mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 13.09.2024 : 09:26:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 96455 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.394


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #480 : nedelja, 09.08.2009 : 14:00:26 »

Hja, Janez22, recimo za nerodovniskega mladica rodovniskih starsev ti noben pogled v noben rodovnik prav nic ne koristi. Parijo lahko karkoli, mladic ni vpisan nikamor, tebi pa natvezejo, kaj so parili. In od tebe je odvisno, kaj verjames. Neznancem na prvo besedo? Takim, ki od tebe pricakujejo nekaj 100 €? Jaz nisem tako zaupljiva. Ce cloveka ne poznam z vseh mogocih plati, mu ne verjamem NIC, ko se greva menjavo denarja za zivo blago.

Sicer pa so debate glede predpisov, uvoza, izvoza in potovanjih clanom na voljo v rubriki Potovanja, uvoz in izvoz, o rodovnikih in vzrejnih pravilih pa v rubriki Vzreja in rodovniki. Za tiste, ki zelijo kaj vec od cveka.
Logiran

Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #481 : nedelja, 09.08.2009 : 14:17:20 »

 hvala
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #482 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:12:36 »

Tu omenjate da psi v leglu ne more izgubiti rodovnika, če imata ba starša rodovnik, pa vendar, našel sem oglas v katerem je bilo navedeno za točno določena psa z rodovnikom, vendar so bili mladiči brez.

Kot sem že omenil je pasma psa ki ga iščem zelo redka, legel v tem času dejansko ni razen v angliji in drugih odaljenih državah.

Kot že vemo preprodajalci ne morejo obrazložiti zakaj psi nimajo rodovnika zadeva je tu malo drugačna:

Če objavim izjave zakaj psi nimajo rodovnika osebe ki prodaja/oddaja pse:
prvi email:

"Our puppys are all well, we´ve our personaly veterinarian, which has clinic with his partners- you can see those web site *****. I give our puppys first in 36 or 37 week - after vaccinations and check-up (ears, genitalia a.s.a).

I want to say you, that microchip for dog give by us only a few registred breeding stations, ist´s above standard - I´ve my registred breeding stations too (international BUSHI-DO Iru Sen Tate), but this puppys are except programme - my mystake by patrolling female dog along rut.

You can come to us with your veterinarian. No problem.

I don´t understand what do you mean - genetec disorders - do you mean genetic dissonance? By visit our buyers I put before certificates both parents (original).

Certification in CZ: Both parents must have cartificates and judgment (BONITACE) of his breed federation (ČMSKU). To judgment musts graduation min. 3 design with clasif. wint excellent. (that we have) but as well 1 speciall design of club breed federation (KCHMPP) - arrange only 2x in year - and that we don´t have - I was pregnant last year and now have little daughter. That´s the grounds for this situation - our puppys afraid don´t have certificates. (In our family I look of dogs).

Vactination: all puppys must you every year vaccinate (ask your veterinarian).
Worms and ticks - it´s antiparasite (ask your veterinarian).
Microchip for dogs - internationale registry for animals :******."


drugi mail:
"1) I have here (still every day from morning to evening and from evening to morning) both parents of our puppys.

2) I have here (still every day from morning to evening and from evening to mornin) both certificate.
Female: V-WAKI KEN Amana Reg. Nr. CMKU/Ai/2026/07
DAM GINKA KEN Amana, SIRE Toramaru Go Sanzenkarisou
breeder: ****
Dog: Bushi z Roháčovky Reg. Nr. CMKU/Ai/1919/05
DAM Asaka Hezká chvilka, SIRE X- WATASHI KEN Amana
breeder: *****
3) Female and Dog have owner: **** - me and my husband.
4) Aktuall Photos of parent I send new tomorrow.
5) If both of the parents hawe certificate, all the dogs in litter get
> certificate.- NO IN CZECH REPUBLIC - it is lie and what I know in Austria and Polland too.
6) vactination in 36 or 37 week of THIS YEAR - no in the life of puppys. It is - as you wrote - 7-8 week of puppys life."

In še prvo pismo vzreditlja iz njhove kinološke zveze:

"I received your long e-mail. I can help you but I am not sure where is the problem. Lady Simanova has really the bitch Waki from my kennel. But I dont have any information that she has puppies now ! They have some advertisement for puppies, where did you found it?

I know that both their dogs have papers .

They said that not all puppies in their litter receive papers? In Czech all puppies get papers, if parents are with papers. But they have to go to assessment (only few country makes it, it is something like dog show, where judge said that the dog has not any mistakes) and must have HD checkup. If parents dont realize that, then puppies will not receive papers. But it is everytime all puppies in the litter, not only some of them. I hope you will understand me."


In drugi email

"All things that she wrote you are true. In czech, Akita club makes conditions, which you must realize to have puppies with papers ! Of course it is forbidden to have puppies without papers, but club can do anything with it. Maybe next puppies, if she will realize the club show, will have puppies. I am sure, that is not any farm. Maybe she did not plan to have puppies, but they did it alone, I dont know. She has a dog and a bitch at home. The parenst has still papers, only puppies dont receive it !

You can buy this puppy and be sure, that it is really akita, but the puppy will never have papers! And also his puppies.... "


Dva odgvora od članov njihove kinološke zveze še čakam, eden pa je še izjavil da zadeve nebo komentiral...




Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #483 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:31:12 »

Samec: rodovnik, opravljen vzrejni pregled
Samica: rodovnik, opravljen vzrejni pregled

Samo iz te kombinacije imajo VSI mladiči v leglu rodovnik. V kolikor imata starša le rodovnik, vzrejnega dovoljenja pa ne, so mladiči braz rodovnikov. Vzrejno dovoljenje se da le ZDRAVIM, TIPIČNIM predstavnikom pasme.

Če se npr. staršem, ki imata vzrejno dovoljenje skoti mladič, ki ima kako genetsko hibo, netipičen izgled... Ta mladič dobi rodovnik, saj sta imela starša opravljeno vse po pravilih, vendar ne dobi vzrejnega dovoljenja, saj se take osebke izloča iz vzreje. Genetske mutacije so prisotne pri čisto vsakem živem bitju, lahko se bolj izrazijo, lahko manj.

Mladiči, o katerih pišeš so točno to, kar je napisano zgoraj - starši imajo rodovnik, vendar je z njimi (oz. vsaj 1 izdem njih)očitno nekaj narobe, da niso dobili vzrejnega dovoljenja.

Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #484 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:41:14 »


   No seveda je še ena možnost, oba starša imata rodovnik, oba starša imata tudi vzrejno dovoljenje -  vendar gre za
   nedovoljeno leglo.
   Ne vem, kako je na Češkem (ali drugod v tujini) , ampak pri nas ima recimo ISTA psica v določenem časovnem obdobju
   (mislim da gre za dve leti, vzreditelji popravite me)   SAMO ENO LEGLO.
   Gre za zaščito psice, da je nevestni lastniki ne izčrpavajo z nehehnim kotenjem, leglo seveda psico izčrpa in rabi nekaj časa,
   da si opomore.
   Vendar je človek najbolj požrešna zver in mu je dohodek od enega legla premalo. Torej jo pari takoj, ko proda prvo leglo.
   To je seveda skrajno neetično - če bi zakoni delovali, lahko izgubip vzrejna dovoljenja in celo status vzreditelja.
   Ampak ponavadi v kinoloških zvezah "roka roko umije".
   Aja, pa take mladičke strašno radi prodajo na tuje, saj veš, za vsak slučaj, da se le kaj ne zalomi pri goljufiji. Ziher je ziher.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #485 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:46:20 »

Točno - na to opcijo pa sem pozabila.  sram
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #486 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:47:17 »

Nevem kaj naj reče, kaj naj si mislim, tu enostavno ne moreš vedeti kaj bo šlo narobe, prav tako ne pri vzredteljih ki imajo vzrejna dovoljenja, tudi tam se lahko zalomi.

Kar se tiče požrešnosti ali ni enako če ne celo bolj dobičkonosno prodajati mladiče ko pride to obdobje kot pa jih sedaj ko so dejansko ceno znižali za 50-60% in jih tako prodajajo za 500€, realna cena pa je od 900 do 1200€.

Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #487 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:51:20 »


  Ha, samo oni prodajo tisto leglo po 1000 , 1200 ,  pa še dodatno leglo po  500.
  To pa je krasen dobiček na račun psice, bi rekla.
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #488 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:52:27 »

In konevckoncev 500€ za psa brez rodovnika = mešanca???
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #489 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:57:41 »

Ne vem kako imajo narejeno Čehi (sam sistem je sicer zelo podoben našemu), ampak če se pri nas zgodi, da se po nesreči sparita psa (iste pasme seveda), ki imata veljavni rodovnik, vzrejnega pa še ne, greš lahko delat izredni vzrejni pregled. In mladiči dobijo rodovnike, samo malce dražje pride vse skupaj.
Lahko da se je zgodilo tako, kot trdi vzrediteljica. Vendar: zakaj bi kupoval psa redke pasme brez rodovnika? A ni škoda, tudi če je z mladičem sicer vse v redu?
Pa še droben pomislek: akite so veliko zahtevnejši psi od samojedov recimo. Imajo prav vse lastnosti, ki ti pri samojedih niso všeč, s tem dodatkom, da ob nepravilni vzgoji lahko postanejo popadljive, samojedi pa ne.
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #490 : ponedeljek, 10.08.2009 : 14:58:10 »

No tole sem pričakovala, zato je tu naprej razlaga.
Ni res, da je oboje (vzreja in šteparstvo) isti šmorn.

Edina stvar, ki je pa popolnoma resnična je, da tudi pri preverjenem vzreditelju, ki dela v dobro pasme in svojih psov je ena zares mini mini mini minimalna možnost, da bodo njegovi psi dali potomca z vzrejno prepovedjo. Genetika je pač ku*ba in se je ne da predvidet. Genetske spremembe, napake... so prisotne povsod in nihče nima vpliva na to.
Ravno zato se vsi netipični in nezdravi predstavniki takoj izločijo iz vzreje - z vzrejno prepovedjo. In taki potem naprej producirajo "čistokrvne brez rodovnika", pri katerih pa je ta možnost OGROMNA.

Druga stran, ki je povezana z genetiko pa je dednost. Vse to pa se da še kako dobro predvidet in ravno temu so namenjeni rodovniki. Tudi, če starši določene lastnosti, napake... nimajo izražene, se le-ta lahko izrazi pri mladičih. To je tipično za recesivno dedovanje in vsak pošten vzreditelj vse te zadeve preveri v liniji, s katero želi pariti samico.


Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #491 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:03:40 »


Dva odgvora od članov njihove kinološke zveze še čakam, eden pa je še izjavil da zadeve nebo komentiral...


Ta, ki zadeve ne bo komentiral se mi zdi še najpametnejši... 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #492 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:12:05 »

Ja saj. Kaj pa naj komentira. Javno osirati kolegov pred neznanci se ne spodobi. Reči, da je vse v redu, če kljub prepovedi vzreja brez rodovnika pa tudi ne more. Se pa zna zgoditi, da ji boš naredil P..., če boš kaj dosti spraševal okoli. Tako da...kar pridno piši, na čimveč naslovov.
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #493 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:15:16 »

pa recimo da vsaj veš od kje je pes...

ja dodatno leglo za 500€ no ja je dobičkonosno, nisem pomislil na to.

Ta ki je rekel da nebo komentiral mi je predlagal in na veliko in široko delal reklamo za svoje pse, in da jih izvaža po celi evropi...


lanabela, si že videla kakšno akito in govorila s kakšnim vzrediteljem?
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #494 : ponedeljek, 10.08.2009 : 15:16:12 »

Ja saj. Kaj pa naj komentira. Javno osirati kolegov pred neznanci se ne spodobi. Reči, da je vse v redu, če kljub prepovedi vzreja brez rodovnika pa tudi ne more. Se pa zna zgoditi, da ji boš naredil P..., če boš kaj dosti spraševal okoli. Tako da...kar pridno piši, na čimveč naslovov.

Točno to. Ve, da zadeve smrdijo, pa se noče vtikati. Drugi pa pišejo nebuloze....
Logiran
Strani: 1 ... 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines