mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 08.08.2024 : 16:26:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94828 krat)
0 članov in 9 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #135 : četrtek, 19.03.2009 : 21:00:27 »

Država ne bo nič naredila proti preprodajalcem in podobni gospodi, bodo pa posamezne inštitucije (VURS...) takrat, ko se bodo ljudje opogumili in nehali jamrati na forumih, ampak bodo začeli podajati konkretne prijave, podkrepljene z dejstvi in dokazi.

Torej, Simona_Primorka, pomagaj prijateljici in sestavita dopis, ki naj vsebuje konkretne podatke, priložita kopijo modre knjižice, kjer so vpisani podatki o cepljenjih, kopije veterinarskih izvidov in računov in karkoli še ima v zvezi s tem.

Pa pod nobenim pogojem v prijavi ne uporabljajta izrazov kot so: menim, mislim, zdi se mi, tako pravijo ipd., ker sicer je prijava že v naprej obsojena na okrogel fascikel!

To, da se psov ne kupuje na tak način, pa tukajle vsi vemo Undecided
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #136 : četrtek, 19.03.2009 : 21:23:23 »

Vem, da porečete zdaj, da je treba kupiti psa z rodovnikom, samo nekateri ljudje si ne morejo tega privoščiti in ne recite tega, da so pa zavetišča...,če si nekdo želi določeno pasmo si pač jo kupi ceneje brez rodovnika.

hmmm.. verjamem, da je nakupna cena problem... in ce ljudje nimajo denarja za rodovniksega psa, a za
Citat
dobila je antibiotike, glukozo in še še...
pa imajo denar? Huh in za vitamine celo življenje?
 
taka logika mi ni jasna  sram
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #137 : četrtek, 19.03.2009 : 21:26:57 »

Simona Primorka, nakup psa ni tako kot če bi šla  trgovino kupit štruco kruha. Nihče tudi ne navaja, da pojdi v zavetišče in tam kupi psa, verjemi pa mi, da takšne prevare kot si jo bila deležna pri Matoši v zavetišču ne bi doživela.

Naslednja stvar pa je, kjer si ti naredila velik kiks. Preden kupiš psa je treba prebrati veliko literature, opraviti več razgovorov, se pozanimati pri znancih ... in kje si torej naredila kiks? Prav na tem forumu moderatorka Jana veliko piše o nakupih psa, o raznoraznih preprodajalcih, opozarja na prevare, pa se kljub vsemu vedno znova in znova najde nov pacient, ki ali noče razumeti ali pa misli, da bo imel več sreče in zopet ga pot odnese k Matoši. Enostavno ni mi več jasno kaj narediti, da bodo kupci novih psov doumeli, da je nakup psa pri Matoši enak temu, da si denar vrgel v vodo.

Obstaja sicer rešitev, kakor je omenila Tagtu, vendar večina slovencev je znana po tem, da radi ropotajo, ko pa je treba stopit skupaj se pa kot zajci poskrijejo po luknjah in Matoša in njemu podobni bo še naprej prodajal bolne in na sploh dvomljive pse.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #138 : četrtek, 19.03.2009 : 21:34:05 »

 
taka logika mi ni jasna sram

Citat
Se zelo strinjam s tabo Bina. Dosti ljudi psa kupuje kot zlato ribico, za malo denarja in niti ne razmišlja koliko denarja bo potem potrebnega za veterinarja. Običajno je to vsaj še enkrat toliko, če ne več, na koncu pa na žalost uboga žival pogine.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #139 : petek, 20.03.2009 : 12:08:44 »

Jaz pa mislim,da je poanta o neprijavljanju takih primerov bolj v tem,da ne bi preveč ljudi vedelo,da so bili kljub opozorilom  tako neumni in so nasedli.
LP Tjaša
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #140 : petek, 20.03.2009 : 13:33:00 »

Ja, se strinjam lunca, ampak čudi me pa, da tukajle to povejo Undecided Ja, seveda, lepo varno skriti za enim "nickom" Tongue

Tudi opozorila prevaranih bodočim potencialnim prevarancem so tukajle dokaj brezpredmetna, ker itak večina prevarancev pride šele "post-festum" jokat in jamrat.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #141 : petek, 20.03.2009 : 16:31:25 »

Jaz pa mislim,da je poanta o neprijavljanju takih primerov bolj v tem,da ne bi preveč ljudi vedelo,da so bili kljub opozorilom tako neumni in so nasedli.
LP Tjaša
Se strinjam, v bistvu gre za dve stvari. Prva je, da se piše in piše in piše, pa opozarja na nepravilnosti, da se omenjajo celo imena prevarantov, pa ljudje še vedno nasedajo, ker mislijo, da se njim kaj takega pač ne more zgoditi.

Druga stvar pa je, da kljub temu, da so bili prevarani, marsikateri ne premorejo toliko vesti, da bi zadevo prijavili in da se nekomu drugemu kaj takega nebi zgodilo. Poleg tega pa tako kot je omenila Tagtu se skrijejo za vzdevkom ali govorijo o tretji osebi, ker jih je tako sram da so ansedli. Do tistega trenutka, dokler se vsi lastniki deležni prevare ne bodo združili in na mizo predložili dokaze, bo v naši ljubi državi vse po starem.

Tisti, ki slabih izkušenj nimajo bodo še naprej tolažili prevarane.
Logiran
Simona_Primorka
novinec
*
Sporočil: 20


WWW
« Odgovor #142 : petek, 20.03.2009 : 16:49:49 »

Bina psička ne bo jedla vitamine celo življenje, ampak samo dokler se ne postavi na noge cca 2 meseca. Rodovnik ni zagotovilo, da je pes zdrav, sem imela rodovniškega psa pa je hudo zbolel, danes ga ni več, zdaj imam navadnega psa ''pasemskega'' je zdrav kot urca. Glede teh preprodajalcev država naredi zelo malo, NIČ, takim bi morali pobrati živali pa jim ne in tisti, ki ne spremljajo forume pa medije, ne poznajo preprodajalcev in na žalost postanejo žrtve.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #143 : petek, 20.03.2009 : 17:06:14 »

Simona-Primorka, kaj boš ti naredila za to, da bo država ukrepala?

A mi lahko poveš, kdo trdi, da je rodovnik garancijski list za zdravje? Ne, ni, je le papir, ki dokazuje poreklo psa.

Kaj pa je navaden pasemski pes?

A mi lahko poveš, koliko je ljudi, ki nimajo interneta, ne gledajo televizije, ne poslušajo radia in ne berejo časopisov in knjig?

Vsak, ki je pred nakupom psa prebral vsaj eno skromno knjigico o psih, je na eni prvih strani naletel na par stavkov, ki govorijo o tem, kje in kako se kupuje psa...če pa je pogledal samo slikice, pa seveda tega ni prebral!

Ne, prav noben izgovor za nakup psa pri preprodajalcu me ne prepriča!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #144 : petek, 20.03.2009 : 17:11:50 »

Mi imamo pa doma vse: zdrave rodovniske pse ter (bolj ali manj) bolne rodovniske pse...
Na zalost se zgodi, da kljub vsem pregledom in testom, mladicek je lahko bolan. Zal! Ampak vseeno je manjse verjetnost, kot pri nekontrolirani "vzreji"...

Sicer pa meni ni sprejemljivo, da se mladicka dobi z bolhami, bolnega, da mora it najprej na antibiotik... ipd.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #145 : petek, 20.03.2009 : 17:56:34 »

Bina psička ne bo jedla vitamine celo življenje, ampak samo dokler se ne postavi na noge cca 2 meseca.

Upam, da te optimizem ne bo izdal.
Psi, ki so tako rano tako slabo oskrbovani (mnogokrat) nosijo posledice vse življenje.
Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #146 : petek, 20.03.2009 : 18:11:38 »

Bina psička ne bo jedla vitamine celo življenje, ampak samo dokler se ne postavi na noge cca 2 meseca. Rodovnik ni zagotovilo, da je pes zdrav, sem imela rodovniškega psa pa je hudo zbolel, danes ga ni več, zdaj imam navadnega psa ''pasemskega'' je zdrav kot urca. Glede teh preprodajalcev država naredi zelo malo, NIČ, takim bi morali pobrati živali pa jim ne in tisti, ki ne spremljajo forume pa medije, ne poznajo preprodajalcev in na žalost postanejo žrtve.
Dejstvo, da si kupila bolnega psa, pa čeprav za polovično ceni je zame dejanje, ki ga ne razumem. Ali se sploh zavedaš, koliko denarja boš dala za vitamine, za veterinarja, kaj če mu kakšna bolezen še udari ven? Kdo ti garantira, da boš samo 2 meseca futrala vitamine? Ali ti je to mogoče rekel prodajalec? Kako lahko kupiš psa z bolhami, garjami ipd?

Zelo si želim, da mi pojasniš kaj je zate navaden pasemski pes? Kdo za vraga prodaja takšne pse?

Drugače pa, ne govori, da država naredi zelo malo, če pa se vsi prevarani skrivajo za lastnimi napakami. Na osnovi indicev je nekoga nemogoče obtožiti. Upam, da razumeš kaj ti hočem povedati? Brez materialnih dokazov je nemogoče začeti kazenski pregon. Nihče noče nič pokazati, skriva pomembne podatke, samo reče, pri preprodajalcu sem kupil psa, ki mi je poginil, zdaj ga pa ganjajte.

Kar pa se tiče nakupa psa, pa so ti že moji predhodniki napisali. Pes ni zlata ribica, ki jo kupiš pri vsakem prodajalcu. Pred nakupom psa se pač moraš pozanimati, prebrati literaturo, poleg tega pa se pes ne kupuje iz danes na jutri.

Tudi jaz ti želim, da bi kuža kljub tvojemu velikemu optimizmu preživel in da nebi nosil posledic skozi celo življenje.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #147 : petek, 20.03.2009 : 20:41:46 »

Bina psička ne bo jedla vitamine celo življenje, ampak samo dokler se ne postavi na noge cca 2 meseca. Rodovnik ni zagotovilo, da je pes zdrav, sem imela rodovniškega psa pa je hudo zbolel, danes ga ni več, zdaj imam navadnega psa ''pasemskega'' je zdrav kot urca. Glede teh preprodajalcev država naredi zelo malo, NIČ, takim bi morali pobrati živali pa jim ne in tisti, ki ne spremljajo forume pa medije, ne poznajo preprodajalcev in na žalost postanejo žrtve.
Katero bolezen je pa imel?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #148 : petek, 20.03.2009 : 20:45:15 »

Katero bolezen je pa imel?

Preprodajalsko Undecided
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #149 : petek, 20.03.2009 : 20:45:56 »

Citat
Rodovnik ni zagotovilo, da je pes zdrav, sem imela rodovniškega psa pa je hudo zbolel, danes ga ni več, zdaj imam navadnega psa ''pasemskega'' je zdrav kot urca.

Rodovnik ni zagotovilo, da pes ne bo celo življenje zbolel. Je pa nakup pri vzreditelju  zagotovilo, da je pes 2x cepljen, večkrat razglisten, ni podhranjen, mu ne manjka en kup vitaminov in je star točno toliko, kot v rodovniku piše.  

Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines