mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 09.08.2024 : 00:19:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 37   Dol
Natisni
Avtor Tema: ogoljufan kupec psa  (Prebrano 94956 krat)
0 članov in 20 gostov pregleduje to temo.
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #435 : ponedeljek, 03.08.2009 : 07:57:28 »

Bi rekla, da je informacija, ki jo je zgoraj napisala lunca, čisto točna....vsaj pri mojem zadnjem leglu je bilo tako. Proti kužnim boleznim so bili cepljeni 22.6. in dobili potne liste....prejšnji teden je bilo cepljenje proti steklini in so poleg dobili čipe. Potne liste sem plačala jaz.
Logiran
alenka
midi
***
Sporočil: 133


« Odgovor #436 : ponedeljek, 03.08.2009 : 18:20:07 »

Torej imajo veterinarji različne informacije. Že na mariborski razstavi sem prvič slišala od ene vzrediteljice, da je morala mladiče čipriati v leglu, moj veterinar (dr Kastelic) pa mi je to potrdil pred 14 dnevi. Čip naj bi se ne plačal, ker je vključen v ceno cepljenja proti steklini, ki pride kasneje.
Meni se je zdelo (glede sledljivosti mladičev) logično - zdaj sem pa spet čisto zmedena.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #437 : ponedeljek, 03.08.2009 : 18:32:24 »

Jaz sem svojo psičko peljala na čipiranje še isti dan, ko sem jo "prevzela": le k istemu veterinarju sem jo morala peljati še na prvo cepljenje proti steklini, ker cena čipa spada pod prvo steklino (to je bilo 2008). Tako je bilo možno čipirati psa že pred 3 meseci njegove starosti (vsak, ki mu je res mar za svojega psa, ga bo predčasno - jaz sem sicer to naredila iz naslova, da bi mi kdo očital, da psička ni "moja" in bi jo hotel vzeti - strah iz podzavesti/nočnih mor/karkoli že hočete).

Rodovniško psičko iz Hrvaške pa so čipirali že v leglu (tam imajo izbiro tetoviranje ali čipiranje - ker je šlo veliko mladičev v EU in ker morajo potem iz tega naslova biti čipirani, so jih (hvalabogu) le čipirali). Tako bi lahko bilo tudi pri nas.
Logiran
emchy
novinec
*
Sporočil: 41


WWW
« Odgovor #438 : torek, 04.08.2009 : 10:21:08 »

Imam eno vpr in upam da sem ga postavila v pravo temo.Pred dvema letoma sem za darilo od mojih dobila psička, prodanega kot pekineerja, ki pa to seveda ni-nima rodovnika, ampak moji pač niso tako v tem in so mislili da lahko rodovnik dobi vsak.No, radi ga imamo vseeno.Imam pa drugo vpr.: ta ženska pse še vedno na veliko prodaja kot pekinezerje, ceno da tudi do 2oo€ in ko sem opozorila ***, naj mu preprečijo oglaševanje, so mi napisali da še nikoli niso nič dobili in naj se obrnem na pristojne organe RS.Ali so res tako neumni ali kaj?Ker ima ženska namreč po dveh letih še vedno iste slike psičkov, ki jih prodaja, vedno daje nove oglase, kar pomeni da najmanj dve leti na veliko preprodaja.Da ne omenjam, da je psiček prišel z glistami, krči, virusom in ga je veterinar komaj rešil.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #439 : torek, 04.08.2009 : 10:44:42 »

Hm ..., emchy, ne vem sicer, kaj te zanima. Ali so na nekem spletnem oglasniku neumni? No, niso neumni, temvec samo opravljajo svoj posel - omogocajo svojim strankam oglasevanje. Oni niso sluzba pregona, prav tako ne inspekcija ali kaj od tistega, kar si nekateri predstavljate, da bi morali oglasniki biti. Za to so drugi, ki pa delajo na podlagi prijav ali drugih opozoril, da nekdo dela nekaj narobe. Torej, kakorkoli obracamo, ste izkljucno samo ti in tisti, ki so tam kupili pse v vseh teh letih, soodgovorni, da to se vedno pocne. Tudi za oglasevanje. Namrec, ce bi ti in ostali prijavljali nepravilnosti: premlade oddane mladice, neustrezno in protizakonito vsebino reklam (prodaja mladicev, ki ocitno ne zrastejo v pekinezerje), prodaja bolnih zivali, prepogosta legla ..., bi oseba ze zdavnaj zaprla pasjo produktivno stacuno. Tako pa dela dalje (in vsi drugi tudi), ker pac pse postimate pri veterinarjih in zivite dalje s svojim "zdravim pekinezerjem" za 200 €. Prijavljate ne, le obcasno se kaksen najde, da anonimno napise kaj v zvezi s tem na kaksnem forumu ali se potozi frendici pri kafetu. Kaj mislis, kaj pa lahko kdo drug naredi, ce ne prijavite tisti, ki ste udelezeni pri izkoriscanju psov?
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #440 : torek, 04.08.2009 : 11:25:51 »

Zdaj bom malo nesramna, pa vendar.
Naslov teme je sicer recimo da, ok. Ja, če govorimo o tem, da je nekdo ponaredil rodovnik, sam recimo tetoviral "napačnega" psa ali kaj podobnega.
V nasprotnem primeru, ko se kupuje pse od danes na jutri ali pa pse brez rodovnika in pa katerekoli pse, brez da kupec razmisli, kaj in kako kupuje, pa gre kvečjemu za naivnost ali bolje rečeno neumnost in sploh ne za goljufijo.
Če nekdo zna najti na netu oglas, zna najti tudi informacije, kako se psa kupuje, na kaj je treba bit pozoren ipd.
Moje mnenje.

p.s. Jaz bi kazen nabila tako preprodajalcem in/ali/oz. šteparjem kot tudi kupcem takih psov.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #441 : torek, 04.08.2009 : 15:09:15 »



p.s. Jaz bi kazen nabila tako preprodajalcem in/ali/oz. šteparjem kot tudi kupcem takih psov.

Imaš prav, jaz tudi, ker recimo, če ti kdo proda piratski CD, na kateri je posneta igra, si kriv ti toliko, kot on, ki ti ga je prodal.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #442 : torek, 04.08.2009 : 15:10:25 »

* na katerem
Logiran
Janez22
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


WWW
« Odgovor #443 : torek, 04.08.2009 : 23:43:41 »

http://www.zurnal24.si/Psi-v-zabojnikih-in-lastnih-iztrebkih/novice/svet/123044
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #444 : torek, 04.08.2009 : 23:58:25 »

Janez22, kako pa mislis, da zivijo psice in mladici iz nasih preprodajalskih tem? Na posteljah? V pesjakih?
No, nic drugace, kot opisujejo na linku, ki si ga prilimal. Ceprav pri nas ni veliko zvezdnikov in nogometasev, je toliko vec obicajnih nemarnezev, cepcev in neodgovornih izkoriscevalcev, ki stojijo v vrstah vsak ponedeljek, da bi dobili mladica izbrane pasme. No, zakaj ponedeljek? Hmm ..., zato, ker si ob nedeljah pri kosilu obicajno smrklovje (majhno in veliko) namislja, kaksnega psa bi radi imeli, popoldan doda barvo in velikost, ki bo pasala k torbicam se mami, fotr pa itak obicajno samo denar odsteje in v ponedeljek do stacune zapelje. Pa je tipicen slovenski pasji nakup opravljen in druzina v trendu, ker ima trendovskega psa za nekaj evrov. Jeba nastane v torek, ko zacne pes s kozlanjem in drisko in ko veterinar (ja, je treba k vetu, ker tolk dnarja pa ni kar stran za vreci) iz blagajne vrze listek, na katerem pise nekaj deset evrov za obisk in jih naroci spet za v sredo. Takrat se obicajno znajdejo tule in nas prepricujejo, kako smo mi debilni, nevedni, nesramni in zasluzkarski, ker nasprotujemo tako fajn nakupom.

Ne kazat s prstom na razne Amerike, Anglije, Kitajske, Yugo ... Jih imate pred nosom. Verjetno imate kar nekaj prijateljev, znancev in sodelavcev, ki so tocno iz takih razmer dobili pse, pa tega sploh ne vedo, ker so indiferentni in jih kao ne briga, samo da imajo oni psa. Lahko ze jutri zacnete ljudem okrog sebe razlagati, kaj pomeni tak nakup. Samo sami morate najprej razumet.

Žabca, si pogledala clanek? V takih razmerah ta trenutek biva pes, ki ga nameravas kupiti.
Logiran

zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #445 : sreda, 05.08.2009 : 00:02:28 »

Kok si pa tole noro dobro napisala! Smiley
Logiran
Agnesana
Irena
odvisnež
*****
Sporočil: 583


« Odgovor #446 : sreda, 05.08.2009 : 08:46:54 »

Tole priporocam v ogled. Se posebej tistim, ki zelijo s poceni nakupom psa resiti druzinski proracun. In ja, tudi vi s takim nakupom podpirato tole:
http://link.brightcove.com/services/player/bcpid30402302001?bctid=30466574001
Logiran
Polzek
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #447 : sreda, 05.08.2009 : 09:17:38 »



     Jaz sem z leti prišla do ugotovitve, da bi bilo edino učinkovito to, da se res uvede kontrolo nad CELOTNO verigo
     te nagraužne industrije.
     Nekako ne zmorem razumevanja za kupce, ki jim je nakup živega bitja enak nakupu mikrovalovne pečice -  pri tem,
     da se za pečico prej vsaj malo pozanimajo kako in kaj.

     Prvi korak bi bil, da se prepove prodajo nerodovniških psov - čisto enostavno,  pes brez rodovnika se lahko samo podari.
     Drugi korak (zame) je pomembnejši -  nadzor nad veterinarsko inšpekcijo pri nas. Če nekdo prijavi tipa, ki ima doma
     20 psov v nemogočih razmerah, inšpektor pa po obisku izjavi "da je vse v redu"....ta inšpektor nima kaj obdržati službe.
     Pri nas se ENE IN ISTE osebe že leta ukvarjajo z preprodajo psov, pa sem šele letos opazila, da je to kogarkoli od
     pristojnih zmotilo.
     Kar se tiče pa kupcev....tukaj sem pa bosa. Kako ljudem prepreciti imbecilno ravnanje - je uganka. Res ogromno pomaga
     neumorno izobraževanje po revijah, po tv ali internetu ....ampak 80% folka bo še vedno neizogibno kupilo tistega psa,
     ki bi 100 evrov cenejši.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.366


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #448 : sreda, 05.08.2009 : 09:49:14 »

Polzek, poglej in preberi, kaj pravi Žabca pri angleskih buldogih. Pac nic ne pomaga, pa ni stara 100 let, ko mozganske celice ze nekoliko pocasneje delajo in tezko povezes prebrano z realnostjo, se tezje uvidis, kje je tvoja vloga. Je 19-letnica, ki bi morala hoditi okrog z odprtimi ocmi in usesi, ter ob delovanju vsaj malo misliti o informacijah, ki so ji dostopne. Pa nic od tega ne pocne. Zal, tako je in tako bo.

Zdaj bi pa jaz zakljucila s tole preprodajalsko debato, ker je temu namenjena ena druga rubrika Preprodaja in preprodajalci - kako se NE kupuje psa!, tule pa lahko malo podebatiramo o tem, kaj je v resnici nateg kupca oz. kateri kupec naj bi bil ogoljufan.

Zame je goljufija laganje, torej vse, kar natvezijo prodajalci kupcem, pa ne drzi, recimo cepljenje, ce ni bilo izvedeno, pasma, ce se prodaja mesanec (tudi "cistokrvni nerodovniski"), ponarejen dokument, starost ... Nategujejo pa tudi kupci prodajalce, ko se hvalijo o pogojih, ki jih bodo nudili psom, pa o znanju o vzgoji ... Ampak to je ze za drugo temo. Torej, proti "pasjim goljufom" se postopa po zakonu, kot proti vsem ostalim goljufom. Sluzbe za pregon potrebujejo prijave in dokazila, da se je goljufija res zgodila. Kaj ob goljufiji prodajalca kupec psa lahko izgubi? Denar, psa, cas in najbrz nekaj custev. Kaj dobi nazaj? Nic. O tem le redki mislijo v naprej. Kot pri vseh drugih zadevah. Psa je treba kupit danes ali vsaj v tem mesecu (kajne Žabca), z drugim se bodo ukvarjali potem. Za nerodovniskega psa iz reje ali preprodaje ni problem dati 650 €, pa ceprav ti povedo v ksiht, da je tak nakup strasansko problematicen. "Domace" je le "domace", ne glede na to, ali je iz Celjskih mesnin ali iz najblizje štale ali celo iz preprodajalske kište. Samo da je takoj in da izgleda priblizno tako, kot so videli na slikah. To se ne bo spremenilo, temvec se s krizo najbrz se poglablja in bo vse huje.

Osebno mi je vseeno, kaj pocnejo kupci psov in koliko so ogoljufani ter kdo jih nateguje. Sami se morajo zavedati, da nimajo potrosniki samo pravic, temvec tudi dolznosti. Predvsem dolznost do odgovornega nakupa. Da pri takih kupcih psi nikoli niso v prvem planu, je najbrz nam vsem vec kot jasno. Sploh je pa zalostno, da se ne zavedajo, da je pes "hitro pokvarljivo blago" (zboli lahko v vsakem trenutku), ki se lahko "hitro unici" (lahko tudi pogine) ali imamo kot kupci vsaj hude tezave, ko "se pokvari" (lahko zboli ali pogine) ali pa samo zaradi dejstva, da ravnanje z njim pred nasim nakupom ni bilo "ustrezno" (lahko zboli, zaradi neustreznega ravnanja v leglu so lahko hude tezave z vzgojo ...). Tudi tega se ne zavedajo pred nakupom, da reklamacije niso mogoce, kot so vajeni pri nakupu pokvarjene mikrovalovke. Zal tudi tega ne vidijo, da ob njihovem pocetju psi v resnici trpijo. Morda ne njihov, zagotovo pa vsak tak nakup ponovno sprozi verigo, v kateri psi neznansko trpijo. Tudi tisti "domaci" in njihovi pogosto bolni potomci.
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #449 : sreda, 05.08.2009 : 10:10:07 »


      ....ampak 80% folka bo še vedno neizogibno kupilo tistega psa,
     ki bi 100 evrov cenejši.

Dejstvo je, da niso smo 100€ cenejši.
Tukaj se lahko postavimo na glavo s prepričevanji in dokazovanji, o nakupu rodovniških psov, narod kupi tam kjer je ceneje.
Vsak pa sam nosi posledice, ki so včasih tudi slabe.
Logiran
Strani: 1 ... 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 ... 37   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: ogoljufan kupec psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines