje z zaporom do treh let.


Tu se pregon začne po uradni dolžnosti.

Če bi bili organi pregona zainteresirani, bi se dalo opraviti hišno hišno preiskavo in sicer zakon o k.p. govori o preiskovalnih dejanjih takole

HIŠNA PREISKAVA: Preiskava stanovanja in drugih prostorov obdelženca ali drugih oseb se sme opraviti če je VERJETNO da bo mogoče pri preiskavi:
- obdolženca prijeti ali
- DA SE BODO ODKRILI SLEDOV K.D ali predmeti ki so potrebni za k.p.

Seveda je sodišče tisto ki mora odrediti odredbo.


Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #340 : torek, 28.07.2009 : 22:57:44 »

Sem se zadnjič nasmejala, je pisalo v enem oglasu, (bom kar kopirala) : Sem pravi ded, in opravim hitro..., ter 100%


HOV! HOV! HOV!
KDO ME VZAME K SEBI DOMOV?

Sem kozjanski (z)mešanec, igriv in malce nagajiv.
Star sem dva meseca. Ko bom odrasel bom srednje rasti. Imam kratko dlako.
Nisem zahteven. Zelo rad se učim.
Z mačkami se dobro razumem.
Ne maram verige.

haha kolk se nasmejim vaši postom evo še en oglas pripopam zraven. Se opravičujem ker toliko pišem samo iščem psa pa prebiram še oglase, ter tale forum skozi in počas.


Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #341 : sreda, 29.07.2009 : 07:37:39 »

Če bi bili organi pregona zainteresirani,

To je ključni stavek tvojega posta in izjemno veliko doprinaša k trenutnemu stanju na šteparski in ostali, s tem povezani sceni.
Nezainteresiranost organov pregona namreč.
Pa še nezainteresiranost javnosti in nezainteresiranost nategnjenih kupcev, da bi podali prijave.
Splošna nezainteresiranost torej.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #342 : sreda, 29.07.2009 : 09:55:44 »

Zakonodaja se bo spremenila, nevem koliko če sploh kaj davkov plačujejo vzreditelji vendar kolikor berem se pogovarjam z vzreditelji gre tu za ZELO dobičkonosen posel.

Zadeva je bila enaka na področu dopinga, pred enim letom je bil doping dejansko legalen v slovenij, in tu so se obračali veliiki denarji. Na bolhi si lahko dopil čisto vse. Za nekaj ampul rastnega hormona je bila cena tudi do 500€. Cene anabolikov so šle astronomsko navzgor, s tem da je kazen enaka kot pri preprodaji drog.

Prepričan sem da se bo zadeva tudi tu spremenila, cena vzrejnih psov ki so registrirani pri vzrediteljih bodo enake, vendar pa se bo povečalo njihovo povpraševanje. Enako kot pri anbolikih gre za velike zaslužke preprodajalcev, nekaj časa bo trajalo vendar verjamem da ima tudi država rada denar, pač bo vzela denar vzrediteljem, za vse ostale pa kazni

Podoben člen že obstaja samo se nananaša bolj na človeka.

Prepovedana tvorba živih bitij

114. člen

(1) Kdor izdeluje ali sodeluje pri izdelovanju ali poskusih izdelovanja ali križanja človeka ali drugih vrst, kar je za človeštvo škodljivo in prepovedano po predpisih in po mednarodnem pravu, se kaznuje z zaporom od petih do petnajstih let.
(2) Če gre pri dejanjih iz prejšnjega odstavka za ustvaritev človeškega bitja, ki je genetsko istovetno z drugim živim ali mrtvim človeškim bitjem, za ustvarjanje človeških zarodkov v raziskovalne, industrijske ali komercialne namene ali za zamenjevanje pomembnih človeških delov telesa ali organov, kar po predpisih in po mednarodnem pravu ni dovoljeno, se storilec kaznuje z zaporom od desetih do petnajstih let.
(3) Kdor opravlja genetske preiskave, ki lahko napovejo dedne bolezni ali omogočajo določitev nosilstva gena, odgovornega za bolezen, ali odkrijejo genetsko nagnjenost ali dovzetnost za bolezen, vendar se te preiskave ne opravljajo izključno v zdravstvene namene ali kot zdravstvene raziskave v zdravstvene namene, ali kdor pri opravljanju preiskav opusti ustrezno genetsko svetovanje ali s kršitvijo predpisov izvaja znanstvene preiskave na področju biologije in medicine, ki so prepovedane po predpisih in po mednarodnem pravu, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh let.
(4) Enako kot v prejšnjem odstavku se kaznuje, kdor pri raziskovanju na človeških zarodkih ogrozi integriteto ali življenje človeškega zarodka.
(5) Kdor omogoča dejanja iz prvega ali drugega odstavka tega člena s financiranjem, s tem, da daje na razpolago objekte, pripomočke ali tvarine za IZDELAVO ŽIVIH bitij ali njihovo križanje, s pridobivanjem sodelavcev ali z drugačnim organiziranjem izdelave, se kaznuje z zaporom od treh do desetih let.





Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #343 : sreda, 29.07.2009 : 10:00:10 »

Ja, ziher, vzreditelji naj placujejo davke, steparji naj pa stepajo naprej, saj itak niso nikjer zavedeni...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #344 : sreda, 29.07.2009 : 10:01:05 »

Janez22 se mi zdi da mešaš jabolka in hruške.

Vzreja ni nič kaj dobičkonosna, šteparstvo in švercanje pa precej.
Logiran
Strani: 1 ... 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines